Драматизирам ли излишно?

  • 10 488
  • 137
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 604
Проблемът ми е бял кахър в сравнение с повечето теми тук, но наистина съм много огорчена и искам мнението ви дали имам основание за това.
Преживяхме много тежка криза в отношенията си и когато нещата се пооправиха, мъжът ми решил да ме изненада с подарък. Вчера ми звъни да ми каже, че в къщи ме чака страхотен подарък. Аз съм супер любопитна, но решавам, че няма да го разпитвам и да развалям изненадата му. Вечерта ме взима от работа и пак ми заговаря за подаръка - какъв е хубав и "джиджан", как вчера ми го поръчал и се изненадал, че толкова бързо го доставили. И ми казва - ти сигурно се сещаш какъв е. Аз казвам - книга. Просто това ми дойде на ум, свързано с доставка, защото така си поръчвам книга.
Познайте - подарява ми скъп дамски телефон, с 5 000 функции, андроид, симбиън или не знам си какво там. Е, не можах да си скрия разочарованието. Питам го защо телефон - защото, тези, които съм имала, не ми отивали на имиджа и не можело аз да ползвам такива скапани телефони. Пък и с новия съм можела да си проверявам пощата, да пиша документи и тн.
За протокола - грам не ми дреме за телефони, като си се влюбя в един си го ползвам докато издъхне. Имам миниатюрен лап-топ, който се побира в дамска чанта и с него мога да си върша работа в движение. Никога не съм споменавала, че искам нов телефон.
Той е този, който нон-стоп се вълнува от телефони, знае всички нови модели с подробности, предимства и недостатъци, виси в тематични форуми.
Тъй като не можах да скрия разочарованието си, му казах, че смятам, че си е купил подарък на себе си, и че нито искам, нито имам нужда от нов телефон. Ама какво толкова съм се била разсърдила - голяма работа.
Ами голяма е, защото не мога да повярвам, че човек, който ме познава от 17г. ще ми подари нещо, от което нито имам нужда, нито ще ме зарадва. Един букет, бижута, цветя или спа-уикенд (докато той е в телефонните форуми, аз съм в пътешественическите, винаги аз избирам места за почивка и тн, обожавам да пъувам) щяха да ме зарадват много повече и той би трябвало много добре да го знае.
Честно казано единствените по-неподходящи подаръци, за които се сещам са дом.уреди и сувенири.
Та кажете - драматизирам ли?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 217
Признавам честно и аз бих се разочаровала....
Последния ми подарък беше точно телефон. Е, не такъв гъзарски, но телефон...Същата история сме - той е луд по телефони, а аз грам не се вълнувам от това. Имам си един и не си госменям за нищо на света.
Напълно те разбирам.....За мен не драматизираш - знам точно какво те е смачкало - не самия подарък.

# 2
  • Мнения: 25 609
Драматизираш. Я си представи, че ти беше подарил нови гуми за семейната кола?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 217
Драматизираш. Я си представи, че ти беше подарил нови гуми за семейната кола?

Ей, аз за това не помислих. Я да се порадвам на телефона, че току виж съм се сдобила за Нова Година с гидоре. hahaha

# 4
  • Мнения: 2 457
Драматизираш и според мен. Нищо толкова не е станало, не се цупи като малко дете Naughty

# 5
  • Мнения: 3 794
Мисля, че малко драматизираш...
След като сама казваш, че сте претърпели много тежък момент,не допускаш ли, че въпреки несполучливият му опит да те зарадва, все пак е помислил за теб.
И точно в този момент сигурно не е най-удачно да търсиш теми за нови спорове и сръдни.
Организирай едно пътуване по твой вкус и не задълбавай в несъществуващи проблеми  Peace

# 6
  • Мнения: 10 604
Драматизираш. Я си представи, че ти беше подарил нови гуми за семейната кола?
E, чак такъв идиот не е, а и имаме нови гуми. Стратегията "можеше и по-зле да е" не работи. Обясних, че това е подарук след най-тежката ни брачна криза. Ако е искал дам е зарадва и да ме направи щастлива, трябваше да помисли какво харесвам аз.
Драмата ми е, че това е подарък за него. Снощи го е ръчкал до 11.30ч. и заспа с него в ръка. Не мога да понеса, че човек, с който съм прекарала повече от половината си живот, ще ми подари подобно нещои ще се и чуди защо не се радвам.
Довечера ще му купя най-революционния крем на Ести Лаудер против бръчки и боя за коса, защото смятам, че не му отива на имиджа да има бръчки и да ходи с прошарена коса.
Сега по-ясна ли съм?

# 7
  • Мнения: 884
Все едно аз питам, само че бракът ни е 14-годишен, и подобни подаръци не идват след криза, а целят да ме изнанадат и зарадват. Малко е тъжно, не драматизираш, направо си е леко обидно, а вече и наистина досадно.

Цитат
Довечера ще му купя най-революционния крем на Ести Лаудер против бръчки и боя за коса, защото смятам, че не му отива на имиджа да има бръчки и да ходи с прошарена коса.
Сега по-ясна ли съм?
Ей, това е много идейно-ще се възползвам от идеята.

# 8
  • Мнения: 2 457
Да, сега е по-ясно. И аз бих се ядосала в такъв случай. Peace

# 9
  • Мнения: 539
Извинявай,ама ми се струва много шантаво да се сърдиш за такова нещо.Я си представи,човека е имал желание да те зарадва с нещо различно,отделил е време да ти го купи и на всичкото отгоре е скъп подарък и очаква да види твоята усмивка и благодарност.А на среща му недоволната жена,която не е получила подаръка,който тя е очаквала.
Дай му право на избор какво да ти купува,нали това е изненадата,защо трябва да се повтаря с подаръците и да ти взима неща които знае че очакваш newsm78
ДРАМАТИЗИРАШ.

# 10
  • Мнения: 182
Ясно е защо си се подразнила, но не е причина за тежка семейна криза. Мъжете поне повечето не умеят да правят подаръци. Винаги изхождат от тяхна гледна точка...такива са си. Все пак ти е взел най-хубавото нещо в неговите очи  Laughing Така че, не драматизирай.....Подаръка, който си намислила е достатъчно, за да му го върнеш, но го приемай с хумор и не задълбавай....

# 11
  • Мнения: 25 609
Довечера ще му купя най-революционния крем на Ести Лаудер против бръчки и боя за коса, защото смятам, че не му отива на имиджа да има бръчки и да ходи с прошарена коса.
Сега по-ясна ли съм?

Ясна си. Направи го!  newsm10

# 12
  • Мнения: 359
Те, мъжете са си деца, само /как беше израза?/ цените на играчките им са различни! Не му се сърди на човека, със сигурност е искал да те зарадва, ама с какво....с какво....Я, ей този, новият телефон е страхотен направо, не може да не го оцени! Мъж да ти купи крем за лице, или дреха, или парфюм, ама и да уцели подходящия....забрави просто!  Laughing Много са схванати, клетите, за такива неща!

# 13
  • Мнения: 10 604
Преди една година моя приятелка роди и мъжът й подари I - phone. Тя също беше потресена по същите причини, още повече, че в този момент им трябваха пари и хиляда лева за телефон бяха меко казано неразумна похарчени.
Тогава мъжът ми беше на същото мнение. Сега прави същата простотия.
Еми не мога да се преборя със себе си и да се радвам като ми е обидно. Никога до сега не се е дънил така с подарък.

# 14
  • Мнения: 884
Аз да подам още малко информация-моят продава коли. За всеки празник отбивам предложението за кола-не съм от жените с бензин в кръвта, а и тук разстоянията са малки-ще изгубя повече време в търсене на паркомясто, отколкото да се придвижа пеша.Обаче и той за имиджа ми мисли Joy. Телефонът е новата му идея-без да искам си видях коледния подарък.
 Вие не разбирате, не ви съдя, но е дразнещо човекът, който ви познава най-добре, да не умее да ви зарадва, особено пък заради простотията "имидж" да се правят компромиси-глупаво е.

Общи условия

Активация на акаунт