👶 Рита юнското човече, в корема на мама заформи се купона вече! 2020 - 🌞 ТЕМА 6 🌞

  • 20 127
  • 745
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 104
Kaylinn, да не би да се претоварваш през деня прекалено много, я с чистене, я с домакинска работа?
Или да прекаляваш с яденето за вечеря?
Аз засега се чувствам добре. Гони ме някакво безсъние и ми е трудно да заспя преди 1-2 сутринта. Flushed
Но като цяло нямам оплаквания.
Днес забелязах, че като стоя по-дълго седнала на стола почва да ми се схваща долната част на корема. Трябва да ставам да се разхождам по на често, за да го избягвам този дискомфорт. При някой друг има ли го това?

# 526
  • София
  • Мнения: 441
И при мен, без да се претоварвам или да хапвам много, вечер ми е лошо. Казаха ми, че при мамите с момчета било така.

Мен също от известно време ме мъчи безсъние и то без да съм спала през деня. Даже мисля сега като ходя при Док да питам за това.

Гледам да не се застоявам дълго седнала, защото и корема и гърба ми се схващат, явно седналото положение така влияе.

# 527
  • Мнения: 147
Kaylinn, да не би да се претоварваш през деня прекалено много, я с чистене, я с домакинска работа?
Или да прекаляваш с яденето за вечеря?
Аз засега се чувствам добре. Гони ме някакво безсъние и ми е трудно да заспя преди 1-2 сутринта. Flushed
Но като цяло нямам оплаквания.
Днес забелязах, че като стоя по-дълго седнала на стола почва да ми се схваща долната част на корема. Трябва да ставам да се разхождам по на често, за да го избягвам този дискомфорт. При някой друг има ли го това?

При мен е определено горната част, под гърдите.

# 528
  • Мнения: 244
Здравейте  ние сме с общ бюджет въпреки че  аз първата бременност не съм ходила на работа  до миналата год  когато  бях в неговата фирма по програма 6м. Аз днес купих3 дрешки като едната може би ще ни е за изписването. От каката нямам останали дрехи до към 2г.възрас тъй като ги подарих и смело си купувам  до първата годинка тъй като  след това Имам по нещо  и от малкия  останало.от ноември съм болничен-30лв. Усещам винаги ниско долу бебето.от вс изследвания досега на мен не са ми ги показвали и разчитам само на лекарската преценка и ми  е много интересно дали вс ми е в норма

# 529
  • Мнения: 955
Galeona, дори в дните, в които почивам максимално, вечер ми става едно омърлушено. Само искам да лежа, а очаквах втория триместър един пауър, едно чудо Grinning
И аз като се заседя повече ми става така и кръста също ме заболява.
Безсъние и аз съм имала. Гадно е, ама е моментно.

# 530
  • Мнения: 199
Това с безсънието аз си го обяснявам и поради съня на бебето. При мен се случва следното в 5 Сутринта имам чувството, че прави банкет в корема ми. Тогава го усещам най-много. После започва едно безкрайно наместване до към 7 8 Сутринта. Не мога да легна ни на дясно ни на ляво, в момента в който седна и нещата се успокояват, не за дълго....започнах да спя на порции от както усещам тупванията му. Интересното също е че когато работи сешоар,аспиратора или душа в банята ,все едно няма никой в корема ми..😀 спи ли ,крие ли се не го знам.
Бюджета е общ. Аз съм в отпуска от 4.01 до 7.02 и 10.02 вече болничен. Да видим как ще се справи и моя  работодател..

# 531
  • Мнения: 632
Привет момичета! Вече съм 20 + 0 дни и сякаш все повече се чувствам бременна,всяка вечер докато гледаме филм усещам вече тупкяния през определено време. Simple Smile Имам чувството,че бебето усеща ,че сме заедно с баща му гушнати и ни е хубаво че сме заедно след дългия ден и нинсе радва Simple Smile ММ си слага също ръката да усетим още няма силно поритвания,по скоро само аз ги усещам в корема. Simple Smile

Днес четох че в тези седмици бебето спи по 18 часа на денонощие и е ясно,че няма как да го усещаме през целия ден,след като толкова много спинка.Лошо е и ,ако се усеща прекалено на често и много,това значело,че нещо не му е много добре и се върти,за да се намести.Ако пък не се усеща пак зле ,,,луда работа Simple Smile

Амели,кураж мила и стискай зъби.Всипко ще мине и ще бъде всичко наред с бебенцето ти,всички сме с теб и ти изпращаме позитивни мисли.Прегръдки! 

Ние сме с общ бюджет ,не сме женени,а и сме от скоро заедно от година и половина няма още.Не правим сметка кой какво дал и платил или кой колко точно взима.Аз дори нямам и реална заплата,никога не съм и имала.Откакто работя след като завърших при баща ми,заплата ми се води само по документи,а и самите доходи са ни според работата и деня.Като знам как се изкарва всяка стотинка никога не съм била прахосница и макар ,че оборота е при мен ,нямам и един лев заделен .Каквото ми трябва пазарувам,купувам и т.н. Откакто сме с ММ той знае как стоят нещата и аз когато мога заделям за настрани от обикновените разходи,той повече за колите отговаря и за сметките вкъщи.Не знам как ще е след като изляза вече в майчинство,тогава ще разчитаме изцяло на неговата заплата и на парите за бебето.На родители незмскятзпе баща ми никога няма да ме остави без пари закона имам нужда.С неговите изобщо се нямаме.Тя всички покупки за малкото от нас ще си зависят.За подаръци и аз предпочитам пяриззс да си вземем това,което аз искам и без излишни неща.
Тегсви времена за отглеждане на деца сязно според мен не проблема в паритезколкото в това,че има куп неща за бебето,без които си мислим,че не може ,а едно време са ни гледали буквално с нищо .Нито е имало маркови шишетвзкорита,колички и т.н. пък сме станали хора .Повече глезотиизповепв вдовени излишно хвърлени пари според мен.Затова поне аз искам да гледам детето си в спокойна обстановка,в щастлив дом пълен с обич,пък с малко ,но купени с любов неща за него.

Отдавна не съм купувала нищо за себе си или ММ за него ако става дума за дрехи или неща.Имям чувството ,че от сега вече мислех само за бебето,и си кязвамзпе по добре да събирам парите за бебешките неща,отколкото да трупам аз разни парцали и вещи.И без това все едно и също нося и не мисля да купувам излишни дрехи,защото след това все пак мисля да отслабвам хахаха

Спокойна нощ на всички ! Simple Smile

# 532
  • Мнения: 1 104
Добро утро от мен!
Не знам какво ми става днес. Цъфнах в 05:30 да си пия Л-тироксина и както никога не можах да заспя повече.

Момичета, кажете вие четете ли някаква литература за майчинството? Дайте идеи за някое полезно книжле, което в от А до Я?
Аз никога не съм гледала малко дете и много неща ме притесняват. Като се почне от смяната на памперси и хранителния режим. 😀
Чета в нета, но ми е много разхвърлена информацията. Затова предпочитам специализирана литература.

# 533
  • Мнения: 199
Аз също бодувам от 5. Ама еутирокса го пия малко по-късно. Каквато и литература да вземеш пак е +. На мен обаче не ми допадна Спок,книгата и автора по която са ни гледали нас и дори и по-големи от нас.

# 534
  • Мнения: 1 104
Brrrr, то и мен не ми се става в 5 за хапчето, ама в 8 бия инжекция за кръвосъсирването и гледам да има поне няколко часа м/у двете.
За книгата, да, ще търся на някои по-съвременен автор явно. Simple Smile

# 535
  • Мнения: X
Добро утро! Simple Smile

Това с безсънието аз си го обяснявам и поради съня на бебето. При мен се случва следното в 5 Сутринта имам чувството, че прави банкет в корема ми. Тогава го усещам най-много. После започва едно безкрайно наместване до към 7 8 Сутринта. Не мога да легна ни на дясно ни на ляво, в момента в който седна и нещата се успокояват, не за дълго....започнах да спя на порции от както усещам тупванията му. Интересното също е че когато работи сешоар,аспиратора или душа в банята ,все едно няма никой в корема ми..😀 спи ли ,крие ли се не го знам.
Бюджета е общ. Аз съм в отпуска от 4.01 до 7.02 и 10.02 вече болничен. Да видим как ще се справи и моя  работодател..
Хихи, нещо подобно се получава и при мен. От 5 нататък бебка започва луд купон в корема ми и аз, естествено, се събуждам и не заспивам повече, но си наваксвам през деня.

Вчера си хапнах малко повече от шоколада, който си бях взела от Лидл и целия ден не се спря. Днес ще се ограничавам, че явно се превъзбужда от какаото.

# 536
  • Мнения: 3 916
Добро утро, момичета.
Аз хем спах, хем ме боли главата.
На мен не ми е лошо от доста време вече, но енергия нямам. И аз ако мога, ще съм само на дивана. Очаквах прилив във втория тримерстър, ама уви.

# 537
  • Мнения: 188
И аз в 5 се събуждам и се почват ритничетата 😁 да си призная в 8 вече съм откарала децата на градина и училище и се връщам в кревата.То няма какво да правя и друго де 😂 вчера се разходих много ама си тежи вече, все нещо ме боли или опъва😁в нашия град и без това без вода няма и какво да правя.Вчера я пуснаха в 9 и нещо вечерта и е спряла в 12.Е нямах време и да пера къде по нощите ще пускам пералня.То и децата по това време слагам да спят и аз заспивам преди тях де😂
Не бях свикнала да седя вкъщи и да лежа ама сега така се случиха нещата.😁
Никога и преди не съм чела книги или каквото и да било научих всичко с времето, то бебока сам те учи.Такива са обстоятелствата че даже някои неща ги няма и в книгите и списанията😁

# 538
  • Мнения: 111
Добро утро и от мен 💐
И аз се будя рано сутрин, към 5 и не мога повече да заспя. Чета, разглеждам бебешки неща. В 7 водя малкия на училище и в 9 си лягам пак за час и после на работа 🤣
Много ме мъчи безсънието последната седмица, дано да отмине 🤞

# 539
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
За книгите:
Аз съм си взела "Моето бебе от 1ден до 3 години" - Ан Бакюс. Четох положителни отзиви, но не мога да изкажа мнение, защото за сега само я прелистих.
Взех си и "Близнаците от зачервяването до 3 години" - Красимира Дечева. Вътре има развитието на бебетата по месеци, практически съвети и даже игри Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт