Есента при нас дойде с октомврийче на ръце 2019 - Тема 1

  • 17 631
  • 769
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 978
В болницата ли се слага тази ваксина или е от имунизационния календар?

# 736
  • Мнения: 1 472
На някой изписали ли са вит.Д заради рахит (превантивно или има някакъв начален рахит и аз не разбрах), давах по 3 капки дневно, а сега педиатърката вдигна дозата и каза 2 пъти по 3 капки и да включа Калций.
Първо не е ли много по 6 капки дневно вит.Д ?!
Второ: в аптеката за Калция ми казаха, че е за бебета от 7 месеца нагоре и сега съм объркана....
Записах час за ортопед средата на декември и ще попитам и ортопеда, но до тогава май по-добре да не давам ?!

# 737
  • Белгия
  • Мнения: 511
Ние вече няколко пъти оставихме малкия я с едната, я с другата баба и сме ходили с ММ на пазар, на вечеря, на театър.. Изцеждам се првдварително и давам 1-2 шишенца кърма - само да се стопли, и може би по 1 шишенце АМ, за всеки случай, така съм сигурна, че няма да е гладен докато ме няма.

# 738
  • Мнения: 368
В болницата се слага тази ваксина. Вигантол давам витамин Д по 2 капки дневно.

# 739
  • Мнения: 1 521
Аз не съм слагала ваксини и моят няма никакви белези.
В болницата се слагат първите две: туберколоза и хепатит Б.

# 740
  • Мнения: 203
И аз давам витамин Д по 3 капки. Моя мъник си направи режим спи от 8-9 вечерта до 8-9 сутринта като се събужда да яде към 3-4 и към 6-7 и заспива. Излизаме на разходка от 10 до 12, като пак спи и после до 8-9 вечерта е буден. Как издържа толкова време не знам. Вие от кой месец мислите да захранват? Аз си взех уред за готвене на пара и пасиране и сега си правя пюрета да го пробвам как стават.

# 741
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
И аз давам по 2 капки вигантол дневно. 6 ми се струват много, че и с калций, бих търсила второ мнение и то от педиатър, ортопедите не ги знам доколко са наясно с профилактиката с вит. Д.

# 742
  • Мнения: 1 521
Аз мисля да започна захранване от края на 5 месец или началото на 6 месец.
Аз давам по една капка Вит Д на ден.
Утре ще направя нова тема. Simple Smile

# 743
  • Мнения: 1 136
Четох, че захранване е редно да се започне, когато бебето започне да проявява интерес към нашата храна, защото това било знак, че им е узряла храносмилателната система. Няма да го мисля от сега. Със сигурност ще бъде някъде между 4 и 6 месец, а до тогава имам още време да реша. Ще се опитам да се водя по детето доколкото е възможно.

Относно личния живот, браво на мамите, които даже успяват на театър да ходят. Аз до магазина ме съм излизала сама даже. Откакто се е родил е плътно до мен. Но за сметка на това тръмбоваме всеки ден заедно с него навън.

# 744
  • Мнения: 469
Витамин Д, давам по 2 капки на ден. 6 ми се виждат много, но не знам с каква причина са увеличени.

Личен живот... какво беше туй 😂😂😂
Цял ден съм с бебето, с грознс намотана коса, не съм се боядисвала от 2 месеца, като излизам едва успявам да си сложа спирала ,понакога с много зор си изправям косата... Аз по цял ден съм сама. Живея в друг град, родителите ми не са тук, нямам свекърва, сестра ми също е на 300км от мен.. общо взето сама съм. Разнообразието ми е , вечер ,като мъжа ми се прибере да ида до магазина, който е на 30см от входа на кооперациата ни 🤣
Бебето го оставих веднуж като майка ми беше дошла, отидох на лекар и да  му взема акта за раждане. Беше отдавна 😀
Ако имаше на кого да го оставям, щях за по час, два.

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
И аз давам витамин Д по 3 капки. Моя мъник си направи режим спи от 8-9 вечерта до 8-9 сутринта като се събужда да яде към 3-4 и към 6-7 и заспива. Излизаме на разходка от 10 до 12, като пак спи и после до 8-9 вечерта е буден. Как издържа толкова време не знам. Вие от кой месец мислите да захранват? Аз си взех уред за готвене на пара и пасиране и сега си правя пюрета да го пробвам как стават.

От 6тия. С картоф. И аз си взех отново уреда на Beaba за пара и пасиране. Уникален. С първото дете беше супер. Навсякъде мъкнех уреда, имах този original. Сега имам solo.

Мали ние спим сега. Дано до 12 изкараме. Аз не спя щото черния петък на сайта ми за козметика е до днес. Мицеларна вода на биосерма 1 литър за 10 евро ми се вижда супер.

# 746
  • Мнения: 240
Аз давам витамин Д по 2 капки на ден - Jamieson и калций 2 пъти по 2мл (калция в хладилник ли го държите ? Пише да се съхранява под 25 градуса - нищо не пише за хладилник ,само че после в ампулата има някакви бели парцали ,а педи каза ,че една ампула се използва многократно ,т.е не се изхвърля ,само че аз я изхвърлям ,защото не знам нормално ли е това - да става така )
Иначе аз вода доста социален живот ,защото сме само на АМ и двете баби са тук и доста помагат и им го оставям ,дори утре с ММ ще ходим малко на шопинг в Румъния Simple Smile
Иначе да се похваля - ние днес станахме на 40 дена , правихме погача и качвам снимка Simple Smile

# 747
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
За витамин Д - може и 6 капки, ако си в Англия. В Австрия 2. В Бг давах едно време по 1.

Моето сайтче за козметика уникални отстъпки. Обаче доставката е вече 20 евро за Бг. Едно време беше без ограничение на кг и пазарихме приятелки яко за децата си. Pharmashopdiscount
Реален черен петък и най- якото е слагането на няколко кода, не само 1.. Напоръчах уриаж биодерма...филорга хах. Оф.

# 748
  • Мнения: 3 978
Аз давам по 1 капка вит д но къде я нацелвам 1 къде 2 ..готвя се да се видя с колежки но и там е трудно техните графици не съвпадат с моя и чакам да се напаснем по скоро те с мен,отделно ми се ходи на фризьор,имам нужда от подстрижка,от боядисване..няма време чакам мм да се прибере че да се изкъпя ..да ви питам ползвате ли си спалните чувалчета,мен ми подариха преди да родя-но все не му идва ред..

# 749
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Абе аз излизам. Но бебето все още не. Иначе имаше хубави дни и малко ме е яд.

Днес гледах спални чувалчета. Слагам я настрани , но тя се извърта по гръб. Може би е време за спално чувалче ...

Аз имам проблем с памперсите. Откакто минахме на номер 2 и постоянно вечер изпускат. Аз ли не ги нагласям. Побърквам се вече. На нашата спалня спи и опикава чаршафите ..подложка слагам, смях вече.

Общи условия

Активация на акаунт