До ОКТОМВРИ време не остана, сладко бебенце ще гушка мама! - Тема 15

  • 29 541
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 228
И аз с дъщеря ми сменях пампера преди хранене по препоръка на педиатър за да не по върне евентуално, но после опитът ми показа, че е абсолютно безсмислено. Изчаква да си свърши работата и чак тогава сменях. Не е повръщала

# 736
  • София
  • Мнения: 1 369
И аз сменях преди хранене, но и дъщеря ми:
1. Обикновено заспиваше на гърда
2. Почти от началото се регулира да ака 3-4-5 пъти на ден като май никога не се е случвало да е по време на или непосредствено след хранене.

Иначе, ако спи и усетя, че се е наакала- обезателно ще преобуя.

# 737
  • Мнения: 452
А нощно време будихте ли ги бебетата  да им сменяте памперса , дори да е само напикано ,за акото е ясно че ако се изака ще го смениш и през ноща.
Питам ,защото помня че когато сменях баткото след кърмене или хранене и той се разсънваше и после.няма заспиване....
Помна че майка ми ме караше да му го сменям , да не му пари пиканото на кожичката ,ама после горкото беше много кисело

# 738
  • Мнения: 398
А нощно време будихте ли ги бебетата  да им сменяте памперса , дори да е само напикано ,за акото е ясно че ако се изака ще го смениш и през ноща.
Питам ,защото помня че когато сменях баткото след кърмене или хранене и той се разсънваше и после.няма заспиване....
Помна че майка ми ме караше да му го сменям , да не му пари пиканото на кожичката ,ама после горкото беше много кисело
Аз сменях малкия до годинката на почти 2ч ( овен ако беше акал на по - често ) а сега го сменям на 3ч .

# 739
  • Мнения: 381
Вчера слушах лекция на Елена Василева и каза че се сменя след хранене, защото акали по време или след хранене. Аз сменям между двете гърди по препоръка на Ася Демирева, за да разбуждам . Ако сменя в началото после няма разбуждане . Ако сменя след цялостно хранене и няма заспиване. Така че си мисля, че ще се нагласите спрямо бебето си.

# 740
  • Мнения: 54
А нощно време будихте ли ги бебетата  да им сменяте памперса , дори да е само напикано ,за акото е ясно че ако се изака ще го смениш и през ноща.
Питам ,защото помня че когато сменях баткото след кърмене или хранене и той се разсънваше и после.няма заспиване....
Помна че майка ми ме караше да му го сменям , да не му пари пиканото на кожичката ,ама после горкото беше много кисело

 Нощем ако няма ако не  сменям 😁😁  Заспало бебе не съм будила, даже ако върне малко забърсвам,пъхам нещо под боденцето да не му мокри и чак като се събуди преобличам. Мил ми е сънят и на мене. А за преди и след ядене, с големият се мъчех да слушам педиатрите, и всички акълии покрай мене, и след като спрях и почнах да си правя нещата по мой начин рязко ми стана по-спокоен животът. Та слушайте себе си и бебетата те ще ви научат много бързо кое,кога и как.

# 741
  • омъжена
  • Мнения: 589
[quote author=_Snej_ link
Честито на Мелон.
Аз в реанимация още нямах и следа от хрема или друго. Мисля,че е било това грипоподобни симптоми преди раждане,защото чух,че е бил започнал процеса при мен. То нормално аз с тези контракции накрая. Аз съм добре още ми слагат фраксипарин единствено нищо друго даже и обезболяващи не ми дават, бебчо днес го слагам на гърдите и суче само коластра милия,дохранвам го и с АМ което дават. Дано ми тръгне кърмата.

# 742
  • Мнения: 578
Съншайн, щом имаш коластра, значи ти е тръгнала кърмата. А коластрата е най-полезната част от кърмата. Та насища чревния тракт на бебето с добри бактерии. Много хубаво, че толкова бързо ти е дошла кърмата. На мен от стреса ми дойде чак на 5-тия ден вечерта и още ни може да се регулира добре.

# 743
  • София
  • Мнения: 1 369
И пак е време за нова тема! Grinning Май ще е пълна с мнооого бебчета. Grinning

При нас настана оживление, ОКТОМВРИ сме в родилно отделение - Тема 16

Общи условия

Активация на акаунт