Да споделя моята най- .. рецепта

  • 25 020
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 17 987
Скоро ядох нещо подобно в моя приятелка- ред лук на шайби, отгоре пилешки пържолки, начукани на тънко, поръсени с чер пипер и пикантина, отгоре настърган кашкавал и най- отгоре замазано с 1 кофичка майонеза /ей това не ми е ясно как ще стане, ама ще пробвам/.  Беше божествено- месото крехко, а кашкавала и майонезата образуваха вкусна, хрупкава коричка. Изришно питах- вода не се налива и не се покрива.

# 46
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Правих го в събота с пилешко месо и майонезата.Стана много вкусно. Благодаря.   bouquet

# 47
  • Мнения: 71
Момичета изчетах цялата тема и аз си мислих че е всеки да си сподели своята най -.... рецепта.
Аз понеже пилешко не ям, тази рецепта може ли да се направи със свинско и какво е количеството на майонеза което слагате, защото при мен няма майонеза краси?

# 48
  • Мнения: 17 987
Дона, наистина не е лоша идея да споделим всеки своята "най". Опаковка майонеза е 200-250 гр.

# 49
  • Мнения: 619
Страхотно вкусно стана- благодаря много за споделената рецепта  Hug
Dona Ani   специално  майонезата "Краси" е 200 гр. една опаковка  Peace

# 50
  • Мнения: 150
Още при предишното ми влизане в темата се видя, че аз съм сред най-големите фенове на тази рецепта. Направо мисля, че мога да кандидатствам за председател на фен-клуба hahaha Сред приятелките ми е известна с моето име, за което се извинявам на авторката, но те като я чуват от мен и така си я нарекоха.
Та, както и да е, влизам пак, за да споделя, че става страхотна и в по-различни "модификации". Правих я и във вегетариански вариант и отново стана чудесно на вкус. Сложих най-отдолу картофите, върху тях тиквички(на шайби като за пържене), след това пресни гъби и разбира се най-отгоре много лук и майонезата.
Мисля, че очарованието и невероятния вкус идва точно от лука и от това "запечатване" по време на печенето на продуктите, което прави майонезения слой най-отгоре.
Не спирам да благославям авторката на темата всеки път при готвенето на ястието  bouquet

# 51
  • Мнения: 2 774
Интересно звучи, интересно и мноооого тежко  Laughing, ще се пробва, благодаря за споделената рецепта   bouquet.

# 52
  • Мнения: 1 252
Днес съм решила и аз това ястие да приготвя, моля уточнете последно, слагате ли фолио при печене или не и колко време се пече? Изчетох и останах с чувството, че 40 мин.

# 53
  • София
  • Мнения: 905
Сготвих ястието по рецептата. Повече не бих повторила или не поне с 2 майонези - стана безумно тежко и накъртващо на майонеза и лук. Това определено не е моето ястие.

# 54
  • Мнения: 1 252
А на нас много ни хареса! Особено децата питаха как досега не съм правила толкова вкусни пържоли. Вече става едно фаворитните ястия, благодаря на Bilyana_z , че сподели. Hug

# 55
  • Мнения: 17 987
Сготвих ястието по рецептата. Повече не бих повторила или не поне с 2 майонези - стана безумно тежко и накъртващо на майонеза и лук. Това определено не е моето ястие.

2 майонези наистина е много, аз слагам 3-4 лъжици, колкото да намажа отгоре  Peace

# 56
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 465
Направих го с Лека майонеза на Краси! Обаче се пече точно 1 час, защото преди това картофите хрупаха! Вие колко време печете?? И на каква температура??

# 57
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
искам да попитам -според вас дали ще стане ако се пече в глинен гювеч това ястие -някой правил ли е такъв опит

# 58
  • Мнения: 80
Моята особено любима и учудващо вегетарианска е

запеканка от пюре със гъби и кашкавал
1.За пюрето ми трябват еднакви количества тиква, картоф и морков. Сварявам ги и смесвам с масло и сол.
2. За соса с гъби - запържвам гъбите със олио, добавям соев сос, черен пипер, сметана и като се сгъсти "сглобявам запеканката"
3. В тава поставям алуминиево фолио(иначе няма измиване тавата), сипвам цялото пюре, заливам със соса  и поръсвам обилно с кашкавал. След 10-на минути е готово:)

# 59
  • Мнения: 1 252
искам да попитам -според вас дали ще стане ако се пече в глинен гювеч това ястие -някой правил ли е такъв опит
Даже ще стане по- вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт