Коремът вече доста натежава, ОКТОМВРИ бързо наближава - Тема 14

  • 29 172
  • 759
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 81
Яренце,благодаря отново за страхотната тема Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 028
Благодаря за новата тема!
Аз днес съм на вълна чистене отново и пране на пердета, защото каката пак е болна, за капак получи някакъв пристъп на кашлица в петък и вече се чудя как да открия кое я алергизира и как да открия виновника, след като дори кръвния тест не показа алергии. Идва ми да хвана гората вече. Head Band

# 17
  • Мнения: 162
Water, страхотни новини 🤗, дано все по-бързо да наддава малкия герой и скоро да сте си заедно у дома!🤗
Яренце, благодаря и аз за темата, страхотна както винаги! 🌷
Bubamara, и аз съм с такава болка и то от повече от месец, според лекарите бебето натиска каквото се пада там и е от това. Неприятна е, но не е притеснително.
За кърменето съм ЗА, но не на всяка цена. Синът си го кърмих до 8 месеца, реших, че е достатъчно и предпочетох да спра преди да е започнал да разбира. Племенникът дърпаше след година и нещо майка си за пазвата всеки път като му доскучаеше и предпочетох да си го спестя. Тъй като се очаква бебка да е с ниско тегло предполагам, че ще я караме на изцедена кърма в най-добрия случай, поне в началото, а за после - каквото стане.

# 18
  • Мнения: 64
Благодаря за темата. Дано я напълним с положителни емоции. Аз от сряда съм в 32г.с. ,а термина ми го изместиха на 05.11 и се чудех защо. За последно като гледахме бебето бях 29 седмица и тежеше 1400 гр. Не е като да изостава. Вече нямам търпение да се минава и този месец и да идва октомври.

# 19
  • Мнения: 261
Яренце, голямо благодаря за цялото старание и новата страхотна тема! ❤

Water, супер е, че Румен така радте вече 🥳 да ти е много здрав и само да те зарадват утре в болницата! Всеки ден ги мисля с Веско как са. Meti, при вас как вървят нещата?

Относно кърменето се чувствам супер безотговорна. Купила съм книгата на Хедра обаче седя и не започвам да я чета. Избягвам всичко свързано с кърменето и самото раждане, явно подсъзнателно много ме плашат. Имам чувството, че не остана никакво време, а не захващам да се подготвя добре по нито една от двете теми, все едно съм преди изпит… 😭

П.П. Първи ден, откакто имам Ковид симптоми, нещата започват май да се подобряват 🎉 Моника, ти как си? Кой ден стана при теб?

# 20
  • Мнения: 140
Относно подготовката на зърната… аз ползвах Гармастан от 8-мия месец, както и сега правя. Нямах разранени зърна. Не знам до колко е помогнало, но кожата става осезаемо по- мека и еластична, което е предпоставка да предотврати евентуално разраняване. Не разбрах в лекциите и книгите отрича ли се подготовката на зърната като вредна или се смята, че няма полза от нея???
Дъщеря ми беше на смесено хранене. С АМ не мога да кажа, че е по-трудно или по-лесно. В единия случай миеш шишета, в другия гърди. Относно приготвянето на АМ има автоматични машинки, които за 15 секунди ти приготвят млякото с подходяща температура. Решението за навън е термос с вода и сухото мляко чака в шишето за да бъде смесена.
За кърменето… ами не усетих кой знае какво удобство. Постоянно миришех на вкиснато, въпреки миенето преди и след. Бях изпаднала в паника, когато бебето повърна кървави съсиреци през нощта след кърмене, защото явно нещо беше станало с гърдата ми. Много стрес ми беше. Сега съм решила да съм по-спокойна и дано се получи да е само на кърма, ако не, здраве да е. АМ е добър вариант също, няма да остане гладно.

# 21
  • Мнения: 1 837
Lollytea, Аз съм добре вече, вчера последно пих антибиотик, имам още 2 дни карантина. Само дето все още кашлям, надявам се поне до раждането да ми мине тази кашлица.. Иначе първия ден в който съм свободна съм си записала час за преглед и при личния лекар и при АГ. Притеснено ми е дали всичко с бебето ще е наред след боледуването. Имам и доста контракции от няколко дни, къде болезнени, къде не.. Иначе след 4 дни започвам 36гс

# 22
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Яренце , и аз ти благодаря за старанието! Честита нова тема!
Каквото дойде, както дойде и както е най-добре за мен и за бебето. Всичко останало е част от пейзажа. Аз съм спокоен човек, имаме спокойно семейство и се надявам с появата на детенцето да си останем такова. Силно вярвам в положителната енергия, положителните емоции и мисля само хубави неща за всичко, което ни предстои. 🌞🌞🌞

Много добре казано! Нагласата ти много ми харесва, и напълно се покрива с моите разбирания. 🙂

Браво на малкия Румен! 💓 Нека трупа грамчета, и скоро да си го гушнеш, Water.

Чакаме добрите вести и за Веско с вълнение.

Желая на всички по-малко болежки  и тревоги, а повече усмивки и положителни емоции!

# 23
  • омъжена
  • Мнения: 589
Страхотна тема отново. water numphтой вече не е с пневмония нали? Ох миличкия дано бързо да качи кг и да си го гушкате и грижите!
Ето нещо мотивиращо и в наще моменти на ох надебелях,хубава ли съм,ще се справя ли,да се почувстваме силни майки жени и всичко.https://www.mama24.bg/article/8029850

# 24
  • Мнения: 475
Тези пристъпи са ужасни, на мен в годините ми помагаха само помпички, водеха го алергична астма (проявява се с цялата си сила нощем), с времето обаче я израснах (но от страх и до ден днешен си нося помпичка в чантата 😔). Много съм доволна от д-р Мустаков.
Благодаря за новата тема!
Аз днес съм на вълна чистене отново и пране на пердета, защото каката пак е болна, за капак получи някакъв пристъп на кашлица в петък и вече се чудя как да открия кое я алергизира и как да открия виновника, след като дори кръвния тест не показа алергии. Идва ми да хвана гората вече. Head Band

# 25
  • Мнения: 49
Аз също благодаря за страхотната тема, Яренце Hug

Mellon, взела съм си точно такава машина за приготвяне на АМ, на Томи Типи е. Приготвя го в перфектната консистенция за минута. Отделно филтрира водата и изчиства от всички вредни примеси. В началото реших, че е напълно безcмислена, но пък защо да не се улесня максимално. И без друго ще мия и стерилизирам, поне млякото да се приготвя само. Grin

Стрелката на кантара спря да се мести в последните седмици, но пък бебчо наддава усилено, което много ме радва. Да не кажа, че даже е мръднала малко надолу. Smirk

Има ли някоя от вас, която да я мъчат силни болки в кръста/таза и как се справяте с тях? Аз поредна сутрин се будя именно от тях, място не си намирам. Знам, че се разширява, но няма ли начин поне да ги намаля малко? Frowning1

# 26
  • Мнения: 398
Аз пак на обяд вдигнах кръвно пак 140/80: и се обадих на доки и каза да пия пак Допегит и също и довечера и утре сутринта да отида на преглед доста ми е притеснено ...
Много се радвам за хучавите новини за Румен , дано скоро имаме такива и от Веско 🍀🙏❤

# 27
  • Мнения: 275
Здравейте може ли списък с най важното за родилното. Термина ми е 10.10 и мисля че е време да го приготвя вече

# 28
  • Мнения: 1 428
Дани,спокойно мен ми казаха,че до 140 на 80 е поносимо,то вече в 9тия месец е нормално разни аномалии.. и аз вдигам чат пат,пия си допегита и другото хапче и това е,аз яко се филмирам на кръвното а не трябва,колкото повече го мислиш,повече го вдигаш.Кардиолога ми каза повече трапезна вода и лимон 😍.Ако се задържи над 140 на 80 повече от ден два,може би е добре да те види кардиолог.

# 29
  • Мнения: 2 170
Здравейте, от доста време не съм се включвала в темичката, но в моментите, в които имах минута спокойствие, ви четях.
Накратко казвам какво се случва при нас....Преди 3 дни влезнах в 36г.с. Близнаците са добре. Чакаме момиченце и момченце. Притеснява ме, че вървят доста дребни и с голяма разлика помежду им. Момченцето е приблизително 2100гр, а девойката има още 300гр докато стигне 2кг. Предишните пъти винаги бебоците са вървяли големи. Имам 2 раждания, първата щерка беше 3800гр в 37г.с, а втората- 4200гр почти на термин.
Преди броени дни синът ми тръгна на училище, сега чакам и малките да тръгнат на детска градина. Наскоро се преместихме и окончателно нанесохме в къщата и сега тече подготовка за бебоците.
Имена нямаме. Този път е мисия невъзможна да постигнем съгласие с таткото. Ако имате предложения за имена, с радост ще ги приема. Искаме да са интернационални и да се “връзват” с имената на каките и баткото ( Борис, Виктория и Анна). Аз търся и някакво съзвучие между имената, за да не се получават комбинации от рода на Гичка и Мартин, например.

Може и да сте го обсъждали, но доста се чудя какви дрешки да им приготвя предимно. Децата ми са раждани август и декември, та тогава беше ясно и  по-лесно, а сега месеците са някак преходни.

Завършвам с оплакване, че днес цял ден съм с убийствено главоболие и не мога нищо да свърша.   Не ми се иска да пия болкоуспокояващо, но и бутилката с вряла вода вече не помага....🤕

Общи условия

Активация на акаунт