Весели ритничета от ОКТОМВРИйските мъничета! - Тема 8

  • 26 148
  • 773
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 116

Предполагам въпроса е към мен. 120 лева дадох за ФМ
Мети и аз утре съм при д-р Даскалов до сега не съм ходила при него и с сина ми като бях бременна и сега за първа ФМ бях при д-р Иванов но моят доктор ме прати при Дааскалов надявам се всичко да е наред и да обеснява и да е разбран.

Дано всичко мине наред пиши като минеш😇😇😇😇

# 751
  • омъжена
  • Мнения: 589
моми4ета да ви попитам мисля да отида на второ мнение за това моито изти4ане,ни6то ,4е вси4ко било наред . Няма да Ви занимаВам пове4е,но някои да знае колко струва само генекологи4ен преглед във фемина

# 752
  • Мнения: 99
И аз съм се спряла на Cybex Balios S Lux варианта. Допадна ми като визия, прибрана е, лека маневрена, та ще я следя на намаления да я вземем. 🙂
Старата ни беше полска, 3в1.

Много си я харесвах, беше много удобна, возеше много гладко, коша беше много широк, както и седалката за 6+месеца. Неудобството беше, когато трябваше да я прибираме в колата, въпреки, че сме с голям багажник или да я качвам по стълби, баир.. Ползвах я година, след това минах на лятна, която беше най-удобното нещо на света.
Сега реших, че не искам отново толкова огромна количка, исках нещо по-прибрано и компактно, взехме Cybex balios S, втора ръка. Вижда ми се доста удобна, най-вече с това, че седалката за 6+ се сгъва заедно с рамата, което си е голямо предимство. Нямам търпение да започнем да я ползваме Simple Smile

# 753
  • Мнения: 452
Момичета , ние ли сме такива суеверни не знам . В датската група , майките вече си оборудват стаите на децата , гардероби всичко , а мен ме е шубе да извадя дрехите на баткото да ги разглидам какво имам и какво не .... много съм зле значи!

# 754
  • Мнения: 1 428
СЪНШАЙН1992 при доц.Карагозова е 140 лева ама гледа бебе,доплер всичко и води и шийкаа абе всичко амаа направиха ли ти тест?

# 755
  • Мнения: 241
И ние след доста чудене и гледане по магазините се спряхме на Cybex Balios S Lux и столче за кола отделно Cybex Sirona S  /май така беше модела 😁/.
До 14.06 има 20% намаления на количките в Хиполенд и сигурно ще се възползваме.
Иначе днес мисля да отидем и да вземем първото нещо за бебка - шапчица😁. От вас разбрах, че се взима първо шапка. Не знам дали е някакво суеверие, но ми допадна идеята, а и искам вече да си взема нещо мъничко, символично❤

# 756
  • Мнения: 409
Аз се връщам от ЖК.
Всичко е наред, малкото кюфте расте, а моите изследвания са супер.
Нашата количка е тази.


Сега ще ви излъжа дали е дъщерна на Сайбекс, или Сайбекс им е дъщерна,  не знам.
Взехме я за 350 евро, в БГ целия комплект излиза около 2600лв.

# 757
  • Мнения: 1 038
моми4ета да ви попитам мисля да отида на второ мнение за това моито изти4ане,ни6то ,4е вси4ко било наред . Няма да Ви занимаВам пове4е,но някои да знае колко струва само генекологи4ен преглед във фемина

Съншайн,чак не мога да повярвам,че си с трета бременност 🙄 мисля,че и сама не си вярваш на "притесненията"
Ако имаше "изтичане"щеше ли да тръгнеш на море на 300 и кусур километра за 3 дни 🤔 то за повече от седмица ако имаше изтичане,вече всичко да е изтекло.Не говори глупости.Първо,второ,трето мнение...всеки ще ти каже,че е от глобулите и,че по време на бременност теченията са повече от обикновено

