Как тренирам - 23

  • 30 421
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 9 709
С храната започнах от няколко седмици. Изчислявам (уж) колко приемам. Дано вляза в някаква рутина скоро.

# 721
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 462
С храната започнах от няколко седмици. Изчислявам (уж) колко приемам. Дано вляза в някаква рутина скоро.
Засега прави повече повторения с по-малки тежести, ама ги прави така, че да ти се учести пулса и да се задъхаш. Като изчистиш мазнините, вдигни кг-те и намали броя на повторенията.  Peace

# 722
  • Мнения: 9 709
На моите 45г що ли се мъча 🤣

# 723
  • Мнения: 1 290
Сиси, моят мъж чак ревува от възхищението ми към моя треньор. Simple Smile
Иначе 1200 калории, на мен това не би покрива базовия метаболизъм. Моят ме беше сложил 1500-1600 и то с цел покачване на килограми. Докато не стигнах 2500-2600 не качих. Представи си какъв глад беше с 1600 примерно. Говори с тренера, но за мен 1200 на спортуващ човек са нищожни, а ти даже не хапваш въглехидрати.

За килограмите, по мои наблюдения, момичетата, които тренират с много малки тежести тъпчат на едно място. Тва съм забелязала в залата, не претендирам за научна обосновка. Според мен прогреса идва с градация на килата. Не може да прави напади с гири по 5 кила и да чакаш резултати. Аз обичам да ми е тежко, да усещам усилието и определено имам прогрес в тая насока. Има какво още да се желае, но съм доволна. Напоследък се замислям има ли смисъл да дигам още много килата или така са ми добре. Естествено градацията си иска време. Като почнах, правех нападите със собствена тежест и бях леш, 10 месеца по късно 30 кила са ми ок и то при положение, че това ми е последно упражнение за предно бедро.

ПС: Аз не тренирам с треньор всеки път, не от финансова гледна точка, ми моя седи до мен, брои ми повторенията и ми вика "Браво, точно така". Ако има нещо грешно ми го казва, но това рядко се случва и си взимам бележка от първия път. Та не виждам смисъл, на всяка тренировка да е така. Но има хора, които ги кефи.

Последна редакция: чт, 09 яну 2020, 14:46 от Punk_GirL

# 724
  • София
  • Мнения: 1 668
Здравейте и аз съм начинаещ. Тренирам от известно време с треньор, но не се получават нещата. Много рядко има време за мен и все в часове, които са ми неудобни, та общо взето се получава да тренирам 1-2 пъти в седмицата. Та искам да започна сама, ама изобщо не знам как и откъде. Има ли някакви сайтове, където има програми за начинаещи и показани начини за изпълнение. Или другия вариант - да си платя някой да ми направи програма? Изобщо съм в голяма чуденка как да продължа, защото към момента не съм никак удовлетворена от тренировките.

# 725
  • Мнения: 1 545
Здравейте и аз съм начинаещ. Тренирам от известно време с треньор, но не се получават нещата. Много рядко има време за мен и все в часове, които са ми неудобни, та общо взето се получава да тренирам 1-2 пъти в седмицата. Та искам да започна сама, ама изобщо не знам как и откъде. Има ли някакви сайтове, където има програми за начинаещи и показани начини за изпълнение. Или другия вариант - да си платя някой да ми направи програма? Изобщо съм в голяма чуденка как да продължа, защото към момента не съм никак удовлетворена от тренировките.

Здравей и добре дошла сред нас Blush
Има много сайтове, където би могла да намериш готови тренировки. Още по-добре е обаче да се обърнеш към специалист, който да направи програма специално за теб. Имаме страхотни български треньори. Ето няколко имена (можеш да си ги провериш в Гугъл) - Юлиян Тодоров, Страхил Иванов, Белчо Христов, Кирил Танев, момчетата от Aesthetic by Science и др. Всички те работят по сходен начин - попълваш анкетна карта, обясняваш си целите, изпращаш снимки. Те ти изработват програма за тренировки и препоръчват хранителен режим. Повечето от тях предлагат варианти за един месец или дългосрочно (което е по-добре, разбира се). Аз тренирам по този начин и съм много доволна.

# 726
  • София
  • Мнения: 1 668
vetrena, благодаря за отговора. Ще ги разгледам обезателно

# 727
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Аз доста пъти съм казвала/то се и вижда/, че съм с едри крака. Горната ми част е много слаба.
Това ми е любмия руснак, който отъждествявам с моя треньор. Тук има всичко Simple Smileспециално за лег пресата.
https://www.youtube.com/watch?v=wIQeaBTX15M
Тежестите и упражненията ми ги определя треньора, не питам и коментирам, само изпълнявам.
Днес му споделих, че оставам гладна. Каза да махна изварата изцяло, защото ако в сиренето има палмова мазнина, има и в изварата. От тази гледна точка не се бях замисляла. От понеделник я махам. За закуска овесени ядки 50 грама, 1 яйце цяло и грейпфрут. Другата храна ми е ок-дроб и месо.Ще пробвам една седмица.

# 728
  • Мнения: 1 290
Сиска, всъщност изварата е може би единствения продукт, който не могат да го имитират. Говорим за обикновена кашкавалена необезмаслена.
Ама странно ти му казваш, че си гладна, пък той ти маха от храната. Simple Smile
А на снимката горната част хич ни ти изглежда слаба. Даже си е много добре.
И аз тази вечер ядох дроб. Обаче покрай почивката имам чувството, че съм се върнала месец назад. Голям зор.

# 729
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Явно не си прочела за овесените ядки Peaceдо сега въглехидрата ми беше от един плод сутрин и зеленчуците.
Под слаба горна част имам предвид, че е доста различна от долната, която пък е доста едра.


Няма нещо, което да не могат да изимитират PeaceРаботила съм доста години в производство.

Та днес тренировката беше убийсвена-гръб, задно рамо и трицепс. Утре кардио и корем, събота и неделя не тренирам, защото съм по 12 часа на работа.
Ани, екипа ти от физически магазин ли е?

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 05:02 от siska79

# 730
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 462
Имитират я изварата и още как  Twisted Evil Единствено може да е сигурен човек, ако си купи домашно мляко и си направи сам извара  Mr. Green

Сиска, от сайта на Джим Шарк е. Имаха доста добри намаления за черния петък. Много бързо свършва обаче всичко, трябва да е много бърз човек и предварително да е набелязал акво иска. Другото им голямо намаление ще е началото на юни. Дотогава ще си стоя кротко  Crazy Flutter
Като разбера кога ще е точно, ще пиша тук. Екипите им определено си заслужават  Peace

Вчера - вътрешна и ваншна част на краката. Направо се размазах, днес една качих стълбите до 4-тия етаж  Mr. Green
Днес - бицепс и рамо. Ще се опитам да тренирам и в неделя, но не е много сигурно дали ще успея.

insane, добре дошла, ще помагаме с ккавото можем. Виж и прогламите на първата страница на темата.

# 731
  • Мнения: 1 290
Дами до какви пари сте склонни да инвестирате в екип. Аз си тренирам с едно клинче от циганския пазар за 8 лв и тениска от китайския за 3 лв.
Чудя се каква е ползата от екип, понеже аз се чувствам много удобно с това, с което тренирам. Не прегрявам, даже трудно се потя. Лятото сменям клина с къс.
А като гледам цените 50 лв примерно е някакъв минимум.

# 732
  • София
  • Мнения: 11 987
Имам клинове от Алиекспрес, от Декатлон, от Лидл и от аутлета на Асикс. Последните са ми най-удобни.
Но аз съм мързелива и трупам ползваните екипи и чак в края на седмицата пера всичко наведнъж. Няма как да пера всеки ден.
По принцип тренирам 4 пъти седмично. Като добавя и поне по една микрофибърна кърпа от всяка тренировка, то си се натрува достатъчно пране.

Надявам се най-накрая утре да направя сефтето за годината.

# 733
  • Мнения: 1 922
Дами до какви пари сте склонни да инвестирате в екип. Аз си тренирам с едно клинче от циганския пазар за 8 лв и тениска от китайския за 3 лв.
Чудя се каква е ползата от екип, понеже аз се чувствам много удобно с това, с което тренирам. Не прегрявам, даже трудно се потя. Лятото сменям клина с къс.
А като гледам цените 50 лв примерно е някакъв минимум.

И аз съм като теб, ходя с един клин от Декатлон, а блузките са ми от втората употреба. Сега си поръчах клин от Алиекспрес като пристигне ще дам отзиви Stuck Out Tongue Winking Eye

# 734
  • Мнения: 2 433
Я кажете зимата пак ли с тениска тренирате? Аз докато разгрея мра от студ.
Имам клинове на адидас и найк от намаления, а и на теранова и декатлон. Все същата работа ми вършат, тениските, с които тренирам са домашни/подносени и не ми пука особено.

Общи условия

Активация на акаунт