"Парите следват детето"

  • 16 140
  • 138
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 153
Заглавието на темата е много подвеждащо. Иначе след като прочетох 9-те страници(и от първата ми стана ясно) и аз съм ЗА И също, че детските, за това са детски, за да се получават от всяко дете. Направете подписка и за това.

# 136
  • Мнения: 131
Напълно подкрепям парите да следват детето. Ето защо:

След като образованието до 16 години е задължително и безплатно, то следва от него да се ползват всички лица до 16 години. Издръжката на един ученик е планирана и заложена в бюджета. Това, че част от учениците са в частни училища и градини,
 не намалява размера на бюджета. Но от него се ползват САМО децата в държавни и общински учебни заведения. Тоест, отнето е право по закон на децата в частни училища.

# 137
  • Мнения: 283
И...???
И какво правим ...
Пишем си и нищо.
Аз писах до министъра (предишния) - няма отговор, обаждах се по телефона - мисля, че по-горе в темата разказах реакцията им - общо взето - нищо. Писах на Бареков, докато министъра му беше на гости - и Бареков ми прескочи въпроса ... и зададе от тези, неболезнените въпроси за образованието.
Изобщо, в тази държава само се говори, че образованието е важно и нищо.

# 138
  • Мнения: 131
Да, така е. Когато  дължиш пари, всички врати са отворени да си внесеш данъците, напомнят ти и т.н. Но когато имаш право да получиш пари от държавата, то тя не ти съдейства, напротив - създава пречки и измисля причини.
В такъв случай си задаваме въпросът: След като издръжката е на едно дете/ученик и всички училища и градини са подали справките за брой деца и ученици, какво става с парите на децата от частните градини и училища? В кое направление поемат? С какво право? По чие разпореждане?
/Защото би следвало да остават.../ newsm78

Общи условия

Активация на акаунт