Може ли наистина подсъзнанието всичко, вреди и ползи

  • 9 283
  • 125
  •   1
Отговори
# 120
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Мила,могат да се дадат много примери за това.
Нитратите,диоксините,Е-тата/разбирай консервантите/,изобщо всички отрови в малки дози.
После-в психологически план-всеки стрес,всяка болка,всеки сериозен проблем-всичко това взима от нас по нещо,докато някой по-слаб психически вземе та полудее.А по-силните всъщност стават безчувствени.Умират им емоциите,узмивките.Падаме,ставаме,изправяме се...Може да изглеждаме по-силни,но всъщност сме ограбени души!
На такава цена не бих искала да съм силна,следователно не искам разни тестове и изпитания,само за да стана по-силна.Защото след всяко голямо изпитание се скапвам-колкото и да изглеждам силна Hug
Прозвучах тъжно май,а не исках Heart Eyes
Сега разбирам какво имаш предвид, благодаря ти за обяснението Hug. Не се бях сещала за физическия план на нещата, там няма да говоря... Сигурно гледната ми точка ще прозвучи еретично, а не искам това.

Но в психологическия план, има и друга гледна точка. Дребните стресове са полезни за организма, раздвижват метаболизма, адреналина и т.н. , доколкото са в количество, че човек се справя ежедневно с тях. Всъщност, повечето неща са си стресори, всяка промяна - също, дори когато е положителна. Но докато основата е здрава, организмът, психиката и т.н., тези проблеми са решими и не те "скапват". В този смисъл, чрез преодоляването на всяко едно от тези неща ставаме по-силни, така го разбирам аз. Дори, като помислиш, един спортист, който тренира за олимпиада - през колко болка, умора и т.н. преминава - но в резултат, става по-добър и по-добър.

Скапването идва, когато нещата ни идват в повече. Когато не успяваме да се възстановим, когато се пречупим. Така мисля аз поне.  Heart Eyes

# 121
  • Мнения: 65
според мен много зависи от самия човек, някои хора може да имат аспекти, благоприятни за трансформиране на сили и енергии, примерно тригон на Плутон с Луна, Марс, Юпитер. Но ако някой има напрегнат аспект между Плутон и тези планети, то може да е вероятно по-скоро дисхормоничен опит в това отношение. Според мен е хубаво всеки да знае силата си и слабите места и да работи и върху двете.
За предпочитане е колкото се може по-малко време да се в дисхармонично състояние.

# 122
  • Мнения: 9
Превръщай слабостите в сила!
Всеки го може,стига да не се вкопчи в даден проблем и да не реши,че е най-прецакания човек на земята.
Малко воля за победа,консултация  с добър позитивен психолог или астролог,за откриване начините да се трансформира негативното в позитивно,т.е. пътя на изцелението и резултатите ще са налице.
Не  е лесно,аз още го тренирам Winkно пък има около мен хора,които са го постигнали и това ми дава голям кураж.
Подсъзнанието наистина май може всичко!

# 123
  • Мнения: 65
Според мен много е важно и готовността за възприемане - отвореност към новото, сила и смелост да се разчупят стереотипите. Понякога дори усещането че "всичко ми е наред и нямам нужда някой да ми казва" може да затвори врата за ценна възможност.
Кармата може да се прояви именно чрез стари нагласи и предразположения - проявяване на определени модели за поведение в една или друга ситуация.
Може да се налее в празна чаша. В пълна чаша или в обърната ...не върви Party

# 124
  • Мнения: 730
Чашата е винаги пълна,  Laughing

# 125
  • Мнения: 65
Чашата е винаги пълна,  Laughing

Смирението подразбира възприемане, смирението е ключ към Мъдростта.
Търпението е качество на Любовта.

Общи условия

Активация на акаунт