Февруарски мами 2020

  • 31 989
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 243
Според мен това е някакъв мит от миналото. Много деца в днешно време се раждат преждевременно.
Смятам, че колкото повече време е прекарало едно бебе в корема, е по-добре. Разбира се, това може да го каже само лекар.
Как вървят при вас прегледите след като влязохте в осми месец? На какъв период са? И кога започвате с меренето на тонове?

Последна редакция: пн, 09 дек 2019, 10:33 от Bloomie

# 691
  • Мнения: 459
И според мен е мит, медицината вече е доста напреднала, все пак. Стискам палци да не ни се налага да я тестваме...
Аз тази седмица влизам в 8 месец и след три дена съм на преглед. Вече май ще са ми на две седмици прегледите, за тонове още не са ми казвали, ще видим.
🍀

# 692
  • Мнения: 109
По повод коментарите,направо не знам някои хора нарочно ли го правят,не могат да се усетят ли,какво ли?!Ето днес една близка приятелка ми звъни да ме пита кога влизам в осмия месец.Казах и аз и се почнаха едни обяснения как,ако бебето се роди в седмия месец,можели да го спасят,но ако се роди в осмия-умирало! AngryКазах и,че не мисля за такива неща и,че в днешно време има и по-модерни кувьози и,че не се знае...Тя обаче на свой ред контрира,че за какво ми трябвало да го спасяват,като можело да е с проблеми и цял живот да съм гледала болно дете! AngryМного се издразних!Казах и че ня мисля за това и в този живот по принцип гаранции за нищо няма!
За килограмите не се притеснявай,една позната и тя беше така и нищо му няма на бебето.А,това,че лекаря е казал да разбереш ти причината...нямам думи...Нали уж той е лекаря?!Той трябва да те носочи или да ти пусне изследвания!Просто не мога да повярвам какви безхаберници има!
Аз познавам доста осмачета и нищо им няма, а и защо трябва да е осмаче не разбрах? Затова се и отказах да плащам за раждане, това е божа работа. Дори и да платя 2000 лв гаранция никой неможе да даде! А и сметнах, че доктпра не си заслужава и поведението му ме издразни! Проблема е, че във Враца нямам голям избор! Първите ми прегледи бяха при една АГ ( в последствие разбрах, че е дисциплинарно уволнена за продажба на бебета) , бях в 4-та седмица и ми казва : Честито има оплождане! При което с мъжа ми се просълзихме, а тя се обърна и казва.. НЕ БЪРЗАЙТЕ ДА БИЕТЕ БАРАБАНА, КОГАТО И ДА ГО АБОРТИРАШ ДО 3-ТИ МЕСЕЦ НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ, ТИ СИ С НАДНОРМЕНО ТЕГЛО И ЕДВА ЛИ ЩЕ ГО ДОНОСИШ! Все едно някой ми удари шамар!

# 693
  • Мнения: 6 936
На тонове не съм ходила сега съм в 8 м.и са ми на 2 седмици прегледите следващия ми е на 18ти.

# 694
  • Мнения: 20
На мен миналата седмица ми казаха, че тонове от януари ще започнем да мерим всяка седмица Simple Smile

# 695
  • Мнения: 25
Здравейте мамчета! Ние сме на 2 седмици на преглед. Сега следва другия петък. Тоновете вече 2 пъти ги гледахме всичко беше океу даже стигаха до 180:) Моето бебче също не мърда постоянно но усещам отляво или отдясно крачето. При мен коментарите са също много интересни. Малее 8ми месец, а аз си помислих че в 3тия Joy понеже имам само корем напред... Засега сък качила май към 9,10 кг. А най якото е като ме питат какво ще е бебето и кажа братче.. Еее нищо де аѝде другия път момиче Joy

# 696
  • Мнения: 459
А най якото е като ме питат какво ще е бебето и кажа братче.. Еее нищо де аѝде другия път момиче Joy
Хаха =) Май същото казват като чакаш и момиче: еее нищо, айде следващия път момче! 😁😁😁
Или любимото ми: ама ти си понапълняла!
Все едно са очаквали да слабея през бременността 😆

Последна редакция: пн, 09 дек 2019, 19:30 от ~Wave~

# 697
  • Мнения: 142
Като стана въпрос за коментари, ще ви разсмея малко. Отивам при моята лична да взимам направление за преизбор на АГ, това мин. месец, с корем като в 9 месец съм, а тя ме пита: " Ама доказана ли е бременност?" 🤣🤣😂😂😂😂
Щях да падна.
А това за 8-ми месец, през това време се развива нещо в белите дробчета на бебето и не е добре да се прекъсва, и въпреки това по-добре в 8-ми отколкото в 7-ми, все пак медицината не е това което е било в миналото. На всички ви желая 2в 1 до края 😘

# 698
  • Мнения: 459
" Ама доказана ли е бременност?" 🤣🤣😂😂😂😂


Ахахахахаха ще падна 😆
Не, ходих да крада дини...

# 699
  • Мнения: 44
Аз имах същия проблем с тези еднократни гащи, много са неудобни.Sweat
Втория път купих превръзки дълги и удобни и попиват. Продават ги в Билла и в метро съм ги виждала, едни бели Молпед.
Не знам за желязото, но ако имаш гъбички може и да е проблем при нормално раждане, защото може да ги предадеш на бебето. Дано бързо се оттървеш от тях.

Аз вече трети ден съм в нас и откачам. Чистя по малко, за да не се напрягам или готвя. Останалото време съм на дивана пред тв или компютър 😅

С баткото украсихме и вече подготвям подаръците. В градината му имат базар и ще трябва нещо и за там да направя, та поне ще се занимавам с нещо.

За болницата предния път бях взела някакви еднократни гащи, които бяха ужасни. Ползвах обикновено памучно бельо. И сега взех един размер по-голямо от моя, за да не ме стяга. Превръзки ще взема най-големите на Натурела. От Олуейс аз лично се изривам и много ми спарват.

От предния път си спомням, че за болницата бях забравила да си взема чаша и лъжичка, а те ме накараха да си купя и чай за кърмачки. Като че ли имаше ефект от него. Та този път ще мушна един в багажа.

# 700
  • Мнения: 5 701
Аз влизам също тази седмица в 8 месец. Днес бях на преглед и правихме доплер. Беба е малко над 1,5кг. Според лекаря всичко е ок и ще се видим след празниците чак.

# 701
  • Мнения: 44
Здравейте, имам няколко въпроса..
В 32 седмица съм от днес, последната седмица не усещам бебето да рита, но го виждам по корема си.. С предна плацента съм, това нормал о ли е? Вече е главично, като беше седалишно повече го усещах..
Другото нещо е че съм качила само 5 кг.. И започвам да се тревожа, всички ми казват, че почти нищо не съм качила а се е случвало с непознати хора да ми казват.. (Оу ама ти верно ли си бременна? Ако не беше казала нямаше да разбера..) а Аг ми казва, че всичко е ок.. Обаче незнам защо не му вярвам.

Аз също съм качила само 5кг. , не ми е много голям корема /в 32г.с/ , но на ултразвука видяхме , че всичко е нормално. Лекарят изобщо не даде знак за нещо притеснително. Така , че не се притеснявай , не си само ти . Simple Smile

# 702
  • Мнения: 109
Мами и бъдещи такива, моля ви за мнение по следния казус. Има ли някоя от вас сърбеж по цялото тяло, но най вече дланите и ходилата? Цяла нощ не съм спала..  Опасно ли е? Мога да отида до АГ в четвъртък. Притесних се, понеже четох за проблеми с черния дроб и, че бебето може да получи внезапна смърт?! Забелязах, че вените ми са се показали леко  а попринцип не се виждат, също както и първата урина ми е доста тъмна.

# 703
  • Мнения: 180
Мами и бъдещи такива, моля ви за мнение по следния казус. Има ли някоя от вас сърбеж по цялото тяло, но най вече дланите и ходилата? Цяла нощ не съм спала..  Опасно ли е? Мога да отида до АГ в четвъртък. Притесних се, понеже четох за проблеми с черния дроб и, че бебето може да получи внезапна смърт?! Забелязах, че вените ми са се показали леко  а попринцип не се виждат, също както и първата урина ми е доста тъмна.

Според мен за това трябва да отидеш при личния си лекар,а не при АГ.Моята дъщеря миналата година изкара една болест крак-ръка-уста.Характеризира се е червени петна по дланите и ходилата,но сърбежи не си спомням да е имала,но то май е индивидуално.Някои имат.Но при теб не знам дали е същото.Лекар трябва да прецени.
За тонове - досега веднъж сме мирили при АГ(последния път) и два пъти контракции.Вече и аз започнах да ходя  два пъти.Иначе вчера ми правиха една манипулация и след нея пак мериха тонове,но колко ги измериха...Апарата постоянно спираше и почваше.Обяснението беше,че бебето много се движи и за това така.Нашите тонове обаче никога не са достигали до 180.Това проблем ли е?Вчера бяха от 120 до 145 накрая.В началото бяха 120-130,после се вдигнаха на 138-145 най-много.Направи ми обаче впечатление,че на другата майка до мен бяха постоянно около 145-155.Тя неше вече съвсем към края на бременността.Надявам се да не е някакъв проблем...

# 704
  • Мнения: 109
Мами и бъдещи такива, моля ви за мнение по следния казус. Има ли някоя от вас сърбеж по цялото тяло, но най вече дланите и ходилата? Цяла нощ не съм спала..  Опасно ли е? Мога да отида до АГ в четвъртък. Притесних се, понеже четох за проблеми с черния дроб и, че бебето може да получи внезапна смърт?! Забелязах, че вените ми са се показали леко  а попринцип не се виждат, също както и първата урина ми е доста тъмна.

Според мен за това трябва да отидеш при личния си лекар,а не при АГ.Моята дъщеря миналата година изкара една болест крак-ръка-уста.Характеризира се е червени петна по дланите и ходилата,но сърбежи не си спомням да е имала,но то май е индивидуално.Някои имат.Но при теб не знам дали е същото.Лекар трябва да прецени.
За тонове - досега веднъж сме мирили при АГ(последния път) и два пъти контракции.Вече и аз започнах да ходя  два пъти.Иначе вчера ми правиха една манипулация и след нея пак мериха тонове,но колко ги измериха...Апарата постоянно спираше и почваше.Обяснението беше,че бебето много се движи и за това така.Нашите тонове обаче никога не са достигали до 180.Това проблем ли е?Вчера бяха от 120 до 145 накрая.В началото бяха 120-130,после се вдигнаха на 138-145 най-много.Направи ми обаче впечатление,че на другата майка до мен бяха постоянно около 145-155.Тя неше вече съвсем към края на бременността.Надявам се да не е някакъв проблем...
Нашите тонове последно бяха 150, до колкото знам не трябва да надвишават 160, но то зависи и от кръвното и пулса на майката, но четох, че не трябва и да са под 140?! Знам ли?  Какво ти каза АГ

Общи условия

Активация на акаунт