Весели ритничета от ОКТОМВРИйските мъничета! - Тема 8

  • 26 140
  • 773
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 399
Аз не знам за вас, но тези дни много ям...вафли, семки,  царевични пръчици,  череши,  милинки🤦‍♀️, страшен апетит, станах огроооомна.  Ето днес съм изяла една порция ориз със зеленчуци,  2 вяфли морени, бонбони милкинис и до вечерта,  сигурно още кой знае колко неща.  Вечер имам чувството,  че ще пукна,  толкова огромен ми става корема , а още съм в 23г.с, до края не ми се мисли. Винаги съм имала голям корем, но и бебетата са били над 4кг, ще видим сега това колко ще стане накрая 😄. Вече бая шутове ми раздава, вече го усещам много над пъпа, може би до ребрата,  понякога ме рита под ребрата, понякога го усещам ниско долу, особено като седя наведена напред, не мога да му определя позицията още. Чак на 14.06 съм на преглед, но ми се струва,  че този месец изведнъж корема ми стана много голям

# 721
  • Мнения: 62
Здравейте, имаше мама която и бяха казали за бебчето, че има "дупчица" на сърчицето. Ако е удобно дали може да ми пише на лично.

# 722
  • Мнения: 2 029
Мен пък така взеха да ме депресират с това:"Колко ти е пораснал коремът..". Вярно с първата бременност в 5 м. още не ми личеше почти и е логично да правят сравнение, но сега нещата стоят по друг начин, имам си огледало, виждам се, няма нужда от допълнителни пояснения, а иначе съм си слабичка. На другата консултация ще взема да се премеря вече, в средата на май бях 53кг., малко повече отколкото стартирах. Grinning
Надявам се скоро бебето да се качи поне малко нагоре, защото това ходене до тоалетна през половин час ме побърква. Вярно е, че пия много вода, но не винаги това е причината. Онзи ден в Лидл, както лежерно си пазарувам и като ми натисна мехура, на косъм бях да се напишкам без майтап. Smile

# 723
  • Мнения: 381
И аз имам проблеми с 12-годишната си дъщеря. Лъже ме и ми отговаря и тон ми държи, а пред баща й е като друг човек. Не я интересува нищо друго освен телефона.Много ме изнервя на моменти и започвам да крещя от нерви, а въобще не искам бебето да слуша крясъци . Опитвам се да съм търпелива и да не й обръщам внимание. И на нея не й се учи, но не я оставям , само и измислям задачи по синтаксис и по математика ,за да се упражнява . Карам я да учи по разказвателните и я изпитвам , но ми дотяга. С мен никой никога не се е занимавал и сама си знаех , че първо трябва да седна да уча, а после да се забавлявам . Обмислям от догодина да я оставя сама да се оправя и да натряска, ако иска двойки по всичко .

# 724
  • Мнения: 116

Предполагам въпроса е към мен. 120 лева дадох за ФМ

# 725
  • Мнения: 2 029
Мако, точно това си помислих докато четях коментара ти и видях, че в края сама си го написала. Нямам големи деца, които да са ученици, но имам лични впечатления с брат ми. Разликата ни е доста голяма и когато дойде време за училище видях ясно какви грешки допускаха нашите и най-вече майка ми. Вечно някой трябваше да му виси на главата, да го ръчка, да му помага, да му смила информацията, пращаха го на всякакви уроци, страшно мързелив и нехаен за учене е и до днес.  Сега вече оценяват грешките си, но е късно. С половинката много пъти сме го обсъждали и сме единодушни, че разбира се, при нужда трябва да се помага на децата, но не и да бъдат научени, че някой ще го свърши вместо тях. Това е тяхна отговорност и ако е необходимо трябва да ги оставиш да се издънят стабилно, за да разберат, че всъщност това си е за тях.

# 726
  • Мнения: 935
Момичета, от позицията на учител (макар и недействащ), отговарям на мамите, които имат проблеми с нисък успех на децата.
Ограничете им престоя на телефон, таблет и т.н. и им обяснете, че както вие работите, така те учат. Това е тяхното задължение и има последици, когато не си свършат работата. И да, ще трябва да учите с тях. Изпитване по разказвателните, проверки на домашните, правене на диктовки, различните проекти и т.н.
За децата много важен е личният пример. Ако вие неглижирате тяхното обучение, то те също ще го правят. Ако вие казвате, че математиката е пълна глупост, за тях също ще е. Ако вие пишене неграмотно и на шльокавица - те нямат причина да го смятат за нередно. Все пак и мама така прави 🤷‍♀️

# 727
  • Мнения: 1 038
Боби,точно това исках да кажа!Много точен изказ!Личния пример е най-важен!Когато им говориш спокойно и обясняваш,защо това е грешно,защо е проблем да се лъже или да не се учи,някак по-лесно стават нещата.У при двете си деца наблюдавам,че те са отражение на моите чувства в момента-изнервена ли съм и те са такива.Няма да забравя веднъж баткото изкара двойка,бившия ми беше ядосан нещо в работата и така го беше набил и обидил,че той му казал"добре,след другата двойка няма да се прибирам или ще скоча през терасата"тези думи са настанени дълбоко в съзнанието ми и вярвам,че има много деца,които мислят точно това.Тогава много му говорих.Обяснявах кое,защо,как трябва да прави и не прави...ами имаше повече резултат от караници.Всичко е свързано с момента,вниманието,настроението на нас родителите.Малко да се разсееш с друг проблем и те излизат от пътя.Малката я забелязвам сега като имам контракции и лежа,или пък ако нещо ми е кофти,тя започва да прилича на тазманийски дявол.Разхвътля,вика,отговаря и като почна д й говоря и ми кажеш ама ти сега няма да ме обичаш,щото ще имаш бебе 😶😶😶 много са навързани нещата.
Спокойствие и пример му е цаката

# 728
  • Мнения: 700
Моите родители винаги много са ми помагали с уроците за училище.Където мога съм се справяла сама, но има много места, които са ми били слаби и съм имала нужда от изключителна подкрепа.В тези моменти са решавали задачи с мен, правили са чертежи, където са нямали никакви познания, като английски, са търсели вариант друг да ми помогне.Но не искам и да си представя, ако са ме оставили сама да се оправям докъде щях да го докарам.Най-вероятно буквално и преносно до под кривата круша😁

# 729
  • Мнения: 162
Моят син също е на 12. Опита се няколко пъти да излъже за някакви пълни глупости. Мъжът ми е по-хард във възпитанието- кара се, наказва. Аз разчитам на разговори, на това да го накарам сам да разбере кое е правилното, на съвест ако се е издънил (основно се дъни с много говорене в училище, което 6та година и 4ти различен клас не можем да преборим) . Последния път като си говорихме ми каза, че лъже за да не му се кара тати... После говорихме всички заедно и му обяснихме, че да му се скара мама или тати не е най-лошото и, че го правим с идеята да го предпазим, че вече е голям и трябва първо да мисли и т. н. За ученето - беше на занималня докато бяхме в България, тук правят всичко в училище. Не съм му висяла на главата, но и на моята никой не е висял. Но му се учи, така че съм късметлийка в това отношение. Ще видим догодина в гимназията де.
А съветът на Боби е точно в десятката и според мен.

# 730
  • Мнения: 1 266
Сега като чета всички и осъзнавам как съм пробвала всичко 😂 Явно всички сме на една гара и трябва търпение и постоянство, да отмине просто от само себе си. Важно е да сме спокойни, защото бебето днес ме скъса от ритници, явно много се отрази моето настроение. Вече я усещам над пъпа и нямам търпение да дойде 15,06 за втората ФМ 😊
MamaAnna, блазе ти, че имаш дете, на което му се учи 😉

# 731
  • Мнения: 2 029
Goldflinch, ти си оценявала усилията, уроците или която и да е друга помощ, докато при някои деца това става даденост и е равнозначно на нулева необходимост от полагане на лични усилия. Брат ми например не е глупав, като реши, че ще научи нещо, се залавя и изкарва добра оценка, но за него е по-лесно всички да му го поднасят и наливат някак в ума. Не извличаше истинската полза от частните уроци. Наблюдавала съм и в други семейства подобни " феномени" и това е много често срещана грешка най-вече с по-малките деца.

# 732
  • Мнения: 935
Goldflinch, ти си оценявала усилията, уроците или която и да е друга помощ, докато при някои деца това става даденост и е равнозначно на нулева необходимост от полагане на лични усилия. Брат ми например не е глупав, като реши, че ще научи нещо, се залавя и изкарва добра оценка, но за него е по-лесно всички да му го поднасят и наливат някак в ума. Не извличаше истинската полза от частните уроци. Наблюдавала съм и в други семейства подобни " феномени" и това е много често срещана грешка най-вече с по-малките деца.
Просто има разлика в разбирането за помощ. Идеята не е да му го "снесеш наготово". Трябва да го упътиш, не да го правиш вместо него. Тоест трябва да имаш бетонно търпение да не решиш задачите вместо него, а да обяснаваш така, че да си ги свърши сам.

# 733
  • Мнения: 59
Здравейте момичета! Днес минах втората фетална морфология при д-р Даскалов! Ще си имаме син💙💙💙 Доктора даже се пошегува вика "Добре дошла в отбора на свекървите" посмяхме се, изключително отношение, бебчо е добре, какво друго да иска човек! Ние нямахме име за момче, само за момиче. Та искаме нещо с буквата В. На мамите които имат неразположения желая скоро всичко да се оправи💙💙💙
Мети, честито синичко и на теб! Ти си била при Даскалов в Пловдив, предполагам? И аз се колебаех дали да ходя при него, интересува ме колко време трае прегледа и гледа ли подробно всички органи и системи на бебчо? Мислиш ли да ходиш и на късна ФМ при него? Може да пишеш и на лично, ако желаеш. Blush

# 734
  • Мнения: 116
Здравейте момичета! Днес минах втората фетална морфология при д-р Даскалов! Ще си имаме син💙💙💙 Доктора даже се пошегува вика "Добре дошла в отбора на свекървите" посмяхме се, изключително отношение, бебчо е добре, какво друго да иска човек! Ние нямахме име за момче, само за момиче. Та искаме нещо с буквата В. На мамите които имат неразположения желая скоро всичко да се оправи💙💙💙
Мети, честито синичко и на теб! Ти си била при Даскалов в Пловдив, предполагам? И аз се колебаех дали да ходя при него, интересува ме колко време трае прегледа и гледа ли подробно всички органи и системи на бебчо? Мислиш ли да ходиш и на късна ФМ при него? Може да пишеш и на лично, ако желаеш. Blush

Писах на лично. Забравих да спомена, че мисля и на късна ФМ пак ще си отида при него. Предложи ми и за Фетална Ехокариография, но се чудя, защото огледа добре сърчицето и каза, че за момента всичко е прекрасно.

Общи условия

Активация на акаунт