Кюретаж и забременяване след това - тема 82

  • 23 287
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 234
Bonibon, съжалявам да прочета това. Дано скоро всичко е наред при теб!

# 706
  • Мнения: 703
Отчет от мен: днес ми мина първият преглед при частия гине след абразиото (26.11).  Споделих му,  че имам често кървене,  което дори след първия МЦ не спря.

Оказа се, че в МД не са ме изчистили добре,  аз също не съм могла да се доизчистя и сега се налага да ми направят второ абразио.

Ще взема направление и ще отида този път в Тина Киркова. 

Аман от лекари!

Нормално кървене ли си имала между циклите или кафяво зацапване?

# 707
  • Мнения: 2 523
Bonibon - мерси за отговора. Срещнах се с него в спешното че се бях притеснила заради кървене след абразиото. Моето беше при друг лекар който беше отвратителен при раждането, но кюретажа го е направил май, защото засега нямам оплаквания (22.11)
Дано този път те изчистят добре за да можеш вече да се възстановиш.

# 708
  • София
  • Мнения: 616
bonibon_ - съжалявам че така се е получило. Дано този път се изчисти всичко. Кой лекар ти прави абразиото (ако е удобно)?

Доктор Манчев - беше си на редовна смяна,  когато постъпих в МД.
 Не съм доволна,  не само заради сегашното положение,  тогава също споделих,  че не ми е харесало отношението му изобщо,  като човек не ми допадна и не спечели уважението ми. Не се замислях за качествата му като специалист,  понеже кюртажът е твърде стандартна манипулация в МД... Ама ето, че е трябвало да проуча и да подбера по-внимателно...
Леле! Много съжалявам да чуя това!!
Съчувствам ти! Аз ако бях щях да побеснея страшно! Некадърници!
При мен нали нямаше кървене първите няколко дни и много се бях притеснила да не минавам отново през процедурата, но лекаря от Майчин дом ме извика след 3 дни и каза, че вече са в норма нещата. После и аз като теб кървях и спирах сто пъти, даже мислих пак да ходя на преглед при този, който ми прави абразиото, но най-накрая спря кървенето и се отказах. После ми дойде и цикъла. Бях си при моя АГ и той каза, че ми се е прибрала матката и е добре лигавицата, Та се успокоих. Но определено се смятам за късметлийска - и двамата лекари, с които общувах в Майчин дом бяха възпитани и приветливи.
Дано всичко е наред с теб и този път нещата минат по мед и масло! И не се ядосах много Sad

jessitoBg Моят АГ не искаше да ми прави сега цитонамаска и микробиология, нямало да излезнат чисти след абразиото, каза да се върна преди да започнем да правим бебе. Ама не знам дали е вярно.

# 709
  • Мнения: 1 019
Това с възстановяването и след колко време да се подновят опитите е доста индивидуално изживяване. От една страна, в първите два или три месеца наистина не си готов физически и психически, но точно тогава повече от всичко искаш да пробваш пак, а от друга - колкото повече време минава, толкова повече започваш да се питаш дали наистина си готов. Аз всеки момент чакам да почне шестия ми цикъл - доктора каза че ще правим трансфер, ако всичко е наред.  Вместо да подскачам до небето обаче почна да ме хваща шубето. Странна работа е това...

# 710
  • София
  • Мнения: 616
Това с възстановяването и след колко време да се подновят опитите е доста индивидуално изживяване. От една страна, в първите два или три месеца наистина не си готов физически и психически, но точно тогава повече от всичко искаш да пробваш пак, а от друга - колкото повече време минава, толкова повече започваш да се питаш дали наистина си готов. Аз всеки момент чакам да почне шестия ми цикъл - доктора каза че ще правим трансфер, ако всичко е наред.  Вместо да подскачам до небето обаче почна да ме хваща шубето. Странна работа е това...
Колко добре описваш нещата! Аз хем искам  всеки момент да започнем с опитите, хем не знам дали съм готова. Добре че имам забрана и ще я спазя, но се чудя после дали няма да ме хване шубето...да мина отново през всичко, да се страхувам, постоянно да мисля за детето и всичко ли е наред, на всеки преглед да се притеснявам...успех на теб!!! Сили, спокойствие и кураж! И успешен трансфер!

Последна редакция: чт, 09 яну 2020, 11:06 от vikim23

# 711
  • Мнения: 104
Като се замисля и чета едно с едно мнения няма на различните гинеколози. АЗ вчера отидох на първи преглед алед кюртажа (2.12) уж всичко било наред,взеха ми цитонамаска,и ми пуснаха за хормона на щит.жлеза. Докторката вика щом имам една успешна бременност едвали имам някакъв проблем и само щж да съм проверила. Единия доктор вика 2 месеца пазене,другия 6 било желателно.Аман от лекари ,кой е прав ,кой е крив...

# 712
  • Мнения: 2 523
vikim23 странно ми е че не е искал. Ако има бактерия от болницата, не е ли хубаво да се излекува и без да се прави бебе Thinking 
Аз имам час при лекар от МД да ме провери след 2 седмици дали всичко е наред вече (ще са минали около 60 дни) и ще искам да видя дали има някоя бактерия че много се притеснявам.

# 713
  • София
  • Мнения: 7 490
Момичета, освен микробиология, преди бременност пуснете изследвания за микоплазми, уреаплазми и хламидия - всичко се изследва от секрет. АГ-тата нямат навик да пускат подобни изследвания, а те могат да са фатални за бременността.

1 цикъл след кюртажа е нормален срок за пускане, трябва да се вземе секрет на чист ден.

# 714
  • Мнения: 2 523
Мерси deli - винаги имаш най-добрите съвети! Flowers Tulip
 Допълнителните изследвания са включени и преди инвитро и добре че се сетих че ги правихме и че е добре да ги повторим сега че са важни. Сега мъжът ми си ги прави, и аз след 2 седмици ще мина, че изчетох ужасни работи за белите които правят при бременност.

# 715
  • Мнения: 1 845
Мерси deli - винаги имаш най-добрите съвети! Flowers Tulip
 Допълнителните изследвания са включени и преди инвитро и добре че се сетих че ги правихме и че е добре да ги повторим сега че са важни. Сега мъжът ми си ги прави, и аз след 2 седмици ще мина, че изчетох ужасни работи за белите които правят при бременност.
Какви изследвания си е правил мъжа ти?

# 716
  • Мнения: 449
Момичета има ли значение тат и мат в кой от цикъла се изследва, за Ft 3 I 4 знам че е между 2 и 4

# 717
  • Мнения: X
Станислава, не знам от къде си ги чувала тези неща, но хормоните и антителата  на ЩЖ се изследват В ЧИСТ ДЕН.
Аз си купих ваучери за една лаболатория , но изкачвам, точно поради причината , че нямам напълно още чист ден и ще е около овулация.

LH и FSH са хормони, които се изследват между 2-4 ден на цикъла.

# 718
  • Мнения: 449
Станислава, не знам от къде си ги чувала тези неща, но хормоните и антителата  на ЩЖ се изследват В ЧИСТ ДЕН.
Аз си купих ваучери за една лаболатория , но изкачвам, точно поради причината , че нямам напълно още чист ден и ще е около овулация.

LH и FSH са хормони, които се изследват между 2-4 ден на цикъла.
Здравейте ами доцент Русев ми ги е назначил пише между втори и четвърти ден ft3 I ft4 a tat I mat реших да ги изследвам на своя глава и за това питам,благодаря все пак значи ще чакам  да свърши

# 719
  • Мнения: X
Щом доктор ги е назначил, изпълни препоръката му, предполагам, че има нещо предвид и иска да види тези резултати в такъв ден.

Общи условия

Активация на акаунт