Може ли наистина подсъзнанието всичко, вреди и ползи

  • 9 292
  • 125
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Джон Кехоу е доста популярен автор, един от най-продаваните в България, срещах, че към 200000 е бил тиража на една негова книга.
Но все пак може би е хубаво да се има предвид, че така избрано заглавието, то може да съдържа и стимулираща самовнушителна формула, стимулираща към работа с подсъзнанието. И тази работа е важна, и може да е ценна за много хора. Но нека не забравяме, че човек освен подсъзнание има други съзнания, работата с които не трябва да се игнорира за сметка на подсъзнанието, особено Свръхсъзнанието, което го отнасям към духа на човека. За това също има методи. Примерно молитвата, и висши медитации.

Важна е и съзнателната работа с нашия ум и развитието на концентрация. За съвременното духовно развитие това е от изключително значение - да се работи съзнателно духовно. Това естествено изключва всякакъв вид медиумистични и контактьорски практики, и свързани с тях системи и техники - като криещи потенциална опасност от вмъкване на влияния от същества, неблагонамерени спрямо възходящото развитие на човека и използващи медиумизма като начин да внасят целенасочено неблагоприятни за правилното духовно развитие импулси, идеи, техники и енергии. За надеждното различаване на Светлите същества от тъмните/неблагоприятните може да е нужно високо ниво на Посвещение, а човек имащ високо ниво на посвещение не се нуждае да бъде медиум - той може да сваля директно Познание и методи от духовния свят.

В тази връзка активирането на подсъзнателни и несъзнателни сили и енергии и процеси с помощта на медиумизъм и ритуална магия може да крие съществени опасности за практикуващия и за свързаните с него хора, дори това да се прави с цел благополучие, успех, пари и др. Материалните  и здравословните проблеми могат да имат сериозна кармична причина, и човек правейки с ритуал енергиен байпас/шунтиране/ на проблема, може да усили проблема или да го задълбочи, изпускайки благоприятна възможност за кармична корекция чрез осъзнаване и преминаване на ново по-високо ниво на осъзнаване и вибрации.
Правилното духовно развитие е свързано с пречистване, хармонизиране, развитие на добродетели като търпение, смирение, прошка, развитие на хармонични и балансирани отношения.
За това съществено значение може да има развитието на концентрираност и интуиция.
За това може да спомогнат упражнения като концентрация на пламъка на свещ, на знака хексаграма

свързана с развитието на епифизата и астралното тяло.
За развитие на положително мислене и оттам връзка с положителни и възвишени същества може да спомогне мисленото произнасяне на подходящи положителни утвърждения и правилно подбрани мантри - за което може да е ценно да се види какъв е хороскопа на човека и в каква област трябва да работи.

Във връзка със здравето и общото хармонизиране ценна може да бъде инициацията/настройката в класическо Усуи Рейки, което се прави от Мастер 3 ниво, след което инициирания може да лекува и балансира себе си и други хора.

Има и други методи за кармическа и енергийна корекция, но те може да изискват по-сериозни промени в начина на живот и мисленето, съответно и да дадат по-добри резултати!

МИР    bouquet

Последна редакция: ср, 08 дек 2010, 01:33 от Vox populi

# 1
  • Мнения: 690
Много често ни се иска животът ни да протича по определен начин. Искаме това да става по най - лесният път. Смятаме, че много важни събития в нашия живот зависят от случайности. Така постепенно превръщаме съдбата си в една панорама, към която подхождаме хазартно.
Ако по този начин биха подхождали учените, когато изследват явленията, едва ли създаденото от тях би могло да се нарече наука.
Човек е неразривно свързан със заобикалящият го свят, Всякакви негови желания, които го отдалечават от този свят, и които го карат да съществува сам за себе си го тласкат в дебрите на егоизма.
Човек има представа за един свой свят, какъвто му се иска да бъде и желае цялата заобикаляща го действителност да се подчини на законите, които той като бог създава. Без коригиращото влияние на околният свят и без социалният коректив на обществото, човек може да изпадне в силно изразен упадъчен антропоморфизъм.
Историята показа вече такава лудост в лицето на Адолф Хитлер.
Както съществува една изтъкана от закономерности, логична и точна математическа наука, така съществува и една  наука за свръхсетивните  светове, чиято материя е напълно достъпна за разбиране от будното дневно съзнание.
В миналото човек е имал несъзнателно ясновидство. Духовните истини са се изливали върху него, като един вид откровения. Ясновидската способност е била нещо съвсем естествено за хората от по - далечните отминали епохи. С приближаване на съвременната епоха, хората развиват все повече своето логично и разсъдъчно мислене. В днешни времена, пътят за проникване в духовния свят се различава съществено от това, което е бил в миналото.
Не може да се отрече, че човек узрява с епохите, че се променя неговото мислене, неговата организация. С укрепването на индивидуалното съзнание, днешния човек е призван сам да извоюва истините за духът. Защото на съвременника не му е нужна само вяра, не му е нужно само страхопочитание, днешният човек иска да има най - вече знание за силите, които стоят в основата на битието. И колкото повече узрява съвременният човек в контекста на днешната епоха, толкова повече той чувства жаждата за такова знание, като основна движеща сила в своя живот. Той иска да проникне във висшите светове будно и ясно, знаейки къде се намира и от къде тръгва, затова съвременните методи за посвещение и проникване в духовните светове винаги започват от равнището на будно - дневно съзнание.
Какво значи терминът - подсъзнание? Какво значат всички методики, които се опитват да издигнат подсъзнанието в култ?
Ако подсъзнанието може всичко, какво е нашето понятие за това подсъзнание? Дали не става дума за  понятие изпълнено с предразсъдъци, автоматични стереотипи и липса на всякакъв вид конкретно съдържание?
 Ако ще преминаваме към една по - висша форма на съзнание, то най - малкото това трябва да става съзнателно.
Всяко едно навлизане в дебрите на имагинерния мистицизъм на подсъзнанието е една стъпка отричаща всички постижения на човешкия дух през дългата му и сложна еволюция.

# 2
  • Мнения: 65
Мнозина може да имат знания на "магьосници" -  има техники и в Интернет, книги на площад Славейков, курсове за благополучие и др.
Но дали това е най-високото нещо което може да се постигне в живота? Има изключително по-важни неща в него, за което в миналото хората са били готови на истинска саможертва.
 Сега за някои хора дори несъгласието с техните възгледи може да граничи с ...катаклизъм. Без реално опознаване на законите и принципите във Вселената, използването на психични или окултни сили може да даде сериозни кармични последствия, в случай че е нарушена в една или друга степен Вселенската хармония.

# 3
  • Мнения: 690
        Може би самият живот иска да ни научи, че има по-важни неща от мнимата ни предства за материално благополучие.
 Във Висшите светове, определени действия на хората могат да предизвикат истински катаклизми. И естесвеният резултат е ясен. Определени причини винаги предизвикват следствия. И тези следствия се връщат върху инициаторите на причините. Ако даден човек се опитва да промени съдбата си, чрез определени опадъчни форми на окултни практики, той става причина за определени въздействия в Духовният свят. Но колко по-безкрайно могъщ и силен е законът за причината и следствието / Законът за Кармата/. И тук цялата работа отново опира до знание и морална отговорност.
   Ако човек преди да се впуска в магията, беше наясно със закономерностите в Над сетивните светове, щеше сериозно да се замисли най-малкото за последствията. Ако все пак е наясно с тях и пак прибегне до тези практики, той престава да бъде господар  на самия себе си. Попада под влиянието на сили, които могат да го тласнат  надолу по пътя на инволюцията.
  В над сетивният свят също важи правилото за подобието. И човек получава сходство със силите, към които се стреми.  Но преди всико трябва сериозно и задълбочено да проучи силите и закономерностите в Света на Духа. Иначе може да се случи точно обратаното на това, към което се стреми.  Мнимият успех може да се окаже жестока заблуда.

# 4
  • Мнения: 90
Дотук виждам, че темата върви в посока на намиране на баланс между три аспекта - Съзнателния Ум, Подсъзнанието и Свръх Аз. Иска ми се да копирам тук определение за подсъзнание и съзнателен ум, за да бъде по-ясно за какво се приказва.

Цитат
Подсъзнанието, или То, се проявява физиологично чрез таламуса, който е нервен
център, разположен под мозъка. Таламусът и съседните на него области са център на
инстинктите, емоциите, болката, навиците и настроенията. Областта на таламуса е основен
мозъчен регулатор - цялата симпатична нервна система зависи от нея. Съзнателната част
на индивида е представена в главния мозък - седалище на ума, съзнанието и Волята.
Мозъчната кора е седалище на съзнанието и волята, тя е регулиращ, контролиращ и
хармонизиращ център, а таламусът е център на емоционалните и подсъзнателните
импулси. Ако мозъчната кора не функционира добре, таламусните импулси действат
произволно, без контрол от страна на мозъчната кора и индивидът става жертва на своите
нагони, емоции, пристъпи на гняв и агресивност.

Източник: Хипсосъзнание на Джон Бейнс

Подсъзнанието се явява връзка между съзнателния ум и Свръх съзнанието. Както във всички други сфери на живота - изграждане на балансирана връзка между трите нива на съзнание както и работа с всяко ниво е важна. Част от последиците при дисаланс вече бяха описани от в темата от Xylometazolin и Vox populi.

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Temata е как лесно и бързо да развием фобия  Joy и страх към нещо  Whistling


Life is dangerous  Wink
но .... съдбата обича смелите  Wink



Една приказка от мен и се мащам  Hug



На ръба

 

"Елате на ръба" , каза той .

"Страх ни е ", отвърнаха те.

"Елате на ръба", каза той.Те дойдоха.

Той ги бутна ... и те полятяхя.

 

Гийом Аполинер

 

 

Чувал ли си тази стара леганда за това как един човек се страхувал да се доближи до ръба на скалата, защото можел да падне, но после го бутнали и той ПОЛЕТЯЛ ? Е , ти можеш да направиш същото, когато си в безисходица .... ПОЛЕТИ.

Ако се страхуваш от височини или да летиш, може никога да не отидеш никъде. Не е толкова трудно да се научиш да летиш.Дори да се разбиеш долу , поне ще си опитал късмета си и ще си усетил тръпката от летенето.(Колко оптимистично , нали!) Затова давай , пробвай!

Нямам предвид да рискуваш безмислено живота или състоянието си. Казвам, че не трябва да се живее в страх и че трябва да си позволиш да изследваш собствените си граници. Ако искаш да се криеш на дъното на гнездото си цял живот, няма проблем , но няма де си живял истински, докато не рискуваш , не дойдеш на ръба, не повярваш в себе си и не скочиш в живота.

 

 

 

Следващия път , когато почустваш, че си на ръба, спомни си , че страхът те държи окован ; всяко действие ще ти позволи да се освободиш и да полетиш .

 

 

 

Из Балсам за душата

на д-р Бърни С. Сийгъл






Vox populi  чест и почитания  Wink



п.п.Ееее  пак дамски аватар си сложил  Crazy

# 6
  • Мнения: 730

Следващия път , когато почустваш, че си на ръба, спомни си , че страхът те държи окован[/u] ; всяко действие ще ти позволи да се освободиш и да полетиш .
 
Това ми допадна, Desss    bouquet

Полезна тема, Vox populi    bouquet










# 7
  • Мнения: 385
Полезна тема, Vox populi    bouquet
Подкрепям Peace

# 8
  • Мнения: 65
Специално за Dess: Нео в Матрицата може и да лети, ама не всички живеем в цифров виртуален свят, така че темата може да е и със смисъл "как лесно и бързо да НЕ развием фобия" - към разни неща, не само към благополучие

# 9
  • Благоевград
  • Мнения: 61
Привет и успех на новата тема Simple Smile . Тук обаче има въпросче.......


За развитие на положително мислене и оттам връзка с положителни и възвишени същества може да спомогне мисленото произнасяне на подходящи положителни утвърждения и правилно подбрани мантри - за което може да е ценно да се види какъв е хороскопа на човека и в каква област трябва да работи.
Има и други методи за кармическа и енергийна корекция, но те може да изискват по-сериозни промени в начина на живот и мисленето, съответно и да дадат по-добри резултати!

Това не е ли друг тип намеса, която може да изиграе лоша шега в развитието и усъвършенстването на човека. Нали именно затова не ни е дадено да знаем бъдещето си - кармата която ни предстои евентуално да се развие в правилна посока или не....или може би се бъркам Simple Smile не знам .....може ли малко повече разяснения по този силно вълнуващ ме въпрос? Simple Smile
Благодаря ви за вниманието!  Hug

# 10
  • Мнения: 65
Привет и успех на новата тема Simple Smile . Тук обаче има въпросче.......


За развитие на положително мислене и оттам връзка с положителни и възвишени същества може да спомогне мисленото произнасяне на подходящи положителни утвърждения и правилно подбрани мантри - за което може да е ценно да се види какъв е хороскопа на човека и в каква област трябва да работи.
Има и други методи за кармическа и енергийна корекция, но те може да изискват по-сериозни промени в начина на живот и мисленето, съответно и да дадат по-добри резултати!

Това не е ли друг тип намеса, която може да изиграе лоша шега в развитието и усъвършенстването на човека. Нали именно затова не ни е дадено да знаем бъдещето си - кармата която ни предстои евентуално да се развие в правилна посока или не....или може би се бъркам Simple Smile не знам .....може ли малко повече разяснения по този силно вълнуващ ме въпрос? Simple Smile
Благодаря ви за вниманието!  Hug

Имам предвид изследване на рожденния хороскоп -с какви сили, способности и предразположения човек стъпва в този свят - които могат да му влияят през живота му. Прогнозирането на събития е друго нещо и за мен не е акцент в астрологията - опознаването и преодоляването  на неблагоприятните неща в живота според мен е по-важно, както и разбира се развитието и усилването на положителните.

# 11
  • Благоевград
  • Мнения: 61
Благодаря за отговара и как най -добре и деликатно можем да разберам каде "стоим" според теб или каде можем да го открием?

# 12
  • Мнения: 65
Благодаря за отговара и как най -добре и деликатно можем да разберам каде "стоим" според теб или каде можем да го открием?

със съставяне на хороскоп или истинска ясновидка

# 13
  • Благоевград
  • Мнения: 61
Благодаря за отговара и как най -добре и деликатно можем да разберам каде "стоим" според теб или каде можем да го открием?

със съставяне на хороскоп или истинска ясновидка

ЕЕе добре де това не е ли намеса емоционалното израстване на индивида  newsm78 не трябва ли да извървим сами пътя за да се научим защо пък ясновидка ще ми казва къде какво ......не трявба ли някой кото знау (учител ) да ти показва пътя ...не какъв трябва да е а по който се минава за да стигнеш до самоусъвършенстване Simple Smile
 Rolling Eyes  Hug

# 14
  • Мнения: 65


ЕЕе добре де това не е ли намеса емоционалното израстване на индивида  newsm78 не трябва ли да извървим сами пътя за да се научим защо пък ясновидка ще ми казва къде какво ......не трявба ли някой кото знау (учител ) да ти показва пътя ...не какъв трябва да е а по който се минава за да стигнеш до самоусъвършенстване Simple Smile
 Rolling Eyes  Hug
Разбира се, че е по добре с Учител! Но Учителите на физически план не са много и начина може да бъде съзнателна работа с правилни методи за развитие на ясновидство и ясночуване, за да може да се общува съзнателно с Учители на духовен план. Но това е много високо ниво, така че за начало хороскоп и техники за пинеалната жлеза/епифизата може да са добро начало, също пречистване, хармонизиране и положително мислене.

Последна редакция: ср, 08 дек 2010, 23:28 от Vox populi

# 15
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
 Peace За да не загубя темата.  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 730
"Имам предвид изследване на рожденния хороскоп -с какви сили, способности и предразположения човек стъпва в този свят - които могат да му влияят през живота му. Прогнозирането на събития е друго нещо и за мен не е акцент в астрологията - опознаването и преодоляването  на неблагоприятните неща в живота според мен е по-важно, както и разбира се развитието и усилването на положителните."Vox populi

И на мен са ми правили хороскоп и съм съгласна с това мнение, дава се много ценна информация. Преди време се получи обрат в живота и на сина ми, именно в резултат на професионално направен хороскоп- насочи се в посока, която днес му носи само радост и толкова осъществени вече мечти.  Simple Smile

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Запис   bouquet

# 18
  • Мнения: 90
И аз започвам да се замислям все повече за професионален хороскоп, точно заради нещата, за които пишат Vox populi  и Дани.

# 19
  • Мнения: 9
Нашето подсъзнание може много-не всичко,но много.Обаче има неща,които са извън нашата воля.както и други,които можем да променим.Т.е.-планетите в мига на нашето раждане задават сцената и сценария,но импровизацията в определени ситуации е наше право.
Ще дам пример с нещо от астрологията:Примерно в натала имаме съвпад венера/сатурн.Това може да означава
1. трудности и задръжки в любовта;
2.Влечение към по възрастни партньори
3.Стабилност и сериозно отношение в любовен план,дълготрайност на връзките

Кой от тези аспекти ще се прояви зависи от нас самите
За това,че подсъзнанието е мощен фактор говорят и многото опити с плацебо  bouquet
Но дали може всичко-няма критерии ,по които да съдим за това май newsm78

# 20
  • Мнения: 9
Цитат
"Имам предвид изследване на рожденния хороскоп -с какви сили, способности и предразположения човек стъпва в този свят - които могат да му влияят през живота му. Прогнозирането на събития е друго нещо и за мен не е акцент в астрологията - опознаването и преодоляването  на неблагоприятните неща в живота според мен е по-важно, както и разбира се развитието и усилването на положителните."Vox populi

И на мен са ми правили хороскоп и съм съгласна с това мнение, дава се много ценна информация. Преди време се получи обрат в живота и на сина ми, именно в резултат на професионално направен хороскоп- насочи се в посока, която днес му носи само радост и толкова осъществени вече мечти.  Simple Smile

Съгласна на 100 %!!!
Когато човек върви по пътя,начертан му от планетите,съпротивлението е мн по-малко и резултатите много по-добри.Астролога помага ,като задава насоки-готови отговори не Simple Smile

Ех,че приятна темичка,Вокси  bouquet

# 21
  • Мнения: 730
За мен не само хороскопа е водещ, но има своето значение. Всичко се допълва като един пъзел- ползваш това, което усещаш като свое без отричане и граници. В моя живот аз лично правя така- всяко нещо си има своето място и сила.

# 22
  • Мнения: 9
Дани,съгласна съм с теб разбира се-не трябва да се роботизираме и зомбираме в "предреченото"от астролог или ясновидец/говоря за истински ясновидец,другите не ги коментирам/.Но ако човек е лекичко подпутнат в правилната посока всичко е по-лкесно и по-плодотворно

# 23
  • Варна
  • Мнения: 336
Отдавна се каня да питам......и най-накрая си намерих подходящото място Crazy

По отношение на техниките от темата за подсъзнанието - някои момичета успяват, други не...
Било ми е любопитно какво ли ще се види в хороскопите на тези момичета?
За тези, които са успели - доколко тези неща са заложени в хороскопа им /примерно за Dess/?
Друга съфорумка си правеше техника за намиране на партньор, но техниката още не беше проработила при нея. В хороскопа със сигурност се вижда кога има вероятност да го срещне.

В този смисъл ми се иска да попитам - доколко чрез подсъзнанието и техниките можем да направим нещо, което го няма в хороскопа ни? Или доколко това, в което сме успели го има заложено като събитие?

Дали това, което се е случило или не се е случило е в резултат на подсъзнанието ни и някаква техника или се е изпълнило/неизпълнило, защото го има/няма в хороскопа?

Успях ли да си задам въпроса разбираемо  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 65
Отдавна се каня да питам......и най-накрая си намерих подходящото място Crazy

По отношение на техниките от темата за подсъзнанието - някои момичета успяват, други не...
Било ми е любопитно какво ли ще се види в хороскопите на тези момичета?
За тези, които са успели - доколко тези неща са заложени в хороскопа им /примерно за Dess/?
Друга съфорумка си правеше техника за намиране на партньор, но техниката още не беше проработила при нея. В хороскопа със сигурност се вижда кога има вероятност да го срещне.

В този смисъл ми се иска да попитам - доколко чрез подсъзнанието и техниките можем да направим нещо, което го няма в хороскопа ни? Или доколко това, в което сме успели го има заложено като събитие?

Дали това, което се е случило или не се е случило е в резултат на подсъзнанието ни и някаква техника или се е изпълнило/неизпълнило, защото го има/няма в хороскопа?

Успях ли да си задам въпроса разбираемо  Mr. Green



Въпрос за един милион долара Simple Smile
Разбира се, че има значение хороскопа. Заложено е. Но не върви да разкривам лични данни публично. Stuck Out Tongue
Връзка определено има. Ако човек знае че има проблемна област - в повечето случай с партньорите са лесно определяеми - и започне съзнателно да работи за преодоляването му с подходящи методи в конкретната насока, то постепенно проблема може да стане по-смекчен или да бъде преодолян в по-голяма степен. Но понякога може да трябват години.

От друга страна ако имаме положителни аспекти, по-добре е да работим за тяхното усилване на още по-високо ниво вместо просто да ползваме натрупания вече кредит.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 336
Не точно такъв отговор търсех Mr. Green
Въпроса ми е по-елементарен. Аз искам да изкарам нещата на по-събитийно ниво, а ти все се обръщаш към характера.
Нямам предвид да разкриваш твои лични неща. Но като човек по-навътре в астрологията от мене, предполагам имаш наблюдения принципно върху хороскопите на твои познати /примерно/.
Мога ли с някоя техника да направя нещо, което го няма в хороскопа ми?

# 26
  • Мнения: 65
Не точно такъв отговор търсех Mr. Green
Въпроса ми е по-елементарен. Аз искам да изкарам нещата на по-събитийно ниво, а ти все се обръщаш към характера.
Нямам предвид да разкриваш твои лични неща. Но като човек по-навътре в астрологията от мене, предполагам имаш наблюдения принципно върху хороскопите на твои познати /примерно/.
Мога ли с някоя техника да направя нещо, което го няма в хороскопа ми?

събитията пак имат корелация с рожденния хороскоп - от ъгловите разстояния между планетите в рожденния хороскоп и положението им в момента. Ако става дума за довнасяне/реализиране на нещо ново, мисля че може с техника да се спомогне. Но ако има конкретни "противопоказания" за конкретното нещо по хороскоп, може да е по-трудно, и да трябва много интензивна работа - всъщност за преодоляване на кармата, което си струва.
 Може да се изследва  също дали даден период/или година е благоприятен за едно или друго нещо.

примерно може да има определени аспекти или конфигурации от такива, при които на човек му върви или парите му идват без много да се старае. На друг може да е точно обратното. Или някой много да го харесват от другия пол, даже повече отколкото му е приятно, а друг да има трудности в общуването.
Това са неща във връзка с рожденната карта->характера/аурата и оттам те генерират и събитийност.  Носим ги с нас(в полето). И оттам променяйки нас самите може да се промени и живота/събитията. Аз мислех да заминавам за една страна преди години, но ми каза ясновидка че няма и така стана, въпреки че исках. Simple Smile Може да не са в програмата ни някои неща и по-добре да не губим за тях енергия. Но може да е много специфично за конкретния човек.

Последна редакция: пт, 10 дек 2010, 14:34 от Vox populi

# 27
  • Мнения: 13
Цитат
Аз мислех да заминавам за една страна преди години, но ми каза ясновидка че няма и така стана, въпреки че исках.
Това според ясновидката, а според хороскопа ти, пак ли нямаше изгледи за заминаване!!!!
И как и до колко можем да бъдем сигурни в уменията на даден астролог за да им се доверим. Защото един хороскоп не никак евтин, а реклами из нета много и всеки се изкарва все по-вещ в занаята.

# 28
  • Мнения: 65
Цитат
Аз мислех да заминавам за една страна преди години, но ми каза ясновидка че няма и така стана, въпреки че исках.
Това според ясновидката, а според хороскопа ти, пак ли нямаше изгледи за заминаване!!!!
И как и до колко можем да бъдем сигурни в уменията на даден астролог за да им се доверим. Защото един хороскоп не никак евтин, а реклами из нета много и всеки се изкарва все по-вещ в занаята.

тогава не бях много навътре в астрологията. За уменията е друг въпрос. За около 40-60 лв нормален хороскоп може да има. Като са към 400-1000 лв. вече може да се има предвид, въпреки от рекламата(предпочитам да не споменавам имена Simple Smile

# 29
  • Мнения: 90
Добре а на може ли човек да си втълпи нещо на база хороскоп? Промерно някой известен астролог или врачка дори казва нещо - хоп втълпяващ си че това и това ще стане и действаш според плана?  Thinking

А и да запитам може лид а ми препоръчате добра книга по астрология може и на английски. Иска ми се книгата да е насочена повече върху интерпретацията на хороскопа, а не върху това как да се пресмята...  Peace

# 30
  • Мнения: 9
Harmoni,човек може да си втълпи всичко от всички.Но това само в случай,че се е пуснал по течението. Simple Smile
За начало на заниманията по астрология може да прочетеш книгите на Марч и МакЕвърс,както и на Б.Брейди,А.Подводни,У.Лилли...
Има ги и в нета но на руски и английски
Ако се интересуваш ще намеря линковете

# 31
  • Мнения: 90
SunnYtooo, ако можеш линкове да ми дадеш ще съм благодарна.  Или поне конкретни имена на книги. Имената на авторите как се пишат на английски? Ако това знам може да пробвам да ги намеря и по автор bouquet

# 32
# 33
  • Мнения: 90
Vox populi , благодаря!

И на SunnYtooo благодарих на лични, но и тук да кажа мерси за линковете!   bouquet

# 34
  • Мнения: 730
Добре а на може ли човек да си втълпи нещо на база хороскоп? Промерно някой известен астролог или врачка дори казва нещо - хоп втълпяващ си че това и това ще стане и действаш според плана?  Thinking

Хороскопа е само ориентир, изборите лични. Поне аз гледам на него така.

# 35
  • Мнения: 65
Добре а на може ли човек да си втълпи нещо на база хороскоп? Промерно някой известен астролог или врачка дори казва нещо - хоп втълпяващ си че това и това ще стане и действаш според плана?  Thinking

Хороскопа е само ориентир, изборите лични. Поне аз гледам на него така.

особено ако човек работи съзнателно с духовни и езотерични методи!

# 36
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Добре а на може ли човек да си втълпи нещо на база хороскоп? Промерно някой известен астролог или врачка дори казва нещо - хоп втълпяващ си че това и това ще стане и действаш според плана?  Thinking
За мен, това е и най-голямата опасност от правенето на хороскоп. Същото се отнася и до ясновидството, разбира се. Никой не е съвършен, нито астролозите, нито ясновидците - и ако те са убедени, че нещо ще се случи сто процента, и го кажат - ако човекът им има доверие, на практика изборът му е предрешен - той го е предоставил на тях, в техни ръце. Или пък ако му кажат - това няма да се случи, не се хаби... Ако се откажат да реализират тази си мечта - на практика тези думи са изменили личния им избор. Не ги обвинявам тях, разбира се, в огромното си мнозинство те са с добри намерение, с искрено желание да помогнат, но на практика може да се получи друго...

За мен хороскопът има значение в смисъл, да се види рождената предразположеност, склонност към нещо, което си струва да се развива, или слаби места, върху които също си струва да се поработи. И дотам. На събитиен план...  newsm78 И астролози, и ясновидци са ми казвали неща, които са се оказвали сто процента неверни. Но и аз съм си скептик - и в двата случая, когато не ми е харесвала прогнозата, съм си казвала вътрешно "Хайде бе! Не може да е сигурно сто процента, че ще е така!". Сега, след като са минали по няколко години и след двете неверни прогнози, които визирам тук - добре, че така съм реагирала вътрешно.  Grinning

# 37
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
*Мила*   202uu
Ооо да , споделям поста ти  Peace

# 38
  • Мнения: 9
Добрия астролог знае,че неговата прогноза е винаги около 80-90 % и никога 100%.Той,както и добрия психолог,трябва да има усет за хората,още повече,че им държи в ръце визитната картичка-тяхната натална карта.А там се вижда,кой е внушаем и кой по-малко.Въпрос на морал от страна на консултанта.Но Мила е права,че винаги има хора,които им е по-лесно да се опрат изцяло на нечия прогноза-тъкмо после като не успеят ще има кого да обвиняват Grinning

# 39
  • Мнения: 65
*Мила*   202uu
Ооо да , споделям поста ти  Peace

Според мен за сега е по-добре, че повечето хора не могат да знаят със сигурност бъдещето.
За какво биха го използвали според вас - може би избягване на неприятности, борсови индекси, пари, власт?
Колко хора биха използвали такава способност само за благото на другите? Това е голяма власт и влияние!
И тези, които искат власт и пари в света или ги имат, предполагам, че не са предразположени тази власт да я имат и други. Така че, за ясновидтво публично много не е прието да се говори, ако не искаш да те изкарат смешен или куку. Иначе се използва, и то не в една държава!
 Трябва много високо ниво на съзнание, за да не се злоупотреби. И тези които искат да се развиват езотерично, ще минат през изпити - доколко са овладяли себе си и доколко няма да злоупотребят с висшите сили. А това, че някой иска да е успешен и благополучен понякога даже може да е проблем - за неговото развитие.

Последна редакция: сб, 11 дек 2010, 17:04 от Vox populi

# 40
  • Мнения: 90
Добре а на може ли човек да си втълпи нещо на база хороскоп? Промерно някой известен астролог или врачка дори казва нещо - хоп втълпяващ си че това и това ще стане и действаш според плана?  Thinking
За мен, това е и най-голямата опасност от правенето на хороскоп. Същото се отнася и до ясновидството, разбира се. Никой не е съвършен, нито астролозите, нито ясновидците - и ако те са убедени, че нещо ще се случи сто процента, и го кажат - ако човекът им има доверие, на практика изборът му е предрешен - той го е предоставил на тях, в техни ръце. Или пък ако му кажат - това няма да се случи, не се хаби... Ако се откажат да реализират тази си мечта - на практика тези думи са изменили личния им избор. Не ги обвинявам тях, разбира се, в огромното си мнозинство те са с добри намерение, с искрено желание да помогнат, но на практика може да се получи друго...

За мен хороскопът има значение в смисъл, да се види рождената предразположеност, склонност към нещо, което си струва да се развива, или слаби места, върху които също си струва да се поработи. И дотам. На събитиен план...  newsm78 И астролози, и ясновидци са ми казвали неща, които са се оказвали сто процента неверни. Но и аз съм си скептик - и в двата случая, когато не ми е харесвала прогнозата, съм си казвала вътрешно "Хайде бе! Не може да е сигурно сто процента, че ще е така!". Сега, след като са минали по няколко години и след двете неверни прогнози, които визирам тук - добре, че така съм реагирала вътрешно.  Grinning

Мила, и аз така усещам нещата.  Peace

Дали и предразположеността към нещо както и слабите и силните места немогат да се объркат и да подведат човек да работи в дадена област без да има нужда.  Thinking

А иначе аз от вчера насам интерпретирам сама моя хороскоп. Аз имам всичко изчислено, само интерпретацията ми липсва. Всичко добре, намерих си и книгите за които ми дадохте линкове, обаче излиза че някой неща наистина са верни доколко се познавам, но за други имам големи съмнения. Например в хорскопа ми при това според няколко различни аспекта излиза, че мога да имам успех в политиката. Ами да ви кажа въобще не се виждам там.  Thinking Общо взето да кажем на 50% мога да кажа че са верни нещата, ама другите 50% или имам съмнения или направо мога да кажа че не са верни и дори ми противоречат на моя характер. А знам че са ми верни данните и часа на раждане. Както и изчисленията са ми верни, защото съм ги проверявала с няколко различни програми.

# 41
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Мила, и аз така усещам нещата.  Peace

Дали и предразположеността към нещо както и слабите и силните места немогат да се объркат и да подведат човек да работи в дадена област без да има нужда.  Thinking

А иначе аз от вчера насам интерпретирам сама моя хороскоп. Аз имам всичко изчислено, само интерпретацията ми липсва. Всичко добре, намерих си и книгите за които ми дадохте линкове, обаче излиза че някой неща наистина са верни доколко се познавам, но за други имам големи съмнения. Например в хорскопа ми при това според няколко различни аспекта излиза, че мога да имам успех в политиката. Ами да ви кажа въобще не се виждам там.  Thinking Общо взето да кажем на 50% мога да кажа че са верни нещата, ама другите 50% или имам съмнения или направо мога да кажа че не са верни и дори ми противоречат на моя характер. А знам че са ми верни данните и часа на раждане. Както и изчисленията са ми верни, защото съм ги проверявала с няколко различни програми.
Благодаря ви sv-harmony и Desss. Хармъни, мисля си още - сега чета и постинга ти - това, че МОЖЕШ да имаш успех в политиката, според мен значи, че имаш качествата, които да те направят успешен политик. Обаче съвсем друго нещо е дали наистина ИСКАШ да се занимаваш с политика - особено с тази, която имаме в България, както е известно, от най-неприятния вариант...

Сега разсъждавам и върху това, което казва Вокс - "Според мен за сега е по-добре, че повечето хора не могат да знаят със сигурност бъдещето.". Вокс, питам специално теб - смяташ ли, че всеки от нас има едно-единствено бъдеще, което е предначертано? Т.е. може да го узнае по някакви начини, но е по-добре да не го прави, защото не е узрял достатъчно? Въпросът ми е всъщност доста общ - дали ти като астролог смяташ, че който е добър астролог, действително е способен да прочете по звездите това, което му е предопределено на човек да му се случи в живота? Т.е., този човек няма свободната воля, а си е една кукла на конци, щото бъдещето му вече е написано и рита-не-рита, все така ще се случи?  newsm78  Нещо вътре в мен се бунтува срещу тази идея... Някакси много ми противоречи на всички други неща, които съм чела и усещам като верни - напр, Законът за привличането и т.н.

# 42
  • Мнения: 9
Суис Хармони,50 % са твърде малко Simple Smile Просто астрологията не се тълкува на парче.Ако наистина се захванеш с нея сериозно,щя видиш как в един момент пространственото мислене,както и умението да се анализират фактите като цяло,ще се развият и твоя хороскоп ще "заработи " поне на 80 % Heart Eyes

За политик се иска силен 12 дом,силен Меркурий,силен Юпитер,везни  и още куп неща.Я кажи ти по какво съдиш,че ставаш и по какво ,че не ставаш за политик Grinning

Последна редакция: сб, 11 дек 2010, 20:12 от SunnYtooo

# 43
  • Мнения: 9
Здравей Маргало
Какво имаш предвид?

# 44
  • Мнения: 65
Цитат
Сега разсъждавам и върху това, което казва Вокс - "Според мен за сега е по-добре, че повечето хора не могат да знаят със сигурност бъдещето.". Вокс, питам специално теб - смяташ ли, че всеки от нас има едно-единствено бъдеще, което е предначертано? Т.е. може да го узнае по някакви начини, но е по-добре да не го прави, защото не е узрял достатъчно? Въпросът ми е всъщност доста общ - дали ти като астролог смяташ, че който е добър астролог, действително е способен да прочете по звездите това, което му е предопределено на човек да му се случи в живота? Т.е., този човек няма свободната воля, а си е една кукла на конци, щото бъдещето му вече е написано и рита-не-рита, все така ще се случи?  newsm78  Нещо вътре в мен се бунтува срещу тази идея... Някакси много ми противоречи на всички други неща, които съм чела и усещам като верни - напр, Законът за привличането и т.н.

Може да има различни варианти, но зависи и от кармата и еволюционното ниво на човека. Или може предразположенията да са толкова силни, че в даден случай да е почти предвидимо как ще реагира човека. Някои астролози май са били много добри на предсказания. Аз акцентирам на друго. Закона на привличането хубаво, но ако човек иска да пътува, а планетни влияния причиняват проблем с крака, пътуването може да не се осъществи. Това е само пример. Има и карма и тя може да се проектира и чрез планетните позиции. Тоест не е случайно кой кога се ражда. Това не значи че нищо не може да се направи, но дори да знае човек техники, може да трябва много усилия. Та за това техники и утвърждения предварително, още преди да е станал проблем!   bouquet

Последна редакция: сб, 11 дек 2010, 20:20 от Vox populi

# 45
  • Мнения: 90
SunnYtooo, за момента наистина малко на парче гледам. А иначе незнам как се дефинира силен 12-ти дом, не мисля че искам да пиша във форума по-конкретни неща за наталната ми карта. А по какво съдя дали ставам или не - най-малкото не ме влече и дори не мога да си се представя в такава позиция. Може би трябва да се замисля какви качества се искат за политик и оттам да започна с размишленията.  Peace

Аз това повече го дадох като пример, дали наистина хороскопа може да определени дори и качества и дали не може да внуши/подведе за качества които имаме и върху които искаме да работим.

Мила, този въпрос който ти задаваш и аз съм го задавала много пъти. Дори и тук във форума бях питала доколко имаме определена съдба и доколко имаме свободна воля. Незнам дали някой може да даде еднозначен отговор за съжаление. Някак виждаме много малка част от действителността и дори да си мислим, че можем да повлияем въху нещо, дали наистина е така? Да има хора, на които са им се изпълнили желания. Но дали тези "желания" не са били предначертани, че ще се сбъднат при раждането  Thinking

Маргало, да не си някой скрит политик във форума  Simple Smile
Може да има различни варианти, но зависи и от кармата и еволюционното ниво на човека. Или може предразположенията да са толкова силни, че в даден случай да е почти предвидимо как ще реагира човека. Някои астролози май са били много добри на предсказания. Аз акцентирам на друго. Закона на привличането хубаво, но ако човек иска да пътува, а планетни влияния причиняват проблем с крака, пътуването може да не се осъществи. Това е само пример. Има и карма и тя може да се проектира и чрез планетните позиции. Тоест не е случайно кой кога се ражда. Това не значи че нищо не може да се направи, но дори да знае човек техники, може да трябва много усилия. Та за това техники и утвърждения предварително, още преди да е станал проблем!   bouquet

Vox populi, това което си написал звучи разумно. Не разбрах само какво имаш предвид с това:
Цитат
Та за това техники и утвърждения предварително, още преди да е станал проблем!

# 46
  • Мнения: 9
Когато в картата има заложено нещо,то работи.Друг е въпроса,доколко сме готови да му се посветим.Понякога апетита идва с яденето.В смисъл,че у нас дремят заспали качества и таланти и попаднали в благоприятна почва могат така да се развият,че сериозно да изненадат и нас самите

Нямам предвид  твоята карта/която даже не знам как изглежда/,С.Хармони-говоря по принцип.

# 47
  • Мнения: 90
SunnYtooo, разбрах те.  Simple Smile

# 48
# 49
  • Мнения: 169
Записвам се  bouquetв темичката Simple Smile

Аз пък , искам да попитам правят ли се хороскопи на деца .Имам  дъщеричка с проблеми , (аутизъм ) , много искам да и направя хороскоп , защото искам да разбера някой работи ( ще говори ли , какво я интерисува )Една , астроложка ми каза , че няма смисъл да и правя , това било в моята карма , т.е искаше аз да си направя ....Вие какво мислите ? Hug

# 50
  • Мнения: 65
Записвам се  bouquetв темичката Simple Smile

Аз пък , искам да попитам правят ли се хороскопи на деца .Имам  дъщеричка с проблеми , (аутизъм ) , много искам да и направя хороскоп , защото искам да разбера някой работи ( ще говори ли , какво я интерисува )Една , астроложка ми каза , че няма смисъл да и правя , това било в моята карма , т.е искаше аз да си направя ....Вие какво мислите ? Hug


може и на двете

# 51
  • Мнения: 169
Записвам се  bouquetв темичката Simple Smile

Аз пък , искам да попитам правят ли се хороскопи на деца .Имам  дъщеричка с проблеми , (аутизъм ) , много искам да и направя хороскоп , защото искам да разбера някой работи ( ще говори ли , какво я интерисува )Една , астроложка ми каза , че няма смисъл да и правя , това било в моята карма , т.е искаше аз да си направя ....Вие какво мислите ? Hug


може и на двете
Някой  да ми предложите , по възможност да не искат 2 заплати на мъжа ми Simple Smile

# 52
  • Мнения: 9
Notes,аз това с кармата не го харесвам особено.То,че има карма,има.Но нали за това сме тук-да я отработваме .И не винаги това трябва да става по най-трудния начин.За това наистина е добре да се обърнеш към астролог,но аз лично не харесвам Алена,колкото и да се занимава с кармична астрология.
Колкото за хороскоп на дете-мненията са противоречиви-едни казват,че едва ли не може да му предначертаем нов път с прогнозите си,а от друга страна -в Китай например,хороскопа на новороденото е подаръка му за това,че е дошло на нашата Земя Simple Smile
Въпрос на гледна точка!Аз лично гледам карти на деца само в областта на заложби и таланти с цел правилно насочване в образованието и добра професионална реализация по натам.За здраве трябва да е медицински астролог.
.

# 53
  • Мнения: 146
Мила, този въпрос който ти задаваш и аз съм го задавала много пъти. Дори и тук във форума бях питала доколко имаме определена съдба и доколко имаме свободна воля. Незнам дали някой може да даде еднозначен отговор за съжаление. Някак виждаме много малка част от действителността и дори да си мислим, че можем да повлияем въху нещо, дали наистина е така? Да има хора, на които са им се изпълнили желания. Но дали тези "желания" не са били предначертани, че ще се сбъднат при раждането  Thinking

Може да има различни варианти, но зависи и от кармата и еволюционното ниво на човека. Или може предразположенията да са толкова силни, че в даден случай да е почти предвидимо как ще реагира човека. Някои астролози май са били много добри на предсказания. Аз акцентирам на друго. Закона на привличането хубаво, но ако човек иска да пътува, а планетни влияния причиняват проблем с крака, пътуването може да не се осъществи. Това е само пример. Има и карма и тя може да се проектира и чрез планетните позиции. Тоест не е случайно кой кога се ражда. Това не значи че нищо не може да се направи, но дори да знае човек техники, може да трябва много усилия. Та за това техники и утвърждения предварително, още преди да е станал проблем!   bouquet

Vox populi, това което си написал звучи разумно. Не разбрах само какво имаш предвид с това:
Цитат
Та за това техники и утвърждения предварително, още преди да е станал проблем!

Добре де, ако занете, че нещо според хороскопа ви не ви е "дадено" да се случи, ще се откажете ли да се стремите към него макар и наистина да го искате и да вярвате, че ще се случи... Вобще до колко сматате че е полезно да имете идея какво ви е оътредено според хороскопа ви.
Навремето астрологията ми беше доста интересна, бях чела книжки, изчислявала хороскпи, но в интерпретациите, особено за себе си, хич ме нямаше... Но в момента в който на теория и от практика открих, че може да сме творци на живота си изгубих голяма част от интереса си (макар и лаишки) към астрологията... Склонна съм да вярвам, че било зардаи планети, заради карма или нещо друго е възможно да има някаква предопределеност в живота ни, но дали ако знаем каква е това би ни помогнало или донякъде би ни ограбило... А и как би се свързала предопределеността с възгледа за холографската същност на вселената Thinking

# 54
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Добре де, ако занете, че нещо според хороскопа ви не ви е "дадено" да се случи, ще се откажете ли да се стремите към него макар и наистина да го искате и да вярвате, че ще се случи... Вобще до колко сматате че е полезно да имете идея какво ви е оътредено според хороскопа ви.
Навремето астрологията ми беше доста интересна, бях чела книжки, изчислявала хороскпи, но в интерпретациите, особено за себе си, хич ме нямаше... Но в момента в който на теория и от практика открих, че може да сме творци на живота си изгубих голяма част от интереса си (макар и лаишки) към астрологията... Склонна съм да вярвам, че било зардаи планети, заради карма или нещо друго е възможно да има някаква предопределеност в живота ни, но дали ако знаем каква е това би ни помогнало или донякъде би ни ограбило... А и как би се свързала предопределеността с възгледа за холографската същност на вселената Thinking
  202uu

# 55
  • Мнения: 730
За мен са определящи изборите. Тия дни моя син направи за себе си, личен решаващ избор и всичко се промени. Стресиращо леко за мен- но за пореден път доказателство,че ни е дадена свободна воля да решаваме в своя живот.  Simple Smile

# 56
  • Варна
  • Мнения: 336
Добре де, ако занете, че нещо според хороскопа ви не ви е "дадено" да се случи, ще се откажете ли да се стремите към него макар и наистина да го искате и да вярвате, че ще се случи... Вобще до колко сматате че е полезно да имете идея какво ви е оътредено според хороскопа ви.
Преди доста време съм ходила на курс по астрология. На практика не съм тълкувала нечий хороскоп, но в общи линии имам представа как се правят прогнозите.
При прогнозите се използват поне още два три метода за определяне на събития, не се гледа само натална карта. Съответно ако дадено събитие НЕ се вижда никъде - нищо не ти пречи да се стремиш към него, но то просто няма да стане. Или ако е дадено да стане - ще стане когато планетите се наредят по съответния начин, а не когато на тебе ти се иска. Поне що се отнася до големи събития като напр. брак, преместване в друга държава, раждане на дете....
Доколко е полезно да си знаеш хороскопа - приеми го като пътна карта. Като тръгнеш на път доколко е полезно да имаш пътна карта в себе си?

# 57
  • Мнения: 65

Доколко е полезно да си знаеш хороскопа - приеми го като пътна карта. Като тръгнеш на път доколко е полезно да имаш пътна карта в себе си?


Да!

# 58
  • Мнения: 65
В интернет има много сайтове,  представящи различни школи, техники, послания и др.
Несъмнено трябва да имаме някакви критерии, по които да определяме кои неща са истински и кои не.
Естествено за сега повечето хора нямат развити ясновидски способности да видят директно какви сили и енергии стоят зад едно или друго "послание". Някои имат развити в някаква степен интуитивни способности или способност за възприемане на енергии. Важно е те да се развиват, защото "фалшивите сигнали" са доста, и по добре да не се рискува. Затова акцентирам на проверени и надеждни неща с доказан положителен резултат. Такива има и не е нужно да се иде до Тибет или Индия, за да се научат.

# 59
  • Мнения: 9
Цитат
Такива има и не е нужно да се иде до Тибет или Индия, за да се научат.
Laughing Laughing
Kakto  и не е нужно да идем до Луната за да видим,че Земята е кръгла ли? Twisted Evil
Вокси,мисля,че този,който знае повече от другите е добре да сподели опита си стях,с нужните доказателства  ,ако е възможно.Верно не всеки има очи и уши за да види невидимото NaughtyНо си мисля,че малцината ,които го могат трябва да предават опита и знанията си.Разбира се само на тези,които имат сериозно отношение и искрено желание да ЗНАЯТ

# 60
  • Мнения: 65
Цитат
само на тези,които имат сериозно отношение и искрено желание да ЗНАЯТ
Това е много важно.

# 61
  • Мнения: 620
Винаги съм смятала астрологията за лъженаука. Скоро ми подариха една книга на астролог и съм силно впечетлена от нея. Замислих се  и си направих един бърз такъв , непрофесионален де ooooh! ами поразена съм от истината за себе си.

съгласна съм с първи пост на вокс за това, че е нужно да се насочваме и към свръхсъзнанието. Ние сме като обърнато дърво и пием сокове и енергия повече от горе , отколкото отдолу.

А това със шкорите, техниките е много енергоемко. Ако ми трябва инфо си влизам в себе си и там си го вадя  Mr. Green Но за да стигне човек да си има това инфо, е нужно да си наложи малко информоционен пост. Точно тази книга на бълг. астролог Стойчев ми отвори очите за това. Книгата е "как да постигнем всичко за 6 дена" или нещо от сорта.

# 62
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
А това със шкорите, техниките е много енергоемко. Ако ми трябва инфо си влизам в себе си и там си го вадя  Mr. Green Но за да стигне човек да си има това инфо, е нужно да си наложи малко информоционен пост. Точно тази книга на бълг. астролог Стойчев ми отвори очите за това. Книгата е "как да постигнем всичко за 6 дена" или нещо от сорта.
Разкажи малко повече за тази книга. Нямам възможност да си я купя, а и не намирам повече информация за нея в интернет - звучи много интересно. Peace

# 63
  • Мнения: 65
Кирил Стойчев е председател на Българската астрологична асоциация и е професионалист!

# 64
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
В интернет има много сайтове,  представящи различни школи, техники, послания и др.
Несъмнено трябва да имаме някакви критерии, по които да определяме кои неща са истински и кои не.
Естествено за сега повечето хора нямат развити ясновидски способности да видят директно какви сили и енергии стоят зад едно или друго "послание". Някои имат развити в някаква степен интуитивни способности или способност за възприемане на енергии. Важно е те да се развиват, защото "фалшивите сигнали" са доста, и по добре да не се рискува. Затова акцентирам на проверени и надеждни неща с доказан положителен резултат. Такива има и не е нужно да се иде до Тибет или Индия, за да се научат.
Много ми харесва тази мисъл - би ли обяснил по-конкретно, кои критерии използваш, за да определиш кои неща са истински и кои - не? Наистина, в този век на информационен бум има толкова много школи, техники, ченълинги, практики... понякога изглежда много трудно на хората да се ориентират.

вокс, пред вид факта, че си създаде собствена тема, чудя се защо не пропагандираш там възгледите си?? Имаш си трибуна - действай там  Wink
Да ти кажа честно вече ми писва от негативизма ти и от крайностите ти. Никой не те кара да правиш какво и да било  Hug

съвестта не ми позволява! И не търся трибуна. Нито пък това са закрити вип теми с вход по специални карти!
За мен е по-добре да не ми пращат отрицателни енергии раздразнени форумки. Но четох коментарите на  някои тук за двете дами, които издали книга по вашата тема. Много кофти беше полето и още действаше - от вашата реакция към тях. Не ги оправдавам изобщо - и те ще си понесат последствията. Но факта е налице. и не е подходящо според мен да се правя че нищо не съм забелязал..от политкоректност !
А теб що те влекът..."фалшиви сигнали" замисляла ли си се? Не изключвам да има указания в хороскопа ти дори. Това е много сериозно, мисля че за твое добро може да е да се консултираш с астролог по въпроса. На мен едва ли ще ми повярваш.
И по повод твое изказване в другата тема също имам въпрос. Ако разсъждаваме логично, ако наистина смяташ, че е по-добре да не ти пращат отрицателни енергии раздразнени форумки, вероятно не би ги дразнил? Или не съм те разбрала правилно.  Как оценяваш енергетично собственото си присъствие в онази тема? Питам специално за нея, защото тук аз поне усещам присъствието ти доста по-миролюбиво и приветливо.  Peace

Какво точно имаш предвид в подчертаното от мен? Какво значи да те влекат "фалшиви сигнали"? Кои сигнали наричаш фалшиви и по какъв начин една консултация с хороскоп би помогнала в случая? Благодаря ти предварително за обяснението.

# 65
  • Мнения: 90
Добре де, ако занете, че нещо според хороскопа ви не ви е "дадено" да се случи, ще се откажете ли да се стремите към него макар и наистина да го искате и да вярвате, че ще се случи... Вобще до колко сматате че е полезно да имете идея какво ви е оътредено според хороскопа ви.
Навремето астрологията ми беше доста интересна, бях чела книжки, изчислявала хороскпи, но в интерпретациите, особено за себе си, хич ме нямаше... Но в момента в който на теория и от практика открих, че може да сме творци на живота си изгубих голяма част от интереса си (макар и лаишки) към астрологията... Склонна съм да вярвам, че било зардаи планети, заради карма или нещо друго е възможно да има някаква предопределеност в живота ни, но дали ако знаем каква е това би ни помогнало или донякъде би ни ограбило... А и как би се свързала предопределеността с възгледа за холографската същност на вселената Thinking

miniemouse, преди два дена си зададох точно този въпрос. Както писах и тук, в момента пробвам сама да си интерпретирам хороскопа. Пърия опит беше доста колеблив, нещо хич не ми съвпадаха нещата, но постепенно започна да ми се изяснява картината. Имах и няколко Аха момента, когато това което прочитам за себе си е толкова вярно, че не мога да повярвам просто. Оказа се че един мой проблем, за който си мислех че произлиза от детството ми, всъщност е заложен в хороскопа. Дотук добре, в първия момент даже се почувствах разочарована, че ми е дадено по рождение. Но като се позамислих, реших че това ми е дадено за да го отработя. Т.е. правенето на хороскопа ми подейства точно като пътна карта - ето това ми е дадено, това е слаба страна, значи трябва да работя за да го променя или най-малкото подобря. Докато преди това хвърлях вината за проблема върху външни фактори.

# 66
  • Мнения: 65
Цитат
...някакви критерии, по които да определяме кои неща са истински и кои не.
Ако Истински Учители на Светлината са предупреждавали за опасности, свързани с медиумизма и са го посочвали като неподходящ или вреден за съвременното езотерично развитие, то всеки който го поддържа или практикува  е или подведен или съзнателно служи на тъмни сили - ако е просто мошеник и си измисля пак им служи, по друг начин. По опасното е май, ако и си вярва.
Тоест човек трябва да има повече знания, за да може да преценява нещата, дори и да не е ясновидец. Кой ще има достъп до истински знания също не е случайно кармично и може да е заложено и в хороскопа му - ако се е развивал правилно в минали животи в направление към Мъдростта, може да има положителни аспекти на Уран със Слънце, Меркурий или Луна или др. планети. Съответно да има и интуиция -която също може да спомогне за различаването. Аз за "крион" имах усещане още преди да съм чел нещо - което се потвърди впоследствие.
Затова смятам че е важно развитието на интуицията и пречистване на телата и съзнанията - за да намаляват възможностите(каналите) за неблагоприятни влияния.

Цитат
Ако разсъждаваме логично, ако наистина смяташ, че е по-добре да не ти пращат отрицателни енергии раздразнени форумки, вероятно не би ги дразнил? Или не съм те разбрала правилно.  Как оценяваш енергетично собственото си присъствие в онази тема? Питам специално за нея, защото тук аз поне усещам присъствието ти доста по-миролюбиво и приветливо.  

Какво точно имаш предвид в подчертаното от мен? Какво значи да те влекат "фалшиви сигнали"? Кои сигнали наричаш фалшиви и по какъв начин една консултация с хороскоп би помогнала в случая? Благодаря ти предварително за обяснението.
Ако аз за да не ги раздразня, си мълча, някой може да пострада - примерно начинаещ, и пак е отговорност - карма може да се направи и с бездействие. Тоес предпочитам да ми се раздразнят, отколкото някой да пострада. Но в някойи случаи може да е безсмислено да се правят опити някой да му  се казва че не е прав. Реакцията може да е..гръмотевична. Ако той трябва да научи нещо, Вселената може да намери начин,  нямам идея да изземам нейни функции, но мога поне да предупредя. Защото ако много оптимистично се прилагат вредни практики, резултата  може да не е положителен. -
за "фалшивите сигнали" - влечение/склонност към приемане на лъжливи учения или идеи - за това също може да има астрологични аспекти като индикация - примерно напрегнати аспекти на Луна, Меркурий, Юпитер, Сатурн с Нептун. Има ли го хороскопа, човек трябва да бъде изключително предпазлив според мен. Това е математика - изчислява се има ли или не.
И ако има, да се акцентира на практики които спомагат за точната преценка и възприемане.

# 67
  • Мнения: 620
http://astrohoroscope.info/nova_kniga2.php

за Мила


може да се изтегли срещу смс, сега видях  Peace

# 68
  • Мнения: 65
"Ти коя си? - Добрата фея! - А що си с брадва - Днеска не съм в настроение!.." Simple Smile

"всички прилики с действащи лица и събития са...преднамерени и съзнателно търсени" Simple Smile

# 69
  • Мнения: 9

miniemouse, преди два дена си зададох точно този въпрос. Както писах и тук, в момента пробвам сама да си интерпретирам хороскопа. Пърия опит беше доста колеблив, нещо хич не ми съвпадаха нещата, но постепенно започна да ми се изяснява картината. Имах и няколко Аха момента, когато това което прочитам за себе си е толкова вярно, че не мога да повярвам просто. Оказа се че един мой проблем, за който си мислех че произлиза от детството ми, всъщност е заложен в хороскопа. Дотук добре, в първия момент даже се почувствах разочарована, че ми е дадено по рождение. Но като се позамислих, реших че това ми е дадено за да го отработя. Т.е. правенето на хороскопа ми подейства точно като пътна карта - ето това ми е дадено, това е слаба страна, значи трябва да работя за да го променя или най-малкото подобря. Докато преди това хвърлях вината за проблема върху външни фактори.

Ти напредваш бързо   bouquet Във връзка с подчертаното искам да ти кажа,че според една теория не родителите избират бебето,а бебето родителите.Т.е душата решава при какви родители да се роди,за да си отработи каквото има за отработване Naughty
Относно втория болд-в момента,в който човек спре да обвинява другите за неудачите и проблемите си,то той вече е наполовина успял!Само човек ,който е поел отговорността за собствената си съдба е в състояние да напредне и да постигне нещо.Такъв човек не му пречи нито кризата,нито магии разни,нито колежката-интригант
Успех,С.Хармони
Радвам се,че астрологията има нов фен

# 70
  • Мнения: 90
SunnYtooo, благодаря!  Hug Мен и преди ме влечеше астрологията, но сега навлизам в по-дълбоки води или поне така се надявам. А най-забавното е, че в хороскопа ми пише че имам склонност да се занимавам с астрология.  Grinning

"Ти коя си? - Добрата фея! - А що си с брадва - Днеска не съм в настроение!.." Simple Smile

"всички прилики с действащи лица и събития са...преднамерени и съзнателно търсени" Simple Smile

 Laughing

# 71
  • Мнения: 65


"Ти коя си? - Добрата фея! - А що си с брадва - Днеска не съм в настроение!.." Simple Smile

"всички прилики с действащи лица и събития са...преднамерени и съзнателно търсени" Simple Smile

 Laughing

мдаа, и голяма грешка е да се смята че мъжете се ползват само за  pironi +     condomuu  в  luvbed    Mr. Green

Последна редакция: пн, 13 дек 2010, 21:27 от Vox populi

# 72
  • Мнения: 90
Да това беше доста забавна част в другата тема  Laughing После жените искат да не ги дискриминират от мъжете, а то какво се получи в крайна сметка Simple Smile Между другото преди имаше и други мъже ентусиасти да пишат в темите, но бяха запокитени на дивана или някъде в такава посока  Grinning

# 73
  • Мнения: 65
Да това беше доста забавна част в другата тема  Laughing После жените искат да не ги дискриминират от мъжете, а то какво се получи в крайна сметка Simple Smile Между другото преди имаше и други мъже ентусиасти да пишат в темите, но бяха запокитени на дивана или някъде в такава посока  Grinning

има едно такова правило - "не прави това, което не искаш да правят на тебе" bowuu

# 74
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Да това беше доста забавна част в другата тема  Laughing После жените искат да не ги дискриминират от мъжете, а то какво се получи в крайна сметка Simple Smile Между другото преди имаше и други мъже ентусиасти да пишат в темите, но бяха запокитени на дивана или някъде в такава посока  Grinning

има едно такова правило - "не прави това, което не искаш да правят на тебе" bowuu


т.е. прави неща които които искаш да ти направят на тебе  bowuu bowuu bowuu

# 75
  • Мнения: 65

т.е. прави неща които които искаш да ти направят на тебе  bowuu bowuu bowuu
bowuu  bouquet

# 76
  • Мнения: 9
Цитат
мдаа, и голяма грешка е да се смята че мъжете се ползват само за  pironi +    condomuu  в  luvbed    Mr. Green
Вокси,от къде ги извади тия емотиконки бе човек Joy Joy Joy

# 77
  • Мнения: 65
Цитат
мдаа, и голяма грешка е да се смята че мъжете се ползват само за  pironi +    condomuu  в  luvbed    Mr. Green
Вокси,от къде ги извади тия емотиконки бе човек Joy Joy Joy
от бг-мама са, цъкни на още.

Последна редакция: вт, 14 дек 2010, 00:17 от Vox populi

# 78
  • Мнения: 146
 Rolling Eyes Добре де, карта... Ама само астрологията ли е карта... Тя май темата трябва да се преиментува на нещо като "Силата на подсъзнанието vs Астрология"...  Laughing Не смятам астрологията за лъженаука, даже както казах съм била увлечена и все още имам някакъв интерес макар и доста различен... Пък и мисля си че много хора успяват да живеят щастливо ида се развиват и без помощта й...
Добре де, ако занете, че нещо според хороскопа ви не ви е "дадено" да се случи, ще се откажете ли да се стремите към него макар и наистина да го искате и да вярвате, че ще се случи... Вобще до колко сматате че е полезно да имете идея какво ви е оътредено според хороскопа ви.
Навремето астрологията ми беше доста интересна, бях чела книжки, изчислявала хороскпи, но в интерпретациите, особено за себе си, хич ме нямаше... Но в момента в който на теория и от практика открих, че може да сме творци на живота си изгубих голяма част от интереса си (макар и лаишки) към астрологията... Склонна съм да вярвам, че било зардаи планети, заради карма или нещо друго е възможно да има някаква предопределеност в живота ни, но дали ако знаем каква е това би ни помогнало или донякъде би ни ограбило... А и как би се свързала предопределеността с възгледа за холографската същност на вселената Thinking

miniemouse, преди два дена си зададох точно този въпрос. Както писах и тук, в момента пробвам сама да си интерпретирам хороскопа. Пърия опит беше доста колеблив, нещо хич не ми съвпадаха нещата, но постепенно започна да ми се изяснява картината. Имах и няколко Аха момента, когато това което прочитам за себе си е толкова вярно, че не мога да повярвам просто. Оказа се че един мой проблем, за който си мислех че произлиза от детството ми, всъщност е заложен в хороскопа. Дотук добре, в първия момент даже се почувствах разочарована, че ми е дадено по рождение. Но като се позамислих, реших че това ми е дадено за да го отработя. Т.е. правенето на хороскопа ми подейства точно като пътна карта - ето това ми е дадено, това е слаба страна, значи трябва да работя за да го променя или най-малкото подобря. Докато преди това хвърлях вината за проблема върху външни фактори.
Много неща в хороскопа си считам за верни, ама ми се е случвало да чета нещо и да си кажа, ей колко вярно, а после да се окаже че поради разсеяност чета друг текст  Laughing А и друго, определено считам, че е възможно по този начин да си създадем предразсъдъци, които аз не намирам за нещо добро... Имам позната родена на същия ден, година, час и може би да имаме по малко от 5 мин разлика, не помня много добре колко и не намирам твърде много общи неща между нас... Ще кажете  ей в тези там минутки е разликата... ама чак пък....  newsm78  Все пак вярвам в творческата същност на човека и в силата на вярата (макар и на моменти колебаеща се  Crazy)

Относно втория болд-в момента,в който човек спре да обвинява другите за неудачите и проблемите си,то той вече е наполовина успял!Само човек ,който е поел отговорността за собствената си съдба е в състояние да напредне и да постигне нещо.Такъв човек не му пречи нито кризата,нито магии разни,нито колежката-интригант
Успех,С.Хармони
Радвам се,че астрологията има нов фен
Ето това много ми харесва и смятам за категорична истина.  Peace

Относно наличието на много псевдо източници и лъжеучители съм съгласна, но мисля че всеки си има филтър или интуиция за собствената истина, защото тя далеч не е една и съща за всички. Има източници към които изпитвам някакво неприятно усещане и просто ги отминавам. За другите не бих поела отговорността да кажа кое е истина за тях,правилно или неправилно, а и ако това нещо им е дадено нещо по хороскоп, какво бих могла да направя...   Whistling

 Peace

# 79
  • Мнения: 90
Rolling Eyes Добре де, карта... Ама само астрологията ли е карта... Тя май темата трябва да се преиментува на нещо като "Силата на подсъзнанието vs Астрология"...  Laughing Не смятам астрологията за лъженаука, даже както казах съм била увлечена и все още имам някакъв интерес макар и доста различен... Пък и мисля си че много хора успяват да живеят щастливо ида се развиват и без помощта й...

Ами за момента се фокусирахме върху астрологията, но тя е само един аспект който може да бъде обсъден когато говорим за подсъзнание, съдба, постигане на мечти. Мисля че темата ще се развива тепърва.  Peace А иначе да, астрологията както казах  е една малка част от цялото и е просто помощно средство. И без нея може, но при условие че чрез нея се задава някакъв жизнен път, интересно би било да се обсъди как всичко това се влияе от подсъзнанието и от мислите ни и дали е възможно и доколко е възможно да го променяме.  Peace

Много неща в хороскопа си считам за верни, ама ми се е случвало да чета нещо и да си кажа, ей колко вярно, а после да се окаже че поради разсеяност чета друг текст  Laughing А и друго, определено считам, че е възможно по този начин да си създадем предразсъдъци, които аз не намирам за нещо добро... Имам позната родена на същия ден, година, час и може би да имаме по малко от 5 мин разлика, не помня много добре колко и не намирам твърде много общи неща между нас... Ще кажете  ей в тези там минутки е разликата... ама чак пък....  newsm78  Все пак вярвам в творческата същност на човека и в силата на вярата (макар и на моменти колебаеща се  Crazy)

Да може да се създадат предразсъдъци. Мога да приказвам най-вече как аз подхождам към хороскопа, когато го интерпретирам. Просто не приемам всичко за чиста монета. Когато излезе нещо интересно, прекарвам време да поразсъждавам върху дадено твърдение. Едва след това мога може нещо да бъде водещо за мен. Предразсъдък може да се създаде ако се приеме всичко директно. Не мисля че това е целта на заниманието.  Peace

А за твоята позната, не бива да се забравя че на човек му влияят и други фактори - семейство, приятели, среда и тн. Дали нещо заложено в хороскопа ще се развие или не зависи от много неща. Както вече приказвахме тук - хороскопа е като карта. По кой път ще тръгне човек е въпрос на избор!  Peace

# 80
  • Мнения: 90
Много ми хареса тази мисъл

“В свободата на душата, в силата на духа, в светлината на ума и в доброто на сърцето седи смисълът на живота.” Петър Дънов

# 81
  • Мнения: 4
"Аз казвам тази формула: Сърцето ми трябва да е топло, душата – свежа, умът – светъл, а духът крепък. Светлината, която иде, дава свобода; духът като е крепък, може всичко да твори и да работи. Кажете: «Сърцето ми е топло, душата ми е свежа, умът ми е светъл, духът ми е крепък. Защо? – Защото живея в закона на любовта, в която няма никаква измяна.» Кажете това и задачата е решена. Аз ще живея по това ново правило. Сега, знаете ли колко струва това ново правило, което ви дадох? То струва 25 милиарда. Има хора, които в миналото са са прекарвали по 20-25 съществувания, докато научат тази формула. Вие ще кажете: «Много просто нещо е, ние знаем тези неща.» Никога не сте ги знаяли тези неща по този начин, както вървят – топло, свежа, светъл, крепък.
Сега, като се върнете дома си, искам да приложите това правило. Жените, Като го приложат, да стане по-леко на мъжете и мъжете като го приложат, да стане по-леко на жените. Майките, като го приложат, да стане по-леко на децата, и децата, като го приложат, да стане по-леко на майките. Учителите, като го приложат, да стане по-леко на учениците, и учениците, Като го приложат, да стане по-леко на учителите.        Да настане една лекота, и всички да разберем, че сте приложили това правило. "
П. Дънов

Последна редакция: ср, 15 дек 2010, 16:26 от Ata

# 82
  • Мнения: 65
Според мен някой път ритуалите и техниките за "постигане" може да отклонят енергията на човека именно от това, коеот е наистина причината
за проблема при него - психологичека, кармична, здравословна. Докато ако се знае истинската причина и се работи за нейното преодоляване, човек
може да постигне много повече в еволюционно отношение(отколкото ако е просто богат, успешен и благополучен)
Както се казва, "богатите също плачат". Може би е и въпрос на мода или налагане на "естаблишмент", пише го по книгите, значи трябва. А че книгите са писани и за печалба на авторите...
Една книга с трудни практики и с резултати за може би след един или два живота може да не е толкова привлекателна. Но да е много по-важна за бъдещото развитие на човека.

Според мен свободата е по-ценното - нещо което може да "вземем" със себе си и след този земен живот, парите и джиповете не можем:)
За нея начини и техники също има...

# 83
  • Мнения: 4

Според мен свободата е по-ценното - нещо което може да "вземем" със себе си и след този земен живот, парите и джиповете не можемSimple Smile
За нея начини и техники също има...

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Във връзка със свободата, нещо за четене:

"...нападне ли ви зло, кажете си следната формула: Бог е любов. Бог е мъдрост. Аз съм добро. Аз съм истина. Тази формула ще ви послужи при всички нещастия, противоречия и злини в живота ви. Доброто е една от проявите на Битието, с която можете да се защищавате от всякакво зло. Злото носи в себе си сили противоположни на любовта, мъдростта, на истината и на доброто, вследствие на което става неутрализиране на тези сили. Човек може да живее съзнателно дотолкова, доколкото проявява доброто и истината, които са вложени в него.

... Дойде ли някакво изкушение,
за да запазите любовта си, изговорете тихо в себе си формулата: Бог е Любов. Бог е Мъдрост. Аз съм добро. Аз съм истина. Затова е казано в Писанието: Побеждавайте злото с добро, а лъжата с истина. Дайте път на Бога в себе си, Той да прояви своята Любов и Мъдрост.

...И тъй, искате ли да се справяте с мъчнотиите, нещастията и противоречията в живота си, прилагайте дадената ви формула, било в единствено, било в множествено число. Кажете си: Бог е Любов. Бог е Мъдрост. Ние сме добро. Ние сме истина. Произнасяйте формулата съзнателно и следете да видите какви резултати ще имате. Дали сте гладен, болен, слаб, произнасяйте формулата смело, без колебание. Дето минавате, произнасяйте формулата и мислете върху съдържанието и смисъла и. Мисли за Бога, за ближния си и ще намериш своето благо. Мислиш ли първо за своето лично благо, ти ще станеш нещастен.

...Ползвайте се от формулата, която днес ви дадох, при всички трудни случаи на живота си. Произнасяйте я с всичкото уважение и почитание. Дръжте тази формула в ума си като добро оръжие, с което можете да се защищавате. Ако държите оръжието си чисто, каквото желаете, можете да постигнете. Оставите ли го да ръждяса, други ще го вземат от ръцете ви. Щом изгубите оръжието си, с него заедно ще изгубите и свободата си. Човек е дотолкова свободен, доколкото носи в себе си оръжие, на което разчита при всички трудни моменти в живота си. Свободен човек е онзи, който признава Бога за Любов, за Мъдрост, а себе си за добро, за истина. Дойде ли до това съзнание, човек е придобил онази свобода, която търси.

Бог е Любов. Бог е Мъдрост. Ние сме добро. Ние сме истина.  "
                                                                               

Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 17:53 от Ata

# 84
  • Мнения: 620
 Мислиш ли първо за своето лично благо, ти ще станеш нещастен.

ето в това вярвам на 1000 процента. Винаги съм мислила за другите и благата ми се умножават във всяко едно отношение.

# 85
  • Мнения: 90
Формулите ми напомнят на мантрите или на утвърждения донякъде. Искам да ви запитам променяте ли думи във формулите, ако някоя дума не ви привлича? При мен такава дума е "крепко". Може би защото правя асоциация с крехко.

Моя любима формула е:

Сърце чисто като кристал
ум светъл като Слънцето, Душа обширна като Вселената,
Дух мощен като Бога и едно с Бога

Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 18:27 от sv_harmony

# 86
  • Мнения: 65
според мен "крепко" и "крехко" са различни неща. Мантрите и формулите според мен не трябва да се променят, ако са дадени от Учител - всяка дума и всеки звук може да има значение!

