Февруарски мами 2020

  • 31 871
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 243
Ох, сега започва сезона на болестите и трябва да се пазим повече. Аз изцеждам лимони и ги смесвам с мед. Мен от вчера нещо започна да ме дразни гърлото, но за сега карам с лукчета.
Аз пък нищо не съм прала. Само прегледах какви дрешки имам от баткото и ги върнах обратно в торбата. Не мисля преди 1 януари да започвам. Сега мисля за празниците. Ще посрещам цялата фамилия на Бъдни вечер, а днес пък ще изработвам нещо за базара на баткото в градината.
Баткото поръча подарък за бебето на Дядо Коледа и взехме една въртележка за легло. Ще ми трябват шишета, биберони и още малко дрешки.
От първия ден на новата година ще започна с последните покупки. Тогава стартират и намаленията, което е супер. Тогава ще стегна и багажа за болницата.
Иначе съм купила прах - Течен Фрош, за да изпера столчето за кола, но още се мотая Wink

# 721
  • Мнения: 142
Аз имах преди време ужасни болки в кръста, АГ ми забрани каквито и да е мазила, каза че ако не спре болката и стане нетърпима ще ми изпише да пия нещо( за него беше по-добре да пия, защото се пречиства през черен дроб, плацента и в по-малки количества ще достигне до бебето от колкото ако мажа с нещо). Добре че не се наложи, боля ме около 3 седмици, в който беше ужасно, но при едно от обръщанията нещо изпука и ме отпусна.
За гърлото мога да добавя и гаргара със сода, лукчета и търпение дано скоро да мине.

# 722
  • Мнения: 46
Тази година пропускам пътуването из цяла България с малко дете и голямото празнуване около Коледа. Тогава ще съм почти 35та седмица и не искам да рискувам поредното боледуване, което две седмици да лекувам с чай, мед, лимони и тн 😄 Свеки каза че ще дойде тя, цитирам “да си види детето и внука” 😄😄😄
Кошовете за кола 0+ наистина изглеждат с голяма чупка, но се ползват за кратко (при дълго пътуване с чести почивки) и повечето са с подложка за новородено, която поизправя положението, няма страшно.

# 723
  • Мнения: 595
Момичета, свършваме я темата.Ако искате дайте предложение за име на новичката или я пиша #3 и продължаваме

# 724
  • Мнения: 6 535
И аз карам на лукчета зелените профилактично преди да ме заболи гърло,не съм прала сигурно след Коледа имам да си купя някои козметични материали за родилното скоро 😀

# 725
  • Мнения: 109
Здравейте! Ние сме в процес да местене и познайте! Не съм готова с почти нищо. Купили сме си количка, една част от дрехите и май това е. Като ви чета коментарите, че всичко сте подредили и изпадам в лека паника, но докато не се преместим няма как.
Момичета, тази вечер почти не съм спала. Толкова много ме боли кръста, плюс, че гърлото много ме боли. Дайте съвет как да оправя поне гърлото. Пръскам със Спрей тантум Верде, смуча бонбони, пия чай, но облекчението е само временно-за 10 мин.
Аз бях така в 28 седмица! Личната ми изписа Трахизан. Купих си само 1 блистер, понеже ме е страх да приемам лекарства! Смучех по 3 таблетки на ден. Още на другия ден бях много по-добре. Надявам се да съм ти била полезна!

# 726
  • Мнения: 179
Мед и джинджифил също много помага за гърло.За прах и аз съм избрала на Фрош течен,но аз тук друг бебешки не съм и намирала,де... Темичката може да е номер 3,тъкмо за щастие.И без това по всяка вероятност ще ни е и последната... Smiley

# 727
  • Мнения: 243
На мен птк току що ми излязоха резултатите от микробиологията. Пише, че имам Кандида Албиканс. Чакам лекаря ми да си вдигне телефона.
Усещах си, че има нещо, защото доста се усили течението ми напоследък.

# 728
  • Мнения: 24
Bloomie, Кандида и аз си имам може би цяла бременност Sad В 5ъи месец първата гинеколожка, при която ходих ми я намери и ми каза "ааа тази Кандида я има всяка втора бременна, не е страшно" и ми изписа 1 път Гиназол.... след което не пожела да ми пусне повторни излседвания, защото съм нямала оплаквания ( аз и в началото нямах). Втората гинеколожка ми пусна микробиология, пак Кандида и този път я лекувахме с микомакс и Гиназол на режим... Тя също реагира все едно е нещо обичайно, утре съм при нея и пак ще пускаме микробиология. Знаеш ли вече какво да вярваш. Стискам палци да ти намерят адекватно решение на проблема!!!

# 729
  • Мнения: 243
Хич не ми реагира доктора, че е нещо важно. Изписа ми и на мен Гиназол и каза, че ако имам дискомфорт, след седмица пак ще повторя с него.
Сега четох в интернет и аз, че е често срещано. Проблем е обаче, ако раждаш естествено, защото може да се зарази бебето. Дано се излекуваме до тогава

# 730
  • Мнения: 595
https://m.bg-mamma.com/?topic=1162658.new#new
Ето я новата тема
Сега ще поискам помощ от някой да се дооправи малко Hug

Общи условия

Активация на акаунт