Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 9-та тема

  • 81 324
  • 741
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 22 867
... в другата тема за хлебопечките вися, ...

Ма ние там в другата тема сме се кротнали. Ся някаква мода е излезнала и всичко живо си губи бъркалките на машините и одат да си ги търсят, та затова спряхме да месим.

Абе, верно, че некои си губят бъркалките, ама пък други се изтрепаха да показват кифли, козунаци, тутманици и не знам какви още вкусотии. Дядо хаджи, а ти да не би да написа някъде рецептата на ябълковия хляб и аз да съм я изпуснала? newsm78

# 136
  • София
  • Мнения: 7 875
... Дядо хаджи, а ти да не би да написа някъде рецептата на ябълковия хляб и аз да съм я изпуснала? newsm78

Още не съм. Тоя вариант дето го правихме си е за едновремешните нощви в огромни количества, па да втаса 12 часа и така нататък. Едно време бабите кога са месили знаеш месят за голями семейства. И за да не им изсъхва бързо хляба са добавяли я ябълки я картофи.

Та значи сега май го редуцирахме за ръчно месене в малко количество. Ама искаме с жената да направя експеримент за редуциране на рецептата и за изготвяне на технология за работа в машината. Ама още се назландисвам на коя програма да го туря, че то това си иска бая втасване бе. В нашия вариант близо час и нещо втасва.

# 137
  • Варна
  • Мнения: 939
Ма ние там в другата тема сме се кротнали. Ся някаква мода е излезнала и всичко живо си губи бъркалките на машините и одат да си ги търсят, та затова спряхме да месим.
Ами нали си имате ръчички с тях може да месите, или май много сте се изкалпазанили с тези машинарийки и свикнали на лесното  Wink Grinning

# 138
  • Мнения: 293
Ето ми питката от снощи (тортата е за другата тема  Wink)
 


На вкус страшна , на вид не  Close  Пак не се наду равномерно , хем теглих с везната  Crossing Arms Трябваше в средатада е кръгла топка, а около нея сплетена плитка с три фитила.Топката се разду на където тя си иска и въобще не стана кръгла , плитката и тя не се получи равномерна. Тестото излезе 1900 гр. Как трябваше да го разделя за да се получи равномерна красива питка? Как да реценя колко тесто да сложа в средата и колко да оставя за плитката.Аз го делих на 4 .Една част за средата и рти фитила , но явно ми е грешна сметката  newsm78

labrex, сакън , никъде няма да ходиш! Ако трябва идвам да ти ям питките аз !Ще се жертвам , щом трябва Embarassed Инак кой ще ни учи нас невежите   bouquet

дядо хаджия, как да те кандърдисаме да дадеш рецептата за месене на ръка? Thinking И без това тук май доста моми месим така  Blush

# 139
  • Мнения: 22 867
Ето ми питката от снощи (тортата е за другата тема  Wink)
 
labrex, сакън , никъде няма да ходиш! Ако трябва идвам да ти ям питките аз !Ще се жертвам , щом трябва Embarassed Инак кой ще ни учи нас невежите   bouquet

kapri_z-че , ма ти май капризничиш! Grinning На мен пък питката ми харесва така, както е, издута в средата. И с тия листенца.......супер е.  bouquet Иначе сигурно щеше да е равна newsm78. То и мен ме няма много по разпределението на тестото, карам малко по усет и наизуст. Та затова ме разсмя хубаво с това невежите, аз, ако знаеш колко се уча от тук, тя тая приказка, че човек се учи цял живот е много верна. Та няма да е лошо някой да яде вместо мен питки, те другите вкъщи хич не се оплакват, ама съм пуста лакомия. Абе, тук ще си седя, къде ще ходя, като ми е криво, тук си оправям настроението. Grinning

# 140
  • Мнения: 293
labrex харесва ти , защото е снимана от правилния ъгъл   newsm53 И не съм никак капризна , да знаеш , просто обичам да си изпипвам детайлите .... smile3503

# 141
  • Мнения: 22 867
labrex харесва ти , защото е снимана от правилния ъгъл   newsm53 И не съм никак капризна , да знаеш , просто обичам да си изпипвам детайлите .... smile3503

Ами, явно и на снимането си майстор!  bouquet

Аз пак месих, тоя път кифлички за дечицата, пък и за да пробвам едно тесто от руски форум, пак с едно втасване. Grinning Като рече човек, оправдание винаги ще си намери! hahaha Ако някои кифли ви приличат на пилци, няма такива, разни сортове рози са! Joy

# 142
  • София
  • Мнения: 1 176
Е няма па устисках три дена да не ви чета и пак сте сътворили едни нещааа,и както си седнах гладна пред компа и само преглъщам.Питка няма да правя че аз замязах на слон  ooooh!,ама замесих сега едни соленки,щото вие тука сте подстрекателки и после ще ви ивкам вие да ги ядете  hahaha няма само аз да се търкалям я.
Лабрекс и аз ще бягам ма няма къде,кой какво прави и аз па тука,чета чета,помълча малко и пак на печката. ooooh!

# 143
  • Мнения: 622
Момичета, май само аз геройски издържам да не се втурна да меся!  hahaha Joy Ама поне очите си пълня тук, щом не мога стомахчето. Събирам рецепти и само си мисля как като приключа с диетата ще пробвам това- онова. Хубавото е, че някои от нещата мога да си ги приготвя и по време на диетата.
Лабрекс, кифличките са супер, давай рецептата!

# 144
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Снощи нямах време,но днес си пускам произведенията  Grinning За първи път правя хляб и не знам така ли трябва да стане,но аз съм доволна от резултата,а и беше вкусен.Питката ми малко превтаса,защото спадна точно в средата,но пък се опече добре.Така се наду,че въобще не се личи оформлението.





# 145
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Капри,чудесна ти е питката. Peace  bouquet
Лабрекс,много оригинални розички,как хубаво си ги завъртяла,много красивички. Peace  bouquet
Мечта,как разбра,че е превтасала питката,изглежда страхотно и нищо превтасало не виждам.Да не би още малко печене да й е трябвало?И хляба ти е много хубав. Peace  bouquet

# 146
  • в моя свят
  • Мнения: 849
max-mama на снимката не си личи,но питката при печенето хлътна в средата,а казват,че това е признак на превтасване.Иначе да наистина и трябваше още малко печене,но определено не беше сурова само нямаше хубава коричка.

# 147
  • Мнения: 22 867
Лабрекс,много оригинални розички,как хубаво си ги завъртяла,много красивички. Peace  bouquet


И листенца им сложих, та позамязаха на опашки на пилци Grinning, някой розички пък попрецъфтяха, но бива, ядват се в буквален и преносен смисъл. Peace

Лабрекс, кифличките са супер, давай рецептата!

lubopitko, ще напиша рецептата, но ще е по-късно, като се поосвободя.  bouquet

me4ta22 , и хлебчето и питката изглеждат чудесно!   bouquet

# 148
  • Мнения: 251
Здравейте на всички, малко късничко но и аз да се включа
в темата .Да ви покажа коледната питка направена с много желание
с помоща на големия ми син Hug Hug Hug

http://prikachi.com/files/1306865x.jpg и ето я вече опечена : http://prikachi.com/files/1306875p.jpg

# 149
  • Мнения: 22 867
super.mama.ani. , прекрасна е, много красива! Поздравления за помощника ти, бива го!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт