Весели ритничета от ОКТОМВРИйските мъничета! - Тема 8

  • 26 610
  • 773
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 145
Изобщо няма дори да започна за голямото ми дете, че ще си откарам с 2-3 страници пост Simple Smile)
Името Лора много много ми харесва 🥰🥰🥰
Ние май май ще сме на Божидар, но си има там причина, дъщеря ми трябваше да е Божидара, но е Ая Simple Smile)) и аз много си и харесвам името, майка ми само дето на главата не си застана д Ане я кръщавам така 😂😂😂но на мен много ми харесва
Някой беше споменал, че го боли кръста, с предните бременности, като ми ста еще малко по-голям, преди да е най-големия, но вече осезаемо го има, ако не си сложих възглавничка или нещо да го подпира докато спя се събуждах със страшни болки, мисля, че защото хем си тежи все пак, хем е малък още и не може сам да оплътнява пространството и виси 😂😂😂 съответно тежи и това натоварва кръста и гърба

# 736
  • Мнения: 398

Предполагам въпроса е към мен. 120 лева дадох за ФМ
Мети и аз утре съм при д-р Даскалов до сега не съм ходила при него и с сина ми като бях бременна и сега за първа ФМ бях при д-р Иванов но моят доктор ме прати при Дааскалов надявам се всичко да е наред и да обеснява и да е разбран.

# 737
  • Мнения: 404
Ох, момичета и аз мисля за женско име. Проблемът е че живеем в чужбина и ми се искаше да е лесно за произнасяне,българско и да е с П. От всички имена с тази буква само Преслава ми харесва, но не ми се иска много, много, защото е дълго и не искам бебка да се дразни като я питат 5 пъти как се казва, понеже не са разбрали. Ще кажете, кво ти пука, но аз го изпитвам на собствен гръб и мн се дразня.
Иначе много любимо ми е Калина, още Виктория, София.
Друга дилема са ми количките. Много ми се иска да взема такава, която в за новородено и за подрастващо. Т. Е за двете ми деца.Обаче, при тези цени, не е сигурно, че ще ме огрее.

Много въпросителни станаха, а време почти няма. Аз направо забравям, че съм бременна.  Ако не е корема не се и сещам. А, да, и много гадната болка на опашната кост. Ако се заседя на задните си части е страшно.

# 738
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 301
Ох, момичета и аз мисля за женско име. Проблемът е че живеем в чужбина и ми се искаше да е лесно за произнасяне,българско и да е с П. От всички имена с тази буква само Преслава ми харесва, но не ми се иска много, много, защото е дълго и не искам бебка да се дразни като я питат 5 пъти как се казва, понеже не са разбрали. Ще кажете, кво ти пука, но аз го изпитвам на собствен гръб и мн се дразня.
Иначе много любимо ми е Калина, още Виктория, София.
Друга дилема са ми количките. Много ми се иска да взема такава, която в за новородено и за подрастващо. Т. Е за двете ми деца.Обаче, при тези цени, не е сигурно, че ще ме огрее.

Много въпросителни станаха, а време почти няма. Аз направо забравям, че съм бременна.  Ако не е корема не се и сещам. А, да, и много гадната болка на опашната кост. Ако се заседя на задните си части е страшно.

Щом сте в чужбина може Паола, Полина, Паулина, Палома, Патрисия🤔

# 739
  • Мнения: 404
Много го мислих и тези имена, обаче някак си  не не ми звучат много добре. Направо ще се побъркам. Ще ги мисля още малко.

# 740
  • Мнения: 1 428
Момичета,някоя от вас от Плевен да ми похвали някой доктор една приятелка се прибира в БГ с 10 см киста на яйчника и са искали да и махнат яйчника ...

# 741
  • омъжена
  • Мнения: 589
Добро утро☕😋🍼 Ние вече измислихме единодушно име,че мм вика ти кръсти и двете деца сега е мой ред,аз му казах,че е кръстил кучето😃но накрая му направих списък и заедно харесахме име. Даже биберонката(залъгалка)пристигна с името е графирана. Но ще кажа по късно,незнам дали е хубаво от рано да се казва.Аз стегнах багажа за морето вчера. И така

# 742
  • Мнения: 935


Момичета, може ли малко помощ, че нещо не ми изглежда ок. Някой разбира ли ги? Пратих ги на Вецев, но още не ми е отговорил.