# 87
  • Мнения: 90
Да "крепко" и "крехко" са различни неща, но при условие че права такава асоциация, не би ли трябвало да мога да си заменя думата, за да се чувствам по-приятно когато казам формулата. По-подобен начин като утвържденията. Иначе съм чела, че при Учителя наистина формултие са направени така, че и звуците имат значение. Явно просто ще си избирам формули, в които ням аконкретни думи.

# 88
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Мислиш ли първо за своето лично благо, ти ще станеш нещастен.

ето в това вярвам на 1000 процента. Винаги съм мислила за другите и благата ми се умножават във всяко едно отношение.


Аз мисля инЪк , колкото повече имаме толкова повече даваме   Wink


Ако нямаш как ще дадеш М ?  Sunglasses

# 89
  • Мнения: 90
Мислиш ли първо за своето лично благо, ти ще станеш нещастен.

ето в това вярвам на 1000 процента. Винаги съм мислила за другите и благата ми се умножават във всяко едно отношение.


Аз мисля инЪк , колкото повече имаме толкова повече даваме   Wink


Ако нямаш как ще дадеш М ?  Sunglasses



В това, в което вярваш, то става твоя реалност. И двамата сте прави за себе си, защото сте си създали такава реалност.  Peace

# 90
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Цитат

Мислиш ли първо за своето лично благо, ти ще станеш нещастен.
ето в това вярвам на 1000 процента
Винаги съм мислила за другите и благата ми се умножават във всяко едно отношение.

Добре де нали всичко тръгва от нас   Thinking

Ако не мислим първо за себе си какво ... да чакаме друг да го направи  накрая или  ......   Rolling Eyes
Често мислейки първо за другите забравяме себе си и накрая не рядко  се оказва че ние имаме нужда от помощ  Sunglasses

Ако не помислим първо за себе си и не сме в баланс със себе си няма да сме   полезни на когото и да било  Crossing Arms





Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 19:52 от Desss

# 91
  • Мнения: 65
Цитат

Мислиш ли първо за своето лично благо, ти ще станеш нещастен.
ето в това вярвам на 1000 процента
Винаги съм мислила за другите и благата ми се умножават във всяко едно отношение.

Добре де нали всичко тръгва от нас   Thinking

Ако не мислим първо за себе си какво ... да чакаме друг да го направи  накрая или  ......   Rolling Eyes
Често мислейки първо за другите забравяме себе си и накрая не рядко  се оказва че ние имаме нужда от помощ  Sunglasses

Ако не помислим първо за себе си и не сме в баланс със себе си няма да сме   полезни на когото и да било  Crossing Arms


трябва да сме в баланс със себе си, но да даваме/работим за другите. Така е в ...езотеричната икономика. Ако всеки работи за другите и прави това, което искат да правят на него, ще има ли мизерия?
Но това е осъществимо според мен в една по-голяма степен, когато Съзнанието на много хора се пробуди - по-масово, когато излезем от триизмерната "Матрица", а феичките и джедаите може да са първите  уханни цветове от Новото Време (да не се бърка с американския ню ейдж)

# 92
  • Мнения: 690
Елементарните духове са същества без собствена воля. Те пребивават в духовният свят и са един вид командировани, подчинени от по - висшите духовни същества, за да изпълняват определени функции. Може да се каже, че те са един вид "омагьосани" от по - висшестоящите духове. Благодарение на елементарните същества човек възприема и изживява света, и може да придобива опитности в него. Безкрайни войнства от елементарни същества са впрегнати в служба на висшите сили, за да може човек да възприема света около себе си.
 Освен елементарните същества, човек дължи съществуването си тук на земята и на по - низшите природни царства. Като минералното, растителното и животинското.
 
Ангелите имат мисията да ръководят днешния човек и да бъдат неговата връзка с по - висшите духовни Йерархии. От друга страна, последният не може да отрече, че дължи своето съществувание и своето издигане на по - низшите природни царства.
 Има такава мъдрост в мирозданието, че по - развитите същества трябва да се преклонят пред по - низшите същества и да признаят, че без тях не биха били, това което са.
Затова неизбежна част от кармата на по - висшите същества е да спомагат за развитието на по - низшите.
Подобно е и положението на елементарните същества спрямо човека. Те се явяват на по - низш етап от развитието си. За съдбата на Елементарните същества е много важно отношението на човека към тях. А това отношение може да бъде правилно само, ако човек има духовното познание за него.
Ако човек вниква в устройството на даден физически процес, ако вниква по - дълбоко във взаимовръзките на заобикалящите го предмети и не гледа на тях само, като сухи материални дадености - той освобождава елементарните същества, които проникват в него, докато възприема дадени обекти.
Това означава, че те могат да се включат в по - ускорено и бързо духовно развитие.
Ако човек не вниква в същността на нещата, гледа на тях повърхностно и не съизживява мъдростта в околния свят - елементарните същества остават " омагьосани". " Омагьосани" да последват същият този човек в следващата му инкарнация.

# 93
  • Мнения: 65
"„Банкеи кротко поучавал своите последователи, когато проповедта му била прекъсната от свещеник от сектата Шиншу, който вярвал в чудеса и мислел, че спасението идва от повтарянето на свещените слова.

Банкеи не могъл да продължи беседата си и попитал свещеника какво има да каже.

— Основателят на моята религия — похвалил се свещеникът, — застанал на единия бряг на реката с четчица за писане в ръка. Ученикът му застанал на другия бряг с лист хартия. И през реката, по въздуха, основателят изписал свещеното име Амида върху листа. Можете ли Вие да извършите такова чудо?

— Не — казал Банкеи. —Аз умея да правя само малки чудеса. Например, когато съм гладен, ям; когато съм жаден, пия; когато съм обиден, прощавам.“

Когато правим "малките чудеса", които напълно зависят от нас, според мен големите по-лесно може да се случат. Друг въпрос е, има ли "чудеса" изобщо, и не е ли това, което някой нарича "чудеса", проявление на същества и сили от по-висш порядък,   които,  ако сме будни и съзнателни за тях, може да станат част от живота ни...вместо почти невероятно изключение...

# 94
  • Мнения: 258
...
Когато правим "малките чудеса", които напълно зависят от нас, според мен големите по-лесно може да се случат. Друг въпрос е, има ли "чудеса" изобщо, и не е ли това, което някой нарича "чудеса", проявление на същества и сили от по-висш порядък,   които,  ако сме будни и съзнателни за тях, може да станат част от живота ни...вместо почти невероятно изключение...


С този си пост Vox, ме докосна право в сърцето. Това е моето състояние - уча се да правя малките си чудеса в ежедневието, или по-точно си спомням как се прави Grinning, защото в "матрицата" понякога и аз забравям, че това ми е "предназначението" - съ-творяването. И колкото по-добре се справям, толкова повече осъзнавам, че не съм сама. Получавам подкрепа и насърчение от невидимия свят, трябва само да им дадем позволение да ни съдействат, защото Съществата от Светлината нямат право да ни се месят без нашето позволение. Когато им позволих и отворих сърцето си, животът ми се изпълни с ВЪЛШЕБСТВА. И нямам съмнения и страхове, че може да се промъкне нещо нежелано от ниския астрал примерно, защото то няма да мине през Сърцето, а през Егото.
Така разбрах, че мога да светя със собствена светлина, светлината на Божествената искра в мен, а не с отразената светлина на образованието, общественото/финансовото положение, кариерата и пр. съставни на илюзията, наречена Трето измерение.

# 95
  • Мнения: 90
mimina,   bouquet И ти ме докосна мен с поста ти.  Peace

# 96
# 97
  • Мнения: 620
и мен  Heart Eyes   bouquet

# 98
  • Universe
  • Мнения: 1 556
И мен  Two Hearts Two Hearts Two Hearts

# 99
  • Мнения: 65
В миналото и сега са използвани така наречените амулети и талисмани - предмети, "заредени" с определена енергия или мисъл, чувство, флуид. И съответно, носени от човека, могат да му влияят енергийно или да спомагат за неутрализирането на неблагоприятни външни влияния, включително и астрологични, особено, ако амулета съдържа скъпоценен камък.
НО изработката на такъв предмет според мен е магическа операция и   е много важно начина, техниката и енергийното ниво, с което се прави, както и самия човек, който го прави. И съвсем не е без значение мотива и целта и дори да изглежда положителна, дали наистина е това, което е най-същественото, тъй като това зареждане може да влияе постоянно докато е носено.
Така че поне аз не бих препоръчал човек да разчита на талисмани и амулети, които все пак са нещо външно и ако няма вътрешна трансформация, колкото и да се "зарежда" талисмана, силата на карма може да е по-силна, ако човек да не е отделил достатъчно енергия и усилия за кармична корекция, отдавайки ги примерно за ритуали за "щастие" или зареждане на талисмани.

В тази връзка има един обект който доста ползваме в нашия живот(поне в повечето време:) - нашето физическо тяло. То може да е много добър обект за зареждане с положителни енергии и насищане с положителни вибрации. С пречистване на клетките, пречистване на енергийните канали, с натрупване на правилни и подходящи  мантри и утвърждения в интензивно вибрационно поле, ние самите може да станем нещо, което излъчва положителна енергия и я привлича, дори без да си внушаваме че сме магнити за благополучие - то просто ще е така! bowuu       bouquet

Последна редакция: сб, 18 дек 2010, 13:13 от Vox populi

# 100
  • Мнения: 620
Вокс, на това ме казвам да поработим върху себе си  Hug винаги има ефект и е с добър резултат, ако не те мързи много и си "зает" с "важни" неща.

# 101
  • Мнения: 65
  да поработим върху себе си  Hug винаги има ефект и е с добър резултат, ако не те мързи много и си "зает" с "важни" неща.

по-яка магия от това има ли? - при това с положителен резултат, а не "я стане, я не"   chef

# 102
  • Мнения: 65
Цитат
В една провинция от дълго време не бил валял дъжд, всичко изсъхнало. Най-накрая
хората решили да доведат заклинател за дъжд. Пратили свои представители при него в
далечен град и го помолили коленопреклонно да дойде час по-скоро, защото нуждата от
дъжд била огромна.
Заклинателят бил мъдър стар мъж. Той се съгласил да помогне, но поискал да му
осигурят малка колибка сред полето, където да се отгегли необезпокояван от никого в
продължение на три дни без храна и напитки. Молбата му била изпълнена.
Привечер на третия ден над провинцията се излял проливен дъжд. Огромна тълпа
радостни люде се запътила да изрази благодарността си към заклинателя.
- Кажи ни как успя? - сипели се отвсякъде въпроси.
- Много просто - отвърнал мъдрeцът. - През последните три дни се постарах да се
приведа в пълен ред. Защото, ако аз съм наред, и светът ще е добре:
сушата трябва да отстъпи пред нуждата от дъжд...

# 103
# 104
  • Мнения: 65
За повече Жива Вода
 в градината на нашата душа!  Heart Eyes

# 105
  • Мнения: 0
Vox populi,
харесва ми твоето мнение и съм напълно съгласна с теб.
може би по-скоро като допълване бих искала да напиша, че мисълта това е най-силното оръжие (сила)
Както казваш за амулетите, наистина хората незнайно защо имат нужда от нещо материално, за да повярват. Съвсем шеговито казано едно най-оибкновено копче би могло да играе ролята на амулет - при всяка положителна мисъл да се докосва и мислено да си представяме как мисълта отива в предмета (копчето). Аз лично не бих си изработила талисман де..  Rolling Eyes смятам, че това е излишно.
По важното е човек да работи върху себе си. Да се разбере, да умее да използва своите силни и слаби страни, да умее да изкарва градивното. Според мен силата на мисълта би могла да е достатъчно силна, но преди да се експериментира човек трябва да умее да я контролира, да я насочва в правилната посока - примерно ако сте повторили 100ти една положителна мисъл можете да я унищожите само с една единствена негативна Sad.
Кармата това са нашите задачи и уроци, пътя по който искаме не искаме трябва да минем. Един урок може да бъде повтаря до безкрай ако не го решим правилно. Подобно на учителя, който ни връща и връща да препишем урока докато не допуснем нито една грешка.

За да може човек да привлича положителна енергия освен посоченото, според мен, той трябва да е чист - да е премахнал всички онези дребнави човешки емоции (злоба, лицемерие, гняв...). Защото тези негативни емоции привличат други такива.

Зает и мързел - някак си не намират място като оправдание. Колкото и да е зает човек нищо не му пречи да намира минутка време (например докато е в банята, вечер като заспива....) за работа върху себе си. Мързел? мисля, че това не е като да копаеш на нивата, напротив работата върху себе си би могла да бъди изключително релаксираща и зареждаща.

# 106
  • Мнения: 65
Смята се даже че има  и конкретен астрологически аспект, който може да даде възвратни или  повтарящи се събития/ситуации - квинконс 150 гр. А ако е в комбинация на аспекти с още един квинконс и секстил,  още по-силно.

Ще цитирам малко Гьоте:

Цитат

Животът ни във всякоя звезда ,
охотно движи се тя с друг,
по същия избран от нея равен път,
недрата на земята се пробуждат,
сили които ни извеждат
към  могъщество и светлина.”

 

 „ И земни  глъбини,
  небесни сфери,
 утвърждават закона, що се крие
 на човека в гърдите.”

# 107
  • Мнения: 0
Куинконса е минорен аспект, който аз не бих отнесла нито към негативните, нито към позитивните.

Той е малко на принципа, това което не ни убива ни прави по-силни.

Всъщност ако говорим астрологично (в житейско отношение е същото) няма нито един черен или бял аспект. Живота не е дву-колорен, той е пъстър и във всяка ситуация има положително и обратното. Често си мислим това, което ни се случва е лошо, беда, а се оказва, че това е било най-доброто за нас. Друг път сме убедени, че ни се случва най-доброто, а всъщност се пързаляме по пързалката пропадайки в тъмата. Например ако в дадена ситуация си мислим, че е лошо, че колата ни се е счупила и не можем да тръгнем на път, но в последствие се оказва, че сме избегнали страшна катастрофа. В друг случай намираме идеалната според нас работа, но в последствие се оказва, че има доста подводни камъни - некоректен работодател, колеги интриганти...


Куинконса е доста креативен (творчески аспект) и по-точно казано подтикващ към творчество. Той сякаш е огледало на нашата космическа карма, която трябва да приспособим към земния живот. Този аспект би започнал да работи позитивно, когато човек спре да се съпротивлява на космическите влияния и съумее да се адаптира към живота. Казано простичко човек трябва да се научи да съгласува земната и космическата си природа. Да хармонизира вътрешното и външното.


# 108
  • Мнения: 0
Много неща в хороскопа си считам за верни, ама ми се е случвало да чета нещо и да си кажа, ей колко вярно, а после да се окаже че поради разсеяност чета друг текст  Laughing А и друго, определено считам, че е възможно по този начин да си създадем предразсъдъци, които аз не намирам за нещо добро... Имам позната родена на същия ден, година, час и може би да имаме по малко от 5 мин разлика, не помня много добре колко и не намирам твърде много общи неща между нас... Ще кажете  ей в тези там минутки е разликата... ама чак пък....  newsm78  Все пак вярвам в творческата същност на човека и в силата на вярата (макар и на моменти колебаеща се  Crazy)
  bouquet
Да наистина повечето астролози ще кажат, че имено тези 5мин. са разликата. Но искам да добавя още неща. Подобно на твоят организъм иаш заложени дадени неща (болести, височина, очи.....). Има неща който не можеш да промениш, но има такива, който зависят от среда, начин на живот, твоите усилия или не усилия. + нещо, което много астролози подценяват - една астрологична карта не работи сама, дори и при най-изолирания човек тя взаимодейства с други карти. Започвайки с картата на майката, бащата, братя/сестри, приятели, колеги, роднини, съседи........ Всяко едно заимодействие оказва своето влияние. Не рядко дори едно "здрасти" с чужд натал може да преобърне собствения Simple Smile
Друго важно е индивидуалната еволюция. Тежеста на дадени позиции (аспекти) ще работят различно при един нисш неразвит индивид и един развит. Има много хора, при които висшите планети не работят, тяхния живот стига до сатурн (в най-добрия случай). Други умеят да улавят вибрациите на Плутон (може би има хора, който са стигнали и по-далеч).

няма да разводнявам
надявам се така погледнато да ти даде отговора защо сте различни Simple Smile

# 109
  • Мнения: 146
Харесва ми духа в развоя на темата   bouquet
boliarka , така е мнооого са факторите... Това ми беше долу-горе и мен мисълта, че хороскопа не е калъп и това че си роден еди си кога не би следвало да значи, че ти е изваян калъпа грубо казано... просто ти дава част от "входния пакет" екстри... дори не всички... потенциали някави, но далеч не единствените...
Ето това много ми хареса:
 да поработим върху себе си  Hug винаги има ефект и е с добър резултат, ако не те мързи много и си "зает" с "важни" неща.

по-яка магия от това има ли? - при това с положителен резултат, а не "я стане, я не"   chef
Peace

# 110
  • Мнения: 0
Харесва ми духа в развоя на темата   bouquet
boliarka , така е мнооого са факторите... Това ми беше долу-горе и мен мисълта, че хороскопа не е калъп и това че си роден еди си кога не би следвало да значи, че ти е изваян калъпа грубо казано... просто ти дава част от "входния пакет" екстри... дори не всички... потенциали някави, но далеч не единствените...

преди малко ми хрумна сравнението с две еднакви цветя посадени по едно и също време, но да кажем на различни места - едното на слънце, наторена почва, другото на сянка сред градските плочки, за едното се рижи градинар полива го, пощи го..., другото посреща кални обувки от минувачи, едното се радва на пеперуди и пчелички, другото на фасове и найлонови отпадъци.....  Rolling Eyes

# 111
  • Мнения: 439
Да побутна темата,че изпаднала чак на втора страница Naughty

Пожелавам ви вълшебна Коледа пълна с чудеса!
Heart Eyes

# 112
  • Мнения: 67
Весели празници !

# 113
  • Мнения: 90
Весели празници!!!  Peace

# 114
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Харесва ми духа в развоя на темата   bouquet
boliarka , така е мнооого са факторите... Това ми беше долу-горе и мен мисълта, че хороскопа не е калъп и това че си роден еди си кога не би следвало да значи, че ти е изваян калъпа грубо казано... просто ти дава част от "входния пакет" екстри... дори не всички... потенциали някави, но далеч не единствените...

преди малко ми хрумна сравнението с две еднакви цветя посадени по едно и също време, но да кажем на различни места - едното на слънце, наторена почва, другото на сянка сред градските плочки, за едното се рижи градинар полива го, пощи го..., другото посреща кални обувки от минувачи, едното се радва на пеперуди и пчелички, другото на фасове и найлонови отпадъци.....  Rolling Eyes
Много добро сравнение   bouquet

# 115
# 116
  • Мнения: 9
Куинконса аз съм склонна да го разглеждам като мажорен аспект. Simple SmileИзползвам го дори и в хорарната астрология,където по правило се позлват само мажорни,но куинконса доказано си работи там.
Куинконса ни връща отново и отново в една и съща ситуация,докато си научим урока.

Някой написа,че това,което не ни убива ни прави по-силни!
Това винаги съм го оспорвала-това което не ни убива,ни убива малко по малко Naughty Simple Smile

# 117
  • Мнения: 620
SunnYtooo ,  абсолютно съм съгласна с теб за това, което не ни убива.  Peace

# 118
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Някой написа,че това,което не ни убива ни прави по-силни!
Това винаги съм го оспорвала-това което не ни убива,ни убива малко по малко Naughty Simple Smile
Ха сега де - направо ме шашнахте с тая трактовка?  newsm78 Може ли малко обяснение - сигурно не успявам да видя този аспект?  Thinking

# 119
  • Мнения: 9
Мила,могат да се дадат много примери за това.
Нитратите,диоксините,Е-тата/разбирай консервантите/,изобщо всички отрови в малки дози.
После-в психологически план-всеки стрес,всяка болка,всеки сериозен проблем-всичко това взима от нас по нещо,докато някой по-слаб психически вземе та полудее.А по-силните всъщност стават безчувствени.Умират им емоциите,узмивките.Падаме,ставаме,изправяме се...Може да изглеждаме по-силни,но всъщност сме ограбени души!
На такава цена не бих искала да съм силна,следователно не искам разни тестове и изпитания,само за да стана по-силна.Защото след всяко голямо изпитание се скапвам-колкото и да изглеждам силна Hug
Прозвучах тъжно май,а не исках Heart Eyes

# 120
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Мила,могат да се дадат много примери за това.
Нитратите,диоксините,Е-тата/разбирай консервантите/,изобщо всички отрови в малки дози.
После-в психологически план-всеки стрес,всяка болка,всеки сериозен проблем-всичко това взима от нас по нещо,докато някой по-слаб психически вземе та полудее.А по-силните всъщност стават безчувствени.Умират им емоциите,узмивките.Падаме,ставаме,изправяме се...Може да изглеждаме по-силни,но всъщност сме ограбени души!
На такава цена не бих искала да съм силна,следователно не искам разни тестове и изпитания,само за да стана по-силна.Защото след всяко голямо изпитание се скапвам-колкото и да изглеждам силна Hug
Прозвучах тъжно май,а не исках Heart Eyes
Сега разбирам какво имаш предвид, благодаря ти за обяснението Hug. Не се бях сещала за физическия план на нещата, там няма да говоря... Сигурно гледната ми точка ще прозвучи еретично, а не искам това.

Но в психологическия план, има и друга гледна точка. Дребните стресове са полезни за организма, раздвижват метаболизма, адреналина и т.н. , доколкото са в количество, че човек се справя ежедневно с тях. Всъщност, повечето неща са си стресори, всяка промяна - също, дори когато е положителна. Но докато основата е здрава, организмът, психиката и т.н., тези проблеми са решими и не те "скапват". В този смисъл, чрез преодоляването на всяко едно от тези неща ставаме по-силни, така го разбирам аз. Дори, като помислиш, един спортист, който тренира за олимпиада - през колко болка, умора и т.н. преминава - но в резултат, става по-добър и по-добър.

Скапването идва, когато нещата ни идват в повече. Когато не успяваме да се възстановим, когато се пречупим. Така мисля аз поне.  Heart Eyes

# 121
  • Мнения: 65
според мен много зависи от самия човек, някои хора може да имат аспекти, благоприятни за трансформиране на сили и енергии, примерно тригон на Плутон с Луна, Марс, Юпитер. Но ако някой има напрегнат аспект между Плутон и тези планети, то може да е вероятно по-скоро дисхормоничен опит в това отношение. Според мен е хубаво всеки да знае силата си и слабите места и да работи и върху двете.
За предпочитане е колкото се може по-малко време да се в дисхармонично състояние.

# 122
  • Мнения: 9
Превръщай слабостите в сила!
Всеки го може,стига да не се вкопчи в даден проблем и да не реши,че е най-прецакания човек на земята.
Малко воля за победа,консултация  с добър позитивен психолог или астролог,за откриване начините да се трансформира негативното в позитивно,т.е. пътя на изцелението и резултатите ще са налице.
Не  е лесно,аз още го тренирам Winkно пък има около мен хора,които са го постигнали и това ми дава голям кураж.
Подсъзнанието наистина май може всичко!

# 123
  • Мнения: 65
Според мен много е важно и готовността за възприемане - отвореност към новото, сила и смелост да се разчупят стереотипите. Понякога дори усещането че "всичко ми е наред и нямам нужда някой да ми казва" може да затвори врата за ценна възможност.
Кармата може да се прояви именно чрез стари нагласи и предразположения - проявяване на определени модели за поведение в една или друга ситуация.
Може да се налее в празна чаша. В пълна чаша или в обърната ...не върви Party

# 124
  • Мнения: 730
Чашата е винаги пълна,  Laughing

# 125
  • Мнения: 65
Чашата е винаги пълна,  Laughing

Смирението подразбира възприемане, смирението е ключ към Мъдростта.
Търпението е качество на Любовта.

Общи условия

Активация на акаунт