До ОКТОМВРИ време не остана, сладко бебенце ще гушка мама! - Тема 15

  • 29 545
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
На сайта им пише,но може и в темата за раждане в Шейново да питаш.Нещо от рода на 900 лв за избор на екип запомних,но сигурно има и други неща.

# 46
  • Мнения: 7
1АГ си е държавна болница, не знам какви са тези цени за нормално и секцио. С направление раждането си е безплатно нормалното и секцио по медицински причини. Може да са измислили нещо допълнително като упойка например да се плаща. Не съм питала дали сега са променили цените.

В моя случай ще си платя избор на екип - 900 лв. + 40 лв. на вечер за двойна стая.

Другата седмица ще мога да ви дам точно инфо за цените или ако нещо друго ви интересува.

Не знам дали 1АГ и Мбал Света София са едни и същи болници. Май става въпрос за различни

# 47
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Честит рожден ден, Елмазче! Желая ти здраве, щастие, любов и сбъднати мечти! ♥️ Значи ненапразно току-що опатках 5 бонбона, за твое здраве е било. 😁

ММ не си представям да присъства на раждане, поради простата причина, че той въобще не може да ме гледа като ме боли. Когато си изкълчих крака и в спешното казаха, че ще ме гипсират, на него му прилоша, подкосиха му се краката. 😃 Излязъл, ходил да си мие лицето и да пие кола. Мен ме гипсираха, а него го няма, стоя и си чакам. 😃
Наскоро като си срязах ръката, все исках да му покажа конците, а той не смее да погледне.
Иначе той е готвач и редовно ходи с дълбоки рани по ръцете, но да гледа кръвта и болката на друг не може.
Дори, когато раждах ме заведе много рано в болницата, защото беше ужасно притеснен.

# 48
  • Мнения: 596
1200лв за раждане в Тина Киркова? Тва сериозно ли? И още 900 ако искаш избор на екип? 😳
В Шейново ще платя 250лв за избор на акушерка, ако искаш избор на екип с доктор е 900, нощувките се плащат отделно, не са нещо кой знае какво като сума
Ако си без избор на екип/акушер си плащаш само за престоя. Какви са тези 1200 не мога да разбера

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 14:37 от Lollo

# 49
  • Мнения: 151
АГ-то при което се следя изражда в Тина Киркова. 1350лв , каза че е избор на екип за секцио, защото разбойникът ми е напречно,а аз утре започвам 37 г.с. и най-вероятно няма да се завърти.
Отделно се заплаща стая според това каква искаш - ВИП двойна, единична,но за тях незнам цени все още.

# 50
  • Мнения: 1 109
1200лв за раждане в Тина Киркова? Тва сериозно ли? И още 900 ако искаш избор на екип? 😳
В Шейново ще платя 250лв за избор на акушерка, ако искаш избор на екип с доктор е 900, нощувките се плащат отделно, не са нещо кой знае какво като сума
Ако си без избор на екип/акушер си плащаш само за престоя. Какви са тези 1200 не мога да разбера

1200 явно е за неосигурени, не знам.

# 51
  • Мнения: 672
На мен ми насрочиха дата за секцио за другата седмица.. докторката каза, че не й се рискува с естествено раждане, заради кръвното и наднорменото ми тегло, честно казано и на мен не ми се рискува и се съгласих. Но сега ще трябва да полежа до вторник, да ми изтече пътеката и четвъртък се връщам пак. Красота направо, дано ми смогне сушилнята за един ден да извърти всичко бебешко, което само е купено и стоварено на купчина…

# 52
  • Мнения: 1 109
АГ-то при което се следя изражда в Тина Киркова. 1350лв , каза че е избор на екип за секцио, защото разбойникът ми е напречно,а аз утре започвам 37 г.с. и най-вероятно няма да се завърти.
Отделно се заплаща стая според това каква искаш - ВИП двойна, единична,но за тях незнам цени все още.

Той не е от болницата, така ли? Вероятно затова цената е 1350.

# 53
  • Мнения: 151
M_Oliviya, да тя само има договор с тях.

# 54
  • Мнения: 49
1200лв за раждане в Тина Киркова? Тва сериозно ли? И още 900 ако искаш избор на екип? 😳
В Шейново ще платя 250лв за избор на акушерка, ако искаш избор на екип с доктор е 900, нощувките се плащат отделно, не са нещо кой знае какво като сума
Ако си без избор на екип/акушер си плащаш само за престоя. Какви са тези 1200 не мога да разбера

Моята АГ не работи със здравна каса в Тина Киркова. Именно затова са и такива цените.

# 55
  • Мнения: 49
1АГ си е държавна болница, не знам какви са тези цени за нормално и секцио. С направление раждането си е безплатно нормалното и секцио по медицински причини. Може да са измислили нещо допълнително като упойка например да се плаща. Не съм питала дали сега са променили цените.

В моя случай ще си платя избор на екип - 900 лв. + 40 лв. на вечер за двойна стая.

Другата седмица ще мога да ви дам точно инфо за цените или ако нещо друго ви интересува.

Не знам дали 1АГ и Мбал Света София са едни и същи болници. Май става въпрос за различни


Две различни болници са. Цените в Света София на бул.България са по-високи от 1АГ Света София.

# 56
  • Мнения: 578
В Шейново е 900 лв избар на екип. Май 250 лв избар за акушерка. Вип стая 70 лв на вечер. Аз съм в нормална стая с 2 легла, че не ми се стои сама. Пълно е с родилки. Децата ги дават сутрин от 6 до 7 за хранене. После от 10 до 20 ч са при вас. Вечер пак ги дават за час за хранене 22-23 ч. През нощта са горе в неонатология. Аз лично предпочитам така, че съм секцио и чак днес ставам по- нормално от леглото. Тъй като родих месец по-рано и вероятно от стреса, че не очаквах спешно секцио, чак днес ми дойде кърмата. Но бебето има желания да суче. За съжаление е на антибиотик и, ако всичко е наред, утре ще ни изпишат. Иринка започна да наддава грамчета с пълна сила. И вече нямаме търпение да се приберем. Таткото и баткото виждам само в двора. Не пускат никого вътре, освен на етажа за записване на имената. Но поне родилките могат да излизат.
Елмазче, да си жива и здрава. И да издържиш до датата на секциото и всичко да мине бързо и безболезнено.

# 57
  • Мнения: 64
Аз се готвя да раждам в МБАЛ Света София. При всички случаи трябва да имаш подготвени  най-малко около 2500 лв, тъй като само раждането е около 2000. Отделно се заплаща престоя. Аз във вторник съм на преглед и ще уточним всичко това с лекарката ми, но приятелка наскоро роди там и ми каза тази сума.

# 58
  • Мнения: 7
Аз се готвя да раждам в МБАЛ Света София. При всички случаи трябва да имаш подготвени  най-малко около 2500 лв, тъй като само раждането е около 2000. Отделно се заплаща престоя. Аз във вторник съм на преглед и ще уточним всичко това с лекарката ми, но приятелка наскоро роди там и ми каза тази сума.

Лелееее какви са тези цени 😲 2500 лева най-малко.. То като в Токуда. Доста скъпичко ми се вижда за едно раждане.

# 59
  • Мнения: 64
Ами то е ако искаш. Аз съм се наплашила. Преди да отида в МБАЛ Св. София се следях в Майчин дом. Направиха ми цитонамазка и резултатите бяха лоши наистина, но те така изкараха нещата, че имам рак. Правиха ми и биопсия, докато съм бременна (което по думите на няколко други АГ-та е недопустимо) и не само това, а са ми взимали проба не от където трябва (цервикалния канал, където реално е бил проблема). На всичкото отгоре ме гориха с лазер и след това получих кървене.
След като излязоха ,,резултатите'', които бяха неверни искаха да ми режат част от маточната шийка, а бях в началото на 5ти месец.
Общо взаето извадих късмет и на косъм успях да запазя бебето си.
За отношението им няма да коментирам, тъй като беше повече от зле. Не ми вдигаха телефона с дни, трябваше да ги издирвам на място. Един път дори си позволиха да ми кажат, че си имат достатъчно пациенти и им е все тая дали ще съм при тях, или не.
Още от 4 месец ми заговориха как е задължително да родя секцио.
Когато отидох в Св. София лекарите бяха потресени от всичко това. Цитонамазката в момента ми е нормална, без да правя нищо. Представяш ли си да се бях рязала без причина един вид. Секцио не е задължително, даже за сега планираме естествено раждане и ще е така ако няма усложнения в последния момент.
За това предпочитам да дам повече пари, но да съм сигурна, че няма да ме осакатят 🙂

Общи условия

Активация на акаунт