Весели ритничета от ОКТОМВРИйските мъничета! - Тема 8

  • 25 689
  • 773
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 700
Боби мен пък цял живот ми сменяват една буква в името и ми е писнало да поправям всички .А не е като името да ми е някакво нечувано, ама не знам защо всеки като тръгне да го чете и решава, че съм с другото.Вецев още ми е под въпрос до раждането ще го уцели ли някога от първия път 🤣Последния път и на вайбъра като ми писа беше с това което той си е решил и вече се питам в телефона му как съм записана 😂
chrissie аз съм малко смотана по въпросите с традициите и за пръв път го чувам това за осоляването днес.Откакто го прочетох не спирам да си представям соления паламуд, които правим като го покриваме в една тава със сол и на негово място бебето в тавата🤣🤣🤣
Hariom казвала съм ти и преди няма нищо страшно нито в инжекциите, нито в слагането им.Ако имаш нужда от някаква подкрепа, съвет за тях насреща съм с каквото мога ще помагам🤗

# 31
  • Мнения: 417
Имам сушилня,общо взето като решихме ,че ще имаме дете ,и събрах парички и си купих ,това за мен лично ,е най голямото улесняване, а дрехите са много мекички ,нямам смалени дрехи. А за името аз бях писала ,че уж на свеки Таня, но винаги от малка си харесвам Виктория ,каката кръстих Пламена на свекъра ми ,и сега се чудя ,а моя мъж ,иска да изчакаме втората ФМ за 100% пола ,а аз вярвам, че пак е момиче.

# 32
  • София
  • Мнения: 126
Здравейте, момичета!
Яренце, благодаря за поредната страхотна тема! Simple Smile

Вие вече избрахте ли педиатрите за бебетата си?
Казаха ми, че е хубаво да се направи по-рано, защото не всеки педиатър приема нови пациенти.

Ако да, как - от препоръки на познати/интернет?

# 33
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Добро утро и благодаря за новата тема ❤️
Честит празник ако има празнуващи,у дома сме трима-ММ рожденик и аз и баба ми -именнички(то аз и на Цветница празнувам,ама попа ми каза,че може и на двата дни).
С името на Слави имаше известно колебание,т.к.аз бях харесала Александър (на дядото на ММ,който бе страхотен човек) и Мирослав (на девер,свекърва и свекър- три в едно),обаче свекървата ми каза,че татко тайно се надява да е на него и се появи Станислав (и малко на вуйчо ми, който бе Светослав,че и на един ден са родени,но вуйчо почина).Като цяло денят,в който родих Слави (24.06) винаги ми е бил много специален и в мига,в който го видях знаех че това е правилното име (можеше и Йоан да е,заради Еньовден,но не исках на баща ми).
Сега с ММ щом разбрахме ,че е момче само се спогледахме и в един глас казахме "Росен" ,пак на свекървата,тя е Румяна,но Румен не ни харесва чак толкова,а и на запад ще го казват трудно,докато Росен чудесно се превръща в Рос.
Сушилня не съм имала когато Слави бе бебе,но пък и той се роди лятото и бе лесно с дрехите в началото,зимата ги сушех в едната стая.Сега всичко суша на деликатната програма и не съм имала проблеми.
Вчера и аз успях да падна пред входа и се сдобих с ужулено коляно и навехнат глезен,но всичко с бебо е наред.Не ми се случва за пръв път,като цяло имам проблем с вестибуларния апарат и най-редовно падам на съвсем равно.Сега глезенът ми е леко оточен и син,но не ме боли и си ходя без проблем.
За педиатър не знам как ще процедирам.Тази на Слави май не записва нови пациенти,но все пак ще проверя първо при нея.Ако не-ЛЛ ще ме насочи към някой.

# 34
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
По повод имената - аз съм в голяма драма още от както измислихме на Яна името. Винаги съм искала още деца, та съм си мислела и за имена. И НИЩО не ми харесва как звучи в съзвучие с Яна. Close

(За нея бяхме се спрели на друго име. Един ден докато се разхождахме в парка, някъде в 7мия месец бях, ММ спря и явно получи факс. Joy И вика "Какво ще кажеш за Яна?".
Мигновено се влюбих в името... Heart Eyes)

Аз съм много пристрастна към името Яна. Нали си е моето?! Laughing Innocent И преди съм казвала, че и аз не съм привърженик на традицията децата да са кръстени на някой. Смятам, че така взимат и нравът му ( от лични наблюдения го твърдя). Отделно не ми допада като на едно място има повече от един с това име, че почва едно обяснение на кой или за кого говориш. В моето семейство щеше да е доста забавно, ако не бях такава "проклетия"Grin : ММ е спазил традицията и сина му е Стефан на баща му, и ако и аз бях кръстила сина си на първия ми свекър щеше да настане веселба - у дома щях да съм с двама Стефановци, а на семейни сбирки трима.  Astonished
 
Яренце, аз имам малка приятелка на име Яна, и всички й викат Яни. Като разбъркаш буквите става Ния.
Яна и Ния
Яна и Дана
Яна и Мия
Яна и Бояна
Яна и Богдана
Харесвам много и името на Foxxyy - Вяра.
Допадат ми и Теа, и Мия. Това на първо четене. Другото, което ни беше важно и на мен, и на ММ при избора на имена на децата ни беше и да не ги свързваме с някой неприятен човек.
Сушилнята е хубаво нещо! О, да! Аз главно я ползвам зимата и при дъждовно време. Има ли слънце и вятър - простирам.
А сега ви оставям, че пералнята ни е развалена от седмица. Майстора вече два пъти идва, и нищо.Disappointed Отивам да пера на ръка. Уффф

# 35
  • Мнения: 409
Честита да си, Елислава.
Бъдете здрави цялото семейство!!
Аз отивам на обиколка на магазините.
Утре имаме повод и преди 3-4 седмици си купих специално пола плисе, която след днешно мерене отново ми стои....трагично, направо комично. 🥲
Плисе и корем не изглежда добре, момичета.Избягвайте я тази комбинация. Когато я купих нямах коремче, а днес...

Нещо такова...
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 21 май 2021, 12:00 от Paldora

# 36
  • Мнения: 200
Яренце, благодаря за новата тема, както и за това, че си ме добавила в първия пост и за да е по-пълна информацията за мен - 39 години, първа бременност, София. Благодаря!
Относно имената имах списък с такива за момче и момиче. За момче много ми харесва Калоян, но много дечица вече са с това име. Филип и Матей също бяха в списъка. ММ каза, че Матей е еврейско име и се чуди как ми е дошло на ум Simple Smile От традиционните мъжки имена ми харесват Стефан и Петър. При избора на име за момче според мен трябва да се помисли и как ще звучи като бащино или фамилно име. Ние чакаме девойка и реално момчешките имена не сме обсъждали, а само ги имах набелязани. От имената за момиче имах списък от около 10 имена, които мъжа ми отхвърли. Бах записала Ема, Дара, София (популярни последните години), Лора (ММ го хареса, но го отхвърли заради трагичната история на Лора на Яворов Simple Smile, Мина (отхвърлено по предходната причина), Миа/я, Дарена (нашето бебче наистина е дар, след поредица ин витро опити, но ММ направи асоциация с поп фолка - Галена, за което аз не се бях сетила и го отхвърлих). В края на списъка бях записала Радина, което той хареса и така избрахме име. Рада също ни е вариант, но така както говорим на и за бебчето мисля, че сме направили категоричния избор с Радина. При мисленето на имената не държах да е с буква на родителите ми или свекърва ми (свекър ми е починал и аз лично не бих искала детето ми да е на някой починал, но пък името му е сходно с това на баща ми), но исках да измисля име и да зарадвам свекърва ми, тъй като ММ е едно дете, но не успях. Радина реално е производно на името на майка ми, а преди години свекърва ми сподели, че ако имаме момиче да я кръстим Рада (нейната майка се е казвала Радка). Родителите ни не биха се засегнали, ако детето не е кръстено на тях. То и сега е така, просто съвпада с името на майка ми, не е било цел.
Относно сушилните, имам Candy от 2.5 години, с доста програми е - за вълна, за бебе, за дънки.. Аз използвам почти само една програма за деликатно пране мисля, че се води и съм много доволна. 90% от прането се суши в нея, само някога късно вечер ако пера простирам прането на метален сушилник, за да не вдигам шум и на другия ден ги минавам през сушилнята. Препоръка ми е да се гледа етикета, ако за първи път дрехата се пуска в сушилня, за да няма неприятни изненади.

