Да се върна ли?

  • 3 542
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Привет на всички.
Бих искала да получа съвет от вас,защото съм доста объркана.Историята е следната:
Имах 3-годишна връзка.Всичко беше страхотно в началото,но последните 4-5 месеца преминаха в караници.Искам да вметна,че съм студентка,а той отдавна е завършил(не живеем заедно).
Нямаше как да му отделям достатъчно време,подготвях се за изпити,а сега и в университета не е по-различно.Той постоянно се цупеше за това,сърдеше се,но и него го разбирам-мъж е на такава възраст иска си своето(забравих да спомена,че разликата ни е 9 г.)Всъщност в последните месеци той след всеки спор искаше да бъде сам,разделяхме се,а след 2-3 дни се правеше,че нищо не е станало.Това се случи няколко пъти.Зимата отново реши да се разделим,омръзнало му е от караници явно,разбирам го,но потъпках собственото си достойнство само и само ,за да се оправят нещата.Винаги после го приемах и отново се събирахме.Забелязала съм,че когато не стане на неговата се държи детински след това.Дори и понякога,когато е сгрешил-се опитва да изкара мен виновната и ми всява чувство за вина.И аз съм правила доста грешки,пренебрегвала съм го,не съм безгрешна,но тези негови постъпки доста са ме напрягали.Последния път след поредното му желание за раздяла ми докипя.Не му простих,реших да продължа напред,омръзна ми някой да ме захвърля ей така.На различни вълни сме и това не може да се промени.Но той отново иска да се съберем,твърди,че съжалява,моли ми се,каза,че е осъзнал какво е загубил и ме е оценил.Обясних му няколко пъти,че не искам и няма как да стане да се съберем,но нещо в мен се къса.Връщам се в доста спомени отново и ми липсват.Имам чувства към него,обичам го,но мисля,че не трябва да се събираме и да продължаваме в караници,защото рано или късно пак ще се случи всичко това.Имам чувството,че ще се повтори този омагьосан кръг отново и отново,а аз не искам.Предложих му приятелство и добри отношения,но не е съгласен.Мисля,че е просто манипулация от негова страна?! Защо всеки път трябва да се връщам след всяка негова прищявка?Защо в момента чувствам вина отново и защо се пречупвам пак?Бях твърдо решена това да приключи,но с неговите мили думи ме разтопи.От друга страна съзнанието ми ме кара да стъпя на земята и да се осъзная.
Бихте ли ме посъветвали какво е правилното?Извинявам се,ако съм допуснала някъде грешки и благодаря за отделеното време!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Не. В никакъв случай.

# 2
  • Мнения: 2 475
Токсичен е.
А може би, ако си дадеш време, ще срещнеш друг, който няма да ти вменява вина, най-малкото.

# 3
  • Мнения: 9 705
Категорично не.

# 4
  • Мнения: 13 547
Аз бих излязла от този омагьосан кръг.

# 5
  • Мнения: 7 946
Разбери къде се корени мазохизма ти и гледай следващия да не е отново такъв. Определено не си струва и ден "загубено" време с такъв човек. Нормално е да имаш и хубави спомени. За приятелство - по-добре не се пробвай, колкото и примамливо да ти изглежда сега.. С такъв човек колкото по-малко контакт, по-добре. Ако може никакъв.

# 6
  • Мнения: 8
Става ми много жал,наистина.Не искам да го наранявам.Въпреки,че той не помисли какво ми е било на мен.
Всъщност и аз съм на моменти избухлива,но винаги след някоя караница съм го търсила и съм искала да се оправят нещата,не съм го оставяла ей така.Случвало се е няколко пъти за цялата връзка да поискам раздяла,но съм го казвала в яда си,никога не е съм го мислила сериозно като него.Исках да ги кажа тези неща,защото предпочитам да споделя какво съм правила и аз,все пак ,за да се стигне до раздяла -двама души имат вина в повечето случаи.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Жалостта и съжалението към един човек не са основа за връзка. На това отгоре ли ще се връщаш?

Последна редакция: вт, 10 мар 2020, 18:38 от HighSpeed

# 8
  • Мнения: 8
Знам,че ме обича ,знам и ,че съжалява,виждам,че се бори,но не мисля да се събирам с него въпреки че го обичам много.

# 9
  • Мнения: 9 705
Ако мотивът ти да се върнеш е съжаление към него... Безмълвна оставам.
Прояви малко съжаление към себе си и стой настрана от неуравновесени енергийни  вампири.

# 10
  • Мнения: 7 946
Човекът те тренира да издържаш на всякакви унижения и ненормални отношения. Ако искаш да свикваш с това и да се оплакваш един ден каква си жертва на неговото отношение, връщай се.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Айде, моля те, това неговото не е обич, отвори си очите, за бога!

# 12
  • Мнения: 8
На него проблема му е ,че го пренебрегвам,че нямам достатъчно време и от там се пораждат караниците.При което той в яда си иска раздели и такива неща ,но вече се случва няколко пъти и това ме наранява.Никога не ми е посягал,нито нещо подобно.Добър е ,свестен е,уважавал ме е,не мога да си кривя душата за това.Но няма да се върна при него,просто ми е тежко,че така приключиха нещата,защото имам чувства.

# 13
  • Мнения: 9 705
Когато даден човек те уважава, то той уважава не само теб, като тяло и дух, а и изборите, които правиш, нещата с които се занимаваш, желанието ти да се развиваш. Независимо дали говорим за образование, професия, хоби... Ако те уважава и обича ще осъзнава и разбира текущата ти заетост заради ученето и няма детински да тропа с крачета и да се тръшка. Ако те уважава няма да си играе на "На ти куклите, дай си ми парцалките'', няма да те зарязва на всеки 6 месеца и да те моли да се върнеш.
Уважението и обичта са му непонятни. Има само едно огромно его, което ти с умопомрачителен мазохизъм храниш.

# 14
  • Мнения: 2 214
Коя зодия е този плaзмодий?  Нa въпроca: не cе връщaй.

Общи условия

Активация на акаунт