👶 Рита юнското човече, в корема на мама заформи се купона вече! 2020 - 🌞 ТЕМА 6 🌞

  • 20 932
  • 745
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 419
Добро утро,момичета🌞

Литературата за бебета е една идеална теория,която се доближава до това,което всъщност се случва😂
Първо всяко бебе е индивидуалност,това го установих в родилния дом още преди 20 години😂(напомням ,че съм дърта с голяма дъщеря).То само те учи какво да правиш с него,събуждат се неподозирани инстинкти и просто се справяш.Не е като да четеш готварска книга-щипка сол,малко червен пипер и готово😂
За възпитанието важи същото-заканваш се,че ти никога не би направил еди какво си с твоето дете,обаче така се завъртат нещата,че и ти си в кюпа😂
Общо взето майчинството е голямо приключение,много голям урок за нас самите и после за децата.
Първите най-важни неща се научават в родилния дом,после вече е свободна програма😊

# 541
  • Мнения: 498
Абсолютно съм съгласна за книгите! Те са само една теория, която (ако въобще си спомняте след раждането) не винаги е възможно да се приложи на практика.
С първата бременност също бях ентусиазирана и четох книги, ходих по лекции за бременни... Общо взето нямаше много ползва, учих се в движение.
А и на жените майчинския инстинкт ни е вроден, всяка ще се справи и без да е изчела тон книги Simple Smile  Така че четете си за развлечение и за запълване на времето Simple Smile

# 542
  • Мнения: 1 104
Ох, моят инстинкт не знам дали ще се появи, малко имам съмнения. 😆
Та затова искам да имам и някоя книжка под ръка.
То вярно, че всичко е много индивидуално, ама пак ще ми е по-спокойна ако имам някаква предварителна подготовка. Simple Smile
Аз сутрин нищо не усещам, както обикновенно. Sad Имам чувство, че допреди седмица повече шаваше човечето. Сега тук-таме веднъж, два пъту на ден някое леко побутване, ако изобщо е той.
Малко ме притеснява това, но се надявам да са наред нещата.

# 543
  • Мнения: 125
Добро утро, момичета 🙂

От 3дни ме боли доста кръста, нещо смесено между мускулна треска и като преди цикъл. Вие как сте? Отделно две сутрини подред се към 06:30 се събуждам от силна болка в кръста в ляво, която преминава за около 30 сек до минута. Та се чудя нормално ли е, бъбрек ли е? На ЖК съм на 3 Февруари и ми се искаше да издържа до тогава, без междинен преглед при АГ.

# 544
  • Мнения: 205
Добро утро и от мен,
Кайлин аз съм така , един ден зле , два добре , вечерите са ми тежки , без нешо конкретно .
Но пък да се похваля , вчера излезнах пеша , беше чудесно време , взех малкия по - рано от градина , разходихме се чудничко , и да видите как спах непробудно цели 6 часа от 23 ч. та до 5 почти , това не се е случвало от няколко месеца .
Ох и да се оплача, пак имам херпес, усетих се че вчера на разходката много  ми изсъхната устните , не знам от това ли е , от по - ниския имунитет ли , ми писна ми бе хора , пффф

# 545
  • Мнения: 727
Галеона, и при мен така с усещанията. Миналата седмица шаваше яко 2-3 дни и след това едно затишие. Преди обяд като съм седнала усещам малко побутвания, но са сравнително по-леки и аз на моменти се чудя дали е то изобщо. Гледам да запазвам спокойствие, че съм чак на 13.02 на преглед.
Аз също четох това, че спят по 18ч в денонощието, също че плацентата вече е почти 3см дебела и все пак му е още широко. Мисля, че е нормално всичко и се надявам с всеки изминал ден да става все по-силно и активно.

# 546
  • Мнения: 168
И аз нещо не спя добре пак напоследък. Много се въртя, ставам до тоалетната по 5 пъти....
И аз тези дни сякаш по малко усещам бебето. И имам чувството че ми се е смалил корема. Той не че е бил голям. Миналата седмица имах дни се беше издул доста и си викам е появи се най накрая и сега пак го няма ... Вече въобразявам ли си не знам.

