Да се върна ли?

  • 3 552
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 295
Животът е пред теб.Не се обръщай назад.
Този явно не е твоята половинка.
И никога повече не позволявай  да те унижават.
Потъпкала си достойнството си заради него?
Това е грешка.Не я допускай повече.
Приеми случващото се като житейски опит и продължавай напред.
 

# 46
  • Мнения: X
Привет на всички.
Бих искала да получа съвет от вас,защото съм доста объркана
Скрит текст:
.Историята е следната:
Имах 3-годишна връзка.Всичко беше страхотно в началото,но последните 4-5 месеца преминаха в караници.Искам да вметна,че съм студентка,а той отдавна е завършил(не живеем заедно).
Нямаше как да му отделям достатъчно време,подготвях се за изпити,а сега и в университета не е по-различно.Той постоянно се цупеше за това,сърдеше се,но и него го разбирам-мъж е на такава възраст иска си своето(забравих да спомена,че разликата ни е 9 г.)Всъщност в последните месеци той след всеки спор искаше да бъде сам,разделяхме се,а след 2-3 дни се правеше,че нищо не е станало.Това се случи няколко пъти.Зимата отново реши да се разделим,омръзнало му е от караници явно,разбирам го,но потъпках собственото си достойнство само и само ,за да се оправят нещата.Винаги после го приемах и отново се събирахме.Забелязала съм,че когато не стане на неговата се държи детински след това.Дори и понякога,когато е сгрешил-се опитва да изкара мен виновната и ми всява чувство за вина.И аз съм правила доста грешки,пренебрегвала съм го,не съм безгрешна,но тези негови постъпки доста са ме напрягали.Последния път след поредното му желание за раздяла ми докипя.Не му простих,реших да продължа напред,омръзна ми някой да ме захвърля ей така.На различни вълни сме и това не може да се промени.Но той отново иска да се съберем,твърди,че съжалява,моли ми се,каза,че е осъзнал какво е загубил и ме е оценил.Обясних му няколко пъти,че не искам и няма как да стане да се съберем,но нещо в мен се къса.Връщам се в доста спомени отново и ми липсват.Имам чувства към него,обичам го,но мисля,че не трябва да се събираме и да продължаваме в караници,защото рано или късно пак ще се случи всичко това.Имам чувството,че ще се повтори този омагьосан кръг отново и отново,а аз не искам.Предложих му приятелство и добри отношения,но не е съгласен.Мисля,че е просто манипулация от негова страна?! Защо всеки път трябва да се връщам след всяка негова прищявка?Защо в момента чувствам вина отново и защо се пречупвам пак?Бях твърдо решена това да приключи,но с неговите мили думи ме разтопи.От друга страна съзнанието ми ме кара да стъпя на земята и да се осъзная.
Бихте ли ме посъветвали какво е правилното?Извинявам се,ако съм допуснала някъде грешки и благодаря за отделеното време!
Няма смисъл.
Той не те обича.
Мъж, който обича, не се държи така.....
Не си губи времето и нервите.

# 47
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не се връщай. От прочетеното разбирам, че смисъл няма. Щом прави проблеми заради учене и изпити, ще прави и за много други неща. Поведението му изглежда манипулативно и не по този начин трябва да се държи зрял човек. Няма да се промени, това си е изграден характер. И ти не можеш да го промениш, във възможностите ти обаче е да вземеш решение за себе си дали това ти харесва и дали ще можеш да я караш така постоянно.

# 48
  • Мнения: 866
Stallion, точно в Лондон следвах.
Има и нещо друго за което никой не говори, а то всъщност се случва най-често. Любовта просто не пита кога и с кой, често тя идва без да ни пита и ни отвява като торнадо и всичките ни предварителни сметки отиват на кино. Много често съм чувал от жени, как се се влюбили в някой мъж, който въобще не е бил дори техен тип визуално. Има го и обратното, любов от пръв поглед и там вече си и доста късмет, да се е случило с правилният човек.

Иначе е разбираемо, повечето млади момиче да се заглеждат по-възрастни от тях мъже, които ще са и по интересна компания.

# 49
  • Мнения: 861
Стар е за теб, на ралични вълни сте в момента, а и скоро няма да дойдете на една. Не се занимавай.

# 50
  • Мнения: 169
На него проблема му е ,че го пренебрегвам,че нямам достатъчно време и от там се пораждат караниците.При което той в яда си иска раздели и такива неща ,но вече се случва няколко пъти и това ме наранява.Никога не ми е посягал,нито нещо подобно.Добър е ,свестен е,уважавал ме е,не мога да си кривя душата за това.Но няма да се върна при него,просто ми е тежко,че така приключиха нещата,защото имам чувства.

Хрумвало ли ти е, че те зарязва нарочно, за да те разстрой и да ти покаже, че ти си сгрешила, като очаква че ти ще се "осъзнаеш" и след това пак ще му се помлиш да те приеме обратно. След като той се "смили" над теб, ти ще бъдеш кротка, благоразумна и обръщаша му внимание. Ако това не се случи, следва ново зарязване, за да те дресира. В момента е изненадан, че този път още не ди го потърсила и за това ти се моли. Ако го приемеш или пак ще те зареже или ще започне да те манипулира по друг начин и скоро може да започне и да те бие, както е тръгнало. Ти защо изобщо говориш с него, нищо не му дължиш. Колкото повече внимание му обръщаш, толкова по-големи усилия ще полага да драматизира и да те разстройства, с цел да се почувстваш гузна за нещо, за което не си виновна.

Последна редакция: чт, 12 мар 2020, 16:45 от rainbow90

# 51
  • Мнения: 9 751
Авторката, как са нещата след като се върна? Всичко наред ли е?

Общи условия

Активация на акаунт