Коремът вече доста натежава, ОКТОМВРИ бързо наближава - Тема 14

  • 29 178
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Water,много се радвам за Румен Hug
Мелон,аз имам такава машинка за приготвяне на АМ,но на пръв поглед ми изглежда сложно,особено ако трябва през нощта да го правя.
Алекс ето двойка имена,които звучат добре и в чужбина-Мартин и Паола,може и Йоана(подхожда си с Анна),за момче-Никола...С мъжките имена ми е много трудно.Добре,че ММ предложи Росен,че иначе зор щях да видя...Нормално е бебетата да са по-малки-все пак са две.

# 31
  • Мнения: 64
Братовчедка ми роди преди месец и малко близнаци. Тежаха по 2100 грама и всичко си е наред. Като са близнаци е нормално да са с 1/2 кг по-малко от бебетата, които са сами.
Момичета, вие как сте с интимните ласки с партньора ☺ ?
Аз нямам абсолютно никакво желание и ми е леко гузно, че го оставям така...

# 32
  • Мнения: 381
И аз имам голямо желание , а той май не като гледам . Но пък искам да си дочакам датата за секцио и затова си трая.
За име на момиче бях се спряла на Габриела, Елена и Елеонора, но се оказа момиче. За момче -Даниел, Алек.

# 33
  • Мнения: 398
Хориомче при мен е това , че.още съм в 33г.с и от това също се притеснявам да не трябва по-рано да родя винаги ми е бил голям страх , а пък и аз съм си паника като теб знаеш как е ...

# 34
  • Мнения: 399
Алекс, сестра ми роди в 36г.с близначки, тежаха 1.900 кг и 2.200 кг, така, че не се притеснявай,  все пак са 2, ако издържиш до края може и по 2.500кг да станат. Вие сте майки- героини,  на мен с едно ми е трудно,  с 2 не ми се мисли колко е тежко

# 35
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Благодаря, Яренце! ♥️

# 36
  • Мнения: 596
Привет момичета! Аз почти не се включвам активно, но пък шпионирам редовно Simple Smile
Много се вълнувам и аз за първите бебчета в групата и им пожелавам да са здрави и силни, за да могат да са в прегръдките на мама много скоро Heart

Да коментирам и аз темата с кърменето - взех книгата на Хедра, след като видях че я коментирате усилено и първоначално се чудех какво толкова ще ми кажат в толкова много страници, представях си че всичко става естествено и без много усилия, но съм впечатлена колко много неща не се знаят по темата и сега разбирам защо толкова много жени казват, че не са имали кърма и т.н., те просто не са знаели как и какво да правят. Твърдо убедена съм, че кърмата е най-доброто за детето ми, ще положа всички усилия и се надявам да се насладим на тези незабравими и сладки мигове, за които всички успешно кърмили майки разказват Simple Smile

За протокола - приготвила съм вече почти всичко за буболечката - креватчето, скрина е напълнен с дрешки, чакам тези дни да пристигнат и разни дреболии като шишета, термометър и т.н. Скоро мисля да стягам и багажа за двете ни за болницата. Само нощница трябва да си купя, но не искам от тези с инфантилните щампи Grinning

И да питам, има ли някоя от вас, която ще ражда в Шейново? До много скоро се бях насочила към Надежда, но по няколко причини реших да сменя избора си и събирам мнения и впечатления.
Май клоня към избор на акушерка, тъй като всичко за сега води към нормално раждане без усложнения, дано така си остане и до последно
36г.с. съм и след два дни ще ходя на тонове за първи път.
Flowers Tulip

# 37
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Аз ще съм планово секцио в Шейново.В темата има още няколко пациентки на доктор Вецев,които мисля също ще раждат там,т.к.той там изражда.За избор на акушерка не мога да кажа,т.к.при секцио ми казаха,че няма нужда да избирам.От друга страна пък ще събираме стволови клетки и от Фючър Хелт ми казаха,че там работят с Имир,която е една от най-хвалените им акушерки.За повече инфо най-добре питай в темата за раждане в Шейново.

