Как тренирам - 23

  • 30 420
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Сиси, направо ми скри шапката с тая тренировка за крака. Направо останах с отворена уста. Обачееее, ще я пробвам, ако ще после с носилка да ме изнасят от залата. Само, че признавам си, че няма да е с тези кг-ми Simple Smile
За треньора напълно те разбирам. Голямо перо си е. Аз си признавам, че на този етап не мога да си го позволя, въпреки че има моменти, в които много ми се иска

Ани, това е коледния подарък от мъжа ми. Шанели, Диори, парцали не искам, екскурзии, круизи тц-обожавам залата и всичко давам да тренирам с Наско.

# 706
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 460
Ани, това е коледния подарък от мъжа ми. Шанели, Диори, парцали не искам, екскурзии, круизи тц-обожавам залата и всичко давам да тренирам с Наско.
Страхотен подарък Simple Smile Браво на мъжа ти! Много се радвам Simple Smile
Тази година със студентката в Германия нито Диори, нито екскурзии, нито парцалки искам. Обаче виж на някой хубав екип за тренировка много бих се зарадвала. Слава богу под елхата се беше спотаил един, който ми пасна перфектно Simple Smile
Скрит текст:

# 707
  • Мнения: 2 596
И аз понякога искам треньор, колкото да ме надъхва, но като ги видя в моята зала как показват упражнението и отиват да си гледат телефона бързо се отказвам от тази си прищявка. А да не говорим как оставят хората си да правят упражнение с лоша стойка 🤪

Сиска шапка ти свалям. Тези колограми ще има да ги гоня сигурно 2 години.

Ани джимшарк са уникални. За най-добрите съм ги признала. Няма прозиране, няма късане. Имам клинове на над 2 години, все едно вчера съм ги купувала. Имам същия топ, но ме е срам да го нося, още трябва да поработя над корема 🤗

# 708
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Добро утро!
Ани, аз много ти го харесах още като те видях и щях да те питам, ама нали нямам пари  Mr. Green
Ние с колежанката живот и здраве от догодина, и с гимнастичката, ама здрави да сме.

Lust, моя треньор и моята зала нямат нищо общо с Инстаграм стила- Насето през март ще стане на 57 години, не ползва социални мрежи, телефони нито той, нито аз носим в залата, и не мърда от мен. Той дори последните две тодини започна да прави индивидуални тренировки. Освен всичко друго отваря залата в преди 6 всяка сутрин. Ей сега ще ви го покажа, мъжа ми много ми се смее с каква любов говоря за него Blush
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10212635035976 … amp;id=1396395314

Ще споделя тук какво ме мъчи и ще се радвам на всякакви съвети-храната, която ми е заложил Юли не ми стига, гладна съм, не е лакомията, нея я познавам Blush Blush
Днес като отида ще кажа и на Наско, и дано ми даде  насока. Храната е около 1000-1200 калории, но аз ставам в 5 и лягам след 22 часа, през това време не се спирам. Все правя нещо. На моя глава ще променя за няколко дни, когато тренирам ще я направя ВМ, но пак ще следя калориите. Само В ще държа много ниски, защото високи М и високи В става високи кг.

Закуска-2 яйца+30 грама сланина+30 грама суджук телешки, домашен на омлет.
Обяд/ще се постарая да е 5-6 часа след закуската 200 задушен пилешки дроб.
Вечеря-150 грама пилешки гърси на фурна печени само с чер пипер овкусени.
Преди лягане една доза протеин.

Хубав ден, момичета!

# 709
  • Мнения: 1 920
Аз искам да Ви питам за лег пресата. В момента я правя с 40 кг, мога да качвам още, обаче се чудя дали да го правя, маса в краката не искам да качвам а само да ги оформя /стегна. И още нещо гледах клипове на това упражнение, някои го изпълняват като кракрата излизат наполовина извън, това с каква цел е?
Сиси видях снимката, а какви са ти целите специално за краката? Интересно ми е защо тренираш с толкова високи кг, например на лег пресата.

# 710
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 460
Сиска, не помня дали е ставало въпрос, та пак да питам - ти само калориите ли броиш или следиш и макросите. Какъв ти е процента на протеина, който гониш?? Според мен на тези убийствени тренировки и този динамичен ден, който имаш 1200 калории са супер малко. Мисля, че няма да е проблем, ако ги вдигнеш с още 200 - които обаче да идват основно от протеини и мазнини - примерно още някое друго яйце, малко извара, котидж, авокадо. Също така, ако минеш на хранене през 3-4 часа дали няма да имаш по-голямо чувство за ситост? Може би трябва да разиграеш различини ситуации с приблизително еднакви храни, за да видиш кое ще е най-много твоето.

Нона М, може ли да пуснеш снимка или клипче какво имаш предвид под краката наполовина на вън. Аз също правя лег пресата с 40кг, даже понякога и с 30кг, но правя в супер серия три вида упражнения - с тясна позиция на краката https://www.youtube.com/watch?v=q9O0-TWfq5s , веднага след това с разтворени на широчината на раменете https://www.youtube.com/watch?v=yYY_vyuWHFQ и накрая широко отворени в най-долната част https://www.youtube.com/watch?v=JfjBgUdJI_A  /според мен много зависи и каква е лег пресата, защото в старата зала можех и с 50кг, а сега в нова 50кг не мога да ги помръдна/
Напоследък доста често срещам подобно упражнение на смит машината, но си признавам, че не съм го пробвала  

Давайте идеи за какво искате да си говорим като основен въпрос в новата тема??

Последна редакция: чт, 09 яну 2020, 09:04 от ani_d

# 711
  • Мнения: 1 920
Нещо такова https://www.youtube.com/watch?v=ri4iBGWiiXE&feature=youtu.be, като краката са още малко нагоре.
Още нещо,което забелязвам в клипа на Ани с широкия стоеж на краката, защо избутва с пети в горната част?

# 712
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 460
Нещо такова https://www.youtube.com/watch?v=ri4iBGWiiXE&feature=youtu.be, като краката са още малко нагоре.
Още нещо,което забелязвам в клипа на Ани с широкия стоеж на краката, защо избутва с пети в горната част?
Нямам професионално обяснение, но от това, което съм изпробвала върху себи си, когато краката са по нагоре се натоварва основно задното бедро и глутеуса, а в другата позиция повече предното бедро. Когато пръстите сочат леко навън и натиска е на петите, тогава "удря" повече във вътрешната част на бедрата. Пробвай да видиш къде ще го усетиш ти  Peace

# 713
  • Мнения: 1 920
Ще Ви напиша моята тренировка за крака. Доста е дълга, като вляза в залата и и злизам след 2 часа някъде.

5 мин. кардио
Клекове с лост
Лег преса
Разгъване(екстензии) за предно бедро на машина
Сгъване на машина за задно бедро
Сега в новата зала има машина и за задно бедро от седеж, последния път правих и него
Сумо клек
Румънска тяга
Аддуктор-
Абдуктор, в предната зала липсваше- тук трябва да изчистя самото изпълнение
Понякога правя и това предпоследното. https://www.youtube.com/watch?v=_POm5hSBAOU&feature=youtu.be
Сиурно е много, аз искам чудеса за има няма 3-4 месеца.
Обмислям да изключа някои от тези упражнения и да ги заменя с напъди. Какво мислите?

# 714
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 460
Скрит текст:
Ще Ви напиша моята тренировка за крака. Доста е дълга, като вляза в залата и и злизам след 2 часа някъде.

5 мин. кардио
Клекове с лост
Лег преса
Разгъване(екстензии) за предно бедро на машина
Сгъване на машина за задно бедро
Сега в новата зала има машина и за задно бедро от седеж, последния път правих и него
Сумо клек
Румънска тяга
Аддуктор-
Абдуктор, в предната зала липсваше- тук трябва да изчистя самото изпълнение
Понякога правя и това предпоследното. https://www.youtube.com/watch?v=_POm5hSBAOU&feature=youtu.be
Сиурно е много, аз искам чудеса за има няма 3-4 месеца.
Обмислям да изключа някои от тези упражнения и да ги заменя с напъди. Какво мислите?
Много ти е хубава тренировката. Като имаш един ден за крака е нормално упражненията да са повече и да е тежка.
Може да редуваш през тренировка вместо "Разгъване(екстензии) за предно бедро на машина
Сгъване на машина за задно бедро" да правиш различни напади или маховете с кабел като в клипчето, което си показала. За разнообразие вместо "Аддуктор-
Абдуктор, в предната зала липсваше- тук трябва да изчистя самото изпълнение" може да правиш кръстосани напади и някое упражнение от този тип
Скрит текст:
или
Скрит текст:
зобщо не е задължително всеки път да правиш абсолютно едно и също упражнение. През 2-3 тренировки сменяш вида на упражнението, но само като вид, то пак ще си натоварва същата мускулна група и за същото място.

# 715
  • Мнения: 1 920
Благодаря Ани :*

# 716
  • Мнения: 2 596
За абдукторите и аддукторите може също и на скрипец или с диск, ако нямаш ластици. Движението е същото.

След тежки тренировки, като твоята се чувствам направо преродена след фитнес ❤

# 717
  • Мнения: 1 545
Аз искам да Ви питам за лег пресата. В момента я правя с 40 кг, мога да качвам още, обаче се чудя дали да го правя, маса в краката не искам да качвам а само да ги оформя /стегна. И още нещо гледах клипове на това упражнение, някои го изпълняват като кракрата излизат наполовина извън, това с каква цел е?
Сиси видях снимката, а какви са ти целите специално за краката? Интересно ми е защо тренираш с толкова високи кг, например на лег пресата.

Не зная какви са целите на Сиси и причините да тренира така, но аз също предпочитам сравнително големи тежести на лег пресата. Правя го, защото по природа съм със слаби, направо тънки крака.  Ако правя много повторения с малки тежести, още повече изтъняват. За да поддържам мускулна маса там и да изглеждам съразмерна, ми трябват малко повторения, но с по-голяматежест.
Вертикалната лег преса ми е по-лесна, там съм на 85-90 кг, обикновено в 4 серии по 10 повторения.
На хоризонталната лег преса слагам 70-75 кг, същия брой серии и повторения.

# 718
  • Мнения: 9 708
Въпрос от начинаещ. Ако искам да изчистя мазнини и да изглеждам по ... стегната какво трябва да се опитвам да правя? Малки тежести - много повторения или обратното?

# 719
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 460
Въпрос от начинаещ. Ако искам да изчистя мазнини и да изглеждам по ... стегната какво трябва да се опитвам да правя? Малки тежести - много повторения или обратното?
Калориен дефицит. Гориш повече отколкото ядеш, иначе няма да стане. Вярно е, че има и изключения от това правило, но все пак не питнеш ли храната мазнините няма да се изчистят.  Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт