Меню за Никулден

  • 53 674
  • 304
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Здравейте, ще ви помоля за помощ нужно ми е меню за Никулден. Подскажете с идеи. Кокво върви към рибата за гарнитура. Начин на украса  и други подобни. В къщи има двама именици: бащата и сина. Ако може дайте рецепти подходящи за деца. Благодаря предварително.

# 1
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
Аз ще правя шаран плакия,може и скумрия на скара.За гарнитура към скумрията ще направя рязани картофи на едри парчета,сол и риган.Слагам ги в плик за печене като им слагам и масло и запечатвам плика.Пъхам ги във фурната да с еизпекат и задушат.Стават невероятни.А плакията я правя по следния начин.Режа много кромит лук на полумесеци.Осолявам го .Рибата също почистена и осолена.В една тенджера загрявам олио,слагам лука,домати,черен пипер зна зърна и червен пипер.Всичко се задушава за околу 10 минути.Слагам шарана на средата в тавата и отстрани изсипвам околу него от сместта с малко водичка и пъхам във фурната докъто почервенее хубаво всичко.Това е

# 2
  • Мнения: 1 494
Щука пане.
Пържена каракуда.
Евентуално рибник с шаран.

гарнитура - картофена слата, ориз със зеленчуци или гъби.

# 3
  • Под звездите
  • Мнения: 1 299
Ние тази година ще сме на пържен толстолоп,картофена салата или пържен картоф.

# 4
  • Мнения: 9
Да се включа и аз  Grinning Вече съм измислила моето меню Stuck Out Tongue Ще разбием хайвер, скариди, миди пане и пълнен шаран с орехова плънка. Гарнитурите са картофки, краставички, туршия и каквото се сетя на деня.

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 72
Записвам се да следя темата,защото и аз имам именник-синът ми и още преди месец треска ме тресе относно менюто,всички роднини по мъжка линия ще идват+ кръстници Crazy.Свекъра и той има,ама си го празнува постарому Wink, мисля 19.12.Та да ви кажа какво измислих и приемам всякакви съвети Praynig.Такааа:
1.салата от зеле с моркови,шопска салата и редена (домати,краставици и сирене);
2.предястие-пълнени яйца с руска салата и жълтъците, даже ако мога, ще пасирам всичко и ще шприцовам на мястото на жълтъците;
3.основно-шаран в тесто (помагайтееее Praynig), а гарнитурата съм я измислила да е пълнен с оризче и гъбки запечен домат (е,не един,хаха,а на всеки по един Laughing);
4.след основното-за биричката-картофени гнезда,пълни с кашкавал и гъбки;колбаси;кашкавал и прасенца в тесто(малко кренвиршче в бутер тесто);
5.десерт-еклерчета с крем,кифлички със ягодово сладко и сладкиш" Дунавски вълни"( ако сте били в Германия,сте го опитвали);
6.някакви ядки (е това 100 % няма как да липсва).
Момичета,ще се радвам на вашите критики,препоръкисъвети,разисквания,защото от притеснение не мога да спя Shocked Confused.Само не ми е ясно как ще направа всичките тези вкусни,но сложни неща при ревящо бебе Thinking, ама... трябва Crazy.
Благодаря предварително  bouquet bowuu.

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Хем и двамата с мъжът ми сме именници, хем и нищо не съм измислила още.
Ще следя темата за идеи   chef

# 7
  • София
  • Мнения: 1 341



Pinito, мисля че едната салатае излишна - или шопска или редена.
Аз правя за Никулден  Рибник

# 8
  • Варна
  • Мнения: 193
Ние ще сме на калкан.По традиция го прави мъжа ми  Crazyда си оближеш пръстите ..

# 9
  • Мнения: 27 524
Не ме тресе никаква треска  Grinning Достатъчно е да има риба на масата, а не някакви безброй префърцунени рибно-морски деликатеси  Wink
Шаран е по презумпция, но не го харесваме у дома.  Confused Ще сме за поредна година на този празник с пъстърва  Party

# 10
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
и мен не ме тресе треска,може би защото нямам именници.важното е да има риба на масата.още нищо не съм решила,ама и аз май клоня към пастърва/шарана не го любя/.

# 11
  • Мнения: 221
На пъстърва и то пържена, защото така си я най харесваме.

# 12
  • Мнения: 182
Пълнен шаран или толстолоп с кайма и кашкавал.
Запържваме глава лук и след това добавяме 500 гр.  каймата и тя да се запържи до златисто. Подправки-чубрица,черен и червен пипер,сол.Като се запържи всичко и свалиме от котлона,добвяме 100гр. настърган кашкавал.Разбъркваме и от топлината той се разтопява. Пълним рибата и печем.Ако остане от пълнежа го разпределяме около рибата малко преди да я извадиме от фурната.Накрая поръсваме отгоре рибата с настърган кашкавал и се запича до златисто.

# 13
  • Мнения: 5 001
Шаран плакия
Зелена салата
Бобена салата
Домашно опечен хляб
Ашуре

# 14
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 451
        Шаран спрях да купувам, защото само се цупят у дома че мирише на тиня и го побутват в чиниите. Мислех да взема паламуд, но не намерих рецепта и не знам как да го приготвя. Така че ще сме на филе от сом, което ще панирам и картофена салатка, естествено и лимонче няма да липсва. Прясно опечен хляб. Плодове.

Общи условия

Активация на акаунт