Цистит - традиционно и алтернативно лечение - тема 6

  • 31 037
  • 763
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 776
Утре пускам нова стерилна и дано излезе нещо, записах си час за уролог в петък, дано до тогава да нямам влошаване, няма да го пия Монурала за сега, ще изчакам доктора да ми каже.
Мини, не съм спирала с билковите табл, първо бях на Цистостоп рапид, а сега на Цистостоп ср.
Много го огелпих този път този цистит Sad Доста грешки направих, но за следващия път ще съм тренирана 👌

# 61
  • Мнения: 8
Здравейте.От 7 години имам цистит без бактерии.Парене,често уриниране,сърбежи и такива интимни неразположения.Проблемът е,че лекарите не могат да открият причината за това.В урината не се изолират никакви бактерии.Била съм на всякакви лекари.Лежала съм в болница,приемала съм всякакви антибиотици,но нищо.Това не се търпи вече.Ако има някой,който се е излекувал от това или минава през същото,ще се радвам да сподели.

# 62
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Здравейте,и аз съм податлива на този цистит,ужасно е наистина.
Да споделя това,препоръчаха ми от аптеката,помогна ми и не се наложи антибиотик този път.В началото пиех по две таблетки сутрин и вечер после по една сутрин и по една вечер.Препоръчвам го.

# 63
  • Мнения: 6 895
Pinka881, сърбежи най-редовно получавах от модерната тоалетна хартия. Тя е ароматизирана, оцветена леко и тези неща дразнят. Смених и ползвам само бяла без аромати и оцветители и нямам такива непрекъснати проблеми. Малко рядко се намира, но има качествена. Също се получават, ако ползваш мокрите кърпички. Всякакви такива неща, съдържащи ароматизатори, оцветители, дезинфектанти ( абе химия) трябва да се избягват.

Опитай с цикатридина крем. Щом нямаш бактерии, търси други причини. Поне аз така си мисля.

# 64
  • Мнения: 776
Аз пак да ви досадя с въпрос Simple Smile
Дали е възможно на 6ти след Монурала да ми даде отново стерилна. Сестра ми говори с един уролог, който е специализант и той казал, че и тази щяла да бъде стерилна и казал да почвам веднага зинат 10 дни.
Много ми е странно, защото днес като я давах изглежда по всякакъв друг начин но не и стерилна... мътна и т.н  без да изпадам в подробности, сещате се.  
Иначе нямам никакво парене вече от днес.

# 65
  • Мнения: 8
Скрит текст:
Здравейте,и аз съм податлива на този цистит,ужасно е наистина.
Да споделя това,препоръчаха ми от аптеката,помогна ми и не се наложи антибиотик този път.В началото пиех по две таблетки сутрин и вечер после по една сутрин и по една вечер.Препоръчвам го.
Благодаря,но не съм сигурна,че ще ми помогне,пила съм всякакви антибиотици,но ще опитам.
Скрит текст:
Pinka881, сърбежи най-редовно получавах от модерната тоалетна хартия. Тя е ароматизирана, оцветена леко и тези неща дразнят. Смених и ползвам само бяла без аромати и оцветители и нямам такива непрекъснати проблеми. Малко рядко се намира, но има качествена. Също се получават, ако ползваш мокрите кърпички. Всякакви такива неща, съдържащи ароматизатори, оцветители, дезинфектанти ( абе химия) трябва да се избягват.

Опитай с цикатридина крем. Щом нямаш бактерии, търси други причини. Поне аз така си мисля.
Здравей, благодаря,че сподели мнението си.Проблемът с хартията и аз го имах и за това изобщо вече не използвам нито кърпички,нито нищо.Дори не си и помислям.Чудно на какво се дължи.

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 15:09 от AnMary

# 66
  • Мнения: 4 070
Всяко нещо, което дразни провокира бактерията. Независимо дали от механичен или химичен вид. RoseBlossom , не ми е много ясно защо ако е стерилна ще трябва да взимаш зинат?

# 67
  • Мнения: 6 895
Pinka881, сменяй сапуните тогава. Въобще търси такава причина и опитай с цикатридина крем. Много е възможно да помогне.

# 68
  • Мнения: 54 444
Крем не съм ползвала, но от ваг.глобули съм много доволна! Да е жива и здрава Диорела! Kissing Heart

# 69
  • Мнения: 8
Pinka881, сменяй сапуните тогава. Въобще търси такава причина и опитай с цикатридина крем. Много е възможно да помогне.
Благодаря!
Имам нисък прогестерон на скоро бях при една генеколожка и реши да ми пусне изследвания, защото може да е хормонално.Изписа ми хапчета,но няма подобрение.

# 70
  • Мнения: 776
Пандорина, и на мен не ми е ясно. Може би, защото си мисли че няма да излезе бактерията пак заради монурала пак и като профилактика ли, не знам. Все още не е излязла, явно има бактериален растеж и ще си чакам резултата на 3тия ден. Лошото е, че до тогава ще стане 11 ден от първите ми оплаквания и ме  е страх да не стане хронично и да не ми помогне антибиотика, макар и правилен

# 71
  • Мнения: 4 070
Да, щом се бави най-вероятно  има растеж...ако е правилният АБ ще подейства. В коя лаборатория даде? А в момента имаш ли симптоми? Урината ти мътна ли е?

# 72
  • Мнения: 776
Дадох в Кандиларов, защото март месец, когато имах цистит там ми излезе растеж и според антибиограмата пих аб и се оправих. Онзи ден стерилната беше в Цибалаб.
Странно, но симптоми нямам никакви, нямам парене никакво вече. Единствения симтом ми е мътната урина, с някакъв по-особен мирис. Даже, ако не бяхте вие и темата , сигурно нямаше да пусна 2ра урина след монурала и щях да си мисля, че всичко е отшумяло. Добре, че сте вие да обърна внимание и на самата урина.  🙌

# 73
  • Мнения: 4 070
Да но не ни послуша да вземеш втори монурал. И аз го правила това с 1 прахче и след около 20 дена ме лупва пак кризата. Иначе като направя стабилно лечение:минимум 2 монурала + още 1 АБ по антибиограма + опашка от нитрофурантоин и профилактика нещата се закрепват за доста по-дълъг период. Сега карам 7-ми месец от предишната криза. Вярно, че периодично имам помътняване, но я следя и действам с каквото се сетя и не преставам с профилактиката.

# 74
  • Мнения: 776
Така е. Следващия път ще съм много по-подготвена и сериозна в лечението си. Споделям една статия на д-р Янев, която е от онзи ден за цистита
 https://www.puls.bg/aktualno-c-6/dots-d-r-krasimir-ianev-tsistit … o9e0D4VbgDR63TYvk

Общи условия

Активация на акаунт