161 нови Американки празнуват 4ти юли - Добре дошла, Лъки!

  • 38 496
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 743
Каквото е писано.

Но явно има някаква карма при нас. На 06-ти май видях, че съм изтеглена.На 06.06 във 18ч и 6 мин. (06ч и 06 м) получих мейл, че на 15.06 сме на интервю. И на 15 ти летим...
С ММ си говорим, че има много повторения в тези цифри.
Предстоят интересни неща..
Наближаваме 40-те а ще започваме от 0-ла, няма как да не е фън.

# 16
  • Down south
  • Мнения: 7 681
Забелязвам, че с всяка година все по-трудно се възстановявам след пътуването. Какви са вашите трикове, освен многото кафе?
Моята дилема е как ще оцелея Joy
Преди Ковид летях много, служебно. Сега съм забодена у дома и идеята за пътуване до Европа/България, ме ужасява. Имаме билети, но ме тресе неистова треска, само от мисълта да бъда "затворена" за толкова дълго в този летателен апарат, смолет се казваше.
Аааа, има ли друг начин. Телепортация?
Без да се смеете 🤪

# 17
  • Бостън
  • Мнения: 13 499
Мелатонин! Работи чудесно, особено ако удвоиш дозата!

И моят най-любим трик - 2 малки бутилчици вино на ГЛАДНО в самолета и заспивам като пън.

Сама с децата съм летяла 12 пъти в двете посоки, а няколко пъти и с чужди деца в придатък към моите. Рекордът ми е с 5, ако не се лъжа!

PS Най лесно се лети с бебе(та), тодлърите са малко по-трики, после също е ок. Но разбира се помага да си непукист и да помниш, че всички са с високотехнологични слушалки и никой не чува хленченето на децата ти и твоето собствено изтерзано съскане Wink

Последна редакция: вт, 06 юли 2021, 09:54 от Agent Provocateur

# 18
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Това с Мелатонина  работи ли при тинейджъри? 
Планувам следващото лято да летим, не сме си ходили от 10 години, тийна има нейстов страх от самолети. Не че не е летяла, до Вегас, Ню Йорк,  обаче  7 до 9 часа не знам как ще отцелем не знам

# 19
  • Down south
  • Мнения: 7 681
И моят най-любим трик - 2 малки бутилчици вино на ГЛАДНО в самолета и заспивам като пън.
Ще си водя бележки. Вино, казваш. Може да ударя 4, така за по-сигурно.
А как става трансфера из Европата, дали да си искам wheelchair 🤪 така поне ще знам, че ще ме доставят на хейта. И после в България ще му мисля, тестове, изтекли паспорти и кой знае още какво Joy

# 20
  • Мнения: 2 980
Това с Мелатонина  работи ли при тинейджъри? 

Нашата педиатърка го препоръчва за деца, които трудно заспиват или спят много леко. Ние не сме го пробвали още, но това е професионалното мнение.

# 21
  • Бостън
  • Мнения: 13 499
И моят най-любим трик - 2 малки бутилчици вино на ГЛАДНО в самолета и заспивам като пън.
Ще си водя бележки. Вино, казваш. Може да ударя 4, така за по-сигурно.
А как става трансфера из Европата, дали да си искам wheelchair 🤪

2 малки са 350 мл, ефекта трае колкото да заспиш и да се събудиш 3-4 часа по късно свеж. След 4 малки шансът от главоболие е много по-голям Wink

Трансферите никога не са проблем, обикновено се намира някой мил човек да помогне, а когато няма - викаш Неволята Grinning

# 22
  • Мнения: 2 992
Пробвайте се да претендирате за непридружено дете Simple Smile)))) Ще ви назначат наземна стюардеса да го преведе Simple Smile)) И вие след тях

извън майтапа:

Колко часа ви е трансфера? Всичко над 1 час е ОК! Над час и половина е супер. Още преди да излетите ще сте наясно дали сменяте терминали. В Лондон и Париж смяната на терминал по спомен е с влакче.

В Амстердам е доста лесно. Гейтовете на кацащите от САЩ, са доста близо до терминала , от който излита България Ер ( Полетът за София от години е от един и същи гейт в 10:15 сутринта, за целта сте излетяли привечер от САЩ и сте кацнали сутринта в Амстердам Simple Smile)

# 23
  • San Diego
  • Мнения: 18
Здравейте момичета , моля някой да ми каже къде мога да си намеря здравец в САЩ. По- специално в Ню Джърси или Ню Йорк. Много ми се иска да си засадя в двора. Като превод пише- гераниум, но не е същото като нашия здравец.
В България е навсякъде. Тук никъде не съм видяла.

# 24
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
на запад никога не ми е било проблем да летя (даже и 30+ часовите преходи от Австралия, и 20+ от Япония ако съм с прекачване не ми бяха проблем). Но на изток - мъка, мъка, цяла седмица ми трябва да обърна времето. Един от пътите до Австралия бях само за 5 дни там, ех мале, 5 дни, никакво спане (в полета на отиване от БИ до там си поспах, че беше 13+ часа полет) не само заради смяната на часовите зони, но заради птиците които там почват в 3:30-4 да крякат, а стаята в хотела ми беше на 1вия етаж и явно прозорците не бяха добре изолиращи от техния шум.

Мечтая си за бързи полети, най дългите да са до 3 часа, до толкова издържам без проблем. После започва да ме боли по нещо тук-там, и не мога да си намеря място, та ако ще и в бизнес на легло да съм, почвам да се чувствам некомфортно. Но, последната година и малко, заради ковид, няма полети, не се оплаквам Simple Smile Макар, че първите 6 месеца ме тресеше от липса на пътуване и смяна на обстановката (всичките ми колеги минаха през тази треска). Минах през отрезвяването и ако сега пак започна така да пътувам, не знам колко бих устискала.

Агент, това с алкохола е трик, но при мен работи за макс 30мин до час. Ще задрема, но няма да заспя. И ако не съм на легло, ме заболява я врат, я гръб.
Скрит текст:
За първият ми 13+ часа полет до Австралия с емиратите, те предлагат любимото ми вино в бизнес и 1ва, и след 2рата чашка стюарда ме попита дали съм сигурна, че искам 3та Simple Smile Явно много им се свидеше, но аз нахално казах да. Е след 3тата спах макс 30 мин, и се оцъклих! Гледах 2-3 филма и след това съм заспала, та и закуската пропуснах.
За -измъм-а - ох, дано си крива тук, дано много си крива! Искам да живея в свят където от къде си, какъв си, какъв ти е акцента, кожата и т.н. няма никакво значение! Много, ама много го искам! Живях и работих в такава среда, почти 40 националности под един покрив, всякакви религии, етноси и т.н. По хубаво никога не ми е било! Искам го това навсякъде където отида да е така! Невероятно обогатяване, толкова много човек научава, ставаш част от една съвсем друга вселена, и си веднага у дома, буквално! Изключително приятно е, удобно, весело, вкусно... ох, много ми се иска така да е навсякъде и нон стоп! Дано го доживеем този момент да е поне в 50% от страните така Simple Smile в Чикаго ми беше леко подобно, но не чак на такава висота, че там основно работих с локални, макар и 5-6 поколение емигранти Simple Smile но там след 3то поколение, всички казват, че са американци. В ЛА също го имаше това усещане в някои квартали. Но приятелите ми от азиатски пройзход които са в Сан Фр. ми разправят, че гледат да не шарят много извън техният си квартал, усещали се не много сейф! А те са израстнали там, даже някои са родени там. Акцент никакъв нямат, само на някои от тях визулано може да се каже, че са от азиатски дисент, и в първия момент като ми споделиха тези техни страхове, аз се замислих, че дори за момент не се бях сетила, че са от азиатски дисент, за мен те са си американци! Заболя ме от това което те споделиха.

Последна редакция: вт, 06 юли 2021, 12:01 от Baby*

# 25
  • Мнения: 2 992
Baby,
Абсолютно си права. Най- тежкото ми за понасяне пътуване е било от Амстердам за Аделаида и обратно. Навръщане не можах да си обуя кецовете дори и до колата ходих с чорапчетата от самолета, а беше февруари.
Там ме държа два дни. В Европа нищо ми нямаше.
Не знам защо не можах да спя в самолета.
Докато от Ню Йорк още не ни е пожелал капитана приятен полет и аз вече съм заспала. Събуждат ме, докато обясняват колко градуса е в Амстердам. Особено с Норвижън еър шатъл, те излитаха в 12 през нощта и имах чувство, че ще заспя в салона, преди да са ме качили.
На отиване не спя, защото излиташ сутрешно европейско време, но от Ню Йорк си излита все вечерно време и ми е супер.

Пиша всичко това , защото има значение по кое време ви излита полета. И ако имате избор, можете да вземете и това впредвид.

# 26
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Запис. Честита ви независимост и летни ваканции.
Джетлаг оправям с движение - навън, сред природа колкото се може повече и по-малко пиене и храна.
Успех на всички летящи и борещи се с ежеминутни промени в полети и изисквания за тестове.

# 27
  • Мнения: X
За пътуването – определено има значение кой откъде пътува и колко дълъг е презокеанският полет. Трансфер – съгласна съм, че освен ако не е наложително по някаква причина, по-добре сам да се придвижиш до гейт-а.

Ross – ако на детето му става лошо, пробвали ли сте някакви лекарства?

Лъки, не си мисли, че започвате от нулата. Макар и нови имигранти, вие имате вашите си знания и умения, които ще ви помогнат и от тази страна на океана. Заредени сте с хъс и желание да успеете и не сте обременени с проблемите на много от живеещите тук американци. Стига да сте здрави и да имаш правилния човек до себе си, нещата ще се нагласят – понякога по-бързо, понякога по-бавно от това, което си очаквала. Стискаме ви палци да успеете и да намерите своето място тук.

Някой да знае за българска библиотека от тази страна на океана, където мога да изпратя разни български книги, които съм събрала през годините?

# 28
  • USA
  • Мнения: 2 150
Добре дошла, Лъки!

Последна редакция: ср, 07 юли 2021, 21:31 от SkyBlue

# 29
  • Мнения: 2 980
Някой да знае за българска библиотека от тази страна на океана, където мога да изпратя разни български книги, които съм събрала през годините?

Спринкълс, не знам къде си точно, но се огледай за българско училище в щата, може да имат/искат библиотека. Около мен Синсинатската дружина е организирала такава (с наша гордост Анет начело Simple Smile), гледам има и в Бостън, със сигурност ще има и в Чикаго и Вашингтон. В University of Washington, в Бъркли и в Питсбърг има периодично курсове по български, техните университетски библиотеки може да се заинтересуват също, но университетите много скоростно се отървават от рядко използвана литература, така че няма много смисъл там.

Общи условия

Активация на акаунт