Меню за Никулден

  • 53 671
  • 304
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 301
Имам шаран, нарязан на парчета, но не искам да го пържа, защото е доста мазен. Може ли да се приготви във фурната някак си,  при все, че не е цял и не мога да го напълня.

# 16
  • Мнения: 5 001
Имам шаран, нарязан на парчета, но не искам да го пържа, защото е доста мазен. Може ли да се приготви във фурната някак си,  при все, че не е цял и не мога да го напълня.
Можеш на плакия да го направиш.Ще си оближете пръстите.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=415187.msg11963351#msg11963351

# 17
  • Мнения: 1 494
Винаги съм препоръчвала шаран на скара, а още по-добре на барбекю. Няма такава вкуснотия. Ако е по-голям може да се сцепи на две по дължина, а ако може да се събере на скарата само се разцепва през гърба (забележете), разтваря се и се пече така. Слага се предварително само сол, за да се стегне и нищо друго. Първо се пече откъм кожата, после отвътре.

# 18
  • София
  • Мнения: 10 858
Най - вероятно ще пържим толостолоб, една от любимите ми риби. Ако не - пъстърва, пак пържена или скумрия на скара. И една картофена салата и сме готови. Нама какво толкова да се приготвя за Никулден.

# 19
  • Мнения: 6 301
Имам шаран, нарязан на парчета, но не искам да го пържа, защото е доста мазен. Може ли да се приготви във фурната някак си,  при все, че не е цял и не мога да го напълня.
Можеш на плакия да го направиш.Ще си оближете пръстите.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=415187.msg11963351#msg11963351

Благодаря Hug

# 20
  • Мнения: 2 140
Празникът е по-ангажиращ за имениците.Може да се отвори и консерва риба!
Лично аз ще панирам бяла риба - само така я предпочитат и разбира се салатка и нещо сладичко.  chef

# 21
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Точно вчера питах мъжа ми какво ще ни е менюто за Никулден. Отговорът му беше- "Традиционно"  Laughing Т.е. пълнен шаран с лук, гъби и орехи. Гарнитура ще направя картофена салата с червено цвекло и ябълки, най- вероятно.
Салатата преди основното ще е или Снежанка (домашна), или зелена.

# 22
  • Мнения: 197
Ами аз не обичам риба, освен цаца и риба тон  , колкото и да е странно, и понеже нямаме и именници в семейството, най - много да хапнем цаца с бира и пържени картофки плюс салата...

# 23
  • Мнения: 22 867

Искам да предложа този гръцки дип към никулденската риба - СКОРДАЛЯ. Надявам се да ви хареса!  bouquet

# 24
  • Мнения: 3 453
   Нашето семейство ще яде пъстърва Laughing

# 25
  • Мнения: 668
В нашето сем. не обичаме шаран и въобще сладководни риби. Нещо ми бият на блато.  Thinking Та поради тази причина ще хапнем някаква друга рибка, все още не съм решила, каквато има на пазара. Grinning

# 26
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ние сигурно ще сме на ципура,миналата година правих и останахме доволни Peace

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 103
У дома аз ще съм именничката и ще трябва да се приготвя за гости. Моята половинка обожава шаран и смятам да е пържен. За салата може би картофена,зеле и моркови с царевица,а може да купя и малко салата"Европа". Проблемът е обаче,че ще имам на гости и един вегетарианец. Та може би ще му приготвя сърмички с лозови листа и малко с кисело зеле,запечени на фурна. Предястието май ще е яйца със сос от кисели краставички и майонеза. Някое мезе за месоядните и десерта е заявен-гостите искали тригуни Simple Smile Е,няма отърване,по заявка на гостите(добре,че са свои хора).
tutulina,относно паламуда,ако не си яла,направи го пържен. Моят баща беше рибар и редовно ни правеше пържен паламуд. Не го режи на тригули,а най-вкусен и сочен става като го разрежеш на 4,по ширина и по дължина на две. И пържиш само в брашно,сервираш с лимон. Друго не му трябва.

# 28
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Аз ще правя шаран плакия,може и скумрия на скара.За гарнитура към скумрията ще направя рязани картофи на едри парчета,сол и риган.Слагам ги в плик за печене като им слагам и масло и запечатвам плика.Пъхам ги във фурната да с еизпекат и задушат.Стават невероятни.А плакията я правя по следния начин.Режа много кромит лук на полумесеци.Осолявам го .Рибата също почистена и осолена.В една тенджера загрявам олио,слагам лука,домати,черен пипер зна зърна и червен пипер.Всичко се задушава за околу 10 минути.Слагам шарана на средата в тавата и отстрани изсипвам околу него от сместта с малко водичка и пъхам във фурната докъто почервенее хубаво всичко.Това е

мисля, че ще дублирам менюто ти, допада ми

# 29
  • Мнения: 178
у дома ще правя ципура или лаврак в морска сол.Оставям го цял пълня коремчето с подправки запечатвам го в сол и пека.Задушава се и е страхотно.Гарнитурата е картофено пюре (от него за децата правя снежни човечета)туршиика и салата от цвекло. Hug

Общи условия

Активация на акаунт