👶 Рита юнското човече, в корема на мама заформи се купона вече! 2020 - 🌞 ТЕМА 6 🌞

  • 21 310
  • 745
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 199
Не се притеснявайте мами с малки коремчета,рязко ще порастнете. Имам 3 приятелки, които бяха слаби ама слаби..нямаше и помен от корем. После станаха огромни мами. Но пък и родиха лесно . Така търпение.. ❤❤

# 556
  • Мнения: 148
Днес поръчах количка. В емаг до днес има намаление, количката която взехме е -300лв от редовната й цена.
Разглеждаме и обзавеждане на детската стая, но не сме се спрели окончателно.

# 557
  • Мнения: 277
Ето го и моето коремче от днес - 20та седмица, ама да знаете че това е точно като съм хапнала и не винаги е такъв. И аз не усещем все още постоянно бебето, с предна плацента съм и главно вечер.


Нещо не успях да обърна снимката обаче 🙃

# 558
  • Мнения: 419
Amelie,
Какво стана на прегледа днес?Чакаме те да споделиш🍀🍀🍀

Момичета,
Качвам снимка на трансформираща се кошара,даже е люлееща се,комплект със скрин с чекмеджета.Някаква фирма ги изработва по поръчка,много различни цветове и вариации имат,по желание и дръжките може да се сменят.А цената на комплекта както го виждате е 600лв.Има и гардероб към серията,но за жалост няма къде да го съберем.

# 559
  • Мнения: 3 954
Тъкмо се прибирам от прегледа. Доктор Маринов беше много мил, успокои ме, обясни ми всичко много изчерпателно, нарисува ми и схеми. Потвърди това, което доц. Марков каза вчера, има четвърта артерия. Но поне каза, че не притиска трахеята на бебето и в случая не прави "пръстен", което е опасния вариант. Каза ми да не си правя повече ехографии до края на бременността и да не се притеснявам излишно. Като се роди бебето, да отида след месец на преглед.
Колкото до синдромите, днес звънях в Геника и те самите ми казаха, по-добре амнио.
Аз не знам дали да го правя, честно казано. Моите рискове са много ниски - 1:36000 за Даун и 1:100000 за останалите.

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 17:56 от Аmélie

# 560
  • Мнения: 419
Amelie,

Чудесни новини!Много успокоително звучи това, което ти е казал,браво!😊🥰
Не обсъдихте ли амниоцентезата?Но си права,че при тези ниски рискове няма смисъл да се подлагаш на това.
Ейй,браво!Много се радвам за теб!❤

# 561
  • Мнения: X
Амелие, много се радвам за добрите новини! Hug Днес чаках с нетърпение да пишеш... Според мен, послушай доктора и не се подлагай на излишен стрес от още и още изследвания и ехографии. Рисковете ти са нищожни, но може да го обсъдиш и със следящия те гинеколог.

# 562
  • София
  • Мнения: 7 645
Амели - радвам се, че е казал тези успокоителни думи. Относно рисковете от БХС не са ли само статистически на база възраст, фамилни обременености и тнт? На това как може да се разчита при наличие на някакъв съвсем видим маркер?
Обясниха ли ти до колко тези рискове се отнасят за случая?
Ако успееш да избегнеш амното ще е най-добре, но и да я направиш няма да има проблем.
Да ни държиш в течение Simple Smile Heart

# 563
  • Мнения: 955
Амелие, добри новини са това. Прецени си за изследването. Важното е да си спокойна Hug

# 564
  • Мнения: 3 954
Утре ще ида при АГ, ще говоря и с нея.
Сега обсъждахме с мъжа ми, че ако направя амнио и резултатът е положителен, на този етап от бременността едва ли бихме махнали бебето, поне той така казва, аз не мога да преценя. А и все си мисля, че рисковете са наистина ниски. И дори да се вземе ARSA предвид, пак остават ниски.
Останалите показатели, които се гледат ехографски за синдромите са ми отлични.
Но най-вече се успокоих, че сърцето е здраво.

# 565
  • Мнения: 419
Отворих да прочета повече за ARSA и как изобщо се свързва с някой синдром.Оказва се,че има много здрави хора,голяма част дори и не знаят за наличието на този допълнителен кръвоносен съд.А около 20% от родените със синдром и те имат.Така че,като цяло ARSA не се счита за маркер.Явно се случва и в двата случая,но най-важното е това,което са казали на Amelie, че сърцето е здраво,не пречи на трахея и т.н. и т.н.И при положение,че няма абсолютно никакъв маркер за синдром значи просто бебето е здраво❤
Amelie,кураж момиче!Мисля си,че всичко е наред!Ще се успокоиш като си гушнеш малкото момиченце,малко остава😊🍀

# 566
  • Мнения: 584
Амели, важното е сега да си спокойна! Според мен пренаталните тестове дават изключително висока сигурност в резултата и не носят какъвто и да е риск за теб и бебчо. Виж, мнението на генетиците в Майчин дом, че не са достоверни не бих го имала за меродавно, защото самите те все още нямат опит в тази област. Ако това ще ти осигури една спокойна бременност, то по-добре да отидеш на консултация при някой представител и те ще те посъветват и ще отговорят на въпросите ти. А доколкото четвъртата артерия, пожелавам ви това да е против уроки на детенцето 😊 Така де, всеки си има някакви странности в тялото, за които едва ли подозираме (аз си имам едни лезии в мозъка, които набързо лекарите решиха че са множествена склероза, но всички останали изследвания ми излезнаха отрицателни и аз предпочитам да вярвам, че нищо ми няма 😉), тъй като едно време не са ни гледали въобще на ехографи и т.н.

# 567
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Ох Амели, много се радвам и аз за доброто развитие до тук! Вярвам, че всичко е наред с момиченцето ти!
Ако не се чувстваш добре да правиш амнио или генетичен, не виждаш смисъл и си спокойна от резултатите на БХС -не си прави!
Друг е момента, ако  го мислиш постоянно и си напрегната и несигурна в оставащите месеци до края. Тогава честно да ти кажа, според мен  (колкото и кофти да звучи за всички останали) по-добре си направи и да се успокоиш.
 Знам, че на чужд гръб съвети лесно се дават, но се опитвам да се поставя на твое място и знам, че някой посее ли зърненцето  на съмнение в мен аз откачам. Дано ти  не си така! ❤ Бъди спокойна Simple Smile

# 568
  • Мнения: 346
Аз почнах с бодитата имам 14 от джордж 0-3 м , 7 с късо ръкавче и 7 с дълго после малко ританки , ще купувам , креватчето взехме гнезденце си бях поръчала и едно комплектче много сладко и за сега съм поспряла , относно болката чета че и вие изпитване натиск и тежест , защото аз от два дена умирам направо се едно камък нося , и виждам че не съм само аз че се уплаших. И аз съм на преглед чак на 05.02 и не искам да ходя преди това че ми писна вече , не я усещам да мърда да ви кажа честно постоянно има дни в които е активна и такива където не е

# 569
  • Мнения: 3 954
Lemons, и аз съм така, това със съмнението ми е голям проблем. От една страна искам да си направя амнио, за да ми олекне, от друга ме е страх да не си докарам някоя вътреутробна инфекция. И ми е трудно да преценя рисковете. Паника да има.
Благодаря ви, момичета, толкова ви занимавам тези дни!

Общи условия

Активация на акаунт