Кюретаж и забременяване след това - тема 82

  • 23 294
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 562
За Манчев и екипа около него, нищо хубаво не мога да кажа особенно за шефа му /доц. д-р Борислав Маринов, дм/. Много внимавайте при кого правите кюретаж, защото после поразиите са ужасни Sad

# 721
  • Мнения: 441
Момичета само, като ви чета се плаша.. Моят кюретаж беше в Швейцария. Приеха ме лежах няколко часа и пиех хапчета след това ме закараха с леглото в опрационната, бях легнала и ме подготвяха, махнаха ми нощницата без дори за секунда да съм гола.. Затрупаха ме с топли одеала и ме приспаха, събудих се в реанимация лежах 2 часа  и после в обикновенна стая чаках докторката ми, предложиха ми да хапна, да пийна, аз разбира се страдах за загубата си, и не бях на себе си, след още час мъжът ми ме взе и се прибрахме. Всичко мина толкова леко, дори нямам лош спомен от всичко.. (разбира се спомена ми за загубата не се променя) Пожелавам на всички ви много кураж и дано скоро всички сме с две чертички до гинал! 🍀🍀🍀

# 722
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Моят кюретаж също беше леко преживяване като манипулация. В окръжна болница. Отидох, изследвания, приеха ме, извикаха ме в операционна, приспаха ме и се събудих с обути гащи и сложена превръзка. Никакви болки, дърпане, дойде ми след 26 дни съвсем нормално. Сега чакам да ми дойде втори път.

Уточнявам, че бях с избор на екип с докторката, при която раждам.

# 723
  • Мнения: 1 715
Отчет от мен: днес ми мина първият преглед при частия гине след абразиото (26.11).  Споделих му,  че имам често кървене,  което дори след първия МЦ не спря.

Оказа се, че в МД не са ме изчистили добре,  аз също не съм могла да се доизчистя и сега се налага да ми направят второ абразио.

Ще взема направление и ще отида този път в Тина Киркова. 

Аман от лекари!

Нормално кървене ли си имала между циклите или кафяво зацапване?

Нормално на цвят,  нормално и като интензитет,  не е било много силно, че да се притесня или да заподозра, че нещо не е наред.

След абразиото имах 6 дни розово слабо течение. 5 дни след това за два дни имах нормално кървене. Седмица след това отново за два дни нормално (на цвят и интензивност)  кървене. След 5-6 дни ми дойде и продължи около 6 дни,  нормален МЦ,  една идея по-леко кървене от обикновено,  но и преди ми се е случвало.
Два дни след прикрючване на МЦ,  отново за три дни кървене. И след това дойде прегледа,  на който се установи,  че не съм се изчистила. Иначе сега след Нова година още нямам никакво течение... Но проблемът е на лице. Симптоматика друга нямам

# 724
  • Мнения: 152
Здравейте, утре ще си правя изследване за тромбофилия, четох и на първа страница, може и да съм пропуснала нещо, но искам да попитам дали е необходимо да съм гладна и жадна за самото изследване или това няма значение?

# 725
  • Мнения: 339
Не е необходимо да си гладна и жадна. Най-добре е да си яла около половин час преди изследването.

# 726
  • Мнения: 152
Благодаря! Simple Smile

Не е необходимо да си гладна и жадна. Най-добре е да си яла около половин час преди изследването.

# 727
  • Мнения: 2 523
Мерси deli - винаги имаш най-добрите съвети! Flowers Tulip
 Допълнителните изследвания са включени и преди инвитро и добре че се сетих че ги правихме и че е добре да ги повторим сега че са важни. Сега мъжът ми си ги прави, и аз след 2 седмици ще мина, че изчетох ужасни работи за белите които правят при бременност.
Какви изследвания си е правил мъжа ти?

Devilche - самопредписах ни да си направим микробиология + микоплазми, уреаплазми и хламидия за да ги лекуваме от рано ако има проблеми. Такива изследвания ни правиха и преди инвитрото.
Иначе за него направихме генетични, ще ходим за ЩЖ и кариотип. СГ ще му правим след 2 месеца че го оперираха декември от варикоцеле. Въобще, пълна програма при нас.

# 728
  • Мнения: 1 333
bonibon_ съжалявам да видя какво си писла.. направо се ядосах. Много е неприятно, че пак трябва да ходиш по лекари и да се прави тази процедура - дано всичко да мине възможно по-скоро и успешно! 🍀

Аз все още имам леко кървене/зацапване, а вече минаха 18 дни. Разбрахме се с лекаря ми в събота да ида на преглед, дано всичко да е наред.

# 729
  • Мнения: 2 523
Butterfly - успех на прегледа. Аз се чистих от лохии около 2.5 седмици и после се напрегнах и пак ми потече кръв, та ходих в спешното на МД, но ми казаха че е нормално. Да не е нещо такова при теб?

# 730
  • Мнения: 1 333
Butterfly - успех на прегледа. Аз се чистих от лохии около 2.5 седмици и после се напрегнах и пак ми потече кръв, та ходих в спешното на МД, но ми казаха че е нормално. Да не е нещо такова при теб?
Може и при мен да е нещо такова. При мен не е спирало, но последната седмица е много слабо на моменти даже е по-скоро като зацапване (ежедневните превръзки са достатъчни), но е с наститена червена кръв.. АГ още на аборта каза че е нормално дълго време да продължи, но все пак се разбрахме да ме види.

# 731
  • Мнения: 703
Изследването за Нк клетки и тромбофилия трябва ли да са на чист ден,тъй като все още имам зацапване ,а искам утре да ги пусна

# 732
  • София
  • Мнения: 7 491
Тромбофилия можеш да пуснеш по всяко време. Имунологични се пускат поне месец-два след аборта, за да се е нормализирал организма.

# 733
  • Мнения: 1 333
Днес бях на контролен преглед и въпреки лекото кървене, което още продължава (вече 20 дни) АГ каза, че всичко е наред. Каза да изчакаме три цикъла и може да подновим опитите. А аз нямам търпение да спре кървенето и да подновим секса, че вече не издържам.. хормони 😊
А и да се оплача започна и при мен косопад 😒

# 734
  • Мнения: 2 523
Успех Butterfly. Дано скоро се получат нещата и да си в някоя от отчетните теми и дано косопада приключи бързо.

Общи условия

Активация на акаунт