# 37
  • Мнения: 452
Благодаря за новата тема

 Това с имената ми е много досадно, честно!
Аз за щастие имам свекърва която не ми се бърка и не ми споменават дори как ще се казва , докато майка ми , баба ми и всички постоянно ми намекват да го кръстя на майка ми . Дразни ме не друго а това настояване , и аз понеже не обичам някой да ми казва какво да правя , ще го направя нарочно наобратно. За мен родителите си решават как да си кръстят детето , и тея отживелици да го кръстиш на пра пра пра баба ти едва ли не щото пък и майка ти така се казва .....

А за солта , аз не съм осолявала баткото , няма да осолявам и малкото със сигурност . Иначе има всякакви поверия и ако тръгна да ги спазвам стриктно най много да се депресирам , но не и да се отдам на бебето .... Grinning

Вчера например бях на гости на едно бебе на 20 дни , майката е женена за датчанин и са много 'над нещата' еми аз не бих поканила никой приятел докато бебето не навърши 40 дни , но това е.Въпрос на избор .
Датчаните например са като наще цигани още преди изписването се струпват цялата рода да видят майката и бебето , само че сега  с тоя ковид не е точно както беше:joy: а най голямото шоу е да родиш и след 3 -4 часа да те изпишат и цялата рода да са ти на главата

# 38
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
За имената ние си решаваме. И от двете страни нямат проблем, казват че не искат да е на тях и името няма значение.

По случайност за сина ни гледах имена започващи със С, буквата на свекърва ми и мъжа ми. Името го бях харесала още като ученичка и съвсем случайно се сетих за него. 😀

# 39
  • Мнения: 1 428
За имената нашето ще е на баща му и то аз искам не го и питам. Обичам баща му много обичам и името му Владимир и ще бъде така само живи и здрави (бащата на ММ)
За сушилните имахме но се развали сега сме с пералня-сушилня ами доволна съм но аз обичам да простирам така да се каже да ги издуха дрехите на въздух

# 40
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
Аз исках на себе си да го кръстя, но с моята буква Т, няма хубаво мъжко име. 😀

# 41
  • Мнения: 200
Последните години стана популярно да се записва бащиното име без наставката -ов/а или -ев/а. Вие как мислите да запишете детето или тези от вас които имат дечица как сте ги записали.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 369
Последните години стана популярно да се записва бащиното име без наставката -ов/а или -ев/а. Вие как мислите да запишете детето или тези от вас които имат дечица как сте ги записали.
Ние сме си традиционалисти - взех фамилията на ММ при брака, детето си е "-ова". Blush

# 43
  • Мнения: 649
И аз взех фамилията на мъжа ми след брака, но колкото до изписване на презимето, навярно ще спестим "-ова", за фамилното ще си го оставим. Просто мъжът ми е с такова име, че и той сам каза, че странно звучи с "-ова". Да ми е жив и здрав, де, че е именик днес Hug

# 44
  • Мнения: 151
Аз исках на себе си да го кръстя, но с моята буква Т, няма хубаво мъжко име. 😀

Аз много харесвам името Теодор 🤗

Общи условия

Активация на акаунт