Драматизирам ли излишно?

  • 10 491
  • 137
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 635
Проблемът ми е бял кахър в сравнение с повечето теми тук, но наистина съм много огорчена и искам мнението ви дали имам основание за това.
Преживяхме много тежка криза в отношенията си и когато нещата се пооправиха, мъжът ми решил да ме изненада с подарък. Вчера ми звъни да ми каже, че в къщи ме чака страхотен подарък. Аз съм супер любопитна, но решавам, че няма да го разпитвам и да развалям изненадата му. Вечерта ме взима от работа и пак ми заговаря за подаръка - какъв е хубав и "джиджан", как вчера ми го поръчал и се изненадал, че толкова бързо го доставили. И ми казва - ти сигурно се сещаш какъв е. Аз казвам - книга. Просто това ми дойде на ум, свързано с доставка, защото така си поръчвам книга.
Познайте - подарява ми скъп дамски телефон, с 5 000 функции, андроид, симбиън или не знам си какво там. Е, не можах да си скрия разочарованието. Питам го защо телефон - защото, тези, които съм имала, не ми отивали на имиджа и не можело аз да ползвам такива скапани телефони. Пък и с новия съм можела да си проверявам пощата, да пиша документи и тн.
За протокола - грам не ми дреме за телефони, като си се влюбя в един си го ползвам докато издъхне. Имам миниатюрен лап-топ, който се побира в дамска чанта и с него мога да си върша работа в движение. Никога не съм споменавала, че искам нов телефон.
Той е този, който нон-стоп се вълнува от телефони, знае всички нови модели с подробности, предимства и недостатъци, виси в тематични форуми.
Тъй като не можах да скрия разочарованието си, му казах, че смятам, че си е купил подарък на себе си, и че нито искам, нито имам нужда от нов телефон. Ама какво толкова съм се била разсърдила - голяма работа.
Ами голяма е, защото не мога да повярвам, че човек, който ме познава от 17г. ще ми подари нещо, от което нито имам нужда, нито ще ме зарадва. Един букет, бижута, цветя или спа-уикенд (докато той е в телефонните форуми, аз съм в пътешественическите, винаги аз избирам места за почивка и тн, обожавам да пъувам) щяха да ме зарадват много повече и той би трябвало много добре да го знае.
Честно казано единствените по-неподходящи подаръци, за които се сещам са дом.уреди и сувенири.
Та кажете - драматизирам ли?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 217
Признавам честно и аз бих се разочаровала....
Последния ми подарък беше точно телефон. Е, не такъв гъзарски, но телефон...Същата история сме - той е луд по телефони, а аз грам не се вълнувам от това. Имам си един и не си госменям за нищо на света.
Напълно те разбирам.....За мен не драматизираш - знам точно какво те е смачкало - не самия подарък.

# 2
  • Мнения: 25 669
Драматизираш. Я си представи, че ти беше подарил нови гуми за семейната кола?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 217
Драматизираш. Я си представи, че ти беше подарил нови гуми за семейната кола?

Ей, аз за това не помислих. Я да се порадвам на телефона, че току виж съм се сдобила за Нова Година с гидоре. hahaha

# 4
  • Мнения: 2 457
Драматизираш и според мен. Нищо толкова не е станало, не се цупи като малко дете Naughty

# 5
  • Мнения: 3 794
Мисля, че малко драматизираш...
След като сама казваш, че сте претърпели много тежък момент,не допускаш ли, че въпреки несполучливият му опит да те зарадва, все пак е помислил за теб.
И точно в този момент сигурно не е най-удачно да търсиш теми за нови спорове и сръдни.
Организирай едно пътуване по твой вкус и не задълбавай в несъществуващи проблеми  Peace

# 6
  • Мнения: 10 635
Драматизираш. Я си представи, че ти беше подарил нови гуми за семейната кола?
E, чак такъв идиот не е, а и имаме нови гуми. Стратегията "можеше и по-зле да е" не работи. Обясних, че това е подарук след най-тежката ни брачна криза. Ако е искал дам е зарадва и да ме направи щастлива, трябваше да помисли какво харесвам аз.
Драмата ми е, че това е подарък за него. Снощи го е ръчкал до 11.30ч. и заспа с него в ръка. Не мога да понеса, че човек, с който съм прекарала повече от половината си живот, ще ми подари подобно нещои ще се и чуди защо не се радвам.
Довечера ще му купя най-революционния крем на Ести Лаудер против бръчки и боя за коса, защото смятам, че не му отива на имиджа да има бръчки и да ходи с прошарена коса.
Сега по-ясна ли съм?

# 7
  • Мнения: 884
Все едно аз питам, само че бракът ни е 14-годишен, и подобни подаръци не идват след криза, а целят да ме изнанадат и зарадват. Малко е тъжно, не драматизираш, направо си е леко обидно, а вече и наистина досадно.

Цитат
Довечера ще му купя най-революционния крем на Ести Лаудер против бръчки и боя за коса, защото смятам, че не му отива на имиджа да има бръчки и да ходи с прошарена коса.
Сега по-ясна ли съм?
Ей, това е много идейно-ще се възползвам от идеята.

# 8
  • Мнения: 2 457
Да, сега е по-ясно. И аз бих се ядосала в такъв случай. Peace

# 9
  • Мнения: 539
Извинявай,ама ми се струва много шантаво да се сърдиш за такова нещо.Я си представи,човека е имал желание да те зарадва с нещо различно,отделил е време да ти го купи и на всичкото отгоре е скъп подарък и очаква да види твоята усмивка и благодарност.А на среща му недоволната жена,която не е получила подаръка,който тя е очаквала.
Дай му право на избор какво да ти купува,нали това е изненадата,защо трябва да се повтаря с подаръците и да ти взима неща които знае че очакваш newsm78
ДРАМАТИЗИРАШ.

# 10
  • Мнения: 182
Ясно е защо си се подразнила, но не е причина за тежка семейна криза. Мъжете поне повечето не умеят да правят подаръци. Винаги изхождат от тяхна гледна точка...такива са си. Все пак ти е взел най-хубавото нещо в неговите очи  Laughing Така че, не драматизирай.....Подаръка, който си намислила е достатъчно, за да му го върнеш, но го приемай с хумор и не задълбавай....

# 11
  • Мнения: 25 669
Довечера ще му купя най-революционния крем на Ести Лаудер против бръчки и боя за коса, защото смятам, че не му отива на имиджа да има бръчки и да ходи с прошарена коса.
Сега по-ясна ли съм?

Ясна си. Направи го!  newsm10

# 12
  • Мнения: 359
Те, мъжете са си деца, само /как беше израза?/ цените на играчките им са различни! Не му се сърди на човека, със сигурност е искал да те зарадва, ама с какво....с какво....Я, ей този, новият телефон е страхотен направо, не може да не го оцени! Мъж да ти купи крем за лице, или дреха, или парфюм, ама и да уцели подходящия....забрави просто!  Laughing Много са схванати, клетите, за такива неща!

# 13
  • Мнения: 10 635
Преди една година моя приятелка роди и мъжът й подари I - phone. Тя също беше потресена по същите причини, още повече, че в този момент им трябваха пари и хиляда лева за телефон бяха меко казано неразумна похарчени.
Тогава мъжът ми беше на същото мнение. Сега прави същата простотия.
Еми не мога да се преборя със себе си и да се радвам като ми е обидно. Никога до сега не се е дънил така с подарък.

# 14
  • Мнения: 884
Аз да подам още малко информация-моят продава коли. За всеки празник отбивам предложението за кола-не съм от жените с бензин в кръвта, а и тук разстоянията са малки-ще изгубя повече време в търсене на паркомясто, отколкото да се придвижа пеша.Обаче и той за имиджа ми мисли Joy. Телефонът е новата му идея-без да искам си видях коледния подарък.
 Вие не разбирате, не ви съдя, но е дразнещо човекът, който ви познава най-добре, да не умее да ви зарадва, особено пък заради простотията "имидж" да се правят компромиси-глупаво е.

# 15
  • Мнения: 539
Довечера ще му купя най-революционния крем на Ести Лаудер против бръчки и боя за коса, защото смятам, че не му отива на имиджа да има бръчки и да ходи с прошарена коса.
Сега по-ясна ли съм?

Ясна си. Направи го!  newsm10

Ако продължавате да си правите на пук,кризата в семейните ви отношения ще продължи по всяка вероятност.Това е преценил,това е купил.Приеми го.
А ти ако смяташ че му е нужен крем го вземи,но не за да се доказваш че си права.
Аз на моя мъж му взех крем за околуочен контур и си го ползва Peace.По важно е че го прие не със сръдни,а с кеф.Това не означава че е луд на тема кремове,просто му е драго че мисля за него.

# 16
  • Мнения: 884
Абстрахирайте се от фактора "цена", и се замислете върху предназначението на подаръка.
jeni80 , а може би кризата им е точно по тази причина-често слагане на маски и много премълчаване /zigizagi -извинявай, ако не е така, просто давам пример и предполагам  bouquet/.
 

# 17
  • Мнения: 3 611
Аз също бих се рaзочaровaлa. Не бих моглa и дa го скрия.
Не може човек с когото живееш нaм колко си години, дa не знaе кaкво хaресвaш или и дa знaе, все едно му е през онaя рaботa. Кaкто в случaя де. Пълно неувaжение и незaинтересовaност.

От години пия кaфето с мляко без зaхaр. И все тaковa си го пия. Ужaсно се дрaзнех нa тогaвaшния си приятел, когaто всякa сутрин ме питaше - "Кaфенцето с колко зaхaрчицa го искaш?" или "Зaхaрчицa колко дa ти сложa" - ще помислите че се шегувaше? О не! Съвсем сериозен ме чaкaше дa му отговоря кaк си искaм кaфето!!!  Shocked

# 18
  • Мнения: 420
Гадничко е, но пък твоята идея за подарък е брилянтна. smile3508

# 19
  • Мнения: 10 635
Хора, няма да му купя крем и боя. Просто се опитах да дам адекватно сравнение на подарък, който аз бих могла да му подаря със същия ефект.

# 20
  • Мнения: X
Не драматизираш!   Peace
С риск отново да ме обявят за ССФ,аз също бих се подразнила и би ме заболяло ,че мъжът ,с когото живея толкова години ,ме познава толкова малко.
И не се опитва да ме опознае...
И изобщо не се вълнува от това ,какво харесвам аз и какво обичам, а се води главно от неговите интереси!


# 21
  • Мнения: 539
Абстрахирайте се от фактора "цена", и се замислете върху предназначението на подаръка.
jeni80 , а може би кризата им е точно по тази причина-често слагане на маски и много премълчаване /zigizagi -извинявай, ако не е така, просто давам пример и предполагам  bouquet/.
 
Според мен при тях проблема е бил не премълчаването,а борба за надмощие.Защото тя не е скрила емоцията си все пак Winkи не спира да се бори срещу неговия характер.
Хората трябва да се приемат такива каквито са(ако се обичат разбира се)

# 22
  • Мнения: 884
Хора, няма да му купя крем и боя. Просто се опитах да дам адекватно сравнение на подарък, който аз бих могла да му подаря със същия ефект.
Знаем бе, споко, ама за себе си не гарантирам Crazy

# 23
  • Мнения: 10 635
Каква борба за надмощие, какви 5 лева? Хайде да не навлизаме в дебрите на психоанализата на отношенията ни  Hug
Колкото и да съм добра актриса, а повярвайте ми - когато се налага съм много добра, не можех да си скрия разочарованието си само, за да не го засегна него? Защо трябва да си крия чувствата, когато постъпката му адски ме обижда? Той що не е помислил малко повече, какво би ме зарадвало? Защо е купил това, което той би искал да притежава?

# 24
  • София
  • Мнения: 7 996
Вероятно също бих се разочаровала, ако ми подарят нещо, от което изобщо не се вълнувам. Но би следвало да разбереш и мъжкия подход - малцина са мъжете, на които наистина им идва "отвътре", за да те зарадват. Ако знае, че харесваш бижута, той би бил абсолютно безпомощен в бижутерийния магазин, независимо от колко време сте заедно.
Според мен би трябвало да оцениш опита за туширане на конфликта, за помирение. Зацикляйки на тема "колко гаден подарък", изобщо не спомагаш за уталожване на проблемите.

# 25
  • Мнения: 21 512
Ей, умрях от смях просто с тая тема... Но те разбирам. Според мен обаче, драматизираш, защото тук не е въпрос на това, че не те познава след толкова години, не прави сметка за чувствата ти и не е проявил емпатия към твоите вкусове, така да се каже...
   Просто му е харесал страшно тоя телефон, кефи го да го ръчка и ти го е купил на тебе. Купил е на теб нещо, което смята за адски хубаво и му се ще и ти да го смяташ за такова. Нали каза че виси в телефонни форуми...  може би желае и ти да имаш отношение към хобито му и наистина не разбира защо си индеферентна към такива страхотни неща като тоя телефон...
   Разбери, че не проявява неуважение и незаинтересованост към твоите интереси...  Моят човек веднъж ми подари супер скъпо ножче с н'ам колко си екстри, дамски модел, забележете. Но сега си го ползвам. Такива са - дечковци абсолютни.

# 26
  • Мнения: X
Вероятно също бих се разочаровала, ако ми подарят нещо, от което изобщо не се вълнувам. Но би следвало да разбереш и мъжкия подход - малцина са мъжете, на които наистина им идва "отвътре", за да те зарадват. Ако знае, че харесваш бижута, той би бил абсолютно безпомощен в бижутерийния магазин, независимо от колко време сте заедно.
Не е важно да разбира, а жеста.
И моят мъж хал-хабер си няма от бижута...но често ми подарява обици.Луда съм по тях...
Е ,не винаги уцелва модела,но за мен е важно ,че се старае.
Той е луд фен на музиката,трябва ли да ми подарява дискове ?
След като аз слушам музика два пъти в годината?

# 27
  • Мнения: 1 704
Познато ми е чувството за съжаление. Обидата идва именно от това, че в една дългогодишна връзка човекът до теб се предполага да има поне бегла представа какво обичаш и на какво се радваш... както и ти си наясно, че това е неговата страст, а не твойта.. и при това положение да се опитва да ти го пробутва като `специален подарък` си е направо безочливо и нагло от негова страна  Naughty Другия вариант е да е тотално перде и да смята, че наистина ще се изкефиш на телефона, понеже не може да разбере как е възможно да не виждаш къв космически як телефон е избрал, кви екстри има и т.н.  Crazy
Тъпо е, обидно е... но чак драма не е  Peace

# 28
  • Мнения: 10 635
Купувал ми е бижута, парфюми и цветя. Само едни обици не ми допаднаха много, но това е друга тема. Нищо не пречеше да отидем за уикенда някъде - това не е толкова сложно за избиране и организиране. Проблемът ми е ,че не е вложил никаква мисъл в подаръка си.
И сега - набийте ме - обаче тъй като това е дистанционна сделка, телефонът може да се върне обратно при продавача. Остават поне 5 дни преди да изтече срока.
Не го искам тоя телефон, нямам нужда от него и не искам да полагам усилия да се науча да работя с него. Днес съм си със стария, защото той не успя снощи да го синхронизира, регистрира и барабизира както трябва. Толкова е сложен.

Iris04 , изобщо на никой от нас не му минава на ум, че е нужно да имам отношение към неговото хоби, което е техниката, и в частност телефоните.  Като му харесва да си чете, да се интересува - не ми пречи.

# 29
  • София
  • Мнения: 9 517
Ти да не си омъжена за моя мъж (ако не си, сигурно посещават едни и същи форуми) Mr. Green

И моя така все телефони ми подаряваше, сега поне се научи да пита, преди да го прави и аз естествено отказвам - имам си телефон, който мога да оставя на всякъде и да не се притеснявам, че децата ще го бутнат от масата и той ще спре да работи (ситната редовно го ползва за кънка  ooooh!). Не ми трябват екстри, които да пазя и да държа на високо, че и да ги мисля, къде съм ги оставила. Naughty

Иначе по темата - драматизираш  Peace


# 30
  • Мнения: 21 512
Не е въпрос да имаш отношение към хобито му. Просто според мен е искал да ти подари нещо наистина хубаво, и това смята за такова.

Ами ако на мен ми подари нещо подобно, независимо диск или телефон, аз ще го разбера като знак, че иска да ми хареса нещо, което му е любимо - а не като че не му пука за мене...  имаш право да го върнеш, разбира се, остави го обаче преди това да го разучи и да се наиграе.

# 31
  • Мнения: X
Ами ако на мен ми подари нещо подобно, независимо диск или телефон, аз ще го разбера като знак, че иска да ми хареса нещо, което му е любимо - а не като че не му пука за мене...  имаш право да го върнеш, разбира се, остави го обаче преди това да го разучи и да се наиграе.
Като му е любимо ,да си го купи на себе си...
На мен пак може да подари това,което аз харесвам...не е толкова сложно.
Понеже аз съм луда по готвенето и купувам всяка джаджа за кухнята ,която ми хареса, трябва ли на него  ,за да е съпричастен с хобито ми,да му подарявам тенджери и тигани?
Защото ,макар и да са маркови и да струват по 300 лв ,едва ли ще го впечатлят особено...
Важното е какво има в тях,нали?    Mr. Green

# 32
  • Мнения: 10 635
Ще му кажа да върне телефона и да си купи друг за него като подарък от мен. Този е дамски цвят и няма да му отива на имиджа. Twisted Evil

# 33
  • София
  • Мнения: 2 217
Ей Боже, не остана жена на тоя свят.....
Мъжете били като деца, те това, те онова.....Не подаръка е проблем, а това, че въпросния съпруг, знаейки, че жена му не се интересува от телефони хич, прави подобен подарък. За толкова пари предполагам можеше да й купи куп други неща, които да я зарадват. Той не я познава, или просто пренебрегва това, което познава.Отчел се е. И то тъпо.

Колко психология влагате да защитите мъжа.....И къде отива тя, за да защитите жената.....Никога няма да разбера....

# 34
  • Брюксел / София
  • Мнения: 2 500
Когато се прави подарък се мисли за този, на когото ще го подариш ( в смисъл какво харесва съответния човек). Аз на приятелките си правя подаръци, които на тях ще им харесат, а не на мен. Мъжът ми винаги ми подарява неща, които харесвам, имаше няколко несполучливи опита в началото на връзката ни, но аз винаги съм показвала дали харесвам подаръка, така че сега прекрасно знае какво харесвам/не харесвам и винаги съм щастлива, когато ми подари нещо. С това искам да кажа, че не драматизираш. След 17г. твоят човек би следвало да знае как да те зарадва, ако действително го иска, а не просто да си купи телефон, който на него му харесва. От друга страна, в контекста на споменатата криза между вас може би не трябва да реагираш толкова остро. Не знам, аз бих върнала телефона, ако все още е за теб или бих му казала, че изненадата никак не му се е получила.

# 35
  • Мнения: 135
zigizagi... за 20 години не успях да купя подходящият подарък на жена ми.... все я разочаровам... макар и да не го показва, то си личи ясно.... ами някои сме си просто безидейни на тази тема  Laughing... затова напоследък като искам с нещо да я зарадвам, за ръчичка и в магазина, оставям избора в нейни ръце... иначе и децата ми се присмиват на изненадите!!!! Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 2 217
zigizagi... за 20 години не успях да купя подходящият подарък на жена ми.... все я разочаровам... макар и да не го показва, то си личи ясно.... ами някои сме си просто безидейни на тази тема  Laughing... затова напоследък като искам с нещо да я зарадвам, за ръчичка и в магазина, оставям избора в нейни ръце... иначе и децата ми се присмиват на изненадите!!!! Laughing

Слава Богу!
Благодаря ти добри човече, за умното мнение  bouquet

# 37
  • Мнения: X
zigizagi... за 20 години не успях да купя подходящият подарък на жена ми.... все я разочаровам... макар и да не го показва, то си личи ясно.... ами някои сме си просто безидейни на тази тема  Laughing... затова напоследък като искам с нещо да я зарадвам, за ръчичка и в магазина, оставям избора в нейни ръце... иначе и децата ми се присмиват на изненадите!!!! Laughing
Е, ако си  й подарявал въдици,ясно е защо не се е зарадвала...    Mr. Green

И моя мъж няма да умира от кеф,ако за 20 години е събрал 20 тенджери ,подарени му от мен...    Joy  

# 38
  • Мнения: 10 635
Sote,жена ти може да е капризна, знам ли.
А аз както казах и в първия си пост предположих, че подаръкът е книга. Тъй че в никой случай не съм капризна на подаръци. Раздвала съм се на анатомична възглавница, защото в един момент всички възглавници ми станаха неудобни. На домашни чехли, защото моите се бяха скъсали и на ватирана пижама, която ми подари, защото съм зиморничава. Това са дребни, а и евтини подаръци, но са били купени с мисъл и грижа за мен.
Може би затова и съм в шок сега.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 217
Чакай, той може да е решил, че нещо толкова модерно, предполагам и скъпо, ще те шашне.....на фона на чехли, пижами и книги.....Знам ли.....Но със сигурност не е искал да те разочарова....Просто е решил, че това ще те впечатли, макар и да знае, че не ти е страст.

# 40
  • Мнения: 135
Е, ако си  й подарявал въдици,ясно е защо не се е зарадвала...    Mr. Green
Не думай за въдици че ще ме убият!!!! Laughing
Sote,жена ти може да е капризна, знам ли.
Хич не е капризна... и тя е бедна душа... но аз съм странен май!!! Laughing
Ами у дома чат пат сяда да шие на една допотопна шевна машина... та за да я зарадвам и купих Сингер с бог знае колко операции... но си седи нова... тя си шие със допотопната машина, но съм и обещал че аз ще я пипна!!!! Laughing
От три жени у дома... никой не я иска!!! newsm78 Laughing

# 41
  • Мнения: 10 635
Чакай, той може да е решил, че нещо толкова модерно, предполагам и скъпо, ще те шашне.....на фона на чехли, пижами и книги.....Знам ли.....Но със сигурност не е искал да те разочарова....Просто е решил, че това ще те впечатли, макар и да знае, че не ти е страст.
Подарявал ми е и много хубави и скъпи подаръци. Дадох пример с ежедневните неща, за да покажа, че не съм каризна, а държа подаръкът да е купен с мисъл за мен, нуждите ми и нещата, които ми носят удоволствие.
sote-ful, ситуацията с машината е същата. И аз си говоря по допотопния телефон и съм си доволна, щото освен за говорене за други функции не ми е нужен телефон. И на нея не и е нужна многофункционалана машина щом шие инцидентно.

Благодаря на всички за мненията, взех решение.

# 42
  • Мнения: 21 512
Ей Боже, не остана жена на тоя свят.....
Мъжете били като деца, те това, те онова.....Не подаръка е проблем, а това, че въпросния съпруг, знаейки, че жена му не се интересува от телефони хич, прави подобен подарък. За толкова пари предполагам можеше да й купи куп други неща, които да я зарадват. Той не я познава, или просто пренебрегва това, което познава.Отчел се е. И то тъпо.

Колко психология влагате да защитите мъжа.....И къде отива тя, за да защитите жената.....Никога няма да разбера....


   Не мисля, че наистина има нужда от драматизиране и от дълбоки психологии...  понеже и моят мъж не ми уцелва подаръците, казвам защо е според мен - а именно, защото смята че това нещо е суперско и му се ще да ми харесва и на мен.  Неуважение и незачитане не проявява по този начин в никакъв случай, просто мъжка му работа. И аз наистина гледам на това снизходително, не ми се воюва за глупости.
   И определено, и ние като Соте за ръчичка в магазина. Иначе като получи някакъв непреодолим порив и донесе нещо по свой вкус за мен, аз го приемам благосклонно и обикновено след време се оказва, че наистина е готино.
   И без това дамата получи вече достатъчно съвети как това е непоносимо и мъжът и след 17 години не и знае вкусовете и  не я зачита за нищо... нека моят се отличава, защото аз пък съм сигурна, че не е така.

# 43
  • Мнения: 539
Не знам що за хора сте Wink,бих се зарадвала на всеки подарък.
Освен това и въдица  ми е подарявал и ми е много гот,защото за мен това означава ,че ще се радва да отида с него за риба.
По ценен подарък от това да бъде поднесен с желание и любов няма.Мислете по позитивнооооо.

# 44
  • Мнения: 1 174
Преди една година моя приятелка роди и мъжът й подари I - phone. Тя също беше потресена по същите причини, още повече, че в този момент им трябваха пари и хиляда лева за телефон бяха меко казано неразумна похарчени.
Тогава мъжът ми беше на същото мнение. Сега прави същата простотия.
Еми не мога да се преборя със себе си и да се радвам като ми е обидно. Никога до сега не се е дънил така с подарък.

И аз така, но чак да му кажа, че се е издънил, не - дожаля ми  Laughing
Той така се кефеше на "моя" телефон, такива функции имал, не знам какво си, че го оставих да ми настрои там разни настройки, да ми сложи няколко песни за мелодии и разни други глупости. И моя мъж ме познава, и знае че си има една Нокийка, без камера не знам си какви дисплеи, вяма блу ту и тем подобни, ожулена и очукана отвсякъде, ама си я харсвам и не си я сменям, но като ми подари нов телефон, тъжно си я прибрах в шкафа за непотребни вещи и сложих картата на новия телефон  Tired
Имам подозрения, че всъщност той много е искал да си купи телефон, но понеже този ще му е третия за тая година, просто щях да го отсвиря, затова под претест че купува на мен... си купи играчка за него си.
Мисля да му подаря за Коледа скъп мъжки парфюм и по същия начен ще настоявам да го ползва, щото Нивейката дезодорантче дето ползва е вече много демоде  Mr. Green  
zigizagi , Хубаво е обаче, че съпругът ти се сеща да подари нещо, и не се стиска за подаръци, това си заслужава да оцениш.

Последна редакция: чт, 18 ное 2010, 11:43 от rosy_bosy

# 45
  • Мнения: 364
Когато се прави подарък се мисли за този, на когото ще го подариш ( в смисъл какво харесва съответния човек). Аз на приятелките си правя подаръци, които на тях ще им харесат, а не на мен.

Напълно подкрепям и в този смисъл мисля, че въобще не драматизираш Hug
Моят мъж е същият. За 8 години почти няма подарък, който да ме е зарадвал истински, при положение, че от време на време намеквам какво искам да имам и принципно не му се налага да мисли много много, ама ей на Laughing Купува ми скъпи неща, от които нямам нужда и не искам. Как да лицемернича и да се правя на супер щастлива като не съм. Хич не ми дожалява да му кажа, че се е издънил, пък белким се научи някой ден и помисли преди да ме изненадва

# 46
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
драматизираш.

# 47
  • Мнения: 21 512
Когато се прави подарък се мисли за този, на когото ще го подариш ( в смисъл какво харесва съответния човек). Аз на приятелките си правя подаръци, които на тях ще им харесат, а не на мен.

 Хич не ми дожалява да му кажа, че се е издънил, пък белким се научи някой ден и помисли преди да ме изненадва


Аааа, това да кажеш на човек дето ти е поднесъл подарък, че пак се е издънил безспорно е най-добрия начин да го научиш на ум и разум, а също и прекрасно отношение.
 Много ме кефи тоя форум, все повече.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 957
Човекът е решил, че "кризата в отношенията" е голяма и само наистина "ценно" нещо ще я оправи! Вярно, от свойта си камбанария е подходил, но защото там му е силата - бил е сигурен, че избира наистина най-доброто за теб. Как би могъл да бъде сигурен в едно бижу, например? Защо не обърнеш нещата на майтап? Носи си с гордост телефона, нищо чудно да те засипе с книги!

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Станало му е кофти, понеже искрено е искал да те зарадва. Понеже го е купил наистина за теб, а не за себе си.

# 50
  • Мнения: 10 635
Станало му е кофти, понеже искрено е искал да те зарадва. Понеже го е купил наистина за теб, а не за себе си.
Да, и затова цяла вечер стоя в неговите ръце. Че и с него заспа - просто отвсякъде телефона си е за мен.

# 51
  • София
  • Мнения: 9 517
Станало му е кофти, понеже искрено е искал да те зарадва. Понеже го е купил наистина за теб, а не за себе си.
Да, и затова цяла вечер стоя в неговите ръце. Че и с него заспа - просто отвсякъде телефона си е за мен.


Абе не е съвсем така - като гледам моя мъж - твоя е искал да ти го инсталира и оправи и ти да се почувстваш горда с неговите умения... мъже...

