"Парите следват детето"

  • 16 126
  • 138
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25 610

Искам само отново да уточня. Тези пари не са субсидия за бедни семейства и т.е., това е издръжка полагаща се на ВСЯКО дете в БГ. Защо, ако детето ми е в Държавно училище има право на 1200 лв на година + безплатни учебници до определена възраст, а ако е в частно - не  newsm78 Абсолютно няма логика в това!

Ама защо те учудва това?  newsm78
В България отдавна децата са всичко друго, освен равни. На някои от тях им се полагат помощи, на други - не. На някои им се полагат безплатни закуски и учебници, на други - не. Ако разликата между моето дете, което не получава въпросните "благинки", защото разликата му с друго дете, което ги получава, е 1-2 лв. в доходите на родителите или 1-2 години във възрастта, защо се възмущаваш, че ще има разлика и между децата, които посещават частните и държавните училища? Който може да си надвие на масрафа, си праща детето в частното училище. Който не може - в кварталното. Това е толкова просто и логично (за България, уточнявам, по света вярвам, че е различно!).

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Абсолютно съм ЗА.
За детето си май нищо държавно не ползвам, въпреки че си плащаме всички данъци. Когато имах огромна нужда от ясла и не можехме да си позволим частна, на кого ли му дремеше, че плащаме данъци - наложи се да си давам голяма част от заплатата за частна ясла с надеждата, че ще вървя все напред и нагоре в кариерата. Но пък места за съседските близначета имаше в държавната - въпреки че родителите им не плащат данъци, нито ходят и нямат намерение да ходят на работа. Rolling Eyes
Много държа детето ми да си получава парите за обучение и безплатните учебници, а не да плащам и за частно образование и за държавното на децата на нахалните мързели (специално за съседите говоря, а не за всички с деца в държ. градина). Crossing Arms

# 32
Гласувах с Да, но нека да направим уговорката, че става дума за училища/градини, които отговарят на определени стандарти и имат лиценз за предлаганата услуга, както и постоянен контрол

1. / От бюджета могат да "излизат" пари само за регламентирани по закон дейности ( това на което ти му казваш лиценз, макар то да е Заповед на Министъра ). Така, че няма как да "отидат" до нерегламентиран/нелицензиран адресант - ЧУ в сивия сектор, без "разрешение за упражняване на такава дейност".
2./ Щом пък "излизат" за някъде средства от бюджета, "Държавата" е длъжна и упражнява последващ контрол за тях. Може да изисква справки, документи, прави ревизии и т.н.



Гласувах за.

# 33
  • Мнения: 4 877
Абсолютно съм ЗА.
За детето си май нищо държавно не ползвам, въпреки че си плащаме всички данъци. Когато имах огромна нужда от ясла и не можехме да си позволим частна, на кого ли му дремеше, че плащаме данъци - наложи се да си давам голяма част от заплатата за частна ясла с надеждата, че ще вървя все напред и нагоре в кариерата. Но пък места за съседските близначета имаше в държавната - въпреки че родителите им не плащат данъци, нито ходят и нямат намерение да ходят на работа. Rolling Eyes
Много държа детето ми да си получава парите за обучение и безплатните учебници, а не да плащам и за частно образование и за държавното на децата на нахалните мързели (специално за съседите говоря, а не за всички с деца в държ. градина). Crossing Arms

ле-ле много си им набрала на тези съседи. То не е за смях работата, че май всички сме така.

# 34
  • по света
  • Мнения: 1 587
Твърдо ЗА.

# 35
  • Мнения: 359
И ние сме "За".

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
ле-ле много си им набрала на тези съседи. То не е за смях работата, че май всички сме така.
Наистина съм ядосана, защото подобни мърди живеят на гърба на останалите, че дори ходят и се карат и изискват, а коректните да се спасяват, нали и без това тия пари с лопата ги ринат. Rolling Eyes

Малко и по темата - май тук никой няма да си каже защо е против парите да следват детето. Аз питах и в темата за увеличените такси в ЧДГ, но отговор не получих. Но пък можете да прочетете коментарите към статията в дневник.бг, явно голяма част от хората са, меко казано, негативно настроени към учащите в частни заведения и техните родители...

# 37
  • Мнения: 4 877
ле-ле много си им набрала на тези съседи. То не е за смях работата, че май всички сме така.
Наистина съм ядосана, защото подобни мърди живеят на гърба на останалите, че дори ходят и се карат и изискват, а коректните да се спасяват, нали и без това тия пари с лопата ги ринат. Rolling Eyes

Малко и по темата - май тук никой няма да си каже защо е против парите да следват детето. Аз питах и в темата за увеличените такси в ЧДГ, но отговор не получих. Но пък можете да прочетете коментарите към статията в дневник.бг, явно голяма част от хората са, меко казано, негативно настроени към учащите в частни заведения и техните родители...

аз пуснах в другата тема "Клуб..." доста цветущ коментар към статия във в. "Сега". Да не би твоите съседчета да са го писали?  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 144
ле-ле много си им набрала на тези съседи. То не е за смях работата, че май всички сме така.
Наистина съм ядосана, защото подобни мърди живеят на гърба на останалите, че дори ходят и се карат и изискват, а коректните да се спасяват, нали и без това тия пари с лопата ги ринат. Rolling Eyes

Малко и по темата - май тук никой няма да си каже защо е против парите да следват детето. Аз питах и в темата за увеличените такси в ЧДГ, но отговор не получих. Но пък можете да прочетете коментарите към статията в дневник.бг, явно голяма част от хората са, меко казано, негативно настроени към учащите в частни заведения и техните родители...

Това отново е заради прословутата българска завист. Искате ли да ви призная, че когато на площадката се заговоря с някоя майка, не смея да кажа къде учат децата ми, за да не ме погледнат накриво?

# 39
  • Мнения: 4 877
ле-ле много си им набрала на тези съседи. То не е за смях работата, че май всички сме така.
Наистина съм ядосана, защото подобни мърди живеят на гърба на останалите, че дори ходят и се карат и изискват, а коректните да се спасяват, нали и без това тия пари с лопата ги ринат. Rolling Eyes

Малко и по темата - май тук никой няма да си каже защо е против парите да следват детето. Аз питах и в темата за увеличените такси в ЧДГ, но отговор не получих. Но пък можете да прочетете коментарите към статията в дневник.бг, явно голяма част от хората са, меко казано, негативно настроени към учащите в частни заведения и техните родители...

Това отново е заради прословутата българска завист. Искате ли да ви призная, че когато на площадката се заговоря с някоя майка, не смея да кажа къде учат децата ми, за да не ме погледнат накриво?

и аз така (по принцип, че както бях писала, не ни остава време за площадки напоследък) - синът ми казва "ама горе в планината" (тук искам да отбележа, че синът ми или поне децата на тази възраст изобщо не са наясно какво е частна ДГ/у-ще и дали тези ЧУ са нещо по-различно, а и никой от родителите, които познавам, не акцентират на този факт) и те не знам защо решават, че съм го изпратила на заточение в седмична ДГ/у-ще. Ама по-добре. Само бусът му малко пообърква нещата, ама кой видял-видял.

# 40
  • Мнения: 22 880
За,подкрепям.Може би ще е по-лесно тези пари да се приспадат от данъците на родителите,защото не знам как всяко училище ще обоснове разхода за тях.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 963
Твърдо ЗА! Няма какво да се чудя защо досега не е  имало такъв закон, както се казва не е ставало на въпрос... и ако мине номера на държавата- мине, родителите да си плащат двойно!
Поздравления за инициаторите, с вас сме!

# 42
  • Мнения: 2 829
Твърдо --За!!!

# 43
  • Мнения: 4 877
момичета, супер сте!   bouquet
А да добавя "Благодря" и за татковците, че имаше подкрепа и от тях!  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 40
Гласувах - за . Подкрепям ви напълно !

Общи условия

Активация на акаунт