# 38
  • омъжена
  • Мнения: 589
Привет момичета! Аз почти не се включвам активно, но пък шпионирам редовно Simple Smile
Много се вълнувам и аз за първите бебчета в групата и им пожелавам да са здрави и силни, за да могат да са в прегръдките на мама много скоро Heart

Да коментирам и аз темата с кърменето - взех книгата на Хедра, след като видях че я коментирате усилено и първоначално се чудех какво толкова ще ми кажат в толкова много страници, представях си че всичко става естествено и без много усилия, но съм впечатлена колко много неща не се знаят по темата и сега разбирам защо толкова много жени казват, че не са имали кърма и т.н., те просто не са знаели как и какво да правят. Твърдо убедена съм, че кърмата е най-доброто за детето ми, ще положа всички усилия и се надявам да се насладим на тези незабравими и сладки мигове, за които всички успешно кърмили майки разказват Simple Smile

За протокола - приготвила съм вече почти всичко за буболечката - креватчето, скрина е напълнен с дрешки, чакам тези дни да пристигнат и разни дреболии като шишета, термометър и т.н. Скоро мисля да стягам и багажа за двете ни за болницата. Само нощница трябва да си купя, но не искам от тези с инфантилните щампи Grinning

И да питам, има ли някоя от вас, която ще ражда в Шейново? До много скоро се бях насочила към Надежда, но по няколко причини реших да сменя избора си и събирам мнения и впечатления.
Май клоня към избор на акушерка, тъй като всичко за сега води към нормално раждане без усложнения, дано така си остане и до последно
36г.с. съм и след два дни ще ходя на тонове за първи път.
Flowers Tulip
И аз ще съм в Шейново планово секцио. И аз първоначално мислех болница Надежда при Др Кръстев.,но си промених мнението и наскоро родили разпитвах доволни са. Дай Боже и при мен да са такива отзивите ми после.

# 39
  • Мнения: 596
Не се бях сетила да потърся тема във форума за раждането там, благодаря ти Ели. Точно към Имир съм се засилила и аз. Потърсих я и скоро ще се видим и ще реша финално. Много и само положителни мнения срещам за нея Simple Smile
Съншайн и аз много се надявам да мине гладко! Най-важното е да се чувстваме спокойни, където и да сме, за да може всичко да мине по възможно най-добрия начин

# 40
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
Аз съм от вчера с убийствени киселини, направо ми се повръща и главата ме заболява. 😭

Тазът ще ми се разпадне. Утре по телефона дано ми кажат нещо по-различно от парацетамол😩

Броя дните до финала, но не се чувствам готова психически.

# 41
  • Мнения: 452
Оххх влизам да се оплача
Баткото вчера цял ден ми е с 40-41 гр темп. Предгърчово състояние и естествено бях сама у дома. Заведох го на спешното изписаха му веднага антибиотик и казаха че е с възпалено гърло , наистина сливиците са огромни и днес вече е с налепи.
Нооо дотук не свършва всичко , сега му избиха некакви обриви не по цялото тяло а тук там , и всички мои познати казват че това е шарка ....
Утре ще видим със сигурност ама баш сега шаркаа не ми се искаше . Ужас . Страх ме е и за бебенцето ми и за баткото ...

# 42
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Не искам да те плаша, но прилича на скарлатина. Ангина, заедно с обриви е точно описание на този вид шарка. Пази се много, защото към това нещо имунитет не се развива и дори да си го карала някога, повтаря. Дано се окаже друго.
Стискам палци да мине скоро и да се опазите с бебока.

# 43
  • Мнения: 1 266
viala, обрив може да получи от температурата, от антибиотика и тн. Не е задължително да е шарка. При скарлатината има един много специфичен "ягодов" език. Освен гърлото, тойя е доста червен. Има снимки из нета. Моят батко беше така с полип по сливиците и температура преди време, но за 3 месеца поне 3 пъти. Бяха сливиците. Помогна 3 месечна терапия с тонзилотрен за гърлото и коластра за имунитет, както и гаргара с Кока кола и гаргара с йод, разреден с вода 1 към 8. Ще оздравее 🍀

# 44
  • Мнения: 278
Аз съм от вчера с убийствени киселини, направо ми се повръща и главата ме заболява. 😭

Тазът ще ми се разпадне. Утре по телефона дано ми кажат нещо по-различно от парацетамол😩

Броя дните до финала, но не се чувствам готова психически.
направо  направи описание на мен в момента... ако намериш решение похвали се, аз знам,че само търпение може да помогне и раждането,което предстои... при мен датата е много близо,чак ме хваща паника, бащата също е  много умълчан и нервен... вместо да ми дава кураж,аз трябва да го успокоявам...

Общи условия

Активация на акаунт