# 52
  • Мнения: 10 635
Мдаа, и дори не се сети да ме пита дали ми харесва и дали ще го ползвам, дали изобщо искам нещо да ми се инсталира като не ползвам телефони за друго, освен за говорене. Че то това не подлежи на коментар - коя няма да позлва тоя як телефон.
Баси неблагодарната кучка съм.
Другите жени ги бият, изневеряват им, не им помагат в домакинството, а аз се жалвам, че ми е подарен неуместен подарък.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Ти как точно показа, че си разочарована, защото едно е да кажеш нещо от рода "Ех, миличък, знам че искаш да ме изненадаш, ама не ти ли хрумна, че не си падам по телефоните". Ако обаче е било по-грубо , най-малко заради отхвърления му жест/независимо какъв е подаръкът/ може да се обезсърчи занапред.

# 54
  • Мнения: 10 635
Попитах как така е решил да ми подари телефон. Това беше най-неутралното, което ми хрумна в състояние на пълен потрес. Но и по физиономията ми ясно си личеше какво изпитвам.
Не ми пука ако се обезсърчи, ако няма достатъчно акъл да разбере думите ми, че е купил подарък на себе си, (както и всички останали неща, които написах в темата и по-късно ще му кажа), не бих искала повече да ми подарява нищо.
Щото и в случая всичко щеше да си е о.к. ако не ми беше подарил нищо. Не съм очаквала подарък, не съм искала никога нищо да ми се подарява.

# 55
  • София
  • Мнения: 9 517
Мдаа, и дори не се сети да ме пита дали ми харесва и дали ще го ползвам, дали изобщо искам нещо да ми се инсталира като не ползвам телефони за друго, освен за говорене. Че то това не подлежи на коментар - коя няма да позлва тоя як телефон.
Че кой уважаващ себе си маниак по телефони не иска да му е инсталирано всичко и най-важното - най-новата версия, нищо че не е ясно, дали работи безгрешно?  Wink
Не се ядосвай, не е искал да приемеш нещата така, искал е наистина да те зарадва   bouquet

# 56
  • София
  • Мнения: 7 996
Ситуацията я разбирам по детински: както дете иска да сподели с теб любимия шоколад, пица, сладкиш или подобно. Толкова много му харесва, че не може да си представи, че другият няма да изпадне в див възторг от почерпката...

В началото на връзката ни, когато още не живеехме заедно, получих за подарък стационарен телефон. Няма нужда да обяснявам, че изпаднах в потрес. Simple Smile Когато попитах защо точно стационарен телефон, отговорът беше "Ами твоят все не работи и се дразниш, та реших, че ще се зарадваш на това".
Години по-късно ми подари радио/уредба за колата... Бях безкрайно щастлива, продадох колата отдавна, но радиото запазих. До ден днешен не може да разбере защо съм реагирала толкова различно на двата подаръка. Simple Smile Мъже... Simple Smile

# 57
  • Мнения: 21 512
    Човекът ти е подарил най- хубавото от областта която разучава и се интересува. Наистина ли не разбираш? Все едно ти да му подариш най хубавия костюм, защото разбираш от дрехи, а неговите стари дънки не подхождат толкова на тоя готин мъж, колкото новите елегантни дрехи - респективно скъпарският телефон с инсталирани всички екстри. И той да се жали, че си иска старите дрехи и не го уважаваш, щото трябва да го познаваш и да знаеш какво обича.
   Искал е да те зарадва, разбира се. Освен че е искал и да докопа телефона и да го разучи. И да каже във форума си, че го е купил на жената и да го обсъди. Направо е подсъдно.

# 58
  • Мнения: 1 174
zigizagi обърни нещата от друг ъгъл.
Ето ти пример: мъжът ми обича да ходи на лов. Харесват му разни ловджийски атрибути, въпреки това аз дето съм от почти 8 години заедно с него, няма да вляза в ловния магазин, дори не знам къде има такъв и да му купя нещо, свързано с хобито му. Просто не знам какво би искал и какво ще му хареса, а и честно казано не знам дали няма да го има вече.
За сметка на това бих му купила блуза, защото има нужда от една зимна блуза или пуловер, нищо че грам няма да се впечатли.
Той рядко ми купува подаръци, точно заради това предпочетох да се зарадвам на телефона, който ми подари, защото е помислил за мен, нищо че накрая го избрал като за себе си, но  в магазина е влязъл за да ми купи нещо, а защо в магазин за телефони ? Защото там се чувства сигурен в избора, а в магазин за дрехи не. Точно както аз се чувствам сигурна в магазина за дрехи, а в ловно - рибарския не знам какво търся.
Ако не искаш да стават такива изненади - просто му кажи примерни подаръци, какво би искала, какво ще те зарадва и т.н.
Не мисля, че е чак толкова важно, че да драматизираш така.
Той не е избрал подаръка толкова замислен дали ще ти хареса, просто е решил, че щом той го харесва, значи и натеб ще хареса и толкоз.
Де да знае, че тоя подарък ще се окаже тест за това колко те познава  Wink
Подари му телефона и му кажи да ти купи .... каквото искаш, и той ще е доволен, че си го отървала от размислите.
Винаги когато наближава повод за подарък мъжът ми започва да ме гледа скришом с някакво напрежение и мъка в погледа,спестявам му мъките като просто кажа директно  какво искам да ми подари, и виждам как се отърсва от напрегнатостта си и му олеква  hahaha
Смили се и ти над човека, кажи му какво чувстваш щом така ти тежи, но и му благодари за жеста, сам по себе си той е мил  Wink

# 59
  • Мнения: 10 635
   Наистина ли не разбираш? Все едно ти да му подариш най хубавия костюм, защото разбираш от дрехи, а неговите стари дънки не подхождат толкова на тоя готин мъж, колкото новите елегантни дрехи.
Много е подходящо, особено ако работи като зидаро-мазач. Ще оцени костюма, точно толкова, колкото и аз (която ползва телефон само за говорене и не ми трябва нищо друго) телефона.

# 60
  • Мнения: 10 635
Казах му вече на човекът как точно се чувствам от подаръка. Казах му и да върне телефона и да си купи друг като за него. Изпратих му на мейла и нормативните разпоредби, на които да се позове като го връща и др. подробности.
Много съм лоша, знам. Но нямам намерение да щадя ничии чувства, щом никой не си е направил труда да пощади моите.

# 61
  • Мнения: 21 512
  
Но нямам намерение да щадя ничии чувства, щом никой не си е направил труда да пощади моите.


Чудесно. Точно така се изграждат хубавите връзки. Ще ни бъде интересно да узнаем и за развитието, ако не е неделикатно.

# 62
  • Мнения: 364
Когато се прави подарък се мисли за този, на когото ще го подариш ( в смисъл какво харесва съответния човек). Аз на приятелките си правя подаръци, които на тях ще им харесат, а не на мен.

 Хич не ми дожалява да му кажа, че се е издънил, пък белким се научи някой ден и помисли преди да ме изненадва


Аааа, това да кажеш на човек дето ти е поднесъл подарък, че пак се е издънил безспорно е най-добрия начин да го научиш на ум и разум, а също и прекрасно отношение.
 Много ме кефи тоя форум, все повече.

Винаги оценявам жеста, критикувам съдържанието, когато се налага и то по най-милия начин и на следващия ден. Говоря за съпруга си все пак. Все ми е тая приятели или колеги какво ще ми подарят. Благодаря за жеста и вниманието и толкова. Но със съпруга ми си правим рядко подаръци и да, предпочитам да помисли малко преди това, за да има смисъл цялата история - и двамата да сме щастливи

# 63
  • Мнения: 364
 
Но нямам намерение да щадя ничии чувства, щом никой не си е направил труда да пощади моите.


Чудесно. Точно така се изграждат хубавите връзки. Ще ни бъде интересно да узнаем и за развитието, ако не е неделикатно.

Ами да, така се изграждат - със споделяне. Споделяне на това, кое ни прави щастливи/нещастни, весели/тъжни, доволни/недоволни. Останалото за мен е театър, който нямам намерение да играя в собствения си дом. На момента може да му стане криво, ама следващия път колко ще е доволен и той като види блясъка в очите ти, когато наистина те е изненадал.
Горното не важи за тези, които могат да четат мисли, останалите си споделяме Mr. Green

# 64
  • София
  • Мнения: 9 517
 
Но нямам намерение да щадя ничии чувства, щом никой не си е направил труда да пощади моите.


Чудесно. Точно така се изграждат хубавите връзки. Ще ни бъде интересно да узнаем и за развитието, ако не е неделикатно.

Ами да, така се изграждат - със споделяне. Споделяне на това, кое ни прави щастливи/нещастни, весели/тъжни, доволни/недоволни. Останалото за мен е театър, който нямам намерение да играя в собствения си дом. На момента може да му стане криво, ама следващия път колко ще е доволен и той като види блясъка в очите ти, когато наистина те е изненадал.
Горното не важи за тези, които могат да четат мисли, останалите си споделяме Mr. Green
Или когато просто няма следващ път  newsm78

# 65
  • Мнения: 1 174
Добре, де Ваня, не е ли  100 пъти по - лесно да си споделяте ама не чувства, а желания.
Например вместо 10 пъти да му критикуваш нещата дето ти ги купува, и да го чакаш да се сети какво би ти харесало, просто да му кажеш - Аз харесвам това и това, ако искаш да ме зардваш купи ми ей това.
Лесно и бързо, и без драми.
Другото за мен е излишен театър.

# 66
  • Мнения: 10 635
Не ми пречи ако няма следващ път. За толкова години сме минали през всички варианти за подаръци, с повод, без, с предварително проучване, с питане, с водене  в магазина.  В неделя си говорихме кой какво иска и за какво мечтае. Тъй че не е като да съм си мълчала.
Предпочитам да няма никакви подаръци, отколкото да има неуместни такива.
Сама мога да си купя всичко, от което имам нужда или което той би могъл да ми купи.

# 67
  • Мнения: 364
 
Но нямам намерение да щадя ничии чувства, щом никой не си е направил труда да пощади моите.


Чудесно. Точно така се изграждат хубавите връзки. Ще ни бъде интересно да узнаем и за развитието, ако не е неделикатно.

Ами да, така се изграждат - със споделяне. Споделяне на това, кое ни прави щастливи/нещастни, весели/тъжни, доволни/недоволни. Останалото за мен е театър, който нямам намерение да играя в собствения си дом. На момента може да му стане криво, ама следващия път колко ще е доволен и той като види блясъка в очите ти, когато наистина те е изненадал.
Горното не важи за тези, които могат да четат мисли, останалите си споделяме Mr. Green
Или когато просто няма следващ път  newsm78

За собствения си мъж ли говориш, защото аз говоря за моя.
Не се заяждам. Ама не ми харесва логиката ти да си мълча, щото нямало да има следващ път. То така трябва да го приема, че е най-велик и прави всичко по най-правилния начин, щото видиш ли ще го обезкуража да прави каквото и да било.
Както и да е...
Хората са различни и реагират по различен начин. Всеки си познава половинката и решава как да постъпи в такива ситуации.

# 68
  • Мнения: 364
Добре, де Ваня, не е ли  100 пъти по - лесно да си споделяте ама не чувства, а желания.
Например вместо 10 пъти да му критикуваш нещата дето ти ги купува, и да го чакаш да се сети какво би ти харесало, просто да му кажеш - Аз харесвам това и това, ако искаш да ме зардваш купи ми ей това.
Лесно и бързо, и без драми.
Другото за мен е излишен театър.

Тов написах в първия си пост по темата.
На едно и също мнение сме Hug

# 69
  • София
  • Мнения: 9 517

За собствения си мъж ли говориш, защото аз говоря за моя.
Не се заяждам. Ама не ми харесва логиката ти да си мълча, щото нямало да има следващ път. То така трябва да го приема, че е най-велик и прави всичко по най-правилния начин, щото видиш ли ще го обезкуража да прави каквото и да било.
Както и да е...
Хората са различни и реагират по различен начин. Всеки си познава половинката и решава как да постъпи в такива ситуации.

Не, говоря за себе си - ако реагират така на подарък, който съм избирала, мислила съм, че ще донесе радост и т.н. изобщо няма да подаря втори път, пък ако ще да съм избрала най-големия боклук  Peace

Зигизаги, сигурна ли си, че кризата в отношенията ви е отминала? Или поне за теб отминала ли е?

# 70
  • Мнения: 21 512

Хората са различни и реагират по различен начин. Всеки си познава половинката и решава как да постъпи в такива ситуации.


   Моята половинка такова нещо ще я огорчи. Както и мен еквивалентно отношение. Освен това мъжът ми не е дете, та да го възпитавам на принципа проба и грешка.
   А да върна демонстративно направен ми подарък е направо сконфузващо и обидно. Но може пък други отношения да го понесат без проблем и даже да разцъфтят. И по-странни неща са ставали. Laughing

  Най умното е наистина всеки да си казва или заедно в магазина... както и всички правим. Но сме имали и теми защо така ни дават пари , а не отгатват желанията ни... Joy

# 71
  • Мнения: X
   Наистина ли не разбираш? Все едно ти да му подариш най хубавия костюм, защото разбираш от дрехи, а неговите стари дънки не подхождат толкова на тоя готин мъж, колкото новите елегантни дрехи - респективно скъпарският телефон с инсталирани всички екстри. И той да се жали, че си иска старите дрехи и не го уважаваш, щото трябва да го познаваш и да знаеш какво обича.
Май ти не разбираш?    Mr. Green
Я си представи ,че живееш в такава среда,че никога не ти се налага да ходиш по приеми,балове ...и изведнъж мъжа ти,за да те зарадва след сериозна криза в отношенията, се появява със страхотна бална рокля за 2000 лв .
Е,кажи ти колко ще й се зарадваш,при положение ,че обичаш спортно облекло, дори и официално, никога не ходиш на такива места и шанса изобщо да облечеш някъде тая рокля е 1/1000 000?
Същата работа е с костюма.Аз обичам мъже в костюми,но моя мъж не носи.Освен на сватба.Ама вече и на такива места ходи със спортни облекла.Ако му подаря костюм ,най-много да предизвикам повдигане на вежди.
Как може да се зарадва на нещо,което няма да облече?
Или друг пример:Мъжа ти не може да плува,ама понеже ти си гмуркачка,му подаряваш и на него водолазен костюм.С идеята да се зарадва и да се научи да плува...ама може той да не обича водата...Е,ти като знаеш ,че не обича водата,ще го караш ли насила?

# 72
  • Мнения: 10 635
Kраси,
ще се гмуркат, как иначе? Нали ако не го правят ще обидят миличкият и свестен мъж, който им е купил такъв страхотен подарък.
Няма как аз да си подтискам отрицателните чувства, които той ми причинява с необмислените си действия, за да не го откажа миличкия да ми подарява подаръци за цял живот.
Дзвер , не е отминала кризата ни, но това допълнително ме раздразни, защото при последния сериозен разговор ми се каза, че разбира моята гледна точка и моите нужди, и ще се старае повече в отношенията ни. И 3 дни по-късно - егоцентричен подарък.

# 73
  • Мнения: 884
Краси, нали се сещаш , че ако същата ситуация се повтори с различни персонажи-напр. свекърва-снаха, тука мненията ще са малко по-различни-какво ли не сме чели...за подарявани ненужни подаръци. Ама нали сега става въпрос за нещо скъпо, да го взема авторката и да бяга.
 Значи  "гадаенто" и "четенето на мисли" може да се прилага според мен в първите няколко месеца, но след толкова години брак...Да ги наречем необмислени подаръци, което /май се повтарям/ е обидно от толкова близък човек.

# 74
  • Мнения: 127
Че драматизираш е явно, но не знам дали е излишно. Само вие двата си знаете семейните отношения.
Не мисля че е правилно да сравняваш телефона с боята за коса и крема против бръчки. Той все пак не ти е подарил електрическа самобръсначка. След като човека е супер запален по техниката е нормално да си мисли че ще те зарадва с този подарък. Все пак според мен е важен жеста, а и е искал да е изненада, нали така? Приемаш, ползваш и продължаваш на татък. Такъв е живота. Има много по страшни отношения от неправилно подбран подарък. Сещам се на една позната за рожденния ден и бяха подарили газова бутилка за котлона е тя издивя, вярвай ми не си в толкова онеправдана позиция.
След като си мислиш, че за толкова години мъжа ти не ти познава. Ей това вече е съвсем друг въпрос! Помисли над него конкретно и само ти самата можеш да си отговориш на някои въпроси. Успех!  bouquet

# 75
  • Мнения: 21 512
   Хубаво де, примерът ми не е подходящ, визирах примерно жената  да разбира от дрехи а мъжът и да ходи с костюм. Съотносимо е към всякаква друга вещ, когато единият подарява нещо което е от неговата област, най-доброто е, и е с утилитарно предназначение. Телефона в края на краищата е нещо, което при всички случаи може да се ползва.
   Обаче за водолазния костюм може да се сметне и като подкана да сподели с мен прекрасния подводен свят...  респективно - чудесата на телефонните екстри.

   Но всичко е въпрос на нагласа - теле под вола винаги може да се намери, а също и един куп зяпачи да потвърждават - теле е, теле е. Не знам от какво е предизвикана кризата в отношенията ви, но неприязънта е видна и далеч надхвърля повода. В този смисъл, очевидно че си права. Никой от нас не знае по-добре от самата теб ситуацията в семейството ти. Ние ти отговаряме изхождайки от собствените си, така че няма как да получиш меродавен отговор, а от мен явно и такъв, който да ти хареса. Няма как да ти кажа че постъпката на мъжа ти е ужасна - извън контекста на другите ви отношения, не е.

Последна редакция: чт, 18 ное 2010, 13:53 от Iris04

# 76
  • София
  • Мнения: 9 517
Дзвер , не е отминала кризата ни, но това допълнително ме раздразни, защото при последния сериозен разговор ми се каза, че разбира моята гледна точка и моите нужди, и ще се старае повече в отношенията ни. И 3 дни по-късно - егоцентричен подарък.
Извинявай, че ти се меся, но според мен точно кризата е виновна за реакцията ти  Peace

Дали ако не бяхте в криза, нямаше да отминеш с махане на ръка подаръка?

Мисля, че трябва да си помислиш за отношенията ви, а не за телефона, но ти си го знаеш това  Peace

# 77
  • Мнения: X
Цитат
Значи  "гадаенто" и "четенето на мисли" може да се прилага според мен в първите няколко месеца
И аз това си помислих...В началото на една връзка още не познаваш добре другия,а и може да искаш да го впечатлиш с познания,финанси,някак по го разбирам.Но след 15-17-20 години заедно да не вземе предвид какво обичаш и какво би те зарадвало ,особено след криза, както е в случая и той явно се опитва да печели точки в своя полза...ами ,глупаво е!
Когато ние сме се скарали за нещо,дори и дребно,и мъжа ми се чувства виновен,и иска да ме омилостиви, се появява с нещо ,което обичам-букетче полски цветя,или любимите ми шоколадови бонбони,или както писах вече-обици...малко маниачка си падам по тях.
Това разбирам аз като жест към мен, а не жест ей така ,между другото.

# 78
  • Мнения: 182
В крайна сметка е подарък, приеми го и толкова. Ако ти е скъпо или няма да го използваш върни го и сложете точка. Няма драма, няма проблем. Все пак е искал да те изненада. Не бъди груба. И да....ДРАМАТИЗИРАШ ИЗЛИШНО.

# 79
  • Мнения: 10 635
Естествено, че може да се ползва. Но не и да ме зарадва и да ми покаже, че го е грижа за мен.
Аз лично няма да го ползвам. Наречете го инат, но всеки път ще ми напомня за егоистичната му постъпка и негативните емоции, които ми е създал.
Не, благодаря. Ще си ползвам любимата нокиа без андроид и другите 2 служебни телефона, чиято обща пазарна стойност клони към нула, а функциите им се изчерпват в осъществяване на разговор. Всъщност сега се сетих, че той ми подари и Нокиа-та преди години. Ама тогава ми се прецака телефона и тя беше избрана съвместно. Той само я плати.
Дзвер ,
права си. Затова не си замълчах и не изиграх пиеската колко хубав телефон. Защото той трябва да почне да се съобразява с някои неща, а това е поредното доказателство, че не го прави.

# 80
  • София
  • Мнения: 9 517
Дзвер ,
права си. Затова не си замълчах и не изиграх пиеската колко хубав телефон. Защото той трябва да почне да се съобразява с някои неща, а това е поредното доказателство, че не го прави.
Щом ти го чувстваш така - желая ти успех   bouquet

# 81
  • Мнения: 22 453
Че е драма, драма е.....
Човека в крайна сметка е искал да те зарадва.....и за повечето мъже е нормално да не знаят какво точно харесват жените им, ако ще и 50години да са били с тях.
Ще започнеш да си харесваш телефона....

# 82
  • Мнения: 1 174
Дзвер , не е отминала кризата ни, но това допълнително ме раздразни, защото при последния сериозен разговор ми се каза, че разбира моята гледна точка и моите нужди, и ще се старае повече в отношенията ни. И 3 дни по-късно - егоцентричен подарък.
Извинявай, че ти се меся, но според мен точно кризата е виновна за реакцията ти  Peace

Дали ако не бяхте в криза, нямаше да отминеш с махане на ръка подаръка?

....

Вярно е това  Peace и аз така подозирам  Wink
Аз имах подобна ситуация и понеже се познавам знам, че ако бях по принцип сърдита за нещо или бях в някаква фаза /по пълнолуние например  Crazy/ нямаше да му се размине така леко на моя мъж, но понеже ми беше леко и спокойно на душанта, реших че ще постъпя великодушно.
Остави тая работа, колко те познава мъжа ти ти си знаеш най - добре. Възможно е също да те познава много добре, но с тоя подарък да опитва да те критикува, че не си такава или онакава.
А най - вероятно е нищо да няма предвид, а просто да му се е сторило супер идея да ти подари телефон, без грам задна мисъл, мъжете са способни на подобна глупост.
Нали знаеш оня виц дето мъжа ходи угрижен и замислен, мълчалив, жената си сглобява някакви сценарии наум за изневери и какво ли не, а се оказва, че мъжът просто има запек  Laughing
В тоя смисъл: ние сами сме си виновни за драмите, не за случките в живота ни, а за драматизирането им.  
Нали осъзнаваш как звучи отстрани: Мъжът ми ми подари нов скъп телефон, как може да е такова говедо и да ме нарани така  Laughing

# 83
  • Мнения: 1 473
Да, за поред път се убеждавам, че е много гадно да се разминаваш с желанията си.
Стига да знаеш какво искаш  Simple Smile
Аз лично често не знам какво искам и за това не се изненадвам, че съпругът ми също не знае аз какво искам.
Приемам подаръка не като стойност и значение, а като жест, като внимание и знак на обич - той е мислил за мен, искал е да ме зарадва и накара да се усмихна. Не си е купил нещо за себе си, а за мен.
Това, че  предметът може да не ми трябва или да не ми харесва са подробности без значение.
Човек не може да има всичко и когато го разбере може да има много.

Виж, отношенията между теб и съпругът ти никога няма да излязат от кризата, ако не си склонна на компромиси.
А компромис с нов модел телефон, смятам всеки може да направи.
Разбира се, ако жертвата ти се струва прекалено голяма, откажи телефона и край.

# 84
  • Мнения: 10 635
А компромис с нов модел телефон, смятам всеки може да направи.
Разбира се, ако жертвата ти се струва прекалено голяма, откажи телефона и край.
Компромис с телефон всеки може да направи.
Обаче компромис с липсата на всякаква мисъл за това, което би ме зарадвало и купуване на нещо, което всъщност той желае да притежава, не мога да направя. Като иска да си купи нов телефон-да си купи. Като иска да ме зарадва - да ми купи нещо, което ще зарадва мен.
Преди време така ми подари ай под или някаква подобна джаджа за слушане на музика. Само той я използва. Е, на кого я подари?

# 85
  • Мнения: 1 174
А, значи не му е за пръв път подобен подарък.
А ти първия път как реагира ? Щото ако тогава ясно си му казала /показала / обяснила какъв е проблема с направения подарък, би трябвало да е схванал идеята  Thinking

# 86
  • Мнения: 10 635
Първият път не му обърнах специално внимание. Просто не го използвах. Но то беше нещо, което дори не знаех, че съществува и да кажем, че не е знаел отношението ми към подобен род техника. А и него просто ми го донесе. Не е било с предварителна подготовка, с желание да ме изненада и направи щастлива. Видял го някъде, купил го и ми го донесъл. А за този телефон е мислил два дни, сравнявал модели и тн. И то при положение, че много добре знае, че не ме вълнуват телефони. Дори си мисля, че лятото нещо ми говореше за нов телефон и аз му казах, че с тези съм си о.к. Но при всички случаи многократно съм изразявала мнението си, че телефонът служи за говорене и грам не ми дреме дали ми отива на имиджа.

# 87
  • Канада
  • Мнения: 264
Явно кризата при вас не е отминала, а се задълбочава.
Аз лично си мисля, ако отношенията със съпруга ми са обтегнати, и той ми подари ненужно скъп телефон, също бих се подразнила.
Но сам по себе си, този подарък е супер коол Simple Smileнищо, че не си падаш по телефони.
Според мен не е искал да те засегне.

# 88
  • Мнения: 39 388
Не разбирам драмата в случая. Ако бях на твое място щях да му дам телефона и да приключа въпроса .
Ако имате излишни пари иди си купи нещо по твой вкус .

# 89
  • Мнения: 10 635
Не разбирам драмата в случая. Ако бях на твое място щях да му дам телефона и да приключа въпроса .
Toчно това и направих.

# 90
  • Мнения: 4 651
Яяя, си сложи една хубава усмивка на лицето и се радвай на живота Simple Smile. Мъжете са едни големи деца, искал е да е изненада и за да не издъни е избрал нещо, което ще може да избере да е хубаво, защото разбира от него. Да направил си е подарък в известен смисъл, защото се е изкефил на процедурата "проучване-избиране-поръчка-доставка" и защото ще го разцъква две, три вечери след като ти го е подарил, но какво от това? Ако искаш подарък, който ще ти хареса, просто си кажи какво искаш. Това с подаръка- изненада, които ще е съвършен е като принцовете в приказките.

Че ти е избрал кофти телефон не значи, че оправянето на отношенията е било заблуда. По- скоро твоята реакция е меко казано странна, ако толкова държиш на мъжа си, не мисля че е трябвало да правиш цялата сцена на разочарование.

# 91
  • Мнения: 2 563
На мен ми е много трудно да избирам подаръци на мъжа ми, както и той на мене. Подарявал ми е ужасни неща, и аз на него също. На един рожден ден ми подари игрива нощничка, която не става за нищо освен за сещате се. Не съм се сърдила.

Много е грешно да очакваш, че партньорът ти трябва да може да ти чете мислите и да ти познае желанията. Кажи си какво искаш или покажи по някакъв начин. Наистина е чудесно, ако те изненадат перфектно, но ако не стане, не значи, че не те обичат.

# 92
  • Мнения: 25 669
Виж, ако мислиш да го изхвърляш този телефон, ъъъъ, такова... newsm56
Мога да те отърва от него.
Офертата важи и за мъжа. Ако се сещаш какво искам да ти намекна...

# 93
  • Мнения: 472
Мисля,че не драматизираш...
След толкова години брак да не те познава пък хич  ooooh! Все си мисля,че би трябвало да знае кое може да те зарадва...

# 94
  • Мнения: 613
Драматизираш. Разбирам, защо си разочарована, но .... не си ли представяш, че въпреки, че съпругът ти те познава му е трудно да ти избере подарък такъв, че да е сигурен че ще го харесаш. И за това е решил да ти купи нещо, което поне е сигурен, че е качествено. Между другото, аз за Нова година получих подарък - телефон. И аз не го исках, но сега съм много доволна. Открих че наистина до сега съм се мъчила с телефоните си /които винаги аз съм избирала, но само като дизайн/, а сега дизайна може да не ме впечатлява толкова, но пък апарата е железен и съм много доволна.

# 95
  • Мнения: 17 546
Разбирам защо ти е криво и постъпваш както би постъпила всяка нормална жена Laughing Hug
Не разбирам как може да не се зарадваш на такъв телефон, но аз съм по телефоните като мъжът ти. Blush

Не мисли обаче, че това е с умисъл. Ние, жените никога няма да разберем странното мислене на мъжа, но трябва да знаеш, че това за него е най-огромния жест, на който смята, че е способен в момента, така че - прости му шантавия (в твоите очи) ентусиазъм и избор на подарък. Направил го е с най-искрени чувства, повярвай ми и вероятно е напълно изумен, че не оценяваш подаръка. И е съвсем откровен, не се преструва. Поговорете, върнете телефона, защото не е нужно да влагате немалко средства в нещо, което е нежелано (ех, де да беше мой... Heart Eyes ) и се успокой. Наистина, направил е този избор най-малко с идеята да те обиди, но той е просто... мъж. Wink

# 96
  • Мнения: 5 173
Я го дай този Андроид към мен, че се влюбих в един, ама цената му...

# 97
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Няма никакъв драматизъм. Само чисто откровение на разочарована жена...
Аз бих реагирала точно така.
Всъщност от години не си разменяме подаръци ("изненадки") с моя мъж, именно да не се дразним. Всеки сам си купува нещата, които го кефят и не очаква нищо от отсрещаната страна.

# 98
  • Мнения: 100
Според мен не само драматизираш, но и проявяваш неуважение към съпруга си. Колкото и да си разочарована и т.н.т. според мен си и толкова невъзпитана. Подаръците винаги трябва да се приемат с усмивка и благодарност, защото жеста е по-важен. И на мен много пъти са ми подарявали неща, от което нямам нужда, неща, които дори ну ползвам, но никога не съм си позволявала да се покажа разочарование, още по-малко да не го приема с благодарности.

# 99
  • Мнения: 884
Добро утро!
 Какво стана снощи? Аз не можах да заспя /по други причини/, и си мислех как се променяме с годините-дори вкусът ни за подаръци изглежда става друг.
 Спомням си първия подарък без повод от съпруга ми. Обади ми се да го чакам, носел ми подарък-тогава пътуваше из  страната по работа. Аз като се размечтах, едва го дочаках от нетърпение. Като си видях подаръка , направо ревнах-чифт от онези топлинки /преди 13 години се случва това/-огромни, пинкови на цвят, с форма на прасенца.Направо онемях-това ли беше изненадата?! След този случай започнах да получавам само златни бижута-с повод и без повод, направо ме зарина. Отначало  се ласкаех от скъпите подаръци, по чисто снобски причини, аз иначе злато мразя да нося. След още няколко години се озъбих ,че повече злато не искам , не ме кефи, не ме изненадва, не го ползвам.Изглежда така съм го объркала, че сега сме на етап , в който ако чуе ,че много искам нещо, ми дава пари да си го купя.
 Да не е станало и при вас същото -след евентуални проблеми и изяснявания човекът просто да не е много наясно как точно да те зарадва?

# 100
  • Мнения: 10 635
Наложи се 30мин да обяснявам какво точно ме е обидило в жеста му. Казано ми беше, че той отдавна искал да ми купи телефон, така бил решил. Знаел, че няма да му се изкефя, ама така си бил намислил, не предполагал, че ще ме засегне. Драмата дойде от момента, в който се случва. Ако си бяхме в нормални отношения, щях да махна с ръка и да отмина. Но като се прави като подарък за сдобряване ми дойде малко в повече. Още повече, че ми се изтъква отново неговото решение, а не желанието да ме зарадва и да направи нещо за мен. Та човекът просто искал да ми купи нещо хубаво според неговите критерии. Не ми купил парфюм щото съм имала. Ами да, имам 3 парфюма (Бижу, не припадай, просто са всичките по 100мл и бавно свършват като ги ползвам едновременно) и 3 телефона Grinning
Както и да е, драмата свърши.

# 101
  • Мнения: 884
Късмет от тук нататък с отношенията! Драмите си имат и позитивна страна,убедена съм, но не мога да го обясня-неща, които са ме докарвали до рев и лудост, след време ме разсмиват   bouquet.

# 102
  • София
  • Мнения: 9 517
И от мен късмет, но ме гложди от вътре, какво стана с телефона, в крайна сметка  newsm78

# 103
  • Мнения: 10 635
Ами детето май има шарка, та се съсредоточихме върху него и зарязахме телефона.  Grinning

# 104
  • Мнения: 21 512
Наложи се 30мин да обяснявам какво точно ме е обидило в жеста му. Казано ми беше, че той отдавна искал да ми купи телефон, така бил решил. Знаел, че няма да му се изкефя, ама така си бил намислил, не предполагал, че ще ме засегне. Драмата дойде от момента, в който се случва. Ако си бяхме в нормални отношения, щях да махна с ръка и да отмина. Но като се прави като подарък за сдобряване ми дойде малко в повече. Още повече, че ми се изтъква отново неговото решение, а не желанието да ме зарадва и да направи нещо за мен. Та човекът просто искал да ми купи нещо хубаво според неговите критерии. Не ми купил парфюм щото съм имала. Ами да, имам 3 парфюма (Бижу, не припадай, просто са всичките по 100мл и бавно свършват като ги ползвам едновременно) и 3 телефона Grinning
Както и да е, драмата свърши.


Видя ли Grinning Късмет да минава леко шарката,и с всичко останало Hug

# 105
  • София
  • Мнения: 9 517
Ами детето май има шарка, та се съсредоточихме върху него и зарязахме телефона.  Grinning
Да минава леко шарката на детето, пък ако решиш да се освободиш от телефона, и аз се нареждам на опашката  Wink

# 106
  • Мнения: 1 894
Драматизираш. На второ четене телефона ще ти хареса. Според мен той просто иска да ти покаже хубавата страна на нещо, което му харесва. Понякога не харесваме неща не защото не бихме ги харесали, а от инат, че трябва да е нашето. Ти искаш той да почне да те разбира. Ми почни и ти де.

# 107
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Изпадала съм в сходна ситуация, реагирах по сходен начин.

Ако това те успокоява, не си сама в мислите и съжденията си.

# 108
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Аналогична ситуация за годишнината от сватбата ни. И то след научно-популярния филм "Сексът и градът-2", където имаше същата ситуация, която и аз така коментирах.

Не можете да си представите изненадата и очудването ми след тържественото и патетично връчване за заветната кутия. Очаквах бижу, така си и бях казала, а получих супер-пупер-навъртян телефон с не-знам- си- к'ви опции, който не ми е потребен, а и доста трудно разучих. Ами, гадно е.
Подаръкът е личен. Би трябвало да е това, което е желано от надарявания, а не от мечтите на дарителя.

Не драматизираш. Отново ти се показва, че твоите желания нямат значение.

# 109
  • Мнения: 10 635
Не драматизираш. Отново ти се показва, че твоите желания нямат значение.
Точно това му казах и аз.

# 110
  • Мнения: X
Разбирам защо ти е криво и постъпваш както би постъпила всяка нормална жена Laughing Hug
Не разбирам как може да не се зарадваш на такъв телефон, но аз съм по телефоните като мъжът ти. Blush

Не мисли обаче, че това е с умисъл. Ние, жените никога няма да разберем странното мислене на мъжа, но трябва да знаеш, че това за него е най-огромния жест, на който смята, че е способен в момента.....
Не знам как ги разбирате вие жестовете...но какъв жест е това?
На мен хич не ми дреме за телефони,дори мога и без такъв /ама се налага да ползвам   Mr. Green  / , а той ми подарява последен модел телефон?
Снощи казах на мъжа ми за темата...Неговият коментар:
"Да взема за Нова година да ти подаря последния модел на Тойота,какво ще кажеш?!"    Grinning
Аз не се интересувам от коли ,нямам книжка и нямам намерение да се уча да карам кола.
Та това жест към мен ли е или към него?
 Laughing

# 111
  • Мнения: 39 388
Краси, ако и ти направиш същата тема за тойотата да знаеш че съм първа на опашката .
В знак на благодарност ще те возя до откат  Mr. Green 

# 112
  • Мнения: 10 635
Kраси, и аз си мислех нещо подобно. Имам морска болест, мразя вода, кораби, лодки. Имам супер богато гадже, което ми подарява остров насред океана. Пускам тема във форума. И всички ми казват - я гледай ти какъв страхотен, щедър мъж имаш, пък си седнала да се оплакваш.
Ти му кажи да ти подари Тойотата, но към нея да има и готин шофьор на разположение. Twisted Evil
 Истината обаче за моя случай е в поста на Богиня. Мисля, че след снощния разговор, ще има полза от "драмата". Определено го накарах да се замисли за моята гледна точка. Сега иска да ме води по магазини да ми купувал каквото си поискам Simple Smile

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Абе направо вземи да продадеш телефона и с паричките си купи нещо и го наречи подарък от мъжо.

# 114
  • Мнения: X
Ти му кажи да ти подари Тойотата, но към нея да има и готин шофьор на разположение. Twisted Evil
Точно това му казах :Че колата трябва да върви с личен шофьор.....     newsm48
Иначе не е никакъв подарък...    Laughing   

# 115
  • Мнения: 1 894
по-лошото на това да получаваш подаръци, не е ли да не получаваш, а не да получаваш каквито не трябва?  Laughing

# 116
  • Мнения: 11 932
Да ви кажа какъв виц ми каза днес мъжът ми, може и да го знаете.
"Как започвали семейните скандали.Жената казвала-искам за годишнината нещо красиво, лъскаво и да вдига за секунди от 0 до 100.И мъжът и купил---кантар."

По темата-Драматизираш и то много подчертано.Защото мислиш през проекцията на предходните недоразумения , а за мъжа ти, вярвам ,това съвсем "отделни казуси".

Познато ми е, мъжът ми също ми е купувал скъпи телефони, без въобще да ме интересуват ,но от др.страна ако не беше той вероятно и досега да съм с един дърварски модел, килограмов. Simple SmileНо за него , както и за всеки средностатистически мъж е в пъти по-лесно да се ориентира сред хубавите модели телефони, отколкото сред романтичните оферти за пътешествия или в изключително сложния и тотално объркващ свят на бижутата...

Моят мъж ако не му намекна /или дори директно да кажа/ какво точно искам едва ли ще се досети.
От др. страна прекалено прозорливите мъже си имат др. недостатъци, абе имам си такива колеги, познато ми е откъде идва прозорливостта, ами мерси!

Бързо оздравяване на детето! Hug

# 117
  • Мнения: 901
Не драматизираш. Отново ти се показва, че твоите желания нямат значение.
Точно това му казах и аз.

Значи изобщо не сте преодолели "тежката криза в отношенията".
Телефони някакви глупави ще ти подарява.
Развеждайте се.

# 118
  • Мнения: 17 546
Не ми купил парфюм щото съм имала. Ами да, имам 3 парфюма (Бижу, не припадай, просто са всичките по 100мл и бавно свършват като ги ползвам едновременно) и 3 телефона Grinning
Както и да е, драмата свърши.
Що да припадам? Rolling Eyes Аз имам поне десет по 100 мл. и още 20 по различно от 100 мл. количество и мъж ми пак парфюм ми купи за РД. Laughing Ама го заведох и казах - Този!, за да няма недоразумения. Wink

Важното е, че драмата свърши! Hug

Сега иска да ме води по магазини да ми купувал каквото си поискам Simple Smile
Моят мъж като отсъства сума време или изплещи нещо, което ме ядосва, винаги ме води по магазините да ми купел нещо, което много съм искала. Пък аз вече си имам всичко и не искам нищо, ама явно си въобразяват, че така изкупват всички грехове. Laughing

# 119
  • Мнения: 10 635
Значи изобщо не сте преодолели "тежката криза в отношенията".
Телефони някакви глупави ще ти подарява.
Развеждайте се.

Идеално, четеш ми мислите направо. Обаче... нали съм си хитруша, така и не се омъжих за него.

Последна редакция: пт, 19 ное 2010, 22:56 от zigizagi

# 120
  • Мнения: X
Цитат
Моят мъж ако не му намекна /или дори директно да кажа/ какво точно искам едва ли ще се досети.
Ами в това е част от проблема...   Peace
Авторката е намеквала,дори казвала какво обича, какво харесва, какво иска...и ПАК НЕ СЕ СЪОБРАЗЯВАТ с желанията й!    Peace

Когато един мъж не се сеща какво точно да купи сега,о.к.,преживява се.
Ама когато си казала какво обичаш,и какво искаш,пък  той грам да не се съобрази с желанието и мнението ти,за мен е показателно,че хич не го  интересува какво искаш ти ...

Е,в такъв случай как да се зарадвам на какъвто и да е подарък?    Shocked  

# 121
  • Мнения: 901
Значи изобщо не сте преодолели "тежката криза в отношенията".
Телефони някакви глупави ще ти подарява.
Развеждайте се.

Идеално, четеш ми мислите направо. Обаче... нали съм си хитруша, така и не се омъжих за него.

Не те разбрах, разделихте ли се в крайна сметка?

# 122
  • Мнения: 10 635
Не, шегувах се. Мислех, че и ти се шегуваш Peace

# 123
  • Мнения: 901
Не, шегувах се. Мислех, че и ти се шегуваш Peace

То аз си се шегувах, ама не разбрах, че и ти се шегуваш.
Заплетено стана.
Виж, най-вероятно този човек все така ще ти подарява хубави, но не мечтани неща, защото мъжете са малко глупави, всъщност.
Остава само да си прецениш дали наистина ти се драматизира или пък има други неща,  заради които държиш да бъдеш с тоз глупав (по дифолт) човек.
Вярвам, че ако наистина ще искаме да сме разбрани във всеки детайл и да са ни слушали през цялото време, и това е най-важното за нас, ще трябва да си изберем за партньор .... жена. Ама тогава няма да е така интересно.

# 124
  • Мнения: 230
Леле.... Shocked..драматизация с етюди Mr. Green
...Та така все сме недоволни... Party

# 125
  • Бургас
  • Мнения: 372
Ами донякъде драматизираш...Разбирам те напълно,че ти е станало неприятно и обидно,че за 17г. не е запомнил от какво се интересуваш,какво харесваш,какво ще те зарадва..Това е нормално и на мен би ми станало неприятно,но не е чак такъв проблем.След като за 17г. нещата не са се променили просто недей повече да се надяваш,че ще оцели това,което ще ти хареса,така поне няма да се разочароваш  Laughing Peace

# 126
  • Мнения: X
Брей, горката ССФ!
Подаряват й айфони, скъпа техника и всякакви джаджи, пък тя обидена. Тия мъже са големи простаци, да знаете!
Развеждайте се овреме, че после, цял живот с айфони и тежки семейни кризи. Е, освен ако не оправите нещата с листенца, рози, вино и книжка с късметчета за всеки ден.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green 

# 127
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Брей, горката ССФ!
Подаряват й айфони, скъпа техника и всякакви джаджи, пък тя обидена. Тия мъже са големи простаци, да знаете!
Развеждайте се овреме, че после, цял живот с айфони и тежки семейни кризи. Е, освен ако не оправите нещата с листенца, рози, вино и книжка с късметчета за всеки ден.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green 
Не е лесно единствените ти подаръци да са комплект тенджери и дезодорант Дива река.

# 128
# 129
  • Мнения: X
Виж, най-вероятно този човек все така ще ти подарява хубави, но не мечтани неща, защото мъжете са малко глупави, всъщност.

Ейй,ама добре ви обработват тези мъже....    Joy
Да ти кажа,хич не са глупави.Доста са умни и хитри всъщност!   Peace
Къде-къде по-лесно е да кажеш "Хич не разбирам от подаръци...бижута,бельо,гримове и парфюми!"   и да минаваш метър при всеки повод.Вместо да мислиш,да търсиш, да обиколиш някой и друг магазин, за да зарадваш жена си.
Има и мъже,които наистина нищо не разбират.Но болшинството минават метър...И защо не? След като номерата им минават....!     Mr. Green
А вие се заблуждавайте,че те ,милите ,искат да ви зарадват,ама ,на видите ли ,нищо не разбират от подаръци...    Joy   

# 130
  • Мнения: X
Брей, горката ССФ!
Подаряват й айфони, скъпа техника и всякакви джаджи, пък тя обидена. Тия мъже са големи простаци, да знаете!
Развеждайте се овреме, че после, цял живот с айфони и тежки семейни кризи. Е, освен ако не оправите нещата с листенца, рози, вино и книжка с късметчета за всеки ден.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green 
Не е лесно единствените ти подаръци да са комплект тенджери и дезодорант Дива река.

Мда, и дезодорант Зелена ябълка, както и крем Здраве.

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Е поне е подарил нещо. Вчера ми се оплака една приятелка, че нейният не се сеща и 1 листенце да й подари, а са заедно само от 2 г, млади-млади.

# 132
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Моята приятелка носи само сребърни бижута, а нейния хубостник й подари златен пръстен.
А моят ми подари златна гривна, същата, каквата купил на майка си, `щото тя си я е избрала, понеже и пасвала на колието. А мен ми пасва на ... очите.  Tired Знаете ли колко пъти ми се искаше да я "Изгубя", "скъсам" и пр.
Гласувам с две ръце за крема за разкрасяване и боята за коса. И аз на моя ще му купя боя за коса. Той, горкия, коса даже няма.  Peace Венсеремос! Ще победим!

# 133
  • Sf
  • Мнения: 978
Колко от нас ще уцелят комплект въдици или някакви ключове за колата? Хайде сега, подарил й златно украшение, пък тя носела сребърни.  Crazy

# 134
  • Мнения: 25 669
Моята приятелка носи само сребърни бижута, а нейния хубостник й подари златен пръстен.

Мискинин!  Sick
Да се разведе веднага!  Naughty

# 135
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 519
Колко от нас ще уцелят комплект въдици или някакви ключове за колата? Хайде сега, подарил й златно украшение, пък тя носела сребърни.  Crazy

И въдиците, и комплекта ключове ги уцелвам от раз.  Mr. Green
Ама завалията, ако не му кажа, никога няма да уцели какво да ми купи и да ме зарадва.
Затова - право куме та в очи. Искам това и това. Кратко, точно и ясно.  Crazy

# 136
  • Мнения: 1 174
Колко от нас ще уцелят комплект въдици или някакви ключове за колата?
.....

Аз не бих могла, и съм го написала. Достатъчно неизползвани от мъжа ми подаръци имаме прибрани - часовник, колан, портфейл, калъф за телефон, поставка за телефон за колата, комплект ключодържател, запалка и писалка, доста блузи, няколко парфюма, няколко чифта боксери.
Дълъг списък, а ? Той се натрупа от времето около 2 години, през което си блъсках главата какво да му подаря. Сега просто казвам: "Какво искаш за рождения ден ?" и той отговря: "Ей оная дрелка на Блек енд Декер, толкова оборота, с куфарче и нам си какви боркорони към нея  ooooh!" или "Харесал съм един телефон ама като часовник се носи на ръката, с тъч панел и не знам какво си" и оттогава песен.
Имайте предвид, че за един рожден ден си пожела и си избра цвете. В саксия. Никога не би ми хрумнало.

# 137
  • Мнения: 619
Да и аз те разбирам,че си е за ядосване.
Но не си хаби нервите толкова има къде, къде по-важни неща Simple Smile
Моят мъж пък учудващо ме слуша и примерно за този рожден ден.
Ми купи нещо дето хем е по неговата част ,а аз много исках.
Дигитална фоторамка  hahaha .Аз бях вметнала,че имам голямо желание да имам такава.
Аз за неговия бях взела разни джаджи за колата .
Обичам практичните подаръци, и предпочитам да го питам вместо да гадая и да е нещо, което ще му послужи.

Общи условия

Активация на акаунт