Есента при нас дойде с октомврийче на ръце 2019 - Тема 1

  • 17 676
  • 769
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 236
Има ли мами от Пловдив,който да са ходили на ортопед,ако ДА къде,кога и доволни ли сте? Благодаря!
Здравей, аз съм от Пловдив и след излишно стряскане от ортопеда др Димов моя близка ми препоръча един млад, честен и много мил др от Пълмед, казва се др Гоновски, прегледа беше обстоен, бях много впечатлена впредвид предният преглед при др Димов(около 1мин с изписване на ортопедични гащи от които взима комисионна).

# 691
  • Мнения: 79
Има ли мами от Пловдив,който да са ходили на ортопед,ако ДА къде,кога и доволни ли сте? Благодаря!
Здравей, аз съм от Пловдив и след излишно стряскане от ортопеда др Димов моя близка ми препоръча един млад, честен и много мил др от Пълмед, казва се др Гоновски, прегледа беше обстоен, бях много впечатлена впредвид предният преглед при др Димов(около 1мин с изписване на ортопедични гащи от които взима комисионна).

За съжаление и аз попаднах на такава информация,че изписват без да е нужно гащи... насочила съм се към д-р Арнаудов да видим как ще мине. Вие кога ходихте на преглед,на колко дни бяхте?

# 692
  • Мнения: 1 521
За София препоръчвам доктор Фурлакис за ортопед.
И на моят пъпките се скриха на 44 дни, не съм ги мазала с нищо.
Първият месец качи много малко 600грама и порасна 4 см.
Сега втория месец се движи по добре за една седмица е качил 300, ще видим крайният резултат.

# 693
  • Мнения: 143
И моят мъник е качил 1 кг за 1 месец. Утре очаквам здравен посетител вкъщи и дано си носи кантар, че нещо е нервен докато яде и се притеснявам дали му стига. Въпреки че си пълни памперсите нормално и след като приключи с яденето като изстискам тече мляко. Ако не на 6ти сме на преглед та ще видим. Към мамите в Англия мина ли ви вече прегледа на 6тата седмица? Моя е на 6ти, но ми е интересно преглеждат ли ни и нас или само ни питат как сме ? Че нещо още си ме боли отдолу и не знам нормално ли вече 44 дни след раждане . Цикъла уж ми дойде на 34 тия ден поне личния каза, че е цикъл

# 694
  • Мнения: 1 136
За коликите давам Абоколикен, Боботик Форте и пробиотик Вая Д3.

До скоро давах по една капка Абоколикен директно в устата. От няколко дни започнах да давам 5 капки с лъжичка и с малко кърма. Не е имал кризи от тогава. Само понякога малко се напъва, но се изаква и му минава.

Гнездо и ние имаме и го разнасям навсякъде. Кофтито е, че е обемисто и заема по-голямата част от леглото и дивана. Понякога като се стбуди към 5-6 сутринта да яде го слагам директно в гнездото и на спалнята си доспиваме.

За гнездото единствено се притеснявам дали е ок да спи там по-продължително, защото подложката е мека, а нали трябва на твърдо да се оставят. Не знам. Понякога използвам и коша за новородено от количката

# 695
  • Мнения: 404
Steys аз съм на 3ти на преглед. Имаме и двете час. Разчипитах и ми казаха че и мен ше прегледат(шевовете). В болницата още ми казаха да си запазя час, когато бебка преглеждат, обаче получих писмо че вече имаме и аз и бебка час заедно.
 А при теб защо пак ще идват, при нас само през първата седмица дойдоха и после преди да навърши месец, ми звънна акушерка да ме пита как сме бля бля, и каза, че ме discharge-ват и тва е.

# 696
  • Мнения: 143
При мен идва акушерка два пъти. Един на втория ден явно ме бяха забравили на първия след изписване и втори път след около седмица. Идва и здравен посетител веднъж. После  аз отидох в клиника и сега я чакам утре пак. Не знам защо каза че следят до 5 години децата. Не е акушерка а се води Healthy visitor.

# 697
  • Мнения: 1 472
Има ли мами от Пловдив,който да са ходили на ортопед,ако ДА къде,кога и доволни ли сте? Благодаря!
Здравей, аз съм от Пловдив и след излишно стряскане от ортопеда др Димов моя близка ми препоръча един млад, честен и много мил др от Пълмед, казва се др Гоновски, прегледа беше обстоен, бях много впечатлена впредвид предният преглед при др Димов(около 1мин с изписване на ортопедични гащи от които взима комисионна).

И аз търся ортопед за Пловдив,много ме е страх да не ме завъртят в някаква схема, я с гащи, я нещо друго, за да си събират комисионни и проценти....

Още едно притеснение имам от днес на консултацията , педиатърката ми заяви, че оченцето му "бягало" настрани, ама то нормално било за бебе, ама не се притеснявай, ама отиди на очен лекар, ама не при този, ами при този, който аз ще ти кажа....много ме притесни...на този етап не е ли рано да се види , каквото и да е (на 34дни бебе), за мен видимо няма нещо притеснително, ама....какво разбирам аз...
Ако някой може да каже и добър офтамолог, честно казано не ми се ходи при препоръчаните от докторката....аман от докторски схеми...фобия имам от тях

# 698
  • Мнения: 79
Има ли мами от Пловдив,който да са ходили на ортопед,ако ДА къде,кога и доволни ли сте? Благодаря!
Здравей, аз съм от Пловдив и след излишно стряскане от ортопеда др Димов моя близка ми препоръча един млад, честен и много мил др от Пълмед, казва се др Гоновски, прегледа беше обстоен, бях много впечатлена впредвид предният преглед при др Димов(около 1мин с изписване на ортопедични гащи от които взима комисионна).

И аз търся ортопед за Пловдив,много ме е страх да не ме завъртят в някаква схема, я с гащи, я нещо друго, за да си събират комисионни и проценти....

Още едно притеснение имам от днес на консултацията , педиатърката ми заяви, че оченцето му "бягало" настрани, ама то нормално било за бебе, ама не се притеснявай, ама отиди на очен лекар, ама не при този, ами при този, който аз ще ти кажа....много ме притесни...на този етап не е ли рано да се види , каквото и да е (на 34дни бебе), за мен видимо няма нещо притеснително, ама....какво разбирам аз...
Ако някой може да каже и добър офтамолог, честно казано не ми се ходи при препоръчаните от докторката....аман от докторски схеми...фобия имам от тях

Какъв очен не се притеснявай,ние също гледаме криво от време на време,събира едното око после другото и изглежда кривогледа,ама то нормално,мисля че всички бебета го правят. Относно ортопед аз се бях насочила към д-р Арнаудов,но първо не си вдига телефона,второ като отидохме на мясно да си запишем час беше груб и каза да не сме му ходили пред кабинета да му извиваме ръцете за часове чак началото на януари... както и да е иначе е добър специалист просто странна птица. Сега си записахме час при друг много добър,даже казаха най-добрия в пловдив
д-р Димов в МЦ Димед. Ще се доверя иначе в Пловдив са най-големите схемаджийски лекари и аз докато бях бременна още попааднах в една бяла лекарсла схема и също вече много питам близки,познати преди да се доверя...

# 699
  • Мнения: 1 472
Много се притисних с тези очи...първо ти пуска мухата и после, ама то може и да не е, то е рано да се каже, ама иди сега тука....
И от ортопедите ме е страх и там филми и схеми....
То докато да си намеря свястен лекар за раждане беше филм и викам айде приключи този дерт, сега се започва разузнване за други специалисти... опасна мафия са...

# 700
  • Мнения: 79
Много се притисних с тези очи...първо ти пуска мухата и после, ама то може и да не е, то е рано да се каже, ама иди сега тука....
И от ортопедите ме е страх и там филми и схеми....
То докато да си намеря свястен лекар за раждане беше филм и викам айде приключи този дерт, сега се започва разузнване за други специалисти... опасна мафия са...

Разбирааам те перфектно... аз съм същата,ама едно към едно хаха :Д и все си избирам неправилните,за това вече питам :Д

# 701
  • Мнения: 1 136
Не се притеснявай. Аз също се бях гипсирала за очичките и попитах нашата педиатърка. Тя каза, че до 6ти месец са кривогледи по принцип. Затова не било хубаво да му навираме играчки близо до лицето. Каза ми да не му окачвам играчки на количката например и да го оставям да гледа на далече. Наистина забелязах, че криви очетата, когато гледа но по-наблизо.

Много се притисних с тези очи...първо ти пуска мухата и после, ама то може и да не е, то е рано да се каже, ама иди сега тука....
И от ортопедите ме е страх и там филми и схеми....
То докато да си намеря свястен лекар за раждане беше филм и викам айде приключи този дерт, сега се започва разузнване за други специалисти... опасна мафия са...

# 702
  • Мнения: 1 521
Някой ползва ли Pampers Pure Protection  и доволен ли е?

# 703
  • Мнения: 989
Към раждалите със секцио: оформила ми се е малка зона над част от разреза- може би около 1 см, която е по-твърда- сякаш под кожата има нещо твърдо по самата дължина на разреза. Някоя от вас с подобно нещо?

# 704
  • Мнения: 383
Към раждалите със секцио: оформила ми се е малка зона над част от разреза- може би около 1 см, която е по-твърда- сякаш под кожата има нещо твърдо по самата дължина на разреза. Някоя от вас с подобно нещо?

И аз имам такова нещо. Не усещам нищо като го пипам.

Общи условия

Активация на акаунт