Драматизирам ли излишно?

  • 10 491
  • 137
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 21 512
Не е въпрос да имаш отношение към хобито му. Просто според мен е искал да ти подари нещо наистина хубаво, и това смята за такова.

Ами ако на мен ми подари нещо подобно, независимо диск или телефон, аз ще го разбера като знак, че иска да ми хареса нещо, което му е любимо - а не като че не му пука за мене...  имаш право да го върнеш, разбира се, остави го обаче преди това да го разучи и да се наиграе.

# 31
  • Мнения: X
Ами ако на мен ми подари нещо подобно, независимо диск или телефон, аз ще го разбера като знак, че иска да ми хареса нещо, което му е любимо - а не като че не му пука за мене...  имаш право да го върнеш, разбира се, остави го обаче преди това да го разучи и да се наиграе.
Като му е любимо ,да си го купи на себе си...
На мен пак може да подари това,което аз харесвам...не е толкова сложно.
Понеже аз съм луда по готвенето и купувам всяка джаджа за кухнята ,която ми хареса, трябва ли на него  ,за да е съпричастен с хобито ми,да му подарявам тенджери и тигани?
Защото ,макар и да са маркови и да струват по 300 лв ,едва ли ще го впечатлят особено...
Важното е какво има в тях,нали?    Mr. Green

# 32
  • Мнения: 10 635
Ще му кажа да върне телефона и да си купи друг за него като подарък от мен. Този е дамски цвят и няма да му отива на имиджа. Twisted Evil

# 33
  • София
  • Мнения: 2 217
Ей Боже, не остана жена на тоя свят.....
Мъжете били като деца, те това, те онова.....Не подаръка е проблем, а това, че въпросния съпруг, знаейки, че жена му не се интересува от телефони хич, прави подобен подарък. За толкова пари предполагам можеше да й купи куп други неща, които да я зарадват. Той не я познава, или просто пренебрегва това, което познава.Отчел се е. И то тъпо.

Колко психология влагате да защитите мъжа.....И къде отива тя, за да защитите жената.....Никога няма да разбера....

# 34
  • Брюксел / София
  • Мнения: 2 500
Когато се прави подарък се мисли за този, на когото ще го подариш ( в смисъл какво харесва съответния човек). Аз на приятелките си правя подаръци, които на тях ще им харесат, а не на мен. Мъжът ми винаги ми подарява неща, които харесвам, имаше няколко несполучливи опита в началото на връзката ни, но аз винаги съм показвала дали харесвам подаръка, така че сега прекрасно знае какво харесвам/не харесвам и винаги съм щастлива, когато ми подари нещо. С това искам да кажа, че не драматизираш. След 17г. твоят човек би следвало да знае как да те зарадва, ако действително го иска, а не просто да си купи телефон, който на него му харесва. От друга страна, в контекста на споменатата криза между вас може би не трябва да реагираш толкова остро. Не знам, аз бих върнала телефона, ако все още е за теб или бих му казала, че изненадата никак не му се е получила.

# 35
  • Мнения: 135
zigizagi... за 20 години не успях да купя подходящият подарък на жена ми.... все я разочаровам... макар и да не го показва, то си личи ясно.... ами някои сме си просто безидейни на тази тема  Laughing... затова напоследък като искам с нещо да я зарадвам, за ръчичка и в магазина, оставям избора в нейни ръце... иначе и децата ми се присмиват на изненадите!!!! Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 2 217
zigizagi... за 20 години не успях да купя подходящият подарък на жена ми.... все я разочаровам... макар и да не го показва, то си личи ясно.... ами някои сме си просто безидейни на тази тема  Laughing... затова напоследък като искам с нещо да я зарадвам, за ръчичка и в магазина, оставям избора в нейни ръце... иначе и децата ми се присмиват на изненадите!!!! Laughing

Слава Богу!
Благодаря ти добри човече, за умното мнение  bouquet

# 37
  • Мнения: X
zigizagi... за 20 години не успях да купя подходящият подарък на жена ми.... все я разочаровам... макар и да не го показва, то си личи ясно.... ами някои сме си просто безидейни на тази тема  Laughing... затова напоследък като искам с нещо да я зарадвам, за ръчичка и в магазина, оставям избора в нейни ръце... иначе и децата ми се присмиват на изненадите!!!! Laughing
Е, ако си  й подарявал въдици,ясно е защо не се е зарадвала...    Mr. Green

И моя мъж няма да умира от кеф,ако за 20 години е събрал 20 тенджери ,подарени му от мен...    Joy  

# 38
  • Мнения: 10 635
Sote,жена ти може да е капризна, знам ли.
А аз както казах и в първия си пост предположих, че подаръкът е книга. Тъй че в никой случай не съм капризна на подаръци. Раздвала съм се на анатомична възглавница, защото в един момент всички възглавници ми станаха неудобни. На домашни чехли, защото моите се бяха скъсали и на ватирана пижама, която ми подари, защото съм зиморничава. Това са дребни, а и евтини подаръци, но са били купени с мисъл и грижа за мен.
Може би затова и съм в шок сега.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 217
Чакай, той може да е решил, че нещо толкова модерно, предполагам и скъпо, ще те шашне.....на фона на чехли, пижами и книги.....Знам ли.....Но със сигурност не е искал да те разочарова....Просто е решил, че това ще те впечатли, макар и да знае, че не ти е страст.

# 40
  • Мнения: 135
Е, ако си  й подарявал въдици,ясно е защо не се е зарадвала...    Mr. Green
Не думай за въдици че ще ме убият!!!! Laughing
Sote,жена ти може да е капризна, знам ли.
Хич не е капризна... и тя е бедна душа... но аз съм странен май!!! Laughing
Ами у дома чат пат сяда да шие на една допотопна шевна машина... та за да я зарадвам и купих Сингер с бог знае колко операции... но си седи нова... тя си шие със допотопната машина, но съм и обещал че аз ще я пипна!!!! Laughing
От три жени у дома... никой не я иска!!! newsm78 Laughing

# 41
  • Мнения: 10 635
Чакай, той може да е решил, че нещо толкова модерно, предполагам и скъпо, ще те шашне.....на фона на чехли, пижами и книги.....Знам ли.....Но със сигурност не е искал да те разочарова....Просто е решил, че това ще те впечатли, макар и да знае, че не ти е страст.
Подарявал ми е и много хубави и скъпи подаръци. Дадох пример с ежедневните неща, за да покажа, че не съм каризна, а държа подаръкът да е купен с мисъл за мен, нуждите ми и нещата, които ми носят удоволствие.
sote-ful, ситуацията с машината е същата. И аз си говоря по допотопния телефон и съм си доволна, щото освен за говорене за други функции не ми е нужен телефон. И на нея не и е нужна многофункционалана машина щом шие инцидентно.

Благодаря на всички за мненията, взех решение.

# 42
  • Мнения: 21 512
Ей Боже, не остана жена на тоя свят.....
Мъжете били като деца, те това, те онова.....Не подаръка е проблем, а това, че въпросния съпруг, знаейки, че жена му не се интересува от телефони хич, прави подобен подарък. За толкова пари предполагам можеше да й купи куп други неща, които да я зарадват. Той не я познава, или просто пренебрегва това, което познава.Отчел се е. И то тъпо.

Колко психология влагате да защитите мъжа.....И къде отива тя, за да защитите жената.....Никога няма да разбера....


   Не мисля, че наистина има нужда от драматизиране и от дълбоки психологии...  понеже и моят мъж не ми уцелва подаръците, казвам защо е според мен - а именно, защото смята че това нещо е суперско и му се ще да ми харесва и на мен.  Неуважение и незачитане не проявява по този начин в никакъв случай, просто мъжка му работа. И аз наистина гледам на това снизходително, не ми се воюва за глупости.
   И определено, и ние като Соте за ръчичка в магазина. Иначе като получи някакъв непреодолим порив и донесе нещо по свой вкус за мен, аз го приемам благосклонно и обикновено след време се оказва, че наистина е готино.
   И без това дамата получи вече достатъчно съвети как това е непоносимо и мъжът и след 17 години не и знае вкусовете и  не я зачита за нищо... нека моят се отличава, защото аз пък съм сигурна, че не е така.

# 43
  • Мнения: 539
Не знам що за хора сте Wink,бих се зарадвала на всеки подарък.
Освен това и въдица  ми е подарявал и ми е много гот,защото за мен това означава ,че ще се радва да отида с него за риба.
По ценен подарък от това да бъде поднесен с желание и любов няма.Мислете по позитивнооооо.

# 44
  • Мнения: 1 174
Преди една година моя приятелка роди и мъжът й подари I - phone. Тя също беше потресена по същите причини, още повече, че в този момент им трябваха пари и хиляда лева за телефон бяха меко казано неразумна похарчени.
Тогава мъжът ми беше на същото мнение. Сега прави същата простотия.
Еми не мога да се преборя със себе си и да се радвам като ми е обидно. Никога до сега не се е дънил така с подарък.

И аз така, но чак да му кажа, че се е издънил, не - дожаля ми  Laughing
Той така се кефеше на "моя" телефон, такива функции имал, не знам какво си, че го оставих да ми настрои там разни настройки, да ми сложи няколко песни за мелодии и разни други глупости. И моя мъж ме познава, и знае че си има една Нокийка, без камера не знам си какви дисплеи, вяма блу ту и тем подобни, ожулена и очукана отвсякъде, ама си я харсвам и не си я сменям, но като ми подари нов телефон, тъжно си я прибрах в шкафа за непотребни вещи и сложих картата на новия телефон  Tired
Имам подозрения, че всъщност той много е искал да си купи телефон, но понеже този ще му е третия за тая година, просто щях да го отсвиря, затова под претест че купува на мен... си купи играчка за него си.
Мисля да му подаря за Коледа скъп мъжки парфюм и по същия начен ще настоявам да го ползва, щото Нивейката дезодорантче дето ползва е вече много демоде  Mr. Green  
zigizagi , Хубаво е обаче, че съпругът ти се сеща да подари нещо, и не се стиска за подаръци, това си заслужава да оцениш.

Последна редакция: чт, 18 ное 2010, 11:43 от rosy_bosy

Общи условия

Активация на акаунт