Февруарски мами 2020

  • 31 990
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 145
Нормалните тонове на бенето са от 120 до 160,но се гледат и други неща на зсписа не самп стойностите.

# 706
  • Мнения: 243
Аз вчера бях на преглед в 32 седмица. Малкият се е завъртял пак седалищно и вече е над 1.500 кг. Мислех, че вече ще ме викат по на често за преглед, но ми каза да отида чак след нова година. Явно заради празниците. Записах си часове за тонове за всяка седмица през януари, а след тях ще минавам и на преглед.
Пусна ми всички изследвания - кръв, урина и микробиология. Даже ми даде документите за раждането, за да са в мен.
Днес иска да му звънна да ми запише евентуална дата за секцио Simple Smile Ще е някъде в началото на февруари, края на януари.
Някак си много реално започна да изглежда всичко.
Сега ще почивам в нас и ще се подготвям за празниците. Мисля след 1 януари да събирам багажа, за да си стои готов.

# 707
  • Мнения: 20
Bloomie, и при мен ситуацията беше идентична миналата седмица, когато бях в 31 г.с с разликата, че бебка беше главично. Явно по-честите прегледи и тонове всяка седмица ще са от новата година 🙂
Мами, вие кога мислите да започвате с прането на дрешки, сглобяване на кошари и тн? Мисля че е рано още, но като ми е за пръв път и се чудя..

# 708
  • Мнения: 5 701
Ние сме готови с бебешката стая. Легълцето е сглобено ,стаята е измазана, украсена, мебелите са на мястото си, но не съм започнала да пера и гладя. Имаме още няколко дребни неща да купим и мисля след празниците да започна със стягането на багажа за родилното и пране и гладене. От тази седмица съм си в къщи, но имам работа с оформяне на документи за майчинството. От следващата седмица смятам да се настройвам празнично и да почвам да се образовам за кърменето и обслужването на бебето. Записах се и на курсове за бъдещи майки, но започват чак на 15 януари. Надявам се да издържи беба до тогава, та да научи мама нещо преди да се появи. Първо дете ще ми е и се чувствам ужасно неподготвена!

# 709
  • Мнения: 109
Bloomie, и при мен ситуацията беше идентична миналата седмица, когато бях в 31 г.с с разликата, че бебка беше главично. Явно по-честите прегледи и тонове всяка седмица ще са от новата година 🙂
Мами, вие кога мислите да започвате с прането на дрешки, сглобяване на кошари и тн? Мисля че е рано още, но като ми е за пръв път и се чудя..
Всичко ми е готово! Дори багажа за болницата 🤣

# 710
  • Мнения: 46
Радвам се, че не съм само аз толкова луда 😄 Възползвам се, че “баткото” е здрав и редовен на ясла, а и имам прилив на енергия за първи път от 8 месеца
[/quote]
Всичко ми е готово! Дори багажа за болницата 🤣
[/quote]

# 711
  • Мнения: 109
Купих си тази количка, въпросът ми е бебето на изписването може ли да го сложа в кошчето за кола? В книжката пише 0+? Но ми се вижда много седнало някак.

# 712
  • Мнения: 595
Купих си тази количка, въпросът ми е бебето на изписването може ли да го сложа в кошчето за кола? В книжката пише 0+? Но ми се вижда много седнало някак.
Можете да се изпишете с него, точно 0+ си е, нали ще се вози с него в колата в началото.Но не се препоръчва дълго време да лежи вътре просто.
Toothfairy с късмет сте с яслата, мен бебешките вируси не ме пропускат всеки месец.Като се роди бебето ще го поспрем тодлъра, че не виждам как иначе да се пазим.
Бях на ЖК днес, чухме 'много хубави' тонове Hug Понеделник имам час за ФМ

# 713
  • Мнения: 180
Не съм готова с нищо! Laughing Смисъл не съм започнала да пера,подреждам и т.н.А,за багаж за родилното даже още не съм мислила. Smiley Остава ми да купя и козметика,памперси и др. дребни неща.Нямам и количка и столче за кола.Мисля да купя като тези от снимката или подобни.Столчето за кола,щом пише от 0+ значи всичко е наред.Такова ще ползваме и ние по всяка вероятност.Бебешки прах за пране също още не съм купила.Може би след празнищите ще зпочна да пера,подреждам и да купя всичко необходимо.Трябва да попитам и какво ще ми трябва тук за родилното. Rolling Eyes

