Да споделя моята най- .. рецепта

  • 25 024
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Здравейте,
редовно черпя вдъхновение от рецептите, които споделяте и реших и аз да споделя моята най-сполучлива рецепта. Много вкусна и лесна и винаги се получава.

Значи намазвам една тава с олио и редя картофи, нарязани на по дебели шайби - плътно, след което редя пилешките гърди (или начукани или ако спи малката нарязани на тънко), така че да се получи цял ред. Отгоре лук - отново на шайби и плътно - като ред. Последно посолявам малко и намазвам с 2 опаковки майонеза и пека до промяна на цвета на майонезата - трябва да стане оранжевка.
Винаги става и е супер.
Моля за извинение, ако някой някога е давал тази рецепта, аз я знам от един мой съученик, който я знае от друг наш съученик, който пък я знае от майка си - мисля, че даже е нещо от Руската кухня.
Да ви е сладко  Peace

# 1
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Bilyana_z , картофите сурови ли са?

# 2
  • Мнения: 62
Да, всичко е сурово и не се слага вода, въпреки че аз си мислех, че трябва.

# 3
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Непременно ще пробвам - лесно и вкусно изглежда.

# 4
  • Мнения: 99
И аз ще пробвам тези дни и ще пиша  Peace

# 5
  • варна
  • Мнения: 1 830
Това съм го правила много пъти, само че аз  не слагам лук. Става много вкусно - отгоре слагам малко масълце  Peace

# 6
  • Мнения: 503
Сигурно ще е вкусно Peace,само майонезата ми се вижда множко -400гр?  newsm78

# 7
  • Мнения: 94
Наистина е много вкусно!!! Crazy Аз го знам от една приятелка, която е от Русия, можеби е руско.

# 8
  • Мнения: 62
Да и на мен ми се виждаше много майонезата и съм пробвала с 1 бр., но става малко сухо. То това месце нали е малко сухо. Уточнявам, че тавата е от големите кръгли тави от соц времената. От опитите до сега съм стигнала до извода, че под 1 и 1/2 майонези не е вкусно - става въпрос за майонези "Краси"

# 9
  • Мнения: 6 301
Аз ще пробвам с 1 майонеза и същото количество вода. От двете майонези не става ли мазничко? А дали ще стане 1 майонеза + 1 готварска сметана?
Моята най-сполучлива рецепта е подобна - в тава смесвам нарязани сурови картофи, някакво пилешко /малко запържено преди това, че иначе се разпада/, гъби /може и без тях/, може нарязан кренвирш или дебърцин. Залива се с готварска сметана /не заквасена, тя стои като пресечена после/ и вода и се пече във фурната.

# 10
  • Мнения: 24
Страхотно! Още довечера ще я пробвам, че ми останаха малко пилешки гърди и щях пак да ги правя на скучния тиган : )))
Ще се похваля довечера какво е станало!   chef

# 11
  • Мнения: 94
Ая не става мазно с две майонезе понеже месцето е сухи4ко а и не се налива вода. Аз съм го правила и със свинско от бут става много добре Grinning

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
И аз правя нещо подобно, само, че редя по един ред картофи и филе и ги заливам с течна сметана, малко преди да ги извадя, поръсвам кашкавал Peace

п.п като видях заглавието си помислих, че темата е да споделим нашите най-сполучливи рецепти  и се замислих за моите фаворити Mr. Green между другото има ли такава тема ?

# 13
  • Мнения: 6 301
И аз помислих, че темата е всеки да сподели най-сполучливата си рецепта  Grinning

# 14
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Ами някой да направи темичка и ще си споделяме Joy.

Тази вечер смятам да приготвя ястието на авторката на темата, ще ви кажа утре как се е получило Wink.

# 15
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Не е трудно, така като го чета ми се струва, че и вкусничко ще бъде. Мисля да пробвам. Може би още утре, защото пилешкото ми е замразено, а и сега вече имаме ядене... Wink HugБлагодаря на авторката. Hug

# 16
  • Мнения: 24
Оууу, чудно стана!
Аз смених майонезата с готварска сметана, но стана просто да си изядеш пръстите!
Господина и той омете чинията без забележки.
Бързо, лесно, вкусно! : ) Благодаря много на авторката за рецептата!   bouquet

Последна редакция: нд, 23 яну 2011, 21:11 от Katalinna

# 17
  • Мнения: 234
Какви подправки добавяте?

# 18
  • варна
  • Мнения: 1 830
Какви подправки добавяте?
Подправки не слагам - когато имам слагам топено сирене , става много хубаво Peace

# 19
  • Мнения: 234
Какви подправки добавяте?
Подправки не слагам - когато имам слагам топено сирене , става много хубаво Peace

На пилешкото филенце дали няма да му прилегне малко босилек и чесново брашно? Laughing

# 20
  • Мнения: 62
Сори за късното включване, но предполагам на всички ни е ясно как е  Rolling Eyes
Аз никакви подправки не слагам, даже е имало и сол съм забравяла. Тя майонезара си пуска върху лука, той пък в/у месото и всичко в/у картофите и да ви кажа доста добре се получава.
Радвам се че се е харесало на някого. Идеята да си споделим най-добрите рецепти никак не е лоша - така ще ни е по-лесно да бъдем добри домакини в кухните за мъжете си, а за дамите в обществото и к* в л-то не знам дали ще може да ни помогне форума Twisted Evil Blush

# 21
  • Мнения: 24
Какви подправки добавяте?

Къри и малко от подправката на MAGGI за пиле.
После всеки си сложи соев сос според вкуса.
Забравих да сложа сол  Embarassed, но после всеки си сложи.

# 22
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Обещах ви, че ще направя ястието и ще ви споделя дали ми е харесало - е много ми хареса Wink.Ето това се получи, много вкусно:



Bilyana_z , благодаря ти , че сподели рецептата си с нас  Hug!

# 23
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 501
Ястието е много вкусно и аз го знам от рускиня,но тя ме предупреди да смесвам 2 майонези с 2 кисели млека.И блюдото търпи вариации.Картофите могат да се комбинират и с тиквички с чесън и копър.

# 24
  • Мнения: 62
Много се радвам, че ви е харесало  и наистина изглежда супер  Crazy на снимката взех да преглъщам, ако не бях на детокс и аз щях да спретна едно.
Интересно звучи това за млякото, тиквичките и чесъна, мисля че и аз ще пробвам, особено с чесън идеята много ме привлича, благодаря   bouquet

# 25
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Има ли значение на каква температура ще се пече? newsm78

# 26
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Мерси. Вече съм наясно. Wink

# 27
  • Мнения: 1 796
И ние вчера приготвихме тази вкусотия, много ни хареса  bouquet

# 28
  • Мнения: 150
Малко промених рецептата на авторката: вместо  пилешки гърди сложих малки пържолки от св. врат, които начуках добре, докато станат съвсем тънички.  Редувах по посочения начин продуктите, като върху шайбите лук сложих и пресни гъби. Двете майонези разбърках с една кофичка натурална Активия, защото прецених, че няма да стигнат да покрият навсякъде/тавата ми беше доста голяма/
Резултатът беше невероятно вкусно ястие!
А и най-важното за домакините - много лесно за приготвяне!
Благодаря за идеята  bouquet 

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Мммм, това и аз ще го пробвам, 4е любимият ми мъж днес пак не разбрал какво съм му поръ4ала и вместо бут4ета, ми купил бон филе, и от от това - окрехкотеното ooooh! Мисля, 4е ще стане идеално с картофките!

# 30
  • Мнения: 99
Направих рецептата сега за вечеря-страхотна е Peace Моето месо също беше свинско на тънки пържолки. Срахотно стана Crazy
Благодаря за рецептата  bouquet

# 31
  • Мнения: 353
А когато е със свинско добавя ли се вода, че имам налично свинско (бут)
колко време се пече, притеснявам се да не ми остане сурово, завива ли се с фолио отгоре
аз правех една рецепта с пилешко, кашкавал и майонеза но в обясненията беше за 20 минути под фолио и след това да се запече и не ми е оставало сурово... тук как процедирате? Събирам мнения и съвети до довечера  Grinning

# 32
  • Мнения: 150
Аз не съм добавяла вода и мисля, че няма нужда.  Както вече писах, сложих отгоре вместо две майонези - една, която предварително разбърках с една кофичка натурална Активия(просто тогава нямах обикновено кисело мляко). Не съм завивала и с фолио. Пекох в началото на 150 градуса, програма само отдолу, но с перка(фурната ми има такава опция), след около 35-40мин превключих да пече отгоре и отдолу и вече си наблюдавах майонезата да стане оранжева.
А, също мисля, че за да ми се изпече добре свинското месо помогна и това, че направих пържолките малки и много тънки.

# 33
  • Мнения: 353
Направих рецептата за вечеря с две майонези, пържолките тънки и начукани, но добавих и към 20 мл вода, сложих и фолио в първите 20 минути, после още 20 до зачервяване моите мъже много го харесаха, определено това ще присъства в менюто ни, защото става много бързо и е много лесно, опитах картофите - невероятни бяха  Peace
Още веднъж благодаря за рецептата   bouquet

# 34
  • Мнения: 0
Ще я пробвам но си мисля че майонезата е в повече и калорийките също стават в повече. Може би ще пробвам с кашкавал.

# 35
  • София
  • Мнения: 786
Забравих да се отчета Simple Smile
правих го, много ни хареса, имах и гости и на тях им хареса Simple Smile
аз го правих с пилешки бон филенца, стана супер Simple Smile
мерси за рецептата   bouquet

# 36
  • Мнения: 99
Ще я пробвам но си мисля че майонезата е в повече и калорийките също стават в повече. Може би ще пробвам с кашкавал.
Ами разреди с кисело мляко. Но с кашакавал няма да е същото определено. Рецептата си заслужава да се прабва така както е дадена-много е вкусна Crazy

# 37
  • Мнения: 702
Рецептата изглежда много вкусна и лесна,точно за мен!
Утре ще я пробвам,но ме интересува на какви градуси се пече и колко време  горе долу,мисля да сложа фолио защото имам опасение,че ще ми изгори отгоре дакато стане напълно готово!
Благодарности на аторката за хубавата рецепта  bouquet

# 38
  • Мнения: 99
Бончил1 е обяснила за печенето няколко поста по-горе Peace Аз пък направих наобратното- като се запече майонезата покрих за кратко докато се доизпекат картофите Peace Моята фурна е бец вентилатор (не работи) и пекох на окло 220градуса (май можеше и на по-слабо но нямаше кой да чака....че бързахме да вечеряме)

# 39
  • Мнения: 38
Благодаря на авторката за рецептата!Аз също я направих и много вкусно се получи,много се хареса.

# 40
  • Мнения: 62
Е, така се радвам, че рецептата се е харесала. Относно печенето не се притеснявайте - пекла съм на всякакви фурни и никога не е загаряло без да е готово месото. В началото даже готвех на Раховец и имам спомен, че на 4 тогава я печах, сега съм с нова фурна и я слагам на 210-220 и никога не съм слагала фолио.
Това е лесна манджа и не й се претрисайте много - всякак става, освен сигурно ако много се изгори - слава Богу не ми се е случвало.
Да споделя, че като ходех на работа някога си я приготвях вечер късно в тавата - без да пека, слагах в хладилника и като се върна на следващия ден - бам във фурната и докато нахраня детето и се върне мъжо имах перфектно топло блюдо, въпреки че 40 мин. по рано съм била в офиса, гоцко а?

# 41
  • София
  • Мнения: 18 679
Не ми се полу4и изобщо яденето Sad Отдолу зверски залепнаха картофите, като ги сипвах по 4иниите направо се сма4каха на пюре ooooh! Беше абсолютно безсолно и доста сухо, а сложих 2 майонези. Не знам какво обърках, но няма нищо общо с вашите успешни резултати. Ина4е на вкус не е зле, но едва ли ще повторя Sad

# 42
  • София
  • Мнения: 10 330
И аз да се оплача...заради тази рецепта едва не запалих къщата  #Cussing out (майтап, не се засягай). Фраснах тавата във фурната сутринта, нагласих таймера и градусите и излезнахме. Следобед към пет и половина се връщаме - таймера се счупили и яденето си се печеееееееееее. Как не се е овъглило - не знам. Само картофите бяха станали препечени отдолу, майонезата се беше полуизпарила заедно с лука (а което беше останало то него беше като пюре, полупопило в пържолките.) Месото се беше поизсушило, ама не и изгоряло. В крайна сметка си ометохме всичко, само дето картофите се отлепяха с длето от тавата и ни хареса.   Joy Сега обаче ме е шубе да повторя опита, дори и да вися до фурната. Ще поизчакам още ден-два и тогава.

# 43
  • София
  • Мнения: 9 517
рецептата е наистина страхотна, дори моето ситното, дето е толкова претенциозно, омете всичко, без лука, лука го изядох аз. Направих една тава и всичко отиде на обяд. Благодаря на авторката  Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 1 202
Снощи имах гости и приготвих ястието. Всички го харесаха много. Благодаря за хубавата рецепта! Отгоре на всичко е и лесно и не изисква някакви особени умения...

# 45
  • Мнения: 17 987
Скоро ядох нещо подобно в моя приятелка- ред лук на шайби, отгоре пилешки пържолки, начукани на тънко, поръсени с чер пипер и пикантина, отгоре настърган кашкавал и най- отгоре замазано с 1 кофичка майонеза /ей това не ми е ясно как ще стане, ама ще пробвам/.  Беше божествено- месото крехко, а кашкавала и майонезата образуваха вкусна, хрупкава коричка. Изришно питах- вода не се налива и не се покрива.

# 46
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Правих го в събота с пилешко месо и майонезата.Стана много вкусно. Благодаря.   bouquet

# 47
  • Мнения: 71
Момичета изчетах цялата тема и аз си мислих че е всеки да си сподели своята най -.... рецепта.
Аз понеже пилешко не ям, тази рецепта може ли да се направи със свинско и какво е количеството на майонеза което слагате, защото при мен няма майонеза краси?

# 48
  • Мнения: 17 987
Дона, наистина не е лоша идея да споделим всеки своята "най". Опаковка майонеза е 200-250 гр.

# 49
  • Мнения: 619
Страхотно вкусно стана- благодаря много за споделената рецепта  Hug
Dona Ani   специално  майонезата "Краси" е 200 гр. една опаковка  Peace

# 50
  • Мнения: 150
Още при предишното ми влизане в темата се видя, че аз съм сред най-големите фенове на тази рецепта. Направо мисля, че мога да кандидатствам за председател на фен-клуба hahaha Сред приятелките ми е известна с моето име, за което се извинявам на авторката, но те като я чуват от мен и така си я нарекоха.
Та, както и да е, влизам пак, за да споделя, че става страхотна и в по-различни "модификации". Правих я и във вегетариански вариант и отново стана чудесно на вкус. Сложих най-отдолу картофите, върху тях тиквички(на шайби като за пържене), след това пресни гъби и разбира се най-отгоре много лук и майонезата.
Мисля, че очарованието и невероятния вкус идва точно от лука и от това "запечатване" по време на печенето на продуктите, което прави майонезения слой най-отгоре.
Не спирам да благославям авторката на темата всеки път при готвенето на ястието  bouquet

# 51
  • Мнения: 2 774
Интересно звучи, интересно и мноооого тежко  Laughing, ще се пробва, благодаря за споделената рецепта   bouquet.

# 52
  • Мнения: 1 252
Днес съм решила и аз това ястие да приготвя, моля уточнете последно, слагате ли фолио при печене или не и колко време се пече? Изчетох и останах с чувството, че 40 мин.

# 53
  • София
  • Мнения: 905
Сготвих ястието по рецептата. Повече не бих повторила или не поне с 2 майонези - стана безумно тежко и накъртващо на майонеза и лук. Това определено не е моето ястие.

# 54
  • Мнения: 1 252
А на нас много ни хареса! Особено децата питаха как досега не съм правила толкова вкусни пържоли. Вече става едно фаворитните ястия, благодаря на Bilyana_z , че сподели. Hug

# 55
  • Мнения: 17 987
Сготвих ястието по рецептата. Повече не бих повторила или не поне с 2 майонези - стана безумно тежко и накъртващо на майонеза и лук. Това определено не е моето ястие.

2 майонези наистина е много, аз слагам 3-4 лъжици, колкото да намажа отгоре  Peace

# 56
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 465
Направих го с Лека майонеза на Краси! Обаче се пече точно 1 час, защото преди това картофите хрупаха! Вие колко време печете?? И на каква температура??

# 57
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
искам да попитам -според вас дали ще стане ако се пече в глинен гювеч това ястие -някой правил ли е такъв опит

# 58
  • Мнения: 80
Моята особено любима и учудващо вегетарианска е

запеканка от пюре със гъби и кашкавал
1.За пюрето ми трябват еднакви количества тиква, картоф и морков. Сварявам ги и смесвам с масло и сол.
2. За соса с гъби - запържвам гъбите със олио, добавям соев сос, черен пипер, сметана и като се сгъсти "сглобявам запеканката"
3. В тава поставям алуминиево фолио(иначе няма измиване тавата), сипвам цялото пюре, заливам със соса  и поръсвам обилно с кашкавал. След 10-на минути е готово:)

# 59
  • Мнения: 1 252
искам да попитам -според вас дали ще стане ако се пече в глинен гювеч това ястие -някой правил ли е такъв опит
Даже ще стане по- вкусно.

# 60
  • Мнения: 2 495
Току 6о и аз я направих. Лукът ми беше недостаъчно и го нарязах на парчета, за да покрие месото. Ще има ли същия вкус незная. И понеже четох, че е тежко и аз смесих майонезата с кисело мляко.

# 61
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 465
За три дни го правих два пъти това ядене. Simple Smile Много ни хареса. Вторият път сложих малко цаевица и гъби, стана още по-вкусно. Децата сега само него искат да ядат Simple Smile)

Иначе да ви покажа и моята най- рецепта Simple Smile като любители на пилешкото месо, доста често я приготвям ПИЛЕШКИ ПУРИЧКИ

# 62
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
хайде и аз в групичката -точно в този момент ястието е на масата и е страхотно -благодаря на авторката всички много го харесаха и като гледам няма да ни стигне -направих го в глинен гювеч -и аз добавих малко кисело мляко към майонезата а към продуктите добавих и един ред морковки на колелца

# 63
  • Мнения: 3 271
хайде и аз в групичката -точно в този момент ястието е на масата и е страхотно -благодаря на авторката всички много го харесаха и като гледам няма да ни стигне -направих го в глинен гювеч -и аз добавих малко кисело мляко към майонезата а към продуктите добавих и един ред морковки на колелца
Няма начин да не стане щом е в гювеч. Peace

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 97
Здравейте момичета , влизам да благодаря на авторката за предоставената рецепта , получи се прекрасна вечеря.Коригирах рецептата като добавих гъби , кисело мляко половин бурканче /вместо едната майонеза/, пекох в гювеч около час и половина и на финала отворих капака и запекох настърган кашкавал. Еееее вкусно се получи  Hug

# 65
  • варна
  • Мнения: 256
И аз само за един  newsm20 . Бях леко притеснена как ще се получи като цяло, предвид няколкото негатива в темата, и как ще бъде и прието от моите мъже, ноооо много се хареса в къщи предвид че мъжа ми не обича майонезини заливки, кремчета и т.н.. И за протокола сложих една майонеза и 1/2 натурална активия + 30-40мл. вода. Пекох час на 170 градуса на долен реотан с вентилатор. Нямаше залепнали картофи Peace

# 66
  • Мнения: 2 126
Не съм чела темата изцяло и негативите за които споменавате,но да кажа че това ястие у нас е много предпочитано.Дори и месото да свърши,останалите картофки са много вкусни и без него.Правих веднъж и със свиснко,но не бих повторила(не обичам много месо).Благодаря на Биляна за чудната рецепта,която влиза в седмичното ни меню от доста време насам Hug

# 67
  • Мнения: 1 252
А със свинско по- дълго ли печете? Мисля да пробвам и с друго месо...

# 68
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 38
Преди  да направя рецептата бих искала да попитам авторката на какво количество месо, картофи, лук се слагат 2х200г майонеза. Според мен негативните изказвания може да се дължат на различните количества продукти, които различните хора използват.

# 69
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
И аз да благодаря за рецептата  bouquet

Снощи това вечеряхме  chef. Различното у дома беше че направих домашна майонеза ,без яйца, смесих с малко кисело мляко и така намазах отгоре, слоят беше прозрачен, но достатъчен за да стане фкусотия, без да е тежко. Да добавя, направих го в глинения гювеч и в началото го пекох под капак Peace

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
С 2 майонези не става ли много тежко?
Някой пробвал ли е да замени едната майонеза с нещо друго?

И, разбира се, мерси за рецептата  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 1 796
Последният път заменихме едната майонеза с кисело мляко, на мен ми хареса повече така, на съпруга ми с две майонези му е по-вкусно.

# 72
  • Мнения: 328
 Peace много вкусно!!!

# 73
  • Мнения: 6 876
Страхотно се получи! Много лесно се прави, а резултата е много вкусен. Със сигурност това няма да е единственото приготвяне на това ястие.

# 74
  • Мнения: 1
Благодаря за прекрасната рецепта!!
Днес прочетох за нея и я направих - превъзходна! Стана ужасно вкусно Simple Smile И бившият ми приятел, който е супер претенциозен откъм ядене я хареса много! Вече ще я правя редовно, благодаря още веднъж Simple Smile

# 75
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
За мен най сполучливия сладкиш, който винаги ми се получава е Дамски каприз. Сигурно всеки има рецепта, но давам моята:
4 яйца, 1ч.ч.захар плюс 8с.л.захар за разбиване на белтъците, 1ч.ч. кисело мляко, 2ч.ч.брашно, 1/2ч.ч олио, 1ч.л.сода бикарбонат, сладко по желание.  Разделят се белтъците от жълтъците и жълтъците се разбиват със захарта, добавя се млякото със содата, олиото и брашното. Пече се на 180 градуса, докато клечката излезе суха, понякога сиропирвам със сок от компот, намазвам със сладко и отгоре слагам разбитите белтъци със захарта. Пека само на горна много слаба фурна до втвърдяване на белтъците.Често имам белтъци, останали от застройка на супи и слагам и тях като на всеки белтък слагам 2 с.л.захар и така става много вкусно. Колкото повече, толкова повече  Wink

Общи условия

Активация на акаунт