Да се върна ли?

  • 3 551
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 820
Оф, последният пост прочетох, че ви ограничава в ученето. Много страшен спомен си припомних. Ужас. Той не искаше да отида да следвам в университет. Правеше всичко възможно да не отида да уча.

# 31
  • Мнения: 6 189
И като се съберете при следващия скандал какво следва? Пак махай се, после пак молби... Сигурно наистина се обичате, обаче просто не сте един за друг. За една добра връзка трябва напасване на характерите, компромиси и разбирателство- неща, които при вас ги няма. Голяма разлика в годините, егоистичен характер и отделно държание като на хлапак само по себе си не говори добре за мъж над 30. Очевидно се размекваш, но ще направиш грешка ако се съберете, след няколко месеца пак ще си в същото положение с още изпотрошени нерви. Търси друг и гледай този път да е по-уравновесен, дори и да е на твоята възраст. Освен ако не си падаш по драмите...

# 32
  • Мнения: 8 937
Аз наскоро прекратих такава връзка - все бяха виновни работата, ученето и какво ли още не. Че и моят график е безумен, това е факт.
Като Вас все си го прибирах след всеки скандал и ставаше все по-зле. Не бих се върнала...

# 33
  • Мнения: 866

Имах 3-годишна връзка.
Аз мисля, че сама си си написала отговора. Имал си нещо, но едно време, сега гледай новото имане да е по сполучливо. За жалост тея неща се разбират, чак като започнат връзка/съжителство двама души и мине известно време и тогава чак се вижда дали е добре или не. Хубаво е и да измислят и някви хапчета за разлюбване, с тях щеше да е много по лесно ...

# 34
  • Мнения: X
Предложих му приятелство и добри отношения,но не е съгласен.!

Не е съгласен, защото вижда, че може да те манипулира.

След като е край - нека е край. Без приятелство, без добри отношения.
Гледай си учението, забавлявай се - студентски купони и свалки колкото искаш.
Не бързай да срещнеш принца и да сплиташ плитки на дъщерите с принцески имена.

Живейте го тоя живот, млади хора!

# 35
  • Мнения: 2 258
Предложих му приятелство и добри отношения,но не е съгласен.!

Не е съгласен, защото вижда, че може да те манипулира.

След като е край - нека е край. Без приятелство, без добри отношения.
Гледай си учението, забавлявай се - студентски купони и свалки колкото искаш.
Не бързай да срещнеш принца и да сплиташ плитки на дъщерите с принцески имена.

Живейте го тоя живот, млади хора!

Абсолютно.

# 36
  • Мнения: X
Щом не се е получило първия път и другите опити няма да се получат.
Приятелството ще усложни нещата още повече.
Приеми, че и хубавото и лошото от тази връзка е зад гърба ти.

# 37
  • Мнения: 6 930
Знаеш, че не трябва да се връщаш. Страшно токсичен и недорасъл човек е този
Връзките са, за да носят удоволствие и/или да те развиват като личност и/или да носят сигурност. Че имате еднакви ценности, гледате в една посока и ви е грижа един за друг. Кое от тези горните получаваш от този човек? Спомените са си спомени и остават, но не се живее само с тях.

# 38
  • BG
  • Мнения: 2 173
Тази връзка се е изчерпала по един или друг начин. Човека нито е плазмодии, нито е токсичен, а още по малко зодията е някакъв проблем. Тука, мамите, много обичат да ръфат човешко, особено когато то не присъства и се надъхват една друга.
Отсявай мненията им. Крайните са за кошчето - не си заслужат четенето даже.
Имали сте хубава връзка, обичали сте се, но нещата са забоксували - къде заради обстоятелствата, къде заради трудности в характера.
Според мен, разликата ви е голяма и човека го е страх, че те губи постепенно защото си студентка, средата ти, колеги, приятели. Прав си е, но пък то си е нормално, ако се замислиш. Страха му го кара да реагира неадекватно. Както и да е, това е без значение, тъй като ти си взела решенията си. Трудното е зад гърба ти и макар, че прекратяването на връзка е мъчително за този, който има чувства, времето подобрява нещата. Не ви е било писано, просто - има такива моменти. Човек трябва да продължи напред. В такива случаи това е по добрия вариант, отколкото да се опитва да лепи счупената ваза.

# 39
  • Мнения: 866
Сетих се за нещо друго и ако греша, някой ще ме опровергае. При жените студентки, май не са толкова удачни и сполучливи връзките с мъже, които не са студенти и работят. Има доста разминавания, но си мисля, че и ревността в случая ще си каже думата. Говоря по принцип, случаи всякакви, но не са много мъжете, които да нямат проблем с това, все пак в университета е пълно с мъже. За студентски празници също може да забравиш. Neutral Face

# 40
  • Paris, France
  • Мнения: 14 094
Сетих се за нещо друго и ако греша, някой ще ме опровергае. При жените студентки, май не са толкова удачни и сполучливи връзките с мъже, които не са студенти и работят. Има доста разминавания, но си мисля, че и ревността в случая ще си каже думата. Говоря по принцип, случаи всякакви, но не са много мъжете, които да нямат проблем с това, все пак в университета е пълно с мъже. За студентски празници също може да забравиш. Neutral Face

Не съм излизала със състудент докато следвах. Аз работех, освен, че учех и плащах и наем. Мъжете студенти са няколко вида и с никой вид връзката не е приятна.

1. Живеят у мама и тате и зависят от тях финансово. Имат време, защото не работят или работят малко часове, но нямат пари. Не мога да си гръмна единствената свободна вечер, пропилявайки я с кино и солети в парка, евентуално китайски ресторант.

2) като мене работят и учат. Имат пари, но нямат време. Живяла съм няколко седмици с такъв. Прекрасно беше, но замина в друга държава на обмен.

3) започнали да да учат късно. Работили са, имат собствен дом, кола, спестявания, често успешен бизнес. В дома им често има жена и дечуря, а и са леко стари и износени. Много индийци учат така.

4) от заможни семейства и живеят е собствено или на родителите жилище, но без родители. Изискват много заедност, а често не облекчават бита. Не разбират защо някой работи и не знаят какво е наем. Следващия.

Работещ и студентка си е класика. Той е свободен събота и неделя или някой друг ден, а ако тя живее с него може да работи малко по-малко часове.

Според мене авторката и мъжа не са подходящи един за друг. Ще се задушава с него, а той ще се чувства самотен.

# 41
  • Мнения: 2 204
Знаеш точно какво трябва да направиш, но ще направиш обратното.
Лично мнение от прочетеното.
Ако искаш пиши след 10-15 дни дали още не сте се събрали.
Сега времето е срещу теб, затрупват те спомени, от хубавите боли, че няма да се повторят, което засенчва лошите. Мисля, че няма да издържиш на това и ще си пречупиш думата, иначе не би имало тема, ти кое е за добро обективно вече знаеш. То ако беше лесно да се следва рационалното щеше да осиротее форума.
Но не е страшно, ще претръпнеш още и един ден (вероятно скоро) ще се откъснеш както трябва. Просто още не е дошъл.

Ако бъркам, толкова по-добре за теб.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Мисля, че с категорични съвети за край и обидни квалификации, ще върнем авторката към приятеля и. Не е насилник, психопат, простак и т.н., но не е и мъж. Един осъзнат мъж не изнудва с женски похвати, лъжи и любовни клетви. Той казва, че те обича, а какво показва? От сега сте във конфликтна фаза. Ще изтърпиш ли още 40г.? Усещаш, че връзката ти вреди и бягаш. Нормален инстинкт за самосъхранение. Осъзнаваш краха, но търсиш реабелитация и подкрепа да се върнеш. Всеки е имал подобни дилеми. За три години не си щастлива. Всяко твое бягство е спасение. Но защо един спасил се удавник, отново влиза в опасна зона, с мъртво вълнение?
Може да се появи дете. Тогава ще мълчиш и ще търпиш. Мнозина го правят. Всичко в него ще те дразни и нещастието ти ще ескалира. Представи си го. Дали ще имаш винаги шанс за промяна и алтернатива на твоето, лично щастие и избор ?
Той къса с теб, но не търси прошка. Грозната истина е, че не намира друга. Затова те търси.

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 22:13 от Viviana91

# 43
  • Мнения: 866


Не съм излизала със състудент докато следвах. Аз работех, освен, че учех и плащах и наем. Мъжете студенти са няколко вида и с никой вид връзката не е приятна.

Аз познавам доста семейства, които са се срещнали като студенти и някои са ми близки и това с едни много положителни примери, а и като цяло статистиката е такава, че двойките между студенти са много повече от колкото студентка и не студент, което е съвсем нормално. Но случаи ще има всякакви и няма как само от някои изброени да се обобщава, дори и от тези които аз знам положителните.

Истината е, че всъщност има и много предимства на връзка между студенти. Ако момичето обаче държи на по възрастен мъж 5-10 и повече години ще трябва да се оглежда на друго място. Ако още като студентка момичето търси финансово стабилен и със собствено жилище, пак ще трябва да се оглежда извън университета.

Не всички момичета обаче на тези години са на такава вълна, дори по малко са тези кои търсят това на тази възраст. Много от тях мислят за своето си развитие и не да чакат някой мъж да ги финансира и да им осигури жилище и охолен живот. Точно в университета мога да видят и кой мъж е амбициран за развитие и има високи цели. Точно такива мъже могат да помогнат на една жена да постигне своите цели.

Познавам две момичета от близо, които завършиха и двете имаха връзка със студенти, едната си има вече дете, купиха си жилище, работеха с приятеля и в чуждестранна фирма оперираща в България, но после решиха да живеят в чужбина, с добре платени професии. Другото момиче също с много добро образование, тя беше и отличничка и много амбицирана и нахъсана за кариерно развитие. Работеше още след бакалавър и по време на магистртурата с много добра заплата 2-3 години след това и на друга работа изкарва около 4000лв на месец, а това е в самото начало на кариерата и.

Мисля си ако тя беше срещнала още като студентка в началото някои много по-голям от нея мъж и работещ, не знам дали сега щеше да има тези постижения. За жените, които искат да се развиват и да постигат успехи в кариерното развитие, много трябва да внимават какъв приятел ще си хванат. Щото примери не един или два на комплексирани мъже, които пречат на приятелката си да се развива.

Като обобщение може да се каже, че няма грешно и правилно в случая, по простата причина, че всеки си гледа от своята камбанария и едни жени ще търсят и харесват едно, а други друго. И двете момичета за които споменах си имаха чудесни студентски години и двете с връзки със колеги студенти и сега с много добри кариери.

Истината обаче е, че както има момичета, които са много амбицирани и нахъсани и това което си спомнят за това познатото момиче, че като студентка тя се беше обградила точно с такива приятели като нея със високи амбиции, мотиврани и това също много и помогна за тези успехи. Както има такива момичета, има обаче и много, които нямат конкретни цели, които учат просто за да вземат някаква диплома пък после каквото дойде.

За тези вторите може би наистина ще е по-добре да си хванат някой мъж с постижения, защото те едва ли ще има големи лични такива. То дори не е и нужно ако мъжа може сам да осигури семейството. Живял съм и в Англия известно време и там видях страшно много семейства, в които мъжете имат бизнеси изкарват добри пари, а жените им не работеха, гледаха си децата, къщата.

# 44
  • Paris, France
  • Мнения: 14 094
Stallion, точно в Лондон следвах. Наемите ги знаеш какви са. В медицинските специалности, счетоводство, математическите, финанси, икономика мнозинството момчета преди 30г бяха индийци и пакистанци. Местните и останалите европейки не ги харесваме особено, даже физически. Те си живеят със семействата и след сватбата. Не ставаха за връзки и бракове.

Европейките не търсехме сериозни връзки. Англичаните бяха мнозинство в хуманитарните специалности като история, право.

Понеже не се проектирах в сериозна връзка не желаех да излизам с колеги, а и те не предлагаха нищо, което да ме плени и зарадва. Нямах и време. Не съжалявам за избора си.

В България е леко различно, защото има студентски общежития с нисък наем и купони. В Англия не е така.

Дъщерята на приятелка в момента учи тук и живее на общежитие. Работи, учи, но не иска да се занимава с мъже. Докато обядвахме и се обади някакъв и после тя ми обясни, че не ще да бие час път за едно кафе. Било и скучно. В общежитието не контактува с никого. Не ги харесва.

В големите градове има много избор.

Общи условия

Активация на акаунт