Подсъзнанието може всичко 25 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 248 125
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 336
Като се зададе Новолуние и се полудява  карти,спиъци с желяния, ритуали... а духовното  отава далеееч някъде си. Хубаво ще е да потърсим за вичко причините в себе си, в причинно-ледствените връзки. Не споделям това как всеки има правото да е богат, че може да стане такъв и да получава  вичко, което и помисли.

Да развиваш духовното, съвсем не означава да зарежеш материалното.
А и правенето на ритуали не означава, че те непременно и веднага ще проработят, а и да проработят при всеки количеството и качеството е различно.
Според мене най-малкото ритуалите развиват постоянство /което за мене е много важно/, търпение /в някаква степен/ и положително мислене.

# 736
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Е то в такъв случай изглежда много лошо нещо, дето все се стремим към подобряване на живота си. При индийци и прочие азиатци е доста популярно вярването, че не трябва да подобряват нищо в живота си, да си изстрадат текущия живот, за да получат по-добър при бъдещо прераждане. Затова се влачат болни, мръсни и безпризорни по улиците - вярват, че ако го променят, ще бъдат наказани с още по-лоши условия следващия път. Но някакси ми е противоестествено да се изоставя на произвола, само и само, за да не си навлека "лоша карма". Даже съм чела, че избягват да помагат на други хора, там пък за да не си навлекат "добра карма", защото наличието на каквато и да е карма, независимо дали е "добра" или "лоша", ще ги принуди да се прераждат отново и отново, за да я изчистят и ще ги отдалечи от първоизточника. С последното пък ми е противоестествено да се съглася, отвътре ми идва като видя някой страдащ, особено ако и сам си поиска помощ, да не се отзова. За мен е по-наказуемо да не се помогне на ближния и да си стискаш материалните придобивки, все едно ще си ги отнесеш със себе си. Предпочитам да споделя всичко, което имам, така или иначе всичко е временно и тленно.

От друга страна се питам грях ли е, че вместо да съм доволна, че имам любов и хубаво семейство, макар и с финансови проблеми, скърбя за работата, бизнеса и високите доходи, на които се радвах преди да направя избора да се омъжа втори път?! Бях дълбоко нещастна омъжена първия път, живота ми стана прекрасен след като узрях за идеята за развод, а сега не знам да се радвам ли на любовта (толкова хора мечтаят за нея) или да страдам за изгубената финансова (и физическа) свобода?! Сигурна съм, че няма случайности, но трябва ли да се примиряваме или е добре да се борим за подобряване на живота ни? И другия момент е, дали това, за което се борим е наистина по-добро за нас? Когато избирах между "любов и семейство" или "бизнес и свобода", си мислех, че мога да задържа и двете, но се оказа, че имам само първото и загубих второто. Ако сега си намеря работа и тя ме отдалечи от семейството, това оправдана жертва ли е? Или трябва да се откажа от работата, за да си стоя в къщи при семейството (каквато е мечтата на съпруга ми)?

raliko, това което пишеш изглежда вярно и вълнуващо. Но не липсва ли връзка и между "лоша карма" и изоставяне на дете? Не вярвам, че след като една жена вече е станала майка, да няма съвсем никаква връзка с детето, пък дори и да е решила да го изостави още в началото на бременността и не вярвам този грях да остава без последици за нея. Иначе горкия мъж, жена в тази позиция е по-адекватна да се справи. Съжалявам и за твоята позната, и на нея много тежка съдба й е писана. Дано да има начин да й се помогне да се излекува, нека пробва и алтернативната медицина. Това дете има нужда от майка, още повече след като веднъж е било изоставено и осиновено... В такива моменти си мисля дали този, на когото му умре дете не е причинил смърт на дете в предишен живот; дали този, който бива изоставен, не е изоставил в предишен живот; дали този, който страда, не е причинил страдания в предишен живот....

# 737
  • Мнения: 10 689
Извинявам се, че прекъсвам дискусията

QuantumTouch3.avi

QuantumTouch4.avi

 Hug

# 738
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
mijjjka, много благодаря, че си изтеглила и споделила с нас файловете. При мен нета е кошмарно бавен и ми е почти невъзможно да си свалям видео. Вчера цял час точик pdf-а от сайта им. Искам да те помоля да не сваляш видеото поне още 2 дни. От вчера се опитвам да го сваля и съм на 50% от втория файл. Първия го теглих на 4 пъти - първите три ме изхвърляше на различен %. Извинявай за тази молба и благодаря отново!  Hug  Hug  Hug  Heart Eyes   Heart Eyes   Heart Eyes

# 739
  • Мнения: 10 689
x-x-x, линковете ще са активни две седмици - вчерашните до 27 юли, а днешните - до 28-ми   Peace
 Hug

# 740
  • Мнения: 105
x-x-x
Първо –прекалено се задълбочаваш-незабравяй,че мислите имат свойството да са като заразна болест.За болести да се мисли-за мен поне не е  правилно.

Няма добра и лоша карма,има по-лека и по-тежка,но пак е относително.За един едно е тежко,за другия-съвсем друго.Та по тази логика – всички имаме една задача-да се развиваме в най-добрата посока за самите нас.Кой как ще го направи-е въпрос на личен избор.И тук няма никакво значение кой в какво семейство е роден-кармичните връзки не са вечни.

Много хора  в стремежът си да получат мечтаното,забравят да благодарят за това,което имат-преди да го изгубят е добре да се осъзнаят.
Материалната независимост е само привидна,всички сме роби на вещите си,на къщите си,на работата си,на ред други граници,които дори сами си поставяме,не само обществото в което живеем.
А искаме свобода-е,има една тема във форума-Свобода или избор?
Аз съм на мнение,че всеки човек има право на свобода,но сам прави своят избор,дали ще се възползва от нея.И съответно си носи последствията за своя избор.
Искаш да имаш пари,но нямаш любов?Имаш любов ,но нямаш пари?Ето това е  липсата на хармония,човек може да живее всъщност с далеч по-малко от това,към което се стреми.И обикновено осъзнава,че иска прекалено много,но продължава да недоволства,че не го получава.А някои недоволстват,че получават твърде много-болести и неприятности да речем-ами няма напълно щастливи хора,мое мнение.

Може и трябва да се борим да осъществим някои свои мечти,но да не забравяме,че трябва да внимаваме какво си пожелаваме,защото може да се сбъдне.И не на всяка цена да получаваме,а да се научим да даваме,тогава ще се почувстваме удовлетворени.Най-доброто за нас е това,което ни изпълва с хармония.Ако не се чувстваш удовлетворена  от това което имаш,помисли какво би станало ако го загубиш-тогава би видяла нещата под друга светлина,сигурна съм.

# 741
# 742
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Съжалявам. Embarassed Не успях да го изтрия.

# 743
# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Подавам рейки, а не само собствена енергия - защото повечето ритуали са за желания и е нужна много енергия. Ако влагаме само собствена енергия, желанието може да се изпълни след години.  Hug

Това ми даде отговор на случващото се  Grinning



Добре,а какво да правим тогава ние,които не владеем рейки,за да ни се сбъдват ритуалите,но и в същото време да не чакаме с години?

# 745
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Добре,а какво да правим тогава ние,които не владеем рейки,за да ни се сбъдват ритуалите,но и в същото време да не чакаме с години?
 HugСпоко , всичко действа и без да 'владеем'  Рейки  Wink
просто на някои този начин им е по-подходящ...... т.е. това  е техния метод  Hug
Всички ние сме част от Вселената , та така че ползваме една енерия  Grinning но по различни начини  Hug

# 746
  • Мнения: 10 689
ИМА НОВА ТЕМА


Жижи, това, което е било нужно да се каже, е казано от Елдивайн ясно и точно. Едва ли трябва да се теоретизира и обяснява повече  Wink
В крайна сметка всеки сам си решава - живеем на планетата на Свободния избор  Grinning

.........и моля да пишете Рейки с главна буква , ако това не ви затруднява прекомерно Wink

Последна редакция: чт, 15 юли 2010, 15:55 от mijjjka

Общи условия

Активация на акаунт