Драматизирам ли излишно?

  • 10 494
  • 137
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 539
Довечера ще му купя най-революционния крем на Ести Лаудер против бръчки и боя за коса, защото смятам, че не му отива на имиджа да има бръчки и да ходи с прошарена коса.
Сега по-ясна ли съм?

Ясна си. Направи го!  newsm10

Ако продължавате да си правите на пук,кризата в семейните ви отношения ще продължи по всяка вероятност.Това е преценил,това е купил.Приеми го.
А ти ако смяташ че му е нужен крем го вземи,но не за да се доказваш че си права.
Аз на моя мъж му взех крем за околуочен контур и си го ползва Peace.По важно е че го прие не със сръдни,а с кеф.Това не означава че е луд на тема кремове,просто му е драго че мисля за него.

# 16
  • Мнения: 884
Абстрахирайте се от фактора "цена", и се замислете върху предназначението на подаръка.
jeni80 , а може би кризата им е точно по тази причина-често слагане на маски и много премълчаване /zigizagi -извинявай, ако не е така, просто давам пример и предполагам  bouquet/.
 

# 17
  • Мнения: 3 611
Аз също бих се рaзочaровaлa. Не бих моглa и дa го скрия.
Не може човек с когото живееш нaм колко си години, дa не знaе кaкво хaресвaш или и дa знaе, все едно му е през онaя рaботa. Кaкто в случaя де. Пълно неувaжение и незaинтересовaност.

От години пия кaфето с мляко без зaхaр. И все тaковa си го пия. Ужaсно се дрaзнех нa тогaвaшния си приятел, когaто всякa сутрин ме питaше - "Кaфенцето с колко зaхaрчицa го искaш?" или "Зaхaрчицa колко дa ти сложa" - ще помислите че се шегувaше? О не! Съвсем сериозен ме чaкaше дa му отговоря кaк си искaм кaфето!!!  Shocked

# 18
  • Мнения: 420
Гадничко е, но пък твоята идея за подарък е брилянтна. smile3508

# 19
  • Мнения: 10 637
Хора, няма да му купя крем и боя. Просто се опитах да дам адекватно сравнение на подарък, който аз бих могла да му подаря със същия ефект.

# 20
  • Мнения: X
Не драматизираш!   Peace
С риск отново да ме обявят за ССФ,аз също бих се подразнила и би ме заболяло ,че мъжът ,с когото живея толкова години ,ме познава толкова малко.
И не се опитва да ме опознае...
И изобщо не се вълнува от това ,какво харесвам аз и какво обичам, а се води главно от неговите интереси!


# 21
  • Мнения: 539
Абстрахирайте се от фактора "цена", и се замислете върху предназначението на подаръка.
jeni80 , а може би кризата им е точно по тази причина-често слагане на маски и много премълчаване /zigizagi -извинявай, ако не е така, просто давам пример и предполагам  bouquet/.
 
Според мен при тях проблема е бил не премълчаването,а борба за надмощие.Защото тя не е скрила емоцията си все пак Winkи не спира да се бори срещу неговия характер.
Хората трябва да се приемат такива каквито са(ако се обичат разбира се)

# 22
  • Мнения: 884
Хора, няма да му купя крем и боя. Просто се опитах да дам адекватно сравнение на подарък, който аз бих могла да му подаря със същия ефект.
Знаем бе, споко, ама за себе си не гарантирам Crazy

# 23
  • Мнения: 10 637
Каква борба за надмощие, какви 5 лева? Хайде да не навлизаме в дебрите на психоанализата на отношенията ни  Hug
Колкото и да съм добра актриса, а повярвайте ми - когато се налага съм много добра, не можех да си скрия разочарованието си само, за да не го засегна него? Защо трябва да си крия чувствата, когато постъпката му адски ме обижда? Той що не е помислил малко повече, какво би ме зарадвало? Защо е купил това, което той би искал да притежава?

# 24
  • София
  • Мнения: 7 996
Вероятно също бих се разочаровала, ако ми подарят нещо, от което изобщо не се вълнувам. Но би следвало да разбереш и мъжкия подход - малцина са мъжете, на които наистина им идва "отвътре", за да те зарадват. Ако знае, че харесваш бижута, той би бил абсолютно безпомощен в бижутерийния магазин, независимо от колко време сте заедно.
Според мен би трябвало да оцениш опита за туширане на конфликта, за помирение. Зацикляйки на тема "колко гаден подарък", изобщо не спомагаш за уталожване на проблемите.

# 25
  • Мнения: 21 514
Ей, умрях от смях просто с тая тема... Но те разбирам. Според мен обаче, драматизираш, защото тук не е въпрос на това, че не те познава след толкова години, не прави сметка за чувствата ти и не е проявил емпатия към твоите вкусове, така да се каже...
   Просто му е харесал страшно тоя телефон, кефи го да го ръчка и ти го е купил на тебе. Купил е на теб нещо, което смята за адски хубаво и му се ще и ти да го смяташ за такова. Нали каза че виси в телефонни форуми...  може би желае и ти да имаш отношение към хобито му и наистина не разбира защо си индеферентна към такива страхотни неща като тоя телефон...
   Разбери, че не проявява неуважение и незаинтересованост към твоите интереси...  Моят човек веднъж ми подари супер скъпо ножче с н'ам колко си екстри, дамски модел, забележете. Но сега си го ползвам. Такива са - дечковци абсолютни.

# 26
  • Мнения: X
Вероятно също бих се разочаровала, ако ми подарят нещо, от което изобщо не се вълнувам. Но би следвало да разбереш и мъжкия подход - малцина са мъжете, на които наистина им идва "отвътре", за да те зарадват. Ако знае, че харесваш бижута, той би бил абсолютно безпомощен в бижутерийния магазин, независимо от колко време сте заедно.
Не е важно да разбира, а жеста.
И моят мъж хал-хабер си няма от бижута...но често ми подарява обици.Луда съм по тях...
Е ,не винаги уцелва модела,но за мен е важно ,че се старае.
Той е луд фен на музиката,трябва ли да ми подарява дискове ?
След като аз слушам музика два пъти в годината?

# 27
  • Мнения: 1 704
Познато ми е чувството за съжаление. Обидата идва именно от това, че в една дългогодишна връзка човекът до теб се предполага да има поне бегла представа какво обичаш и на какво се радваш... както и ти си наясно, че това е неговата страст, а не твойта.. и при това положение да се опитва да ти го пробутва като `специален подарък` си е направо безочливо и нагло от негова страна  Naughty Другия вариант е да е тотално перде и да смята, че наистина ще се изкефиш на телефона, понеже не може да разбере как е възможно да не виждаш къв космически як телефон е избрал, кви екстри има и т.н.  Crazy
Тъпо е, обидно е... но чак драма не е  Peace

# 28
  • Мнения: 10 637
Купувал ми е бижута, парфюми и цветя. Само едни обици не ми допаднаха много, но това е друга тема. Нищо не пречеше да отидем за уикенда някъде - това не е толкова сложно за избиране и организиране. Проблемът ми е ,че не е вложил никаква мисъл в подаръка си.
И сега - набийте ме - обаче тъй като това е дистанционна сделка, телефонът може да се върне обратно при продавача. Остават поне 5 дни преди да изтече срока.
Не го искам тоя телефон, нямам нужда от него и не искам да полагам усилия да се науча да работя с него. Днес съм си със стария, защото той не успя снощи да го синхронизира, регистрира и барабизира както трябва. Толкова е сложен.

Iris04 , изобщо на никой от нас не му минава на ум, че е нужно да имам отношение към неговото хоби, което е техниката, и в частност телефоните.  Като му харесва да си чете, да се интересува - не ми пречи.

# 29
  • София
  • Мнения: 9 517
Ти да не си омъжена за моя мъж (ако не си, сигурно посещават едни и същи форуми) Mr. Green

И моя така все телефони ми подаряваше, сега поне се научи да пита, преди да го прави и аз естествено отказвам - имам си телефон, който мога да оставя на всякъде и да не се притеснявам, че децата ще го бутнат от масата и той ще спре да работи (ситната редовно го ползва за кънка  ooooh!). Не ми трябват екстри, които да пазя и да държа на високо, че и да ги мисля, къде съм ги оставила. Naughty

Иначе по темата - драматизираш  Peace


Общи условия

Активация на акаунт