Весели ритничета от ОКТОМВРИйските мъничета! - Тема 8

  • 25 689
  • 773
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 700
https://btvnovinite.bg/122713-20dnevno_bebe_s_opasnost_za_jivota … vane_sas_sol.html
По въпроса с осоляването🙄
https://todeva.com/blog/kakvi-sa-posledstviyata-ot-osolyavane-na-bebeto-360
Предпочитам да се придържам към науката, отколкото към традициите.

# 16
  • Мнения: 1 266
Ярвнце, благодаря за темата и хубавото розово сърчице. Вчера явно ме тясна хормона и се притесних как ще го приеме таткото, че искаше да е мъжко, но днес вече всичко е наред с хормонално баланс 😂 и се радвам.
Много съм затруднена с името. Имах варианти за момче само, сега с момиче още едно, а каката ни е Мария и друго име не ми харесва още 😂 А и свързвам имената с някакви хора и много отпаднаха 🤣 Но за щастие имам време да мисля.

# 17
  • Мнения: 929
Edit: върнах се назад и видях идеята за Борис във връзка с Йордановден. Въпреки глупостите в медиите в последните 2-3 години, Борис няма имен ден на Йорданов ден. Ние празнуваме на Борисовден, който е на 2.05 и не се мени , освен ако като тази година съвпадне с Великден. Честно казано ми е писнало да обяснявам, че не празнувам с Йордановците :/

Аз съм страшен каприз за имената. С предната бременност доста мислих по темата и си оформих следните критерии:
- да не е нито твърде дълго, нито твърде късо - трябва да мога да го съкратя на галено, но и да използвам цялото име, когато искам да се скарам : D Идеалното е около 6 букви.
- да е интернационално - да се приема еднакво добре и тук, и по света. В частност ме касае Австрия, защото сестра ми живее там, а май и аз така се ориентирам. Харесвам името Валери например, но във Франция е женско.
- да няма я и други особености при транслитериране - не искам постоянно да го питат как му се пише името ( тип к(х)ристия(а)н)
- да не го свързвам с кофти хора (имам такъв проблем с името Мартин)
- да няма струпване на гласни като в Георги.

Общо взето май е това. За момиче бях избрала името Карина. Компромис за по-дълъг вариант е Катерина. С мъжките е доста по-трудно, но общо взето на част от критериите ми пасваха
Теодор, Борис, Стефан, Мартин, Филип, Алекс, Валери. Има само едно, което отговори на всички искания до едно и е точно името, с което сънувах сина ми Blush
Далеч съм от идеята задължително да е кръстено на някого , както и не искам някакви изкелеферчени комбинации между имената на баби и дядовци. На моменти се получават такива откровено отвратителни комбинации, че чак се чудя как може някой да го причини на детето си в желанието да угоди на родата.

Покрай темата със сушилнята днес пералнята ми пак се държи странно и май ще трябва да взимам нова. Има ли сред вас такива с пералня+сушилня 2в1? Интересуват ме марка, модел, доволни ли сте? Нямам място за два отделни уреда, та ако взимам ще трябва да е комбиниран.

Яренце, темата е разкошна, както винаги Heart

Последна редакция: пт, 21 май 2021, 09:44 от Bobby_g

# 18
  • Мнения: 409
Боби , аз съм с комбинирана Miele.
Взехме я от магазин за Ел.уреди втора употреба за 800лв.Нови са от 1500 нагоре...
Доволна съм, има много програми за сушене, противно на мнението,че комбинираните са с малко програми.

# 19
  • Мнения: 176
Аз харесвам кратки имена, до 5 букви. Име съм избрала още преди да забременея, мъжа ми го е одобрил и доктора ми потвърди пола, така че - решено е! Яренце, може да ми добавиш розово сърчице 💖. Синът ми е с името на свекъра, но бебето живот и здраве има общо с името на майка ми, но по скоро ще е кръстено на себе си. Вчера точно приятели ме питаха не е ли редно да уважа баща си, ама той вече си има внучка, кръстена на него. А и моите родители не са хора, за които това е толкова важно. Аз и сестра ми сме кръстени с имена, които нашите са харесвали и само моето е с буквата на дядо ми, но няма нищо общо в значението.

# 20
  • Мнения: 700
Ех Боби ти вярно с много изисквания за името😂Моите са да не е кръстено на никого и освен името да ми харесва и галеното обръщение .От списъка ти ми харесва Борис, защото и Боби е хубаво обръщение за мен 🤩
Моята сушилня е отделна понеже сме в къща и има място.Но подобно на Paldora и моята е на Miele  втора ръка.🙂Имам и други уреди на същата марка втора ръка и от всичко съм доволна .Купувани са за смешни пари спрямо новите в магазините и ми служат вярно вече години.Сушилнята май беше за 400 лв.

# 21
  • Мнения: 1 266
Знам, че Борил и Божидар са на Йордановден. Та май се спрях на Божидара, тя малко и така се появи. Харесвам и Дана, но мъжа ми не е ок с това име, съответно отпада. Другото с първи букви на мама е Йоана, но то е на Ивановден. Може би ще се по чудя до деветия месец и като се роди, както падне тенджерата 😂

# 22
  • София
  • Мнения: 860
За името още преди да забременея бяхме харесали само мъжки, за женско - никакъв консенсус. Най ни харесваше Калоян и решихме, ако е момче, че ще е това. След като забременях, се поразрових по-подробно в темата с имената и установих на колко много познати синовете се казват Калоян, затова автоматично отпадна. Не искам да е прекалено популярно име.

То пък се оказа момиче, така че мъката по измислянето започна отначало Grinning
Аз харесах Жара, заради книгата Глина на Виктория Бешлийска. После взех, че размислих, и сега спорим между две други, всеки си има фаворит, а са тотално различни.

Със сигурност няма да е кръстено на никого детето. Но пък и нямаме проблем с това от страна на роднините, защото всичките са ЗА детето да има собствено име.

Ще ми се и аз да сънувам името на детето, мъжа ми много вярва в знаци свише и това би решило въпросът веднъж завинаги, ама то не става така с поръчка да сънуваш хубаво женско име Grinning

# 23
  • Мнения: 176
По повод Калоян, снощи синът ми ме пита “ Мамо, защо повечето бебета се казват Коко?” Много смешно ми стана, като се замислих, че и за мен Калоян е един от фаворитите за мъжко име.

# 24
  • Мнения: 140
За комбиниран уред... преди да се роди дъщеря ми взехме такъв на AEG с термопомпа, което означава, че суши на по-ниска температура и щади дрехите. За 3 години и половина нямам нито една съсипана дреха. И най-хубавото е, че не мачка дрехите(освен ако не ги забравя вътре). С първото дете не съм гладила, освен някакви къдрички по роклички и т.н. Много съм доволна. Тогава нямахме място и затова взехме пералня + сушилня. Сега имаме място и обмислям да вземем още една такава. Предимството е, че не е ангажираща. Слагам прането и след определено време го вадя сухо, докато при два отделни уреда трябва да го местиш като изпере в сушилнята.
Аз не простирам навън, ако дрехите могат да минат пред сушилнята. Навън има миризми, буболечки, прах и т.н., а от слънцето стават твърди в сравнение с тези от сушилнята.
За Miele съм малко резервирана. Наша близка си купи сушилня от последните модели и мъжът ѝ ходи със 7/8 ръкави през зимата. Иначе обожавам марката. Имам прахосмукачка на Miele от серията за домашни любимци и не я заменям за нищо.

# 25
  • Мнения: 409
За втора сушилня не знам, но аз се замислям за още една пералня. 🤣
Имайте предвид че големия минус на комбинираните е, че повреди ли се нещо, нито можеш да переш, нито сушиш....
Имахме проблем с филтъра /прах и суших пари/ и една седмица си носих прането при майка...

# 26
  • Мнения: 929
От списъка ти ми харесва Борис, защото и Боби е хубаво обръщение за мен 🤩

То е хубаво, ма да не е за момиче. Цял живот слушам въпроса Кой Боби Joy Примерно на работа в началото на всяка смяна звъни отговорникът да пита кои сме се събрали. Редовно колегата на телефона, изреждайки имената + Боби, резултатът е Кой Боби? И се почват обяснения, че Боби е Борислава. В училище едно време беше същото.  Лошото е, че аз така съм свикнала от дете и на други съкращения не реагирам. Колежка все ме наричаше Бубе, а аз все не я отразявах, че говори на мен.
Та по този повод внимавам и с галените форми.

# 27
  • Мнения: 1 428
Добро утро момичета🤩
Яренце, благодаря за новата тема,както винаги е прекрасна ♥️
Минах ФМ вчера, всичко с бебчето е наред само кръвотока няма подобрение,ами на инжекции ще съм и така 🤩

# 28
  • Мнения: 649
Аз гласувам с две ръце за комбиниран уред на Miele. За мен това бяха най-добре инвестираните пари, повече се радвах от кола като взимахме втора! И към момента (4 г. и половина) нито веднъж не съм имала проблем с уреда.

Колкото до имената - изобщо не мога да повярвам, че има хора, които така лично приемат нещата! Как така да уважим еди-кого-си като кръстим детето на него? Та това (в една равнопоставена паралелна вселена) не значи ли автоматично, че уважаваме този човек повече от всички останали?! Мерси. Детето ми, живот и здраве, ще бъде кръстено на себе си и ако някоя буква някъде съвпада с първа на някой от нашите родители, то моментално ще им бъде избито от главата, че е заради тях. Обичам родителите си безкрайно много, обичам и свекърите си (да, съвсем откровено.), обичам и имената на всички, защото наистина са страхотни. Свекър ми дойде с любимото ми мъжко име, за което от тийнейджърка си бях казала, че един ден така ще се казва сина ми, но това в никакъв случай нямаше да значи, че ще бъде кръстен на него и те бяха запознати с историята. Така или иначе сега чакаме дъщеричка и единственото име, което до момента сме харесали с мъжа ми, няма общо с ничие родителско и смятам, че това е страхотно. Те също.

За осоляването... Даже не ми се коментира, че вече достатъчно запалих фитила Joy

# 29
  • Мнения: 151
Знам, че Борил и Божидар са на Йордановден. Та май се спрях на Божидара, тя малко и така се появи. Харесвам и Дана, но мъжа ми не е ок с това име, съответно отпада. Другото с първи букви на мама е Йоана, но то е на Ивановден. Може би ще се по чудя до деветия месец и като се роди, както падне тенджерата 😂

Божидар/а съм чувала,че може да празнуват и на Тодоровден.

Общи условия

Активация на акаунт