# 547
  • Мнения: 166
И аз нещо не спя добре пак напоследък. Много се въртя, ставам до тоалетната по 5 пъти....
И аз тези дни сякаш по малко усещам бебето. И имам чувството че ми се е смалил корема. Той не че е бил голям. Миналата седмица имах дни се беше издул доста и си викам е появи се най накрая и сега пак го няма ... Вече въобразявам ли си не знам.
И аз предната седмица повече го усещах . Даже и ММ го усети доста силно веднъж ,а сега 19г.с много слабо

# 548
  • София
  • Мнения: 7 645
И аз сънувам все някакви кошмари, всякакви видове от гадни до не толкова гадни.
Будя се защото са ми изтръпнали ръцете и краката, което за съжаление май няма общо с магнезия и май само масажи оправят...
Отделно се будя защото имам някаква болка в корема като разтежение, тежест, може би от позата, не знам ...
Та и аз не спя добре, и аз пия л-тироксин в 5:30, псле трудно заспивам но се натискам, тъкмо задрямвам и в 7 трябва да стана да оправя детето за училище и тнт.
После следобед хич не успявам да задрямам, един път успях и ми звънна телефона на 10-тата минута и после ми беше гадно цял ден.

Аз гледам бебешки неща, но почвам да се ядосвам, че не е сега момента да ги купувам.
Вчера като казахте джордж, влязох и харесах неща за 60 паунда, които са всичко от което имам нужда в първите 3-4 месеца, но не ги купих, защото в момента дрехи не съм почнала да взимам и бюджета ми за дрехи е разпределен за април-май.
По-скоро сега бих купила други неща, без които няма как да мина и които не са конкретно за бебето:
- нова гладачна маса
- да изпера матрака на кошарата (не е ползван доста време)
- да сложа комарник на вратата към терасата
- да купя още един скрин

с 2 думи - неща за дома, които ще са ми нужни и за бебето и за мен

# 549
  • София
  • Мнения: 441
Момичета, мислех си, че само аз покрай нещата, които ми се случиха, изперквам, че не съм виждала бебчо от началото на Януари и че трябва да го видя чак на 07.02. Но явно всичко сме така Simple Smile И на мен ми се иска да го усещам през цялото време, а знам, че е невъзможно Simple Smile Вярвам, че всички бебчета са добре и растат перфектно Simple Smile

# 550
  • София
  • Мнения: 2 326
Здравейте момичета,
Първо искам да пратя на Амели много положителна енергия, дано всичко да е наред и притесненията да са излишни Flowers Hibiscus
Радвам се много на миналите ФМ и че няма проблеми. Дано повече добри новини да чуваме
Аз малко се разболях, прясякох го навреме с Авирона та не съм вдигала темпрература и други неразположения, но носа ми тече. Дребния си остана с кашлица. Днес ще ходим до ЛЛ да го чуе за всеки случай, че частната е на семинар. Дано в поликлиниката не лепнем нещо допълнително.
Мистик, аз обикновено поръчвам от българския Некст. Цените са горе долу като англ. (понякога и по-евтини) без промоции, но идват по-бързо и не се занимавам с превозвачи. Иначе ще взимам 50/50 и къс и дълъг ръкав. Помня имаше едно лято по хладно, дъжновно си беше юни, та не ми се ще да го мисля на момента. Иначе чакам и аз да потвърдят пола на 100% и тогава започвам пазара. Гледам много от нас имаме записан час за 28.1.
Кайлин, разгледай хубаво в НОИ дали всички болнични, които си занесла са ти преведени. На мен така един ми бяха объркали номера и си стоеше "в процес на обработка", докато се оправиха данните.
За козметиката какво ли не пробвам, но определено от Биодерма съм доволна, а е и икономична.
Допегит и аз пия, въпреки че качвах само като видя бяла престилка. 2х1 и си ми сържи кръвното 110/70.
Пламъче, миналия път много го носих, даже така се успивахме. Сега като се зачетох "модата" се е променила, но определено съм за и ще трябва да се образовам.
Аз още си спя добре, ставам по веднъж нощес. Но таза/ябълката ме боли, ако спя повече на лявата страна. Вчера обаче редихме пъзел и определено натоварих стави и кръст, но пък съм много доволна. Половината от 2000 части, но е страхотен.
Скрит текст:
Хубав ден и да сме много здрави Simple Smile

