Есента при нас дойде с октомврийче на ръце 2019 - Тема 1

  • 17 633
  • 769
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Този модела му е Май тай, някакъв хибрид между раница и слинг, става от раждането до 2 год. Има дебели презрамки и определено се слага много по- лесно.
Другият е до 4-5 месеца, трудно се слага, но се свиква и с него, той е широк като шал, дълъг 4 метра.
А иначе може след 5 месец да си вземете раница за носене.
Ама аз си мислех, след 6 месеца да го носи количката Grinning а аз да си пазя кръста и гърба. / знам, че няма да ми се получи, но си мечтая./
 
А колко трябва да струва? Ще разгледам продавалника...първото ми дете се возеше с радост в количката дано и това Simple Smile))

# 721
  • Мнения: 1 521
На мен ми е удобен, за бебето все още не мога да преценя, трябва да го използвам повече време, за да кажа.
Има разни фирми които отдават под наем различни слингове, потърсете такива и наемете, защото наистина са скъпа инвестиция и после да се окаже, че бебето не седи вътре.
Има и втора употреба много запазени.
Най- важното при различните неща за носене е начина по който ще седи бебето вътре. Каквото и да изберете, трябва крачетата да са разкрачени като на жабче. Едно времешните кенгурута, ако си спомняте крачетата им видяха надолу и това не е добре за тазобедрените стави. Така че каквото и да разглеждате, обърнете внимание на това.
Ето клипче за единият вид слинг
https://m.youtube.com/watch?v=zY7hPgVw-48

Ето и за този Май тай
https://m.youtube.com/watch?v=bi1SD808TXo

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Благадаря! Да, тук има втора ръка за по 60-90 евро..явно нови са повече. Не знам дали ще се оправя с такова чудо. Много ми е яко как ги разнасят ама...май не е за мен. В количката и това е.
Ох тази вечер хич не спахме и мога да убия с поглед. Вече се скарах с мъжа ме за ежедневните неща. А и майка му е тук и поведението му не ми харесва. Голямо обгрижване пада, като че ли тя е бебето..мрън.

# 723
  • Мнения: 4
Здравейте,моя доктор ми обясни,че тази твърдина е от конците,които се събират в единия край на операцията.
С времето тази твърдина изчезва(при пълна резурбация на вътрешните конци).
Няма нищо притеснително.

# 724
  • Мнения: 226
И на моята очето й сълзи и нослето й хърка. Педиатъра каза, че понеже от окото сълзите се стичат в нослето, затова хърка. И като се замислиш наистина, когато плачеш ти потичат сополи. А за очето- било запушено каналче, често се случвало и най-вероятно щяло да се оправи от самосебе си.
 За мен слингът и ерго раницата са незаменими. Всичко вършим с тях-готвене, чистене, гледане на филм Stuck Out Tongue Winking Eye. В повечето случаи заспива вътре и я премествам в креватчето. От скоро мисля и на пазар да ходим с раницата, защото таткото не се справя сам в големите вериги магазини, а имаме нужда от по-голям пазар. Като поотрасне малко в градския транспорт е много по-удобно от количка и тнт. Слингът е по-удобен за новородено, но раницата е много по-удобна за ползване.

# 725
  • Мнения: 236
Има ли мами от Пловдив,който да са ходили на ортопед,ако ДА къде,кога и доволни ли сте? Благодаря!
Здравей, аз съм от Пловдив и след излишно стряскане от ортопеда др Димов моя близка ми препоръча един млад, честен и много мил др от Пълмед, казва се др Гоновски, прегледа беше обстоен, бях много впечатлена впредвид предният преглед при др Димов(около 1мин с изписване на ортопедични гащи от които взима комисионна).
Беше на 50дни.

За съжаление и аз попаднах на такава информация,че изписват без да е нужно гащи... насочила съм се към д-р Арнаудов да видим как ще мине. Вие кога ходихте на преглед,на колко дни бяхте?

# 726
  • Мнения: 3 978
Много благодаря за разясненията за слинга,и на клипа май тай ми изглежда удобен но може би трябва да наема преди да купя..защото имаме купен шезлонг в който не искаме да седим да не стане така и със слинга...единствено ме притеснява защото засега все още не сме го научили на ръце да не се научи със слинга и да иска нон стоп там ...въпреки че много ми е необходим я да свърша нещо в къщи я да мръдна някъде и да не свалям колички и багажи 4 етажа ...
Josefin "посестриме" и ние сме в серийка снощи пак нервно спане имаше въртене,пъшкане и смукане ожесточено на биберона..мъчи го корема и най вероятно от там тръгва всичко..сега успя да заспи след пробиотика и е доста спокоен ..и аз си имам дертове с роднини..така от раждането на детето взеха да се държат абсолютно инфантилно цял сериал разиграха играят го сърдити и ми вдигат нервите..

# 727
  • Мнения: 236
Има ли мами от Пловдив,който да са ходили на ортопед,ако ДА къде,кога и доволни ли сте? Благодаря!
Здравей, аз съм от Пловдив и след излишно стряскане от ортопеда др Димов моя близка ми препоръча един млад, честен и много мил др от Пълмед, казва се др Гоновски, прегледа беше обстоен, бях много впечатлена впредвид предният преглед при др Димов(около 1мин с изписване на ортопедични гащи от които взима комисионна).



И аз търся ортопед за Пловдив,много ме е страх да не ме завъртят в някаква схема, я с гащи, я нещо друго, за да си събират комисионни и проценти....

Още едно притеснение имам от днес на консултацията , педиатърката ми заяви, че оченцето му "бягало" настрани, ама то нормално било за бебе, ама не се притеснявай, ама отиди на очен лекар, ама не при този, ами при този, който аз ще ти кажа....много ме притесни...на този етап не е ли рано да се види , каквото и да е (на 34дни бебе), за мен видимо няма нещо притеснително, ама....какво разбирам аз...
Ако някой може да каже и добър офтамолог, честно казано не ми се ходи при препоръчаните от докторката....аман от докторски схеми...фобия имам от тях

Какъв очен не се притеснявай,ние също гледаме криво от време на време,събира едното око после другото и изглежда кривогледа,ама то нормално,мисля че всички бебета го правят. Относно ортопед аз се бях насочила към д-р Арнаудов,но първо не си вдига телефона,второ като отидохме на мясно да си запишем час беше груб и каза да не сме му ходили пред кабинета да му извиваме ръцете за часове чак началото на януари... както и да е иначе е добър специалист просто странна птица. Сега си записахме час при друг много добър,даже казаха най-добрия в пловдив
д-р Димов в МЦ Димед. Ще се доверя иначе в Пловдив са най-големите схемаджийски лекари и аз докато бях бременна още попааднах в една бяла лекарсла схема и също вече много питам близки,познати преди да се доверя...

Съвет от мен, при др Димов не ходи, царят на схемите е!
Много мил(чак мазен), приказва, преглежда бебо за 1мин, изписва ортопедични гащи(той и на внуците си бил взел, профилактично) и след месец пак да идеш ще ти каже, а и от коя аптека да ги вземеш небрежно подхвърля, а ехографа му е от преди първата световна.
Разказвала съм в темата.
Оказа се, че бебчо е супер и нямаме нужда от гадните гащи, струват 50лв.
Ако някой наистина има нужда от тях, подарявам ги, защото в Марешки не искаха да ги вземат обратно, до 5дни можело да ги върна🤬🤯

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Likeawind...какво да ти кажа. Аз поне от първото дете съм свикнала. 4 години не спахме. Беше зверско. Сега през деня спи, но мен ме тресе нервата и едва ли ще мога да спя! Чудя се дали да не изляза малко из лудницата на черен петък тук..памперс имат 20 процента хах. Не че нещо за мен.

# 729
  • Мнения: 3 978
Josefin,това щях да ти кажа че поне си минала вече по този път въпреки че казват че дете с дете не си прилича..на мен ми е направо като гръм от ясно небе че и не съм първа младост направо незнам къде се намирам ..и аз се опитвам да избягвам от време на време и ми действа успокояващо въпреки че мм не ме разбира и все се чуди защо толкова се бавя..той си мисли че като кажа отивам до еди къде си и ще се върна до 10 мин и не се поставя на моето място че имам нужда от малко въздух ..той поне ходи на работа и има някакъв социален живот.,

# 730
  • Мнения: 1 136
И ние снощи не спахме. Имаше колики смучеше биберона като подивял.. то не беше пъшкане, въртене, мрънкане.. ужас.

Аз още не съм се отделяла от малкия изобщо (на 47 дни е), а вече започвам да усещам нужда малко да се откъсна от памперси и колики.

Може би уикенда ще оставя мъжете да се гледат, а аз малко на кафе или до някой магазин .

Вие вече излизате ли без бебчета?
Като цяло водите ли някалъв личен живот? Ние с мъжа ми само около малкото се въртим. Вече това са ни темите за разговор. Мисля да помошя някоя баба да гледа бебето за няколко часа (между кърмнията), а ние да отидем на вечеря примерно, че романтиката никаква я няма....
Josefin,това щях да ти кажа че поне си минала вече по този път въпреки че казват че дете с дете не си прилича..на мен ми е направо като гръм от ясно небе че и не съм първа младост направо незнам къде се намирам ..и аз се опитвам да избягвам от време на време и ми действа успокояващо въпреки че мм не ме разбира и все се чуди защо толкова се бавя..той си мисли че като кажа отивам до еди къде си и ще се върна до 10 мин и не се поставя на моето място че имам нужда от малко въздух ..той поне ходи на работа и има някакъв социален живот.,

# 731
  • Мнения: 610
Сутрин и при нас е драма с коликите, от 5 се почва пънене, пъшкане, ядене на гърда по 1 час за успокоение.
Аз оставям малката на таткото и излизам на разкрасителни процедури, че иначе и аз само с бебето и полудявам. На пазар ходя и пак той я гледа. Като заспи си правим романтични вечери, но пак за нея говорим 😁 тъй като сме сами няма на кого да я оставим, за да излезем. Иначе излизам с нея всеки път щом не вали и по два пъти на ден с други майки 😁 това е социалния ми живот в момента
И ние снощи не спахме. Имаше колики смучеше биберона като подивял.. то не беше пъшкане, въртене, мрънкане.. ужас.

Аз още не съм се отделяла от малкия изобщо (на 47 дни е), а вече започвам да усещам нужда малко да се откъсна от памперси и колики.

Може би уикенда ще оставя мъжете да се гледат, а аз малко на кафе или до някой магазин .

Вие вече излизате ли без бебчета?
Като цяло водите ли някалъв личен живот? Ние с мъжа ми само около малкото се въртим. Вече това са ни темите за разговор. Мисля да помошя някоя баба да гледа бебето за няколко часа (между кърмнията), а ние да отидем на вечеря примерно, че романтиката никаква я няма....
Josefin,това щях да ти кажа че поне си минала вече по този път въпреки че казват че дете с дете не си прилича..на мен ми е направо като гръм от ясно небе че и не съм първа младост направо незнам къде се намирам ..и аз се опитвам да избягвам от време на време и ми действа успокояващо въпреки че мм не ме разбира и все се чуди защо толкова се бавя..той си мисли че като кажа отивам до еди къде си и ще се върна до 10 мин и не се поставя на моето място че имам нужда от малко въздух ..той поне ходи на работа и има някакъв социален живот.,

# 732
  • Мнения: 41
Здравейте, тази вечер докато къпем бебчо забелязах това на лявата ръка какво ли е?
На дясната ръка си я имаше

# 733
  • Мнения: 1 521
Прилича на белега от ваксината за туберколоза.
Те нали в рамото я слагат мисля?!?
А то има и от другата страна... нямам идея. Отидете при педиатър, ако не се скрие до ден- два.

# 734
  • Мнения: 41
По червената я знаех че е от ваксината но тази другата до сега не сме забелязвали. Затова питам вашите бебчета имат ли и на двете ръце?Ще изчакам до понеделник и ще се обадя на педиатъра
Прилича на белега от ваксината за туберколоза.
Те нали в рамото я слагат мисля?!?
А то има и от другата страна... нямам идея. Отидете при педиатър, ако не се скрие до ден- два.

Общи условия

Активация на акаунт