Може ли наистина подсъзнанието всичко, вреди и ползи

  • 9 319
  • 125
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 0
Vox populi,
харесва ми твоето мнение и съм напълно съгласна с теб.
може би по-скоро като допълване бих искала да напиша, че мисълта това е най-силното оръжие (сила)
Както казваш за амулетите, наистина хората незнайно защо имат нужда от нещо материално, за да повярват. Съвсем шеговито казано едно най-оибкновено копче би могло да играе ролята на амулет - при всяка положителна мисъл да се докосва и мислено да си представяме как мисълта отива в предмета (копчето). Аз лично не бих си изработила талисман де..  Rolling Eyes смятам, че това е излишно.
По важното е човек да работи върху себе си. Да се разбере, да умее да използва своите силни и слаби страни, да умее да изкарва градивното. Според мен силата на мисълта би могла да е достатъчно силна, но преди да се експериментира човек трябва да умее да я контролира, да я насочва в правилната посока - примерно ако сте повторили 100ти една положителна мисъл можете да я унищожите само с една единствена негативна Sad.
Кармата това са нашите задачи и уроци, пътя по който искаме не искаме трябва да минем. Един урок може да бъде повтаря до безкрай ако не го решим правилно. Подобно на учителя, който ни връща и връща да препишем урока докато не допуснем нито една грешка.

За да може човек да привлича положителна енергия освен посоченото, според мен, той трябва да е чист - да е премахнал всички онези дребнави човешки емоции (злоба, лицемерие, гняв...). Защото тези негативни емоции привличат други такива.

Зает и мързел - някак си не намират място като оправдание. Колкото и да е зает човек нищо не му пречи да намира минутка време (например докато е в банята, вечер като заспива....) за работа върху себе си. Мързел? мисля, че това не е като да копаеш на нивата, напротив работата върху себе си би могла да бъди изключително релаксираща и зареждаща.

# 106
  • Мнения: 65
Смята се даже че има  и конкретен астрологически аспект, който може да даде възвратни или  повтарящи се събития/ситуации - квинконс 150 гр. А ако е в комбинация на аспекти с още един квинконс и секстил,  още по-силно.

Ще цитирам малко Гьоте:

Цитат

Животът ни във всякоя звезда ,
охотно движи се тя с друг,
по същия избран от нея равен път,
недрата на земята се пробуждат,
сили които ни извеждат
към  могъщество и светлина.”

 

 „ И земни  глъбини,
  небесни сфери,
 утвърждават закона, що се крие
 на човека в гърдите.”

# 107
  • Мнения: 0
Куинконса е минорен аспект, който аз не бих отнесла нито към негативните, нито към позитивните.

Той е малко на принципа, това което не ни убива ни прави по-силни.

Всъщност ако говорим астрологично (в житейско отношение е същото) няма нито един черен или бял аспект. Живота не е дву-колорен, той е пъстър и във всяка ситуация има положително и обратното. Често си мислим това, което ни се случва е лошо, беда, а се оказва, че това е било най-доброто за нас. Друг път сме убедени, че ни се случва най-доброто, а всъщност се пързаляме по пързалката пропадайки в тъмата. Например ако в дадена ситуация си мислим, че е лошо, че колата ни се е счупила и не можем да тръгнем на път, но в последствие се оказва, че сме избегнали страшна катастрофа. В друг случай намираме идеалната според нас работа, но в последствие се оказва, че има доста подводни камъни - некоректен работодател, колеги интриганти...


Куинконса е доста креативен (творчески аспект) и по-точно казано подтикващ към творчество. Той сякаш е огледало на нашата космическа карма, която трябва да приспособим към земния живот. Този аспект би започнал да работи позитивно, когато човек спре да се съпротивлява на космическите влияния и съумее да се адаптира към живота. Казано простичко човек трябва да се научи да съгласува земната и космическата си природа. Да хармонизира вътрешното и външното.


# 108
  • Мнения: 0
Много неща в хороскопа си считам за верни, ама ми се е случвало да чета нещо и да си кажа, ей колко вярно, а после да се окаже че поради разсеяност чета друг текст  Laughing А и друго, определено считам, че е възможно по този начин да си създадем предразсъдъци, които аз не намирам за нещо добро... Имам позната родена на същия ден, година, час и може би да имаме по малко от 5 мин разлика, не помня много добре колко и не намирам твърде много общи неща между нас... Ще кажете  ей в тези там минутки е разликата... ама чак пък....  newsm78  Все пак вярвам в творческата същност на човека и в силата на вярата (макар и на моменти колебаеща се  Crazy)
  bouquet
Да наистина повечето астролози ще кажат, че имено тези 5мин. са разликата. Но искам да добавя още неща. Подобно на твоят организъм иаш заложени дадени неща (болести, височина, очи.....). Има неща който не можеш да промениш, но има такива, който зависят от среда, начин на живот, твоите усилия или не усилия. + нещо, което много астролози подценяват - една астрологична карта не работи сама, дори и при най-изолирания човек тя взаимодейства с други карти. Започвайки с картата на майката, бащата, братя/сестри, приятели, колеги, роднини, съседи........ Всяко едно заимодействие оказва своето влияние. Не рядко дори едно "здрасти" с чужд натал може да преобърне собствения Simple Smile
Друго важно е индивидуалната еволюция. Тежеста на дадени позиции (аспекти) ще работят различно при един нисш неразвит индивид и един развит. Има много хора, при които висшите планети не работят, тяхния живот стига до сатурн (в най-добрия случай). Други умеят да улавят вибрациите на Плутон (може би има хора, който са стигнали и по-далеч).