# 551
  • Мнения: 632
Аз обратно на повечето от вас през втория триместър вече си спя добре,не ставам изобщо до тоалетна,будя се по-скоро от това да се обърна на другата страна ,но след това си заспивам отново.Нямаммвъзможноат да спя следобяд,може би и затова вечер си се наспивям,макар,че не лягам рано.Върша си още домакинската работа без никакъв проблем след работа.Имам чувството,че бебето ми от сега постоянно чува звуншка на прахосмукачката и че му е доста познати като се роди хахахах

Изнамерих си бебешката възглавница,на която аз съм спала като бебе.Винаги съм си в обичала,средна по размер,много мекичкани,пълна с малки изрезки дунапрен.Носех си я и в квартирата,докато бях ученичка ,а сега за първа нощ си я ползвах и като възглавница за бременни под корема,идеална ми е Simple Smile Поне от това ще спестя,пък и някак ми е по-милонда ползвам точно нея.Даже мисля и за бебето да си в ползвам след това,макар ,че ММ казва,че не съм добре Simple Smile

От днес започвам втората половина на бременността официално и се надявам този период да мине толкова лекнпоне колкото първия ,както на всички вас Simple Smile

Аз още не съм купувала книги за бременни,но със сигурност ще взема като спра да ходя на работа по-късно,за да понауча това онова,че ние с първите бременности сме малко по-спечени Simple Smile Но главно  и аз ще се доверявам на инстинкта си и на самото бебе какво му е добре и какво не Simple Smile

# 552
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Използвахме хубавото време с малкия и се разходихме около 2ч. Искаше ми се и още, но ме понаболя тук там..

Brayda на химическо ли ще носиш матрака? Да взема да проуча и нашия да изперем.

И аз трябва да купувам скрин. За сега съм се спряла на 2 от икеа, но не мога да реша кой да е.. може би другият месец ще трябва да го поръчам вече.

Сънувам пълни тъпотии и аз. И в просъница като съм съня продължава с фантазии от моята глава.. Вчера примерно духаше адски силен вятър и аз уж спя, но явно не съвсем и си мисля как военните (има поделение срещу нас) идват с някакъв самолет и се приготвят да ни бонбандират,  а аз нямам време да реагирам, да взема детето от неговата стая и да избягаме.. Чак и сълзи пуснах 😂 Пълно куку. Спя малко в общи линии, защото ставам поне 2-3 пъти да пишкам. Елтироксина го съчетавам със ставането към 4, че поне да не го мисля. Детето ми дори и да не е на градина става рано, през деня все по-рядко иска да спи..Та едвам избутвам до вечерта. Същевременно имам чувството, че деня изобщо не ми стига.. Ама не ми стига да се намързелувам 😁 Докато се усетя и станало вечер.. и само ми се лежи, дори не ми се говори много много.

# 553
  • Кюстендил
  • Мнения: 106


Това е моето коремче 😁
Доста е непостоянно. Един ден го има малко, един ден повече. От 2-3 дни имам леки болки в пъпа. Все още не усещам бебчо и нямам търпение да стане 27-ми, за да видим дали всичко е наред, защото мина доста време от последната ЖК и не сме се виждали с малкото.

# 554
  • Мнения: 498
И ние поръчахме скрин за дрехите на бебето. Има промоции сега във Виденов. В момента имаме точно 3 големи гардероба за тримата, та трябваше да се помислим и за бебока Laughing
За после незнам какво още ще мислим, може би второ легло за детската стая с чекмеджета отдолу. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт