Весели ритничета от ОКТОМВРИйските мъничета! - Тема 8

  • 25 689
  • 773
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 233
За тези, които нямат място за сушилня, влагоабсорбаторът може да я замести. За 1 нощ дрехите изсъхват в стаята, няма излишна влага, няма и свити дрехи. Хубавото е, че може да изсуши всичко без значение от материята 😃 Ние си го взехме, за да се справим с конденза в едната стая, но в последствие открихме и това приложение и сме страшно доволни. Цяла зима си сушихме дрехите вътре.
И по темата с осоляването - това според мен е абсолютна глупост. В родния ми край го практикуват, аз съм осолявана също. Детето ми обаче не е, второто също няма да е. Няма никаква логика къпане в солена вода да влияе върху потните жлези  дългосрочен план. Единствено се сещам за проблеми, до които може да доведе.
Имената и на нас са ни голям проблем. За първото беше лесно. Имах си любимо име още от училище - Явор. Перфектно е според нашите представи - българско, кратко, звучно, с хубави галени форми. Освен това е с първата буквичка на баща ми. Обаче сега с второто дете удряме на камък. Имахме някакви имена за момиче, ама нищо, което да разпознаем веднага - Ели от Елица, Зорница, Лора  ми харесва също. Засега обаче чакаме момче и тук консенсус нямаме изобщо. На мен ми харесва Борис, но на таткото не. Мислим за Захари, което ще е с първата буква на другия дядо, обаче не ми допада май. Няма и хубаво галено име. Сега чакам да мине феталната морфология другата седмица и като ми потвърдят пола, ще започнем да мислим по-активно.

Последна редакция: пт, 21 май 2021, 18:51 от sarajj

# 46
  • Мнения: 145
Преди около 17 години (леле колко бързо минава времето) бяха много модерни и едната Виктория и Никол, в момента наблюдавам от няколко години същата тенденция с Калоян и Филип (много харесвам Филип, сега племенницата ми в новия си клас (тя е Виктория и имаше още 3 Виктори в стария и клас) има съученичка, която се казва Косара, това е старо българско име, толкова много ми хареса, никога не го бях чувала преди, иначе моето име е дълго и почти никой не го казв аправилно от първия път (понякога и от 100ния) но аз много си го харесвам, дещеря ми е Ая, кръстена а изключително на себе си, майка ми крайно не го харесваше, но всички по-млади около мен.
Всеки си има мнение и за това няма да казвам какво не ми харесва, но определено много много харесвам Рада, звучи ми много силно, също Лора, Мина, Елеонора, заради краткото Нора, харесвам и много Мария, защото е много женствено име, сина ми е Стоян и никой не е обсъждал как ще се казва и двамата с мъжа ми знаехме, че ще е Стоян, но като се роди, беше толкова нежен, че му казвах известно време Ангел хахахахах, нищо че беше кръстен Simple Smile

# 47
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
С "Т" и аз харесвам Теодор,но май стана много популярно напоследък,а някои родители искат по-редки имена.
От Захари за галено веднага ми изниква Хари,но на Явор за галено нищо не ми идва на ум(сигурно защото е кратко,и много хубаво).
За момиче Елица е много хубаво българско име(а като дете хич не си го харесвах).
И аз съм с фамилията на ММ,и детето е Станислав Емилов Славов,малкият ще е със същите презиме и фамилия.

# 48
  • Мнения: 672
На мен Борис и Лора са ми любими имена.. уви няма да изберем тях.
За сега сме се спрели на Константин, който всъщност днес има имен ден, така че ако имаме в групата именици, да сте ни честити!
Обаче имаме пререкания за името, баща ми иска да го кръстим на него, то даже не че иска, ами беше сигурен, че ще е на него.. бил обиден, разочарован и тн.. Поне имам брат, той може да му сбъдне желанието, хаха..
Другата седмица съм на преглед и нямам търпение да видя шушулката колко е пораснала Heart

# 49
  • Мнения: 151
С "Т" и аз харесвам Теодор,но май стана много популярно напоследък,а някои родители искат по-редки имена.

Аз съм пристрастна към Теодор, защото бъдещият татко се казва така 😆

# 50
  • Мнения: X
Ууу, Косара е страхотнооо! Много ми харесват подобни имена - Сагара, Зария, Рейна 🤗

# 51
  • Мнения: 929
С Косара ме подсетихте за едно семейство от селото ми - жените бяха Косара, Ксения и Аксиния.

Ирина също много ми харесвам за момиче. От Филип аз лично се отказах заради съкратените варианти на името.
Относно наставките на имената аз се колебая как да запиша бебето. Реших, че ще носи моите имена, но моето е дълго и ако му сложа и -ов ще стане безкрайно. Фамилията ми също не е кратка, но тя ще си е с -ов задължително. Та колебанието ми е за второто име, но ще го решавам, като му дойде моментът.

