Цистит - традиционно и алтернативно лечение - тема 6

  • 29 144
  • 763
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 81
RoseBlossom, момичетата са писали отговори и съвет към теб, простичо са те объркали с мен Simple Smile обърни им внимание на съветите,ако не си видяла,защото са писали към мен без да искат🍀 инъче и аз съм на тяхното менение, изчакай със секса,защото и да е с предпазни мерки, по никакъв начин не се застраховаш! Бактериите се размножават от самото търкане, както е казала и teri__90!
Iida, болката в хълбока до колкото съм запозната може да е от проблеми с бъбреците, ходила ли си на ехограф да ти ги видят? И изобщо не се шашкай, чети си щом искаш да се информираш и питай който можеш, но не приемай всичко за чиста монета Wink търси си отговор за проблема, и се интересувай, не го оставяй така,за да не се стигне до нещо лошо, но не тръгвай и с такава нагласа 🍀
Diorela, благодаря за подкрепата! И аз мисля, живот и здраве, ако няма пречки да действаме този месец ❤💋
И пак да кажа на всички,че сте ми много яки💋💋💋 целувам Ви, и стискам палци на всяка, да се отърве завинаги от тези грижи!!!

# 46
  • София
  • Мнения: 1 434
Mini , пожелавам да ни се похвалиш скоро с бебче на път Hug

Последна редакция: сб, 16 ное 2019, 10:08 от Franie

# 47
  • Мнения: 81
Ух, благодаря ти Franie💋💋 идва хубава година 😊 доста дами покрай мен са бременни, надявам се да си имам и аз наборче  ❤ 
Утре съм на преглед при гинеколог, да видим какво ще ми каже за бялото течение което имам от два месеца, може да е и заради неуточнения ми цистит или песъчинки бъбреците🤔 но ще видим какво ще каже и той! От 2-3 дни започнах да се мия със сода, четох че била хубава в такива ситуации, но не трябвало да се прекалява 🤔🤔 чувствам се добре с нея. Четох и за вагинални промивки, но честно казано ме е страх и не смея да предприемам нищо 😏

# 48
  • Мнения: 1 086
Здравейте, от години имам тези циститни оплаквания, които ту се появяват ту изчезват. Първите 2 пъти като получих остър цистит - стер ур. - е.коли. След това през годините винаги чисти стерилни урини, чисти микробиологии. Вечно имам течение + периодично силно парене. Изследвана съм за хлам.микоплазми и уреаплазми с днк + кръвни за хламидии - всичко е отрицателно. Цитонамазките от както имам цистит са вечно 2гр - със наличие на левкоцити.
Преди близо 5м родих. По време на бременността почти изчезна цистита. Отскоро ми дойде менстр. и се започна на ново и с паренето. Освен всичко цитонамазката ми стана 2-3а, което вероятно се касае на тежко възпаление, чакам биопсия. Какво не съм изследвала, ако се сещате какво пропускам?
Последната година и половина съм била на около 10 гинеколога, след чисти изследвания ми казват ами не пиете вода или просто нищо не казват...
Миналата година пих известно време един препарат против паразити - тройчатка(пелин, карамфил и зелен орех) той обостри цистита..пишеше, че проблемите се обострят преди да се излекуват..
Почти на 100% съм сигурна, че става въпрос за паразит/паразити, но нито мога да го установя нито знам как да го лекувам.
Замислям се да започна с прочиствания(дебело черво, черен дроб, жлъчка, гладолечение)...

# 49
  • Мнения: 81
Приет blue_eyez! Не знам какво да те посъветвам, освен да не се притесняваш, защото притеснението може да ти изиграе по-лоша шега,от самото заболяване, ако има такова Wink бъди спокойна! Все пак каквото и да е ще го хванеш навреме! Консултирай се с лекарите главно. Не знам защо си замислила това гладолечение,но мисля,че така ще се стресираш повече!  Успокой се, и отиди на консултация при друг лекар! Знам колко е досадно и колко луди пари се дават,но все един кадърен ще излезе да те консултира правилно! Аз правих ехография скоро на всички коремни органи, може да започнеш с това! Тя дава информация за състоянието на бъбреците,жлъчката,пикочния мехур,яйчници,матка,черва, далак,черен дроб. Това се сещам само от моя опит тези месеци ...не знам дали те насочвам правилно,но ми се иска да ти помогна някак😒

# 50
  • София
  • Мнения: 1 434
Mini, при гастроентеролог ли прави ехото? Предстои ми, но не знам къде да отида. За София.

# 51
  • Мнения: 81
Аз ходих в лаборатория Русев (медико-диагностичен център за образна диагностика) не знам дали в София имат лаборатория, но няма начин да няма някакъв такъв център. Там ще те прегледат и ще  те насочат за какъв специалист си, ако има нещо.

# 52
  • Мнения: 3 903
Ехографски преглед може да се направи във всяка поликлиника или център. То си е отделно от специалистите. Казваш на регистратурата че искаш ехография на вътрешни органи.

# 53
  • Мнения: 772
Мини, аз не бих правила провмивки със сода, знам че развалят флората и може да си навлечеш големи бели.
Аз да се оплача.. Имах подобрение от петък след Монурала, но не напълно, продължава с това парене след уриниране, доста по-добре съм определено, новсе пак го има паренето, макар и леко. А урината излезе стерилна, предполагам заради Монурала. Тази сутрин реших да видя урината и беше мътна Sad  Предполагам това значи, че не съм излекувана. Утре пускам нова стерилна, вече са минали 5 дни от Монурала, дано да покаже. Все пак се чудя докато изчакам резултата дали да не изпия още едно прахче, все пак имах подобрение.

# 54
  • Мнения: 81
RoseBlossom, монурала може да ти даде отклонения на резултата! Аз знам,че трябва да има 10дни от приема на лекарства за да е точна стерилната урина. По принцип можеш да пиеш още един Монурал и да продължаваш с фитопрепарати (д-маноза, ЦистоСтоп,цистирен ит.н.)

# 55
  • Мнения: 772
Ами ще пробвам да дам утре стерилна , да видим дали ще покаже. Мисля си обаче, че щом ми дава стерилна значи Монурала все пак действа, нали така ?

# 56
  • Мнения: 3 903
Да но ако монуралът действа не би следвало да има симптоматика, нито пък да е мътна урината. Освен това пиенето на Монурала трябва да е по някаква схема...мисля. Т.е. в началото две или три прахчета през 2 или 3 дена. После на седмица. После на месец. Давали сме тука схеми с Монурал. Но така...едно прахче и след 5-6 дена друго...не знам...така се създава резистентност мисля.

# 57
  • Мнения: 772
Той Монурала подейства мисля, урината ми стана бистра и изчезнаха симтптомите, но аз съм виновна, защото тъкмо се бях почувствала по-добре и тичах на пътеката във фитнеса, много се изпотих  и почти веднага след това получих нови оплаквания. Не трябваше и ме хвана много яд.
Значи, на петия ден не мога да взема 2ро прахче, така ли Sad  Четох, че някои са вземали на 7 дена по 1. 

# 58
  • Мнения: 3 903
на 7 дена да, ама не веднага след първото. Идеята по принцип при лекарствата е че винаги се почва с голямата доза и постепенно се преминава към намаляване на дозите. Защото ако се почне по обратния начин ти все едно тренираш бактерията да стане устойчива като постепенно увеличаваш натоварването...Трябва да се отреже в началото и после се минава на поддържаща схема.

# 59
  • Мнения: 81
И продължи задължително с нещо билково👌👌👌както ти казах по-рано!🍀

Общи условия

Активация на акаунт