Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 9-та тема

  • 81 366
  • 741
  •   1
Отговори
# 120
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Нордина,перфектни произведения. Peace  bouquet
Дидник,знам ли?То вчера разни неща ми се струпаха на главата и гледай само какви съм ги направила.Така де,значи 100 гр е трябвало да сложа.Малко почивка си давам от тестени неща,обаче незнам колко ще издържа,че имам вече 20 кг брашно.За ръцете,трябва ти машинка,задължително в твоето положение.

# 121
  • Мнения: 22 867
В този ред на мисли - да знаете лек за подути ръце, които предния ден са месили 15 мин. тесто за козунак. За моите става въпрос - че вчера кеф, ама днес сутринта щеше май да има рев. Ръцете ми приличаха на вчерашното втасало тесто - толкаво надути бяха, едва си свивах ръката  ooooh!
Нали тук има и мацки месещи на ръце като мен  Wink

didnik, аз меся доста и то само с ръце, убедена съм, че тестото трябва да се меси с ръце, но никога нямам каквито и да било последствия. Отиди на доХтур, или поне джипито ти може би ще ти каже нещо. Не би трябвало от едното месене да ти се подуват толкова ръцете и да те болят. Вероятно има друга причина.

# 122
  • Мнения: 335
не знам дали помага за ръце, но знам че ако се подуе крак или глезен се слага сварен ориз чист, охладен, прави се компрес с някаква кърпа, връзва се и се даржи така час два, после пак с др охладен ориз
вари6 си го на котлона с малко вода и ориз, в например 3 вода 1 4аст  ориз да си оври така да си по4ти като за ядене
дано помогне

# 123
  • Мнения: 293
В този ред на мисли - да знаете лек за подути ръце, които предния ден са месили 15 мин. тесто за козунак. За моите става въпрос - че вчера кеф, ама днес сутринта щеше май да има рев. Ръцете ми приличаха на вчерашното втасало тесто - толкаво надути бяха, едва си свивах ръката  ooooh!
Нали тук има и мацки месещи на ръце като мен  Wink

Знам , знам....хлебопекарна  smile3503

# 124
  • Мнения: X
jujito.i,почти ми се изясни начина ти на оформяне,само баш в средата,където слагаш чашката не разбрах там как става като купол,иначе разбрах как ги режеш и усукваш трипластовите триъгълници.И надиплената лента я разбрах как я правиш,кифличките и последния кръг са ясни. Peace
  bouquet   за разясненията!

# 125
  • Мнения: 8 939

В този ред на мисли - да знаете лек за подути ръце, които предния ден са месили 15 мин. тесто за козунак. За моите става въпрос - че вчера кеф, ама днес сутринта щеше май да има рев. Ръцете ми приличаха на вчерашното втасало тесто - толкаво надути бяха, едва си свивах ръката  ooooh!
Нали тук има и мацки месещи на ръце като мен  Wink

И аз не мисля, че от едно месене, може да има такива последствия. Сещам се за нещо за подуто, наложи ръцете с хляб напоен с оцет. Ще ти облекчи!

Hug

# 126
  • Мнения: 622
Дидник, сега се сещам, че имах някога една колежка, на която също много й се подуваха ръцете. По сума ти лекари ходи, сума ти лекарства пи, но така и не можа да разбере причината за подуването. Наистина, отиди на лекар, за да вземеш мерки на време.  Hug

# 127
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Момичета аз в крайна сметка се отказах днес от козунака,защото нещо не мога да затопля в къщи както трябва и ще отиде до довечера втасването на козунака.А във фурната на мен нещо не ми се получава втасването.

Така или иначе се настроих да правя 2 теста и спретнах питка и хляб.Питката е по тестото на max mama и не мога да спра да му се начудя на това тесто.Първо си замесих хляба или по-точно едно хлебче,защото не е много голямо,оформих го и след това омесих тестото за питката,оформих я и вече е втаса,а хляба още не се е надул както трябва.Сега го сложих да се пече първо само на долен реотан,за да се надуе още тестото,а питката ме е страх да не превтаса докато стане хлебчето.
Довечера ще показвам снимките.

Днес никой ли не меси?

# 128
  • Варна
  • Мнения: 939
Момичета благодаря за съветите, ох дано не е нещо сериозно, че бая се стреснах от вашите думи  ooooh!
labrex ами аз само на ръка меся, но вчера май бая попрекалих.
За съжаление на мен не за първи път ми се получава така с подуването и ми прави впечатление, че основно от преумора става така. Но чак като днес не  е било. ooooh!
Че ще направя консултация с доФтура, ще направя ама май наистина ще се купува онуй ми ти чудо да меси вместо мен.  Wink
max-mama по твоя идея веднага накарах мъжо да вземе от въпросното брашно и него да опитам, ама ако не ми хареса ти го пращам да знаеш  Simple Smile
me4ta22 аз днес и утре смятам да почивам, поради причините описани по-горе, но в неделя най-късно смятам да пробвам новото брашно. Не ми се вярва да изтрая по-дълго без да си набрашня ръцете.
И бездруго мъниците ще са си в къщи, а те мили откачат от кеф като им направя топла питчица и по цял ден само това искат да ядат  Grinning

# 129
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Дидник,дано не е сериозно.А за брашното,точно тази партида и аз не съм я пробвала,надявам се да е добра.Утре може би и аз ще я пробвам.Успокоявам се,като пишеш,че не можеш дълго да издържиш без да си набрашниш ръцете.Аз съм същата и днес си помислих да не би да имам проблем? newsm78

# 130
  • Мнения: 22 867
Не знам как да го направя newsm78. Уж нямаше да меся, ама на - цял ден ви чета, и в другата тема за хлебопечките вися, и вечерта на юруш забърках питка пак с тестото на мах-мама. И омахах цяло парче. Embarassed Embarassed Embarassed А нали виждате, че хич не са малки. Ще взема да забегна някъде........където няма комп и нет..........

# 131
  • Варна
  • Мнения: 939
labrex  hahaha Joy, къде бе душата ще бягаш в това кошмарно ледено време освен в тази топла и така уютна темичка  Hug
Много добре ти се е получила отново питката  Peace
И аз така се чудя, как ще устискам - правя какво правя и все в темичката се навъртам  Wink

# 132
  • Мнения: 22 867
labrex  hahaha Joy, къде бе душата ще бягаш в това кошмарно ледено време освен в тази топла и така уютна темичка  Hug
Много добре ти се е получила отново питката  Peace
И аз така се чудя, как ще устискам - правя какво правя и все в темичката се навъртам  Wink

didnik, не знам, ама хич нямам воля. Можеше да си взема чашката с чай и ябълчицата и на компа. Ама не, на масата и ........ залапах питка, като тоя с биберона smile3504, че поне да беше само питка. Ей, като замязам на превтасала кифла, тогава ще видим какви ще ги къдря! Joy Ама то разглеждах красоти, разглеждах, пък накрая запретнах ръкави. Grinning

# 133
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Лабрекс,Дидник правилно ти е казала,къде ще бягаш?Аз за днес устисках,но утре ще направя нещо на децата,няма начин,само не съм го измислила.Питката ти е супер. Peace  bouquet

# 134
  • София
  • Мнения: 7 878
... в другата тема за хлебопечките вися, ...

Ма ние там в другата тема сме се кротнали. Ся някаква мода е излезнала и всичко живо си губи бъркалките на машините и одат да си ги търсят, та затова спряхме да месим.

Общи условия

Активация на акаунт