Февруарски мами 2020

  • 31 990
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 20
Ох, и аз не мога да се оправя с обличането. Купувам някакви неща и се чудя как ще ги обличам. Баткото ми беше лятно бебе и беше лесно.
Сега умувам нещо за изписването и се чудя с какво да е най-отгоре. Пелена ли, плюшен космонавт ли, или одеало.
Отделно ние ще пътуваме около час като го вземем от болницата и не знам как да е облечен в колата. Ами, голяма каша ми е 😂😂😂

Харесах едни пелени в Дундьо, едната е като чувалче за столчето и се чудя коя да избера и има ли смисъл от тях изобщо.
Ето ги:

https://dundio.com/cottonmoose/cottonmoose-пелена-чувал-american-gray-stars-330252451.html?page=2


https://dundio.com/cottonmoose-одеало-за-новородено-gray-stars-3782849.html?tag=Cottonmoose&page=2

Bloomie, и аз ги гледах тези в сайта, тъй като взимахме количката от Дундьо миналия месец още ги нямаше, но момичето ми каза за тях и много ми ги похвали.. но мисля да се разходим тези дни да ги видим..Ти ходила ли си до магазина да ги погледнеш?

# 676
  • Мнения: 109
Аз за исписването съм взела : Боди, ватирани ританки и кмизолка, чорапки, космонавт, шапка, ръкавички и порт бебе.. Надявам се да не му е студено, имайки се в предвид, че живеем във Враца и февруари  температурите падат до - 15/ - 20.. Все пак колата ще е загрята а и няма да стоим пред болницата повече от 5/ 10 мин.  Не са комплект понеже нама кой да ни види с какво сме я облякли в тоя студ.. Купувала съм всичко отделно, че да можем да си ги носим в ежедневието..

# 677
  • Мнения: 180
Wave,аз Б12 пия още от започването на бременноста,понеже се съдържа във витамините за бременни,които пия.Не мисля,че имам дефицит на него.Знам,че при дефицит на Б12 косата много пада,а моята поне за сега си е добре.А, и няма как да го изследвам,понеже тук където живея,не мога да си пусна нищо на моя глава.Трябва да ми го пусне лекар,а моята една микробиология не ми пуска,камо ли Б12.
За обличането аз зимата обличам така: боди с дълъг ракав,отгоре блузка,панталонче или гащиризонче,чорапки и терлички.Така обличах каката,така ще обличам и това.На каката тогава и слагах и елеченце,но тогава се отоплявахме с климатик и беше по-хладно,сега сме с парно и е много топло в къщи,та смятам елечето да го пропуснем този път.
Bloomie,не ми се отварят на мен тези сайтове.С каката имах едно одеало,което беше с тик-так копчета и ставаше и на чувал.Доста си го ползвах и за в количката и в къщи,пазя го и мисля да си го ползвам и сега,но само за в къщи,че е розово. Grin

# 678
  • Мнения: 459
Като каза падане на коса, та да споделя. Сега на ден ми падат по 2-3 косъма... Като родя ще е страааааашно... Както стана и с предната ми бременност: отстрани на челото, на слепоочията, имах леко плешиви петна Simple Smile А косата ми е доста гъста, принципно..

# 679
  • Мнения: 243
Не съм го виждала на живо. Само на страницата на Дундьо. Маха се горната час и става мекичка подложка за столчета. А с нея е като чувалче. Хареса ми. Ето снимка

# 680
  • Мнения: 109
Никак не изглежда зле! Мисля, че ще му е топличко ☺️, ето това порт бебе съм подготвила

# 681
  • Мнения: 151
За обличането- вкъщи с чорапки, боди и пижама, а ако ми се струва хладно и жилетка. (това на около 22С). За спане- същото без чорапки и с чувалче 2-3 tog ( това на 17). За изписването- както вкъщи, но директно в кошчето за кола с дебело одеяло и шапка. За разходки около 0С- като вкъщи с шапка и космонавт, а също и одеяло. Всички пижами, бодита, всичко, освен космонавта ми е чист памук. Тези ватирани и плюшени пижами са ужасни и спарват много. Новороденото няма добра терморегулация и е много опасно претоплянето, а се постига много лесно.

# 682
  • Мнения: 109
Здравейте, имам няколко въпроса..
В 32 седмица съм от днес, последната седмица не усещам бебето да рита, но го виждам по корема си.. С предна плацента съм, това нормал о ли е? Вече е главично, като беше седалишно повече го усещах..
Другото нещо е че съм качила само 5 кг.. И започвам да се тревожа, всички ми казват, че почти нищо не съм качила а се е случвало с непознати хора да ми казват.. (Оу ама ти верно ли си бременна? Ако не беше казала нямаше да разбера..) а Аг ми казва, че всичко е ок.. Обаче незнам защо не му вярвам.

# 683
  • Мнения: 189
С първата си бременност качих само 7 кг - по никое време ходих да питам АГ дали бебето е добре... излязох от Щерев по-слаба отколкото бях забременяла.... детето се роди 3100, живо и здраво!
Не се притеснявайте, всеки си е различен

# 684
  • В провинцията ..
  • Мнения: 193
Здравейте, имам няколко въпроса..
В 32 седмица съм от днес, последната седмица не усещам бебето да рита, но го виждам по корема си.. С предна плацента съм, това нормал о ли е? Вече е главично, като беше седалишно повече го усещах..
Другото нещо е че съм качила само 5 кг.. И започвам да се тревожа, всички ми казват, че почти нищо не съм качила а се е случвало с непознати хора да ми казват.. (Оу ама ти верно ли си бременна? Ако не беше казала нямаше да разбера..) а Аг ми казва, че всичко е ок.. Обаче незнам защо не му вярвам.

Колко беше като забременя?
И аз мисля, че щом АГ-то казва, че всичко е ОК, трябва да му се довериш, защо да те лъже 🍀

# 685
  • Мнения: 109
Здравейте, имам няколко въпроса..
В 32 седмица съм от днес, последната седмица не усещам бебето да рита, но го виждам по корема си.. С предна плацента съм, това нормал о ли е? Вече е главично, като беше седалишно повече го усещах..
Другото нещо е че съм качила само 5 кг.. И започвам да се тревожа, всички ми казват, че почти нищо не съм качила а се е случвало с непознати хора да ми казват.. (Оу ама ти верно ли си бременна? Ако не беше казала нямаше да разбера..) а Аг ми казва, че всичко е ок.. Обаче незнам защо не му вярвам.

Колко беше като забременя?
И аз мисля, че щом АГ-то казва, че всичко е ОК, трябва да му се довериш, защо да те лъже 🍀
Забременях 70 кг, при височина 161см. А за АГ не съм много сигурна, уж го водят шеф на отделението и най - добрия за града, но ме лекува от кандида, а се консултирах и се оказа, че нямам кандида. В секрета пише  кандида - не се изолира. После взе да ме шашка, че съм със много високи левкоцити и имам някаква инфекция.. Да съм разберяла от къде идва?!  2 седмици съм се спукала от притеснение да не би да му има нещо на бебето.. Ходих на фетална, всичко е ок. Но дори мислех да му платя за раждане, вече май ще си раждам при който се падна!

# 686
  • Мнения: 243
Недей да се шашкаш излишно. Килограмите не са от значение. Щом си ходила и на фетална и бебето си върви добре, значи всичко е наред.
Всички имаме своите притеснения и нямат да спрат и след като родим. Тогава пък други нещ ще ни тревожат.
Аз също все мисля дали бебето мърда достатъчно, защото през последните седмици като че ли забави движенията. Но все получавам по някое ритниче или превъртане. Имам чувството, че и хълцане усещам.
Хората гледам да не ги слушам. Онзи ден, едни колежки решиха точно пред мен да си разказват за тежките бремнности и т.н.
Даже се появиха и коментари от рода: “Мале влизаш в осми месец. Трябва най-много сега да се пазиш, защото не хубаво да се ражда в осми месец”.
Винаги ще има хора, които не се съобразяват.

# 687
  • Мнения: 459
Наистина, на някои хора все едно им доставя удоволствие да шашкат бременни. Или се чувстват длъжни да те предупредят за всеки възможен страшен развой.
Хем сме по-емоционални през този период, хем за някои неща трябва да сме двойно, тройно по-спокойни и дебелокожи.

# 688
  • Мнения: 180
По повод коментарите,направо не знам някои хора нарочно ли го правят,не могат да се усетят ли,какво ли?!Ето днес една близка приятелка ми звъни да ме пита кога влизам в осмия месец.Казах и аз и се почнаха едни обяснения как,ако бебето се роди в седмия месец,можели да го спасят,но ако се роди в осмия-умирало! AngryКазах и,че не мисля за такива неща и,че в днешно време има и по-модерни кувьози и,че не се знае...Тя обаче на свой ред контрира,че за какво ми трябвало да го спасяват,като можело да е с проблеми и цял живот да съм гледала болно дете! AngryМного се издразних!Казах и че ня мисля за това и в този живот по принцип гаранции за нищо няма!
За килограмите не се притеснявай,една позната и тя беше така и нищо му няма на бебето.А,това,че лекаря е казал да разбереш ти причината...нямам думи...Нали уж той е лекаря?!Той трябва да те носочи или да ти пусне изследвания!Просто не мога да повярвам какви безхаберници има!

# 689
  • Мнения: 6 938
А защо ако е родено в 8 м.не могат да го спасят не е ли по-развито ......

Общи условия

Активация на акаунт