Цистит - традиционно и алтернативно лечение - тема 6

  • 31 259
  • 763
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 24
Преди седмица и аз почнах лечение със Зинат, изписано от уролог. Паренето и на мен беше ми минало. Но урината беше мътна и имах силни болки в дясно на кръста. Щом урината е мътна със сигурност все още имаш бактерии.
След една таблетка при мен мътността мина. На седмия ден съм от 10 дневното лечение с антибиотик но все още имам лека болка на кръста от време на време.

# 76
  • Мнения: 81
Здравейте момичета 💋💋💋 аз реших да споделя какво ме посъветва лекаря при последният преглед! Ходих на гинеколог по въпроса с лекото дразнене в интимната област и слабото бяло течение, и бебеправенето, той ми каза да не правя нищо докато не ми излезе изследването! Пусна ми анаеробна флора, четох малко за това изследване, и при него пише,че може да имаш дразнене в интимната област и позиви за уриниране🙄 та сега чакам да излезе резултата..

# 77
  • Мнения: 191
Здравейте момичета 💋💋💋 аз реших да споделя какво ме посъветва лекаря при последният преглед! Ходих на гинеколог по въпроса с лекото дразнене в интимната област и слабото бяло течение, и бебеправенето, той ми каза да не правя нищо докато не ми излезе изследването! Пусна ми анаеробна флора, четох малко за това изследване, и при него пише,че може да имаш дразнене в интимната област и позиви за уриниране🙄 та сега чакам да излезе резултата..

MIini, кажи моля те, как се казва гинеколога, kакво изследване за анаеробна флора ти пусна и къде? Много малко лекари пускат такива изследвания, за съжаление. Повечето пускат само обикновена микробиология.

# 78
  • Мнения: 81
Аз ходих на частно при д-р Георги Георгиев във Варна, инъче работи и със здравна каса в майчин дом до колкото знам. Самото изследване го направих в лаборатория по мой избор, той ми взе влагалищен секрет. Изследването струва 25лв, но се чака доста докато излезе резултата,казаха ми до 10дни. Та сега си чакам резултата! И аз не бях чувала за такова изследване, за това Ви писах, защото и то можЕ да дава симптоми като при цистит, за да се поинтересувате и вие. Аз до сега направих микробиология на влагалищен секрет, цитонамазка,микробиология на урина,обикновенна урина,ДНК микроплазма и уреаплазма, и сега анаеробна флора. Всичко ми е чисто до момента, само това чакам като резултат!  Може би се повтарям или потрепервам за изследванията,които съм правила, но все пак да си ви кажа Simple Smile ако някоя от вас не ги е правила до сега да се задейства Wink може там някъде да се крие истината 😁😁

# 79
  • Мнения: 191
Worried
Аз ходих на частно при д-р Георги Георгиев във Варна, инъче работи и със здравна каса в майчин дом до колкото знам. Самото изследване го направих в лаборатория по мой избор, той ми взе влагалищен секрет. Изследването струва 25лв, но се чака доста докато излезе резултата,казаха ми до 10дни. Та сега си чакам резултата! И аз не бях чувала за такова изследване, за това Ви писах, защото и то можЕ да дава симптоми като при цистит, за да се поинтересувате и вие. Аз до сега направих микробиология на влагалищен секрет, цитонамазка,микробиология на урина,обикновенна урина,ДНК микроплазма и уреаплазма, и сега анаеробна флора. Всичко ми е чисто до момента, само това чакам като резултат!  Може би се повтарям или потрепервам за изследванията,които съм правила, но все пак да си ви кажа Simple Smile ако някоя от вас не ги е правила до сега да се задейства Wink може там някъде да се крие истината 😁😁

Да, аз искам  да си направа, за това попитах. В Бургас съм ходила на няколко гинеколога и съм искала да ми пуснат изследване за анаероби, но те ми пускат само микробиология и казват, че ако има анаероби, те щели да ги хванат. Да, ама не. Хващат само аеробите. Питала съм и в лаборатории, но отговора е същия. Можеш ли да кажеш как се казва теста или да го снимаш и да го постнеш тук? Също, ако може да напишеш телефона на доктора? Worried

# 80
  • Мнения: 81
https://www.laborexpres.com/vidove-izsledvaniya/po-kategoriq/mik … 18-05-22-13-36-32

Това е изследването и линк от лабораторията в която аз си го пуснах, няма начин да няма в Бургас в някоя лаборатория, попитай! А за изследването е необходимо само да ти вземат влагалищен секрет, няма логика да ти откажат! Взимаш си секрет от гинеколога, ако ще го издължи,че е за микробиология на влагалищен секрет, и отиди в лаборатория в която правят това изследване Wink

# 81
  • Мнения: 191
https://www.laborexpres.com/vidove-izsledvaniya/po-kategoriq/mik … 18-05-22-13-36-32

Това е изследването и линк от лабораторията в която аз си го пуснах, няма начин да няма в Бургас в някоя лаборатория, попитай! А за изследването е необходимо само да ти вземат влагалищен секрет, няма логика да ти откажат! Взимаш си секрет от гинеколога, ако ще го издължи,че е за микробиология на влагалищен секрет, и отиди в лаборатория в която правят това изследване Wink
Благодаря!  Видях, че го плавят в лаборатория Синево, а те имат клон в Бургас. Би ли написала телефона на  д-р Георги Георгиев?

# 82
  • София
  • Мнения: 648
Здравейте. Да се оплача и аз - бактерии в урината/чакам утре резултат от стерилна и антибиограма/. Правихме опити за бебе миналия понеделник до сряда ,в събота усетих лека болка,след това се засили дискомфорта и почнах Уринал дринк.
Хронично е при мен,но  след лечение в болница дълго време не се беше обаждало. Много се притеснявам,ако съм бременна как ще се отрази /юни се наложи медикаментозно прекратяване на бременност заради Даун  и несъвместими с живота малформации, и до сега чакахме зелена светлина за нови опити 😥 /.  Гинеколога ми каза за сега Лактофлор Уробиотик да приемам. Някой ако може да сподели опит в подобна ситуация, ще съм много благодарна!

# 83
  • София
  • Мнения: 24
Момичета, не мога да реша как да постъпя и имам нужда от помощ. Малко предистория.. Преди около 2 седмици отидох на преглед при уролог със симптоми- мътна урина,парене  и болки в дясна лумбална област. Обясних му че всичко е започнало с цистит. Нуждата от често уриниране ми беше отминало но на 4тия ден започнаха силните непостоянни болки над кръста. Лекарят ме прегледа на ехограф но така и не ми каза нищо след ехографията. От амбулаторния лист виждам, че на ехографията всичко изглежда наред. Прати ме да направя 2 изследвания - обикновена урина и стерилна урина. От обикновената урина резултатите ми излезнаха същия ден и отидох следващия ден само за да покажа резултатите и да ми изпише антибиотик. Левкоцитите ми на резултата излезнаха, че са много повишени (+3500). Попитах го какво означа тази висока стойност. Исках да знам колко е сериозно положението. Но той само каза "какво да означава, означава че имаш инфекция". За стерилната ми урина съвсем беше забравил като го питах какво да правя след като получа резултатите. Каза ми "нали ще дойдеш да си ги вземеш резултатите, отбий се само да ми ги покажеш." Останах леко разочарована. От стерилната стойностите ми бяха 1:1. Пишеше, че имам ешерихия коли. Реших, че няма нужда да бия толкова път само за да му ги покажа същите резултати и да ми го начисляват отново като преглед и да плащам за трети път, в случай че вече ми е изписал антиботика.

Вече приключих с 10 дневното лечение с антибиотика. Помогна ми до известна степен. Урината ми не е мътна. Но много ме притеснява, че все още имам болки, макар и вече по-леки. Решила съм да пусна отново изследване на урината в понеделник. Но не мога да реша дали да ходя при същия уролог. Не бих го нарекъл некомпетентен, по-скоро нито искаше да ме успокои нито много да ми обяснва състоянието.  Даже не ми каза след антибиотиците какво да правя - Да отивам ли пак за преглед, да пусна ли пак изследване. За диагноза писал, че е цистит. Но заради тези болки, почвам да се опасявам че може би инфекцията ми е на бъбрека. Weary И се чудя дали да ходя всъщност на нефролог директно.

# 84
  • Мнения: 4 127
Щом не си доволна от този иди на нефролог.Антибиотикът, който ти изписа беше ли в антибиограмата? Чувствителна ли беше бактерията към него? Сега след АБ е хубаво да се направи опашка с нитрофурантоин. Също така Цистостоп . И не е зле още докато си при доктора да го засипеш с всички възможни въпроси които ти хрумнат като например - след антибиотика ще взимаш ли нещо,  кога пак да пуснеш урина, може да му се обаждаш по телефона също така ако имаш въпроси....Но явно, че този е груб и незаинтересован, така че по-добре да го смениш. Ама за друг път си напиши списък с въпроси.

# 85
  • Мнения: 54 626
Не бързай със стерилната урина, че може да е фалшиво стерилна.


Ние се мъчим и нямаме резултат, но и мъже има на нашия хал, цитат от темата за Левофлоксацин. Rolling Eyes


Здравейте.
Мисля че въпросът ми не е съвсем на правилното място, но виждам че точно тук има хора, разбиращи от бактериални инфекции и на които бих могла да разчитам за съвет.
Накратко съпругът ми си пусна МБ на сп.секрет и излезе че е със стафилококи /-/. В урината имаше завишени еритроцити, левкоцити и слуз, но не се откриха на посявката патогени.
1м пи доксациклин и пусна контролна МБ на сп. секрет. На посявката излязоха ендерококи, а на натривката са видели пак единични бр. стафилококи. Пи 20 дена ципрофлоксацин и още 30 дена друг Аб на който за съжаление съм изхвърлила опаковката. На контролната МБ пак ендерококи. В момента са му назначили за 10 дена пак ципрофлоксацин. Оплаквания уж няма, или само той така си мисли. АБ са назначавани на база на антибиограми.
  

# 86
  • Мнения: 81
DeVa e права! Не бързай с изследването, трябва да минат поне 10дни след антибиотика за да изслезе реален резултат Wink

# 87
  • София
  • Мнения: 24
Щом не си доволна от този иди на нефролог.Антибиотикът, който ти изписа беше ли в антибиограмата? Чувствителна ли беше бактерията към него? Сега след АБ е хубаво да се направи опашка с нитрофурантоин. Също така Цистостоп . И не е зле още докато си при доктора да го засипеш с всички възможни въпроси които ти хрумнат като например - след антибиотика ще взимаш ли нещо,  кога пак да пуснеш урина, може да му се обаждаш по телефона също така ако имаш въпроси....Но явно, че този е груб и незаинтересован, така че по-добре да го смениш. Ама за друг път си напиши списък с въпроси.

Не ми е направено антибиограма преди изписване на АБ. Само ми погледна резултатите от обикновената урина. Също така не ми каза нищо за след АБ. Май наистина ще се консултирам с друг лекар. Благодаря.

# 88
  • Мнения: 4 127
Лекарят ти е казал да пуснеш  обикновена и стерилна. Защо не пусна стерилната? Дори и да почнеш АБ е добре преди него да пуснеш стерилна. За да видиш дали е правилният. Понякога може да се наложи смяна...така на сляпо са те лекували. И изобщо всяка трябва да си знае, че усети ли каквито и да било симптоми циститоподобни веднага пуска стерилна. Грешката ти е била, че не си я пуснала. Сега изчакай както казаха поне седмица и пускай стерилна а докато чакаш си намери нов лекар.

# 89
  • Мнения: 11 754
Доколкото аз чета, пуснала е стерилна, излязъл е резултатът, просто не е сметнала за нужно да ходи да му го показва, като така и така е решил какъв АБ ще пие и го е изписал.
И не че нещо, ама мнозина има с изписан АБ по антибиограма и пак не се поддават на лечение и се лекуват месеци с различни АБ. Та това дали АБ е изписан по антибиограма в началото на лечението, изобщо не ми е меродавно, но е важно да се направи антибиограмата все пак и да се види, изписаният АБ дали е подходящ и ако не е, в хода на лечението да се смени. Нито ще е първият случай, нито последният. / Аз антибиограмите ги пусках предимно 2 седмици след края на лечение, да видя че всичко е чисто и след месец хайде пак - цистит. Докторът ми беше казал, че 3 поредни антибиограми трябват в интервал от по 2 седмици, за да потвърдим вече, че циститът си е отишъл/
Относно болките, аз не седмица, две, а месеци имах какви ли не симптоми на нещо недоизлекувано. Да не казвам години, но няма и да е лъжа. Доста помощни неща изпих. Дано не се връща това чудо.
От урологът, който ме лекува, съм много доволна и не го сменям за никой друг. Веднъж ходих до нефролог и си изгубих времето. Вярно, до лекар си е, но с половин уста ми говори... и мънка там... изобщо... с уроинфекциите беше Х.
Отидох заради един + белтък и мисъл, че нещо става с бъбреците. Да ме пита някой защо. То при цистит + белтък, не значи задължително проблем с бъбреците. Ама като чета по теми и си внушавам... така става.

Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 21:47 от Merelenda

Общи условия

Активация на акаунт