# 52
  • Мнения: 233
И аз си мисля за Хари на Захари. Друго нищо не се сещам. Преди няколко седмици в Шоуто на Рачков гостува Захари Бахаров и Рачков през цялото време му казваше Заки или Захи, не чух ясно. Ама ми е странно.  Иначе на Явор му казваме Явка, а също и Яворче, което не е кратко, но е галено. А и като се кара човек може да си каже хубаво “Яворе, не ближи кофата за боклук” примерно 😃 Действа респектиращо това -ре накрая.

Боби, имай предвид, че ако не носи имената на бащата, в родилното слагат някакви странни окончания на децата. Докато бащата на племенника ми дойде да го припознае, го бяха записали с презиме Танин от Таня. Иначе фамилията си му беше с оф.


С "Т" и аз харесвам Теодор,но май стана много популярно напоследък,а някои родители искат по-редки имена.
От Захари за галено веднага ми изниква Хари,но на Явор за галено нищо не ми идва на ум(сигурно защото е кратко,и много хубаво).
За момиче Елица е много хубаво българско име(а като дете хич не си го харесвах).
И аз съм с фамилията на ММ,и детето е Станислав Емилов Славов,малкият ще е със същите презиме и фамилия.

# 53
  • Мнения: 929

Боби, имай предвид, че ако не носи имената на бащата, в родилното слагат някакви странни окончания на децата. Докато бащата на племенника ми дойде да го припознае, го бяха записали с презиме Танин от Таня. Иначе фамилията си му беше с оф.


Ако имат такива мераци, ще го оставя без окончание. Бориславин хич не звучи добре, та ако трябва война ще водя да не е така.

# 54
  • Мнения: 452
Моя син го записахме без окончание. Много по хубаво ми звучи .  За момче ми харесва Яким ,Якоб, Севар ,Симон, Ноа ама таткото не ги харесва Grinning  не знам какво ще правим честно ...

# 55
  • Мнения: 1 109
Второто име на дъщеря ми е без наставка, бебето също така ще го кръстим. Просто името на таткото е дълго и звучи странно, когато накрая сложим и "-ова". Но наистина напоследък е доста актуално да се кръщават така децата.

# 56
  • Мнения: 261
Момичета 💕 да отворя една нова тема - каква козметика ползвате по време на бременността (кои кремове и добавили ли сте нещо специално) и какво мислите да правите като техники за избягване на стрии и диастаза следващите месеци?

Четох някъде, че маслото от шипки било най-добро при бременност (защото прониквало надолу в кожата, където се получават стриите), а кокосовото масло било крайно неефективно (защото молекулите му били прекалено големи, за да стигнат до долу).

Също, ползвате ли нещо, за “онази част”, за по-лесно раждане и по-малко разкъсвания? Споменаха ми, че за там кокосовото масло било страхотно, но не си представям много как ще седна баш там да се мажа 😀😀

# 57
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
Относно презимето ние го писахме с - ов, исках да е без, но таткото настроя. Бащата е с дълго име и става малко тромаво, но мина вече😆 да съм настоявала повече дето се вика.

Теодор е хубаво име, мислих за него. Но имаме съсед с това име и някак не ми се иска. И една неприятна позната имаме Тодорка и името не е долюбвано в семейството 😁

За осоляването и мен ме караха лятно бебе сол във водата да слагам. Четох доста по темата. Може да се слага морска сол на кристали, което е за затопляне, но евентуално зимата. Мисля и сега да не слагам.

# 58
  • Мнения: 62
Влизам не по обсъжданите теми. Видеофона Mappy 8700 в момента е на 120лв. в Емаг, но е до днес отстъпката, ако някоя мама иска да се възползва Simple Smile
https://www.emag.bg/video-bebefon-mappy-vbm-8700-6426228026617/p … favorite_products

# 59
  • Мнения: 452
Момичета 💕 да отворя една нова тема - каква козметика ползвате по време на бременността (кои кремове и добавили ли сте нещо специално) и какво мислите да правите като техники за избягване на стрии и диастаза следващите месеци?

Четох някъде, че маслото от шипки било най-добро при бременност (защото прониквало надолу в кожата, където се получават стриите), а кокосовото масло било крайно неефективно (защото молекулите му били прекалено големи, за да стигнат до долу).

Също, ползвате ли нещо, за “онази част”, за по-лесно раждане и по-малко разкъсвания? Споменаха ми, че за там кокосовото масло било страхотно, но не си представям много как ще седна баш там да се мажа 😀😀
За отдолу съм чувала за една олио на  weleda  което се маже даже във влагалището , една позната го е правила вече към края и е родила нормално без разкъсване , не зная дали е от олиото или ген или то е спомогнало ... мисля да пробвам

Общи условия

Активация на акаунт