# 714
  • Мнения: 109
Не съм готова с нищо! Laughing Смисъл не съм започнала да пера,подреждам и т.н.А,за багаж за родилното даже още не съм мислила. Smiley Остава ми да купя и козметика,памперси и др. дребни неща.Нямам и количка и столче за кола.Мисля да купя като тези от снимката или подобни.Столчето за кола,щом пише от 0+ значи всичко е наред.Такова ще ползваме и ние по всяка вероятност.Бебешки прах за пране също още не съм купила.Може би след празнищите ще зпочна да пера,подреждам и да купя всичко необходимо.Трябва да попитам и какво ще ми трябва тук за родилното. Rolling Eyes

АГ ще ти даде списък за родилното, навсякъде е различно! Аз съм събрала 2 куфара.. Абсолютно всичко трябва да нося освен леглото ми и бебешка кошара 😀 а количката я купихме от хиполенд за 550 лв.

# 715
  • Мнения: 25
Здравейте. Да при сина ми бяха към 140-150. Сега бяха високи тоновете, но ми дадоха да пия вода и лекарката нищо не каза по въпроса. Според мен не е опасно а е нормално да спадат и се качват. Аз мисля да си купя нова пижама по удобна за болницата. Засега съм опрала само одеалцето, спалня човал за столчето, дрехите за изписването и шапката. Другите дрехи от баткото мисля да ги изпера още веднъж. Вие със какъв прах перете бебешките дрехи? Мен много взе да ме сърби кожата и почнах да се мажа... Зимата става все по зле. А на корема са ми излезнали стрии и също се мажа Grin

# 716
  • Мнения: 109
Здравейте. Да при сина ми бяха към 140-150. Сега бяха високи тоновете, но ми дадоха да пия вода и лекарката нищо не каза по въпроса. Според мен не е опасно а е нормално да спадат и се качват. Аз мисля да си купя нова пижама по удобна за болницата. Засега съм опрала само одеалцето, спалня човал за столчето, дрехите за изписването и шапката. Другите дрехи от баткото мисля да ги изпера още веднъж. Вие със какъв прах перете бебешките дрехи? Мен много взе да ме сърби кожата и почнах да се мажа... Зимата става все по зле. А на корема са ми излезнали стрии и също се мажа Grin
Тео бебе с алое и омекотителя ми е на тео  белия с едно бебче отпред. И мен всичко ме сърби, най- вече дланите и ходилата..

# 717
  • Мнения: 18
Привет,
Аз съм в 28ма седмица. Бях на преглед в началото на месеца, оказа се че безумните болки в срамната кост са защото дребния е много ниско и главата му вече е там.
С коментарите мога да се справя, но когато ме пипат по корема издивявам. Не мога да го приема.
Иначе ние също не сме готови с подредбата за бебо. А ще трябва да размстим в къщи.
Поръчахме си сушилня и я чакам тези дни да ни я докарат. И започвам и аз да пера. Много дрешки още не са дошли още, което също ме спира. Искам всичко на веднъж Simple Smile Всичко което ни дадоха приятели съм изпрала, но с омекотител и се чудя дали да не изпера всичко отново с бебешки препарат.
След нова година ще започвам да оправям и чантата за родилното, вчера ходихме до Шейново, та вече имам някаква представа къде отивам и какво ще ми трябва.

# 718
  • Мнения: 13
Здравейте! Ние сме в процес да местене и познайте! Не съм готова с почти нищо. Купили сме си количка, една част от дрехите и май това е. Като ви чета коментарите, че всичко сте подредили и изпадам в лека паника, но докато не се преместим няма как.
Момичета, тази вечер почти не съм спала. Толкова много ме боли кръста, плюс, че гърлото много ме боли. Дайте съвет как да оправя поне гърлото. Пръскам със Спрей тантум Верде, смуча бонбони, пия чай, но облекчението е само временно-за 10 мин.

# 719
  • Мнения: 18
Момичета, тази вечер почти не съм спала. Толкова много ме боли кръста, плюс, че гърлото много ме боли. Дайте съвет как да оправя поне гърлото. Пръскам със Спрей тантум Верде, смуча бонбони, пия чай, но облекчението е само временно-за 10 мин.
За гърлото не знам, консултирай се с УНГ и с АГто. И пиий плодов чай без кофеин. Знам как звучи това, обаче билковите не са съвсем ок, особено в големи количества.
За кръста - питах моя АГ, каза че всички мазила за болки са ок. Аз ползвам Перскиндол. Също, купих си термофор. Топлите компреси са чудно нещо. Ако можеш си намери възглавница с черешови/гроздови семки, за да можеш да се облягаш спокойно на нея. Ако не и бутилка с топла вода върши чудеса.

Общи условия

Активация на акаунт