няма да разводнявам
надявам се така погледнато да ти даде отговора защо сте различни Simple Smile

# 109
  • Мнения: 146
Харесва ми духа в развоя на темата   bouquet
boliarka , така е мнооого са факторите... Това ми беше долу-горе и мен мисълта, че хороскопа не е калъп и това че си роден еди си кога не би следвало да значи, че ти е изваян калъпа грубо казано... просто ти дава част от "входния пакет" екстри... дори не всички... потенциали някави, но далеч не единствените...
Ето това много ми хареса:
 да поработим върху себе си  Hug винаги има ефект и е с добър резултат, ако не те мързи много и си "зает" с "важни" неща.

по-яка магия от това има ли? - при това с положителен резултат, а не "я стане, я не"   chef
Peace

# 110
  • Мнения: 0
Харесва ми духа в развоя на темата   bouquet
boliarka , така е мнооого са факторите... Това ми беше долу-горе и мен мисълта, че хороскопа не е калъп и това че си роден еди си кога не би следвало да значи, че ти е изваян калъпа грубо казано... просто ти дава част от "входния пакет" екстри... дори не всички... потенциали някави, но далеч не единствените...

преди малко ми хрумна сравнението с две еднакви цветя посадени по едно и също време, но да кажем на различни места - едното на слънце, наторена почва, другото на сянка сред градските плочки, за едното се рижи градинар полива го, пощи го..., другото посреща кални обувки от минувачи, едното се радва на пеперуди и пчелички, другото на фасове и найлонови отпадъци.....  Rolling Eyes

# 111
  • Мнения: 439
Да побутна темата,че изпаднала чак на втора страница Naughty

Пожелавам ви вълшебна Коледа пълна с чудеса!
Heart Eyes

# 112
  • Мнения: 67
Весели празници !

# 113
  • Мнения: 90
Весели празници!!!  Peace

# 114
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
Харесва ми духа в развоя на темата   bouquet
boliarka , така е мнооого са факторите... Това ми беше долу-горе и мен мисълта, че хороскопа не е калъп и това че си роден еди си кога не би следвало да значи, че ти е изваян калъпа грубо казано... просто ти дава част от "входния пакет" екстри... дори не всички... потенциали някави, но далеч не единствените...

преди малко ми хрумна сравнението с две еднакви цветя посадени по едно и също време, но да кажем на различни места - едното на слънце, наторена почва, другото на сянка сред градските плочки, за едното се рижи градинар полива го, пощи го..., другото посреща кални обувки от минувачи, едното се радва на пеперуди и пчелички, другото на фасове и найлонови отпадъци.....  Rolling Eyes
Много добро сравнение   bouquet

# 115
# 116
  • Мнения: 9
Куинконса аз съм склонна да го разглеждам като мажорен аспект. Simple SmileИзползвам го дори и в хорарната астрология,където по правило се позлват само мажорни,но куинконса доказано си работи там.
Куинконса ни връща отново и отново в една и съща ситуация,докато си научим урока.

Някой написа,че това,което не ни убива ни прави по-силни!
Това винаги съм го оспорвала-това което не ни убива,ни убива малко по малко Naughty Simple Smile

# 117
  • Мнения: 620
SunnYtooo ,  абсолютно съм съгласна с теб за това, което не ни убива.  Peace

# 118
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Някой написа,че това,което не ни убива ни прави по-силни!
Това винаги съм го оспорвала-това което не ни убива,ни убива малко по малко Naughty Simple Smile
Ха сега де - направо ме шашнахте с тая трактовка?  newsm78 Може ли малко обяснение - сигурно не успявам да видя този аспект?  Thinking

# 119
  • Мнения: 9
Мила,могат да се дадат много примери за това.
Нитратите,диоксините,Е-тата/разбирай консервантите/,изобщо всички отрови в малки дози.
После-в психологически план-всеки стрес,всяка болка,всеки сериозен проблем-всичко това взима от нас по нещо,докато някой по-слаб психически вземе та полудее.А по-силните всъщност стават безчувствени.Умират им емоциите,узмивките.Падаме,ставаме,изправяме се...Може да изглеждаме по-силни,но всъщност сме ограбени души!
На такава цена не бих искала да съм силна,следователно не искам разни тестове и изпитания,само за да стана по-силна.Защото след всяко голямо изпитание се скапвам-колкото и да изглеждам силна Hug
Прозвучах тъжно май,а не исках Heart Eyes

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт