Как тренирам - 23

  • 30 413
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 060
Леле, не знам при вас как е, но във фитнеса, в който аз ходя се напълни с хора! Толкова много хора не съм виждала от времето преди да отворят един съвсем наблизо. Дано тази истерия мине скоро, че е някакъв ужас просто. Днес нямаше свободна пътека, всички лежанки бяха заети, но пък треньорите бяха доволни, че си имат нови клиенти.

Аз отлагам началото на новата програма, че ще пътуваме в края на седмицата и няма как да си направя петте дни, та сега го карам тридневния ми сплит. Днес за първи път кляках от доста време, по едно време ми беше омръзнало, та едвам се прибрах Neutral Face

# 691
  • Мнения: 2 433
Ужасно е, а в "моя" фитнес няма възможност за еденична тренировка, а само месечни карти и ще е тая лудост поне до края на месеца. Залата е малка и вчера едва се разминавахме, всеки влачи тежести,лостове се въргалят, всичко заето и се редуваме, абе беше ужас.

# 692
  • Мнения: 1 920
И при нас е претъпкано за моят вкус Grinning 99% са мъже, за сега съм засичала три момичета само. И после жените сме били суетни Joy

Момичета успях да си освободя време за още една тренировка (стават три за седмицата), ще ги разделя така
1 ден гърди и бицепс
2 ден долна част
3 ден гръб и рамо,
Трицепса все още не съм решила къде да го включа, зависи в коя тренировка ще ми остане повече време.

# 693
  • Мнения: 2 596
Nona M, ако дуг път ти се отдаде възможност за тези 3 тренировки на седмица да знаеш, че е по-добре да направиш гръб с бицепс и рамо с гърди. Трицепса го включи когато тренираш рамо и гърди. ✌

И в моя фитнес има наплив. Вчера по никое време към 12 и 30 изведнъж се напълни. Добре, че ми беше края на тренировката та се измъкнах.

Днес е ден за задно бедро и глутеус.

# 694
  • Мнения: 1 920
Nona M, ако дуг път ти се отдаде възможност за тези 3 тренировки на седмица да знаеш, че е по-добре да направиш гръб с бицепс и рамо с гърди. Трицепса го включи когато тренираш рамо и гърди. ✌

Ок, благодаря! Така ще направя.

# 695
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 456
И при нас е претъпкано за моят вкус Grinning 99% са мъже, за сега съм засичала три момичета само. И после жените сме били суетни Joy

Момичета успях да си освободя време за още една тренировка (стават три за седмицата), ще ги разделя така
1 ден гърди и бицепс
2 ден долна част
3 ден гръб и рамо,
Трицепса все още не съм решила къде да го включа, зависи в коя тренировка ще ми остане повече време.
Според мен мястото на трицепса е при бицепса. За гърди не виждам смисъл да се правят повече от 2-3 упражнения /аз дори и толкова не правя/. А и тренировката за гръб и рамо като цяло си е тежка, така че мястото на трицепса и там не е.
Другият вариант е гръб и трицепс да са в една тренировка, а рамо, бицепс, и щом толкова много искате гърди в друга. Така или иначе при упражненията за предно рамо, горната част на гърдите винаги участва.

# 696
  • Мнения: 2 596
Да, защото гръб и рамо са си тежки тренировки самостоятелно по-добре да не са в един ден. А за мен на трицепса мястото му е при рамото и гърдите, защото при избутващите упражнения се включва и той. А при дърпащите (за гръб по-често), дърпа и бицепса.
В миналото имах ден само за бицепс и трицепс. Ами няма да ви казвам колко скучна и не натоварваща ми беше. Най добре е малките мускулни групи да се разхвърлят при по-големите и тежки.

Ани имаме различни виждания. Май объркахме жената 😁

# 697
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 456
Да, защото гръб и рамо са си тежки тренировки самостоятелно по-добре да не са в един ден. А за мен на трицепса мястото му е при рамото и гърдите, защото при избутващите упражнения се включва и той. А при дърпащите (за гръб по-често), дърпа и бицепса.
В миналото имах ден само за бицепс и трицепс. Ами няма да ви казвам колко скучна и не натоварваща ми беше. Най добре е малките мускулни групи да се разхвърлят при по-големите и тежки.

Ани имаме различни виждания. Май объркахме жената 😁
Да, права си.  Hug  Peace Моето е на основание групи синергисти и антагонисти, а твоето на групи  малки и големи. Няма грешен подход, въпрос на избор е.  Peace Според мен за такива подробности си иска определен стаж в залата, така че момичето да си прецени само. При мен затова гърба и трицепса са в една тренировка /дърпащи упражнения, с мускули синергисти/ и в друга рамотото с бицепса, защото рамото с гърба ми идва не само много тежка, но и дълга тренировка  Peace
Спокойно може да опита и двата варианта и да види, кой е най-оптимален при нея. Освен това не са за подценяване и почивките при този начин на разделяне. Защото ако се теренира понеделник - сряда и петък - няма никакъв смисъл от тренировка по мускулни групи. Кел файда да тренираш гръб в понеделник и после чак другия понеделник пак гръб. Гледам повече от 4 дни между различните групи да нямам.

# 698
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Да, защото гръб и рамо са си тежки тренировки самостоятелно по-добре да не са в един ден. А за мен на трицепса мястото му е при рамото и гърдите, защото при избутващите упражнения се включва и той. А при дърпащите (за гръб по-често), дърпа и бицепса.
Най добре е малките мускулни групи да се разхвърлят при по-големите и тежки.

Ани имаме различни виждания. Май объркахме жената 😁

Аз така съм ги разпределила.
Днес в този кучи студ за малко да подмина фитнеса, че не ми се помисляше за събличане, но си надвих над моментния мързел и влязох. Доволна съм от себе си. Правих гърди с предно рамо, средно рамо и трицепс. Утре е ред на гърба.

# 699
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
При мен тренировките са разпределени така:
крака
гръб, трицепс и задно рамо
гърди, бицепс и предно , и средно рамо.
Другите два дни от седмицата са ми кардио и корем.
С уговорката, че аз тренирам с бивш шампион по културизъм от миналия век Blush

# 700
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 456
При мен тренировките са разпределени така:
крака
гръб, трицепс и задно рамо
гърди, бицепс и предно , и средно рамо.
Другите два дни от седмицата са ми кардио и корем.
С уговорката, че аз тренирам с бивш шампион по културизъм от миналия век Blush
Може да е от миналия век, но програмата ти е прекрасна. Няма да имаш против да я ползвам комбинацията, нали? Моята е подобна, но краката са ми в два дни. Ще разместя раменете обаче Simple Smile

# 701
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Ани, разбира се, че нямам нищо против. Моите крака са само веднъж, но тренировката е тежка, а те все пак са ми доста едри/яки да не използвам друга дума за тях Blush Blushа и нямам възможност да плащам 4 тренировки седмично, особено след днешната покупка на нов телефон и 2 кг. протеин Mr. GreenИначе ще тренирам с него до края на март.

# 702
  • Мнения: 1 290
Сиска каква ти е тренировката за крака? Какви упражнения правиш, колко серии и с какви кила?

# 703
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Сиска каква ти е тренировката за крака? Какви упражнения правиш, колко серии и с какви кила?

Копирам си поста от другата тема, но килограмите се вдигат и упражненията са различни във всяка тренировка.
Аз обожавам фитнеса и тежестите.Първата тренировка мина страхотно, мислех да му кажа да работим с по-малко килограми, но си замълчах и накрая едвам излязох от залата, но какъв глад ме гонеше после.
Тренировката беше крака-започнахме с лег преса, 75 кг. , хакен клек с 20 кг., напади с дъмбели с 10 кг. ,любимия ми Сиси клек-без тежести 50, с диск 20 кг.-2х50 повторения, бедрено разгъване на машина, разтваряне на абдуктор машина с всичките тежести, които са на машината около 50кг. мисля и затваряне на аддуктор машина пак така-3 серии до отказ, задно бедро на машина с 3 сериих10 кг.хо 20 поторения и прасец с 3 сериих40 кг.
Сега отивам за кардио и корем, но ще тряба да владея количествата храна, че иначе баш ще си стана за силов трибой Blush

# 704
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 456
Сиси, направо ми скри шапката с тая тренировка за крака. Останах с отворена уста. Три пъти я четох Simple Smile Обачееее, ще я пробвам, ако ще после с носилка да ме изнасят от залата. Само, че признавам си, че няма да е с тези кг-ми Simple Smile
За треньора напълно те разбирам. Голямо перо си е. Аз  на този етап не мога да си го позволя, въпреки че има моменти, в които много ми се иска.

Общи условия

Активация на акаунт