Коремът вече доста натежава, ОКТОМВРИ бързо наближава - Тема 14

  • 29 172
  • 759
  •   2
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 369
Октомврийски мами 2021г
Тема 14





За добавяне на бебчета към списъка, друга промяна по първа страница или добавяне към тайната Facebook група- пишете ми ЛС. Най-добре направо изпращайте скрийншот към профила си, тъй като често само име не е достатъчно.



Нашите бебенца
24.08 Blue Heart water_nymph, Румен, 1700гр, 43см (термин 15.10)
31.08 Blue Heart Meti97, Веско, 1300гр, 43см (термин 20.10)
09.09 Sparkling Heartмама Софи Филчева, Изабела, 2900гр, 49см (термин 10.10)
09.09 Blue Heart Sparkling HeartAlexM1590, Давид, 2790гр, 47см и София, 1900гр, 44см  (термин 02.10)
14.09 Sparkling HeartGergana5, Ирина, 2450гр, 46см (термин 15.10)
15.09 Blue Heart Monika08, 3220гр (термин 07.10)
16.09 Blue Heart Hariom1, 3040гр, 50см (термин 07.10)

Нашите термини

29.09
La Libellule, 34год, втора Б, Англия Blue Heart
30.09
Flying_HiGh, 34год, първа Б, САЩ Sparkling Heart
sarajj Blue Heart
LaEuphorica87, втора Б Blue Heart
01.10
IvetYonkova, 27год, първа Б, Англия Sparkling Heart
skorpionche Sparkling Heart
Boryana9622, 25год Sparkling Heart
02.10
Lollo, 30год, първа Б Sparkling Heart
Pironkyova
M_Oliviya, 32год, втора Б, София Blue Heart
Istinata3
03.10
DespicableMe, 22год, втора Б, Варна Blue Heart
Geri_KG, 35год, втора Б, Варна
morhpo, 35год, първа Б Sparkling Heart
MimiKzBg
04.10
Elmazche, 38год, трета Б, Пловдив Blue Heart
little_dream29 Blue Heart
05.10
Tivageri
Goetrova Blue Heart
Mrs. G. Sparkling Heart
06.10
yanac, 41год, трета Б, Казанлък Blue Heart
Eleyn, 29год, първа Б, София Sparkling Heart
ladybug383
sunshine1992, 28год, трета Б, Перник Blue Heart
sisi_vass
ДаринаГ
gigova, 29год, втора Б
07.10
Зорница Николова 687906
A…, 28год, първа Б, Бургас Blue Heart
LinaT, 25год, първа Б, Варна Blue Heart
СлънчогледА
Азалия, 23год, първа Б Blue Heart
08.10
morgana910711
Karalain, Пловдив Sparkling Heart
geri_d84, първа Б Sparkling Heart
09.10
M.R.G., 31год, първа Б, София Sparkling Heart
nataliyadb, 33год, първа Б Blue Heart
Й.Михайлова9
Nessie., 24год, първа Б Sparkling Heart
Мишленце0283
10.10
Victoriiia, 25год, първа Б, София Blue Heart
_Angie_, 32год, втора Б
Мая Дацева 656027, 32год, втора Б, Варна
Ivanova Petrova, 27год, първа Б, София Blue Heart
11.10
Latyka Sparkling Heart
kalin4eto8, първа Б Blue Heart
12.10
Kikiii, 32год, първа Б, София
plamenamp, 25год,първа Б, София Blue Heart
cutie.iv, 28год, първа Б
13.10
zvezdichki, 27год, Карлово Blue Heart
B0by
Yolkata, 30год, първа Б Blue Heart
14.10
Paia4eto0130, 33год, трета Б, Казанлък Blue Heart
15.10
etynana, 36год, трета Б, Пловдив
Mariaa.Z
Happy*mama, 32год, втора Б
DidPib, 31год, първа Б, София
Yana*, 31год, първа Б, Пазарджик Blue Heart
16.10
vmonaco
17.10
Di82
loveisintheair.
Piiv, първа Б, Троян
Krisiss1127, трета Б
18.10
shine_on, първа Б
19.10
tartaleta123
Petinka-, втора Б, Варна Sparkling Heart
Bobby_g Blue Heart
20.10
goldfinch Blue Heart
Tulipa_, 30год, първа Б, Бургас Sparkling Heart
bubamara9, 36год, трета Б Sparkling Heart
Stanislava116 Blue Heart
Poppy_26 Blue Heart
Елислава, 38год, втора Б, София Blue Heart
p.chompalova, 28год, втора Б, Пазарджик Blue Heart
Atanasova601609, 28год, първа Б Sparkling Heart
WorldWide, 33год, втора Б Sparkling Heart
21.10
Mellon, 37год, втора Б, София Sparkling Heart
MerryMerryS, 34год, втора Б
Dimi9 Blue Heart
22.10
lolitaa, год, първа Б, София
Raqnita, 24год, първа Б
Ronchenceto
CardyR, 25год, първа Б Sparkling Heart
ros_123, 37год, втора Б, Ямбол
ladymagic, 26год, втора Б Blue Heart
23.10
foxxyy, първа Б
nikeli10, 36год, втора Б, Варна Blue Heart
GucciBloom, 25год, първа Б Sparkling Heart
патиланска, 33год, втора Б, София
candyass, 26год, първа Б Blue Heart
24.10
chrissie-d, 31год, първа Б, Пловдив Sparkling Heart
Sunshine202, 24год, първа Б Blue Heart
25.10
yas, първа Б Blue Heart
Ban B, 34год, втора Б, София
26.10
Яренце, 31год, втора Б, София Sparkling Heart
Paldora, 24год, първа Б, Пазарджик Blue Heart
rochi, 39год, първа Б, София Sparkling Heart
27.10
anelka87 Sparkling Heart
Nicky11, 36год, втора Б, Англия
VeselaSt1
28.10
Даниел Миткови 685953, 23год, втора Б, Пловдив Sparkling Heart
cherry_blossom, 37год, първа Б, София Sparkling Heart
mamaAnna, втора Б, Нидерландия Sparkling Heart
mumuto0o, първа Б, Варна Sparkling Heart
29.10
love9702, София
Станислава5642, 33год, втора Б Blue Heart
30.10
Mimka111
sss2611, 23год, първа Б, Бургас Sparkling Heart
Baby Monkey, първа Б Sparkling Heart
flower.fairy97, 24год, първа Б, София
July0606
31.10
01.11
Алегзандра

С неизвестен термин
alissa_7
Amandine
Bodlichka, 32год, първа Б, Пловдив
desss9011
elena102
lollytea Sparkling Heart
Viala, 28год, втора Б Blue Heart
Vg1
Нелина Павлова 618148
happy378, втора Б Sparkling Heart
loveparrots Sparkling Heart
_Snej_, 32год, втора Б, Русе Blue Heart
liliagirll Sparkling Heart
G.Malinska, 23год, първа Б, София
Pod_23, 28год, първа Б, Бургас Blue Heart



Предишни теми
Мами Октомврийки всички късметлийки! 2021
Октомврийчетата в нас растат - мами с термин ОКТОМВРИ 2021 (тема 2)
Октомврийчето расте в нас,а ние мислим си го всеки час (Тема-3) 2021г.
В ОКТОМВРИйското човече, сърчицето тупка вече! (Тема 4)
Покажи се ОКТОМВРИйско мъниче, момче ли си или момиче (Тема 5)
Да ритне ОКТОМВРИйското човече, мама с нетърпение очаква вече! (Тема 6)
Слънцето все по-силно грее, в коремчето на мама ОКТОМВРИйчето лудее! (Тема 7)
Весели ритничета от ОКТОМВРИйските мъничета! (Тема Sunglasses
ОКТОМВРИ още е далече, но стигнахме средата вече! (Тема 9)
Слънцето все по-силно грее, в коремчето на мама ОКТОМВРИйчето лудее! (Тема 10)
Започна последната третина за ОКТОМВРИйската дружина! (Тема 11)
ОКТОМВРИ не е толкова далече, скоро ще се гушнем с малкото човече! (Тема 12)
Пъргави ритничета от ОКТОМВРИЙСКИТЕ мъничета! (Тема 13)

Последна редакция: чт, 16 сеп 2021, 07:54 от Яренце

# 1
  • Мнения: 1 428
Благодаря Яренце за старанието,нека темата бъде изпълнена с положителни емоции.Желая на двете ни бебчета Румен и Веско да бъдат много борбени като майките си и много бързо да се възстановяват,скоро да се гушкат вкъщи😍😍😍
Може би в тази тема ще се появят още някои бебчета,които мами са с по-ранен термин 🥰
Аз имам един тъп въпрос 5окт термин,днес ли влизам в 36та?

# 2
  • Мнения: 99
Много сме бързи с темите. Да ни е честита новата. Може би в нея ще имаме още родени бебчета.
Аз също съм ЗА кърменето, но мен лично прекалената информация ме натоварва, напряга и се обърквам. Затова смятам да слушам себе си и детето си, както казаха момичетата, тялото ни е абсолютно готово за всичко, което трябва да се случи и с нас, и с бебето и всяка една майка знае кое е най-добре за нейното дете. Имам и книгата на Хедра, която ще ми е полезна. Също така не съм на всяка цена за всичко, което е полезно и общоприето. Каквото дойде, както дойде и както е най-добре за мен и за бебето. Всичко останало е част от пейзажа. Аз съм спокоен човек, имаме спокойно семейство и се надявам с появата на детенцето да си останем такова. Силно вярвам в положителната енергия, положителните емоции и мисля само хубави неща за всичко, което ни предстои. 🌞🌞🌞

# 3
  • Мнения: 398
Добро утро 💚☘ Яренце благодарим отново за старанието ти и този път си се справила страхотно !
Yanac ми прави впечетление , че винаги се изкказва много точно и позитивно!
Момичета снощи си изкарах акъла вдигнах от нищото 140/80 та пих Допегит и за около 30 мин се нормализираха нещата , но днес ме е страх да не стане пак така .... хем на 23ти август правихме изследвания всичко беше окей , но пустия стрях не ме напуска. 😑

# 4
  • Мнения: 1 266
Честита ни нова тема! Яренце, благодаря 😊
Hariom, трябва да си в 36-та 🙄 Има много калкулатори на гс в нета, сметни си ги пак, но аз съм в 34-та и термина ми е с 10 дни след теб горе долу, така че би трябвало да е така.
Момичета, аз искам рано рано да се оплача. Изобщо не спах добре заради този моя корем. Изпитвам една тъпа и постоянна болка високо горе, под слънчевия сплит и в дясно. Аз по принцип съм с S-образна жлъчка, което е двойнопрегъната, така съм се родила и имам тази тъпа болка понякога, но като сменя позата спира. Сега ме боли постоянно и освен това не знам какво, защото кой знае в този месец къде точно се намира жлъчката 😂 Някой има ли подобно усещане 🙄
Даниел, за кръвното и аз бях само веднъж с по-високо. Не е задължително да се повтори, но вечер не яж солено и мазно, пий много течности и мери кръвно след поне 15 мин. покой. Дано е било еднократно ☺️

# 5
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
За АМ аз съм доволна от Аптамил Комфорт той е против колики и запек. Започнахме с Хип комбиотик, но малкия не го хареса. После минахме на Аптамил комфорт и нямаше никакъв проблем. Сега вече пие Аптамил 3.

# 6
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Вярно сме доста бързи.Честита ни нова тема.И благодаря отново за труда,Яренце.
За АМ се колебая между Новалак,Бебелан и едно,което е козе(май накрая ще пробвам на принципа кое ще избере бебето,както при баткото).Аптамил не го харесвам,Хип(с който отгледах големия)-също...
Аз продължавам да спя,даже на тоалетна почти не ходя,ама тоя мой ГД ще ме изкара скоро извън релси.През деня всичко е наред,вечер бия инсулин и сутрин се будя с по-висока КЗ, отколкото съм си легнала.Поне разкарах кетоните от урината,че и те бая ме стреснаха като се появиха.Вече нямам търпение да идва 1.10 и да извадят човечето,даже си мисля ,че навън ще му е по-добре...

# 7
  • Мнения: 381
Добро утро, момичета! Яренце, благодаря за темата и за усърдието! Групата е прекрасна и с интерес я следя . Аз съм с термин през септември , но тук почувствах подкрепа и разбиране и затова съм по - дейна в тази група. Харесва ми и колко сте положителни и отзивчиви. Прегръщам ви всички!
На Румен и Веско им пожелавам бързо да наддават и да се прибират вкъщи!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 369
И аз много ни харесвам групата! Heart
Ако сега сме толкова активни, представям си какво ще е като се появят и повече бебенца... Heart Eyes

(но и тайно апелирам за повече фейсбук активност Yum)

За това козе АМ и аз съм чувала добри отзиви. Козето мляко било по-близко по състав до кърмата отколкото кравето.
(Яна още си яде предимно козе сиренце и много обича. Blush)

# 9
# 10
  • Мнения: 1 323
Благодаря за темата! Нищо, че вече не съм бременна, чета всичко и ми е приятно да съм с вас, макар да не пиша. Благодаря за пожеланията на всички!
Относно кърменето, аз не кърмя - цедя се. Родих 2 месеца преди термин, детето ми не съм го виждала от седмица, не съм го докоснала нито веднъж. Въпреки всичко, цедя по 130-150мл на цедене като го правя на интервал 2,5 - 3 часа. Моля се да успея да поддържам така, докато си прибера детенцето. Не знам дали ще засуче, но ще цедя и давам от шише ако не стане.
Иначе вече ние сме добре. Аз се възстанових почти напълно, дори вчера май ми дойде цикъл, не знам възможно ли е. Лохиите ми спряха на 8 ден някъде, а от снощи започна да ме боли корема като при цикъл и започна кървене.
Румен е добре. Най-после не е нито на апарат, нито на кислород и едва от 4 дена започна да наддава. Първите 2 дена по 10 грамчета, а след това 30гр, после 40гр.
В понеделник ни викат в болницата, за да сме подписвали някакви документи и да говорим с лекуващите доктори. Уж всеки ден казват, че е добре, в същото време защо ни викат, нямам идея. Малко се притеснявам, но допускам, че ще го местят в Окръжна болница в Пловдив. Някои дечица остават в Хирургиите, други местят там. Дано не е нещо притеснително.
На болните момичета пожелавам оздравяване по най-бързия начин! 🙏🏻

# 11
  • София
  • Мнения: 1 369
water_nymph, бъди сигурна, че най-трепетно чакаме включване от теб (и Meti). Heart

Румен наддава страхотно! Heart С всеки следващ ден ще е все по-голям, здрав и силен! А съвсем скоро и в прегръдките на мама и тати! Heart

# 12
  • Мнения: 399
Water, това е страхотно наддаване, в Окръжна болница е най-добрата неонатология, ако го преместят не се притеснявай.
Хариом,  ако термина ти е 5.10, да днес влизаш в 9ти месец. Аз съм с термин 4.10, вчера влезнах в 9ти месец, утре влизам в 36 г.с.
Почнах да си оправям багажа за болницата, остана ми да си взема само една ръчна помпа ,евтина, само така успях да си сваля кърмата в болницата, иначе снахата ми даде електрическа. Аз не можах да кърмя много, 5 месеца,  но когато кърмих качваха по 1200-1400, малкия на 3м беше 8.100 кг, педиатърката ми се скара тогава, да не го кърмя нощем, а само вода. Кърмила съм на поискване, така или иначе и двамата ми синове след 2рия месец спряха да се събуждат през нощта.

# 13
  • Мнения: 381
Момичета, относно упойките. Преди малко разговарях с познат лекар на сестра ми, който не познавам лично, но след като разбрал за отношението , което съм получила и решил да се чуем, за да ми обясни нещата. Ами какво да ви кажа още първия път, ако ми беше обяснено по този начин нямаше да се почувствам така. Обясни ми, че често кожните тестове дават фалшиви положителни и отрицателни резултати и също, че първото нещо което трябва да ме попита анестезиолога е за алергии, което и стана наистина. Обясни ми, че ще ми бият медикамент предварително и няма от какво да се притеснявам. Препоръча спинална упойка, защото е много по-щадящо към организма .
Бях си снимала резултата от тестването и лекаря ми каза да го повторя ( няма проблем) , защото според него нямам алергия към нито една и смятам да го направя .

# 14
  • Мнения: 226
water_nymph, в мислите сте ни всеки ден! Много ме трогна и разчуства отново. Ти си невероятно силна. Бебо е взел от твоята борбеност и скоро ще си наваксате пропуснатото гушкане удома.

Стискам палци за Понеделник. Дръж ни в течение. Ще чакаме добри новини.

Поздравления и за упоритото цедене! Скоро ще бъде възнаградено Heart


Яренце Благодаря ти за цялото администриране на групата. Безценна е!

Общи условия

Активация на акаунт