Може ли наистина подсъзнанието всичко, вреди и ползи

  • 9 287
  • 125
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 65
Цитат
само на тези,които имат сериозно отношение и искрено желание да ЗНАЯТ
Това е много важно.

# 61
  • Мнения: 620
Винаги съм смятала астрологията за лъженаука. Скоро ми подариха една книга на астролог и съм силно впечетлена от нея. Замислих се  и си направих един бърз такъв , непрофесионален де ooooh! ами поразена съм от истината за себе си.

съгласна съм с първи пост на вокс за това, че е нужно да се насочваме и към свръхсъзнанието. Ние сме като обърнато дърво и пием сокове и енергия повече от горе , отколкото отдолу.

А това със шкорите, техниките е много енергоемко. Ако ми трябва инфо си влизам в себе си и там си го вадя  Mr. Green Но за да стигне човек да си има това инфо, е нужно да си наложи малко информоционен пост. Точно тази книга на бълг. астролог Стойчев ми отвори очите за това. Книгата е "как да постигнем всичко за 6 дена" или нещо от сорта.

# 62
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
А това със шкорите, техниките е много енергоемко. Ако ми трябва инфо си влизам в себе си и там си го вадя  Mr. Green Но за да стигне човек да си има това инфо, е нужно да си наложи малко информоционен пост. Точно тази книга на бълг. астролог Стойчев ми отвори очите за това. Книгата е "как да постигнем всичко за 6 дена" или нещо от сорта.
Разкажи малко повече за тази книга. Нямам възможност да си я купя, а и не намирам повече информация за нея в интернет - звучи много интересно. Peace

# 63
  • Мнения: 65
Кирил Стойчев е председател на Българската астрологична асоциация и е професионалист!

# 64
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
В интернет има много сайтове,  представящи различни школи, техники, послания и др.
Несъмнено трябва да имаме някакви критерии, по които да определяме кои неща са истински и кои не.
Естествено за сега повечето хора нямат развити ясновидски способности да видят директно какви сили и енергии стоят зад едно или друго "послание". Някои имат развити в някаква степен интуитивни способности или способност за възприемане на енергии. Важно е те да се развиват, защото "фалшивите сигнали" са доста, и по добре да не се рискува. Затова акцентирам на проверени и надеждни неща с доказан положителен резултат. Такива има и не е нужно да се иде до Тибет или Индия, за да се научат.
Много ми харесва тази мисъл - би ли обяснил по-конкретно, кои критерии използваш, за да определиш кои неща са истински и кои - не? Наистина, в този век на информационен бум има толкова много школи, техники, ченълинги, практики... понякога изглежда много трудно на хората да се ориентират.

вокс, пред вид факта, че си създаде собствена тема, чудя се защо не пропагандираш там възгледите си?? Имаш си трибуна - действай там  Wink
Да ти кажа честно вече ми писва от негативизма ти и от крайностите ти. Никой не те кара да правиш какво и да било  Hug

съвестта не ми позволява! И не търся трибуна. Нито пък това са закрити вип теми с вход по специални карти!
За мен е по-добре да не ми пращат отрицателни енергии раздразнени форумки. Но четох коментарите на  някои тук за двете дами, които издали книга по вашата тема. Много кофти беше полето и още действаше - от вашата реакция към тях. Не ги оправдавам изобщо - и те ще си понесат последствията. Но факта е налице. и не е подходящо според мен да се правя че нищо не съм забелязал..от политкоректност !
А теб що те влекът..."фалшиви сигнали" замисляла ли си се? Не изключвам да има указания в хороскопа ти дори. Това е много сериозно, мисля че за твое добро може да е да се консултираш с астролог по въпроса. На мен едва ли ще ми повярваш.
И по повод твое изказване в другата тема също имам въпрос. Ако разсъждаваме логично, ако наистина смяташ, че е по-добре да не ти пращат отрицателни енергии раздразнени форумки, вероятно не би ги дразнил? Или не съм те разбрала правилно.  Как оценяваш енергетично собственото си присъствие в онази тема? Питам специално за нея, защото тук аз поне усещам присъствието ти доста по-миролюбиво и приветливо.  Peace

Какво точно имаш предвид в подчертаното от мен? Какво значи да те влекат "фалшиви сигнали"? Кои сигнали наричаш фалшиви и по какъв начин една консултация с хороскоп би помогнала в случая? Благодаря ти предварително за обяснението.

# 65
  • Мнения: 90
Добре де, ако занете, че нещо според хороскопа ви не ви е "дадено" да се случи, ще се откажете ли да се стремите към него макар и наистина да го искате и да вярвате, че ще се случи... Вобще до колко сматате че е полезно да имете идея какво ви е оътредено според хороскопа ви.
Навремето астрологията ми беше доста интересна, бях чела книжки, изчислявала хороскпи, но в интерпретациите, особено за себе си, хич ме нямаше... Но в момента в който на теория и от практика открих, че може да сме творци на живота си изгубих голяма част от интереса си (макар и лаишки) към астрологията... Склонна съм да вярвам, че било зардаи планети, заради карма или нещо друго е възможно да има някаква предопределеност в живота ни, но дали ако знаем каква е това би ни помогнало или донякъде би ни ограбило... А и как би се свързала предопределеността с възгледа за холографската същност на вселената Thinking

miniemouse, преди два дена си зададох точно този въпрос. Както писах и тук, в момента пробвам сама да си интерпретирам хороскопа. Пърия опит беше доста колеблив, нещо хич не ми съвпадаха нещата, но постепенно започна да ми се изяснява картината. Имах и няколко Аха момента, когато това което прочитам за себе си е толкова вярно, че не мога да повярвам просто. Оказа се че един мой проблем, за който си мислех че произлиза от детството ми, всъщност е заложен в хороскопа. Дотук добре, в първия момент даже се почувствах разочарована, че ми е дадено по рождение. Но като се позамислих, реших че това ми е дадено за да го отработя. Т.е. правенето на хороскопа ми подейства точно като пътна карта - ето това ми е дадено, това е слаба страна, значи трябва да работя за да го променя или най-малкото подобря. Докато преди това хвърлях вината за проблема върху външни фактори.

# 66
  • Мнения: 65
Цитат
...някакви критерии, по които да определяме кои неща са истински и кои не.
Ако Истински Учители на Светлината са предупреждавали за опасности, свързани с медиумизма и са го посочвали като неподходящ или вреден за съвременното езотерично развитие, то всеки който го поддържа или практикува  е или подведен или съзнателно служи на тъмни сили - ако е просто мошеник и си измисля пак им служи, по друг начин. По опасното е май, ако и си вярва.
Тоест човек трябва да има повече знания, за да може да преценява нещата, дори и да не е ясновидец. Кой ще има достъп до истински знания също не е случайно кармично и може да е заложено и в хороскопа му - ако се е развивал правилно в минали животи в направление към Мъдростта, може да има положителни аспекти на Уран със Слънце, Меркурий или Луна или др. планети. Съответно да има и интуиция -която също може да спомогне за различаването. Аз за "крион" имах усещане още преди да съм чел нещо - което се потвърди впоследствие.
Затова смятам че е важно развитието на интуицията и пречистване на телата и съзнанията - за да намаляват възможностите(каналите) за неблагоприятни влияния.

Цитат
Ако разсъждаваме логично, ако наистина смяташ, че е по-добре да не ти пращат отрицателни енергии раздразнени форумки, вероятно не би ги дразнил? Или не съм те разбрала правилно.  Как оценяваш енергетично собственото си присъствие в онази тема? Питам специално за нея, защото тук аз поне усещам присъствието ти доста по-миролюбиво и приветливо.  

Какво точно имаш предвид в подчертаното от мен? Какво значи да те влекат "фалшиви сигнали"? Кои сигнали наричаш фалшиви и по какъв начин една консултация с хороскоп би помогнала в случая? Благодаря ти предварително за обяснението.
Ако аз за да не ги раздразня, си мълча, някой може да пострада - примерно начинаещ, и пак е отговорност - карма може да се направи и с бездействие. Тоес предпочитам да ми се раздразнят, отколкото някой да пострада. Но в някойи случаи може да е безсмислено да се правят опити някой да му  се казва че не е прав. Реакцията може да е..гръмотевична. Ако той трябва да научи нещо, Вселената може да намери начин,  нямам идея да изземам нейни функции, но мога поне да предупредя. Защото ако много оптимистично се прилагат вредни практики, резултата  може да не е положителен. -
за "фалшивите сигнали" - влечение/склонност към приемане на лъжливи учения или идеи - за това също може да има астрологични аспекти като индикация - примерно напрегнати аспекти на Луна, Меркурий, Юпитер, Сатурн с Нептун. Има ли го хороскопа, човек трябва да бъде изключително предпазлив според мен. Това е математика - изчислява се има ли или не.
И ако има, да се акцентира на практики които спомагат за точната преценка и възприемане.

# 67
  • Мнения: 620
http://astrohoroscope.info/nova_kniga2.php

за Мила


може да се изтегли срещу смс, сега видях  Peace

# 68
  • Мнения: 65
"Ти коя си? - Добрата фея! - А що си с брадва - Днеска не съм в настроение!.." Simple Smile

"всички прилики с действащи лица и събития са...преднамерени и съзнателно търсени" Simple Smile

# 69
  • Мнения: 9

miniemouse, преди два дена си зададох точно този въпрос. Както писах и тук, в момента пробвам сама да си интерпретирам хороскопа. Пърия опит беше доста колеблив, нещо хич не ми съвпадаха нещата, но постепенно започна да ми се изяснява картината. Имах и няколко Аха момента, когато това което прочитам за себе си е толкова вярно, че не мога да повярвам просто. Оказа се че един мой проблем, за който си мислех че произлиза от детството ми, всъщност е заложен в хороскопа. Дотук добре, в първия момент даже се почувствах разочарована, че ми е дадено по рождение. Но като се позамислих, реших че това ми е дадено за да го отработя. Т.е. правенето на хороскопа ми подейства точно като пътна карта - ето това ми е дадено, това е слаба страна, значи трябва да работя за да го променя или най-малкото подобря. Докато преди това хвърлях вината за проблема върху външни фактори.

Ти напредваш бързо   bouquet Във връзка с подчертаното искам да ти кажа,че според една теория не родителите избират бебето,а бебето родителите.Т.е душата решава при какви родители да се роди,за да си отработи каквото има за отработване Naughty
Относно втория болд-в момента,в който човек спре да обвинява другите за неудачите и проблемите си,то той вече е наполовина успял!Само човек ,който е поел отговорността за собствената си съдба е в състояние да напредне и да постигне нещо.Такъв човек не му пречи нито кризата,нито магии разни,нито колежката-интригант
Успех,С.Хармони
Радвам се,че астрологията има нов фен

# 70
  • Мнения: 90
SunnYtooo, благодаря!  Hug Мен и преди ме влечеше астрологията, но сега навлизам в по-дълбоки води или поне така се надявам. А най-забавното е, че в хороскопа ми пише че имам склонност да се занимавам с астрология.  Grinning

"Ти коя си? - Добрата фея! - А що си с брадва - Днеска не съм в настроение!.." Simple Smile

"всички прилики с действащи лица и събития са...преднамерени и съзнателно търсени" Simple Smile

 Laughing

# 71
  • Мнения: 65


"Ти коя си? - Добрата фея! - А що си с брадва - Днеска не съм в настроение!.." Simple Smile

"всички прилики с действащи лица и събития са...преднамерени и съзнателно търсени" Simple Smile

 Laughing

мдаа, и голяма грешка е да се смята че мъжете се ползват само за  pironi +     condomuu  в  luvbed    Mr. Green

Последна редакция: пн, 13 дек 2010, 21:27 от Vox populi

# 72
  • Мнения: 90
Да това беше доста забавна част в другата тема  Laughing После жените искат да не ги дискриминират от мъжете, а то какво се получи в крайна сметка Simple Smile Между другото преди имаше и други мъже ентусиасти да пишат в темите, но бяха запокитени на дивана или някъде в такава посока  Grinning

# 73
  • Мнения: 65
Да това беше доста забавна част в другата тема  Laughing После жените искат да не ги дискриминират от мъжете, а то какво се получи в крайна сметка Simple Smile Между другото преди имаше и други мъже ентусиасти да пишат в темите, но бяха запокитени на дивана или някъде в такава посока  Grinning

има едно такова правило - "не прави това, което не искаш да правят на тебе" bowuu

# 74
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Да това беше доста забавна част в другата тема  Laughing После жените искат да не ги дискриминират от мъжете, а то какво се получи в крайна сметка Simple Smile Между другото преди имаше и други мъже ентусиасти да пишат в темите, но бяха запокитени на дивана или някъде в такава посока  Grinning

има едно такова правило - "не прави това, което не искаш да правят на тебе" bowuu


т.е. прави неща които които искаш да ти направят на тебе  bowuu bowuu bowuu

Общи условия

Активация на акаунт