# 758
  • омъжена
  • Мнения: 589
СЪНШАЙН1992 при доц.Карагозова е 140 лева ама гледа бебе,доплер всичко и води и шийкаа абе всичко амаа направиха ли ти тест?
Не ни6то само на ехографа ме гледа. Аз 4етох 4е се правело обстоен преглед колко е голяма матката някакви джобове се гледали.За морето днес го отменихме за края на месеца за да спре малко тази история
а ина4е 6те ви покажа какво е писала маиката в бг мама

Мнения: 1 440
Намалено количество околоплодни води се нарича олигохидрамнион. Измерва се само с ултразвук, мерят се джобовете, изчисляват се и си има определени параметри, които се гледат.
С дъщеря ми започнаха да ми намаляват водите към средата на 6-тия месец и месец и нещо по-късно вече нямах никакви води. Детето страдаше, което се разбираше от записите и от доплер изследването. Наложи се да я изкарат доста по-рано от термина ми, но дори пак бяха чакали много, защото тя се роди с доста проблеми, точно заради маловодието. Когато водите постепенно намаляват (без да изтичат), детето се опитва да прави вътреутробни дихателни движения и ако има и малко останали води, тогава бебето може да аспирира и да се роди с пневмония, точно както стана и при Цвети. Тя се роди с двустранна пневмония. Също имаше и проблеми с бъбреците, защото не можеха да я изпишкат повече от 24 часа, въпреки диуретиците, които й даваха.
Според лекарите маловодието при мен се е получило от калцирана (инфектирана) плацента.

Последна редакция: вт, 08 юни 2021, 11:45 от sunshine1992

# 759
  • Мнения: 1 325
Нашата количка още миналия месец я купихме. Купих и едно много сладко комплектче с боди, ританки и шапчица, чорапки и още едни ританки. Хич не се притеснявам и сърцето ми се пълни с любов като избирам и купувам. Ето я количката.

Иначе аз снощи свърших в спешното. 😔 2 дена с остра диария и накрая повръщане, обезводних се, спазми в стомаха, абе ужас. Казаха, че е някакъв вирус по всяка вероятност и бях на вливки. Слава Богу днес съм доста по-добре.

# 760
  • Мнения: 11
Нашата количка още миналия месец я купихме. Купих и едно много сладко комплектче с боди, ританки и шапчица, чорапки и още едни ританки. Хич не се притеснявам и сърцето ми се пълни с любов като избирам и купувам. Ето я количката.

Иначе аз снощи свърших в спешното. 😔 2 дена с остра диария и накрая повръщане, обезводних се, спазми в стомаха, абе ужас. Казаха, че е някакъв вирус по всяка вероятност и бях на вливки. Слава Богу днес съм доста по-добре.

Аз също съм се спряла на този модел, но малко ме притеснява ''легналото '' положение на летния кош.

Не е ли странна тази поза за бебето , да не е напълно легнало?

# 761
  • омъжена
  • Мнения: 589
И аз 6те взема коли4ка 3в1. С ко6 за новородено,летен и за кола,казаха ми 4е този за колата не трябвало да стои дълго, за гръб4ето  на бебето в на4алото. За половин 4ас най много предполагам може . Готини са много   

# 762
  • Мнения: 653
Аз харесах много тази:  https://shtastlivobebe.bg/bebeshki-kolichki-3-v-1/adamex-bebeshk … hka-vicco-3-v-1-2
Успях да я видя и тествам, доколкото пространството позволяваше и след нея нищо друго не съм го усетила като Количката.
Но все още не бързам с покупката, де. Време има Hug

# 763
  • Мнения: 1 325
Кики,количката има пълно легнало положение на летния кош, въпреки, че на показана схема не изглежда така. Съветвам те да я видиш и тестваш наживо. Супер лекичка и маневрена е. Ако обичате разходки, включително и в природата, е точно за вас.

# 764
  • Мнения: 409
Момичета, имам въпрос.
Мисля да приключвам с работата и да излизам в болничен.
Задължително ли е хоспитализирането преди издаване на първия болничен?
Имам вече една хоспитализация в началото на април, когато бях с болки.

Общи условия

Активация на акаунт