# 743
  • Мнения: 1 038


Момичета, може ли малко помощ, че нещо не ми изглежда ок. Някой разбира ли ги? Пратих ги на Вецев, но още не ми е отговорил.

Боби,аз бях със същите,само че масово.Пих 1 седмица аугментин и вчера пуснах нова микробиология(8 дни след приключването на антибиотика)мисля,че не съм ги изчистила,но ще видя в четвъртък резултата.Според мен при такива упорити гъби,се изписват и глобули,но нали съм лекар ще чакам резултата.

# 744
  • Мнения: 1 428
Боби по това което чета,май са си стрептококи често срещани гадинки

# 745
  • Мнения: 56
Момичета,някоя от вас от Плевен да ми похвали някой доктор една приятелка се прибира в БГ с 10 см киста на яйчника и са искали да и махнат яйчника ...

Аз не съм от Плевен, но в началото на миналата година д-р Горчев по спешност ми махна киста на яйчника там. Забравих как точно се казва клиниката май е Св. Марина. Изключително доволна останах и от отношение и всичко . Тук във Варна ми казваха да лежа и да тъпча ношпата, а на мен не ми беше добре. Беше се усукала явно и бях с постоянен световъртеж. Като отидох там и той само докато погледна и каза, че в такива ситуации веднага трябва да се реагира. На следващата сутрин бях първа. Запази се яйчника, но след това пак само от другия имах овулация. Според мен все пак при всички положения ако може да се запази е най-добре. За Горчев знам, че ако е възможно се опитва да го запази.

Също така искам да добавя, че ако е ендометриозна кистата, каквато най-вероятно е щом е 10см не може да се оправи медикаментозно. Не е добре да се чака защото буквално "изяжда" яйчника.

Последна редакция: вт, 08 юни 2021, 09:10 от R.D.777

# 746
  • Мнения: 700
Ами Боби, този ферман отгоре ми е труден за разчитане , но така като гледам имаш стрептококи Б, писали са го в умерено количество.Аз си пусках микробиология точно преди да зачена и ми излязоха те и гъбички.Слагах полижинакс глобули без ефект.После като пуска микробиология Вецев ми излезе гъби и ги бяха написали друг вид коките, но са били най-вероятно същите.Лекувахме ги с антибиотик.Следвящата микробиология излезе чиста.Дано да е така, че я пусках 10 дни след лекарствата и малко ме човърка да не е бил кратък срока.

# 747
  • Мнения: 233
Аз съм имала същата бактерия. Тогава АГ каза, че е странно да е там тази бактерия и ми изписа вагинални глобули Бетадин. Мъжът ми пи антибиотик, защото също имаше някакви оплаквания. На следващата микробиология вече ги нямаше. За глобулите уточнявам, че не съм била бременна, така че не ги препоръчвам, просто казвам какво съм ползвала.

# 748
  • Мнения: 151
Ох,тези колички... Grinning
Казвайте какво сте взели,че ще се побъркам аз хихи
В събота излизаме на оглед и се надявам да купим. Бюджет сме решили около 1000,като държим количката да е 3 в 1. Не много тежка, с амортисьори, пет точков колан, големи гуми, пълно легнало положение на седящия кош...
Виждам, че много се харесват 3-4 марки - Мъци(Муци), Пет перего, Изи, Сайбекс,  но  не си обяснявам с какво са по-добри от Чиполино,Макси или другите от този клас.

# 749
  • Мнения: 1 844
Старата ни беше полска, 3в1.

Много си я харесвах, беше много удобна, возеше много гладко, коша беше много широк, както и седалката за 6+месеца. Неудобството беше, когато трябваше да я прибираме в колата, въпреки, че сме с голям багажник или да я качвам по стълби, баир.. Ползвах я година, след това минах на лятна, която беше най-удобното нещо на света.
Сега реших, че не искам отново толкова огромна количка, исках нещо по-прибрано и компактно, взехме Cybex balios S, втора ръка. Вижда ми се доста удобна, най-вече с това, че седалката за 6+ се сгъва заедно с рамата, което си е голямо предимство. Нямам търпение да започнем